[Re:] [Hieronymus:] A ChatGPT hibás válasza - BLOGOUT fórum

(veterán)
Blog

Felhuzott a Chatgpt. Nem a kerdesre valaszol, hulyeseget beszel :

- Volt rá példa a forumla 1-ben, hogy lekörözték a második helyezettet ?

Igen, a Forma-1 történetében előfordultak olyan esetek, amikor egy versenyző lekörözte a második helyezettet. Az egyik legemlékezetesebb példa erre a 1991-es Belga Nagydíj, amikor Ayrton Senna, a McLaren versenyzője elképesztő teljesítményt nyújtott az esőben. Senna a verseny során olyan gyors volt, hogy több mint egy körrel megelőzte a második helyen haladó Nigel Mansellt, aki akkoriban a Williams csapat versenyzője volt.
Ez a teljesítmény rendkívül ritka és lenyűgöző, mivel általában a legjobb versenyzők közötti különbségek kevésbé szembetűnőek a Forma-1-ben, és a versenyzők általában közel azonos tempóban haladnak egymáshoz képest. A körözés azonban előfordulhat olyan esetekben, amikor egyik versenyző jelentősen gyorsabb autóval rendelkezik, vagy az ellenfele balszerencséje vagy hibája miatt jelentős időveszteséget szenved el.
Fontos megjegyezni, hogy a Forma-1-ben a lekörözés nem mindig azt jelenti, hogy a versenyző fizikailag megelőzi az ellenfelét az aszfalton. A verseny szabályai szerint a versenyzőknek egy körrel le kell maradniuk, mielőtt a vezető versenyző mögöttük beérkezik. Tehát, ha a vezető versenyző valakit "leköröz", akkor azt jelenti, hogy legalább egy körrel megelőzte az adott versenyzőt az időeredményekben.

- Volt olyan forumal 1 verseny, ahol a masodik helyezett körhátranyban ért célba, tehát az első lekörözte őt ?

Az Fórmula-1 történetében számos olyan verseny volt, ahol a második helyezettet körhátrányban érték célba. Egy ilyen példa a 1994-es Monacói Nagydíj volt, ahol az első helyezett, Michael Schumacher két kört vezetett az újraindításig, miután az autójával történt egy baleset. Ezzel a két körrel lekörözte a második helyezettet, Damon Hill-t, aki a verseny végén a második helyen ért célba.
Egy másik példa a 1995-ös Belga Nagydíj, ahol Michael Schumacher, az első helyezett két körrel lekörözte a második helyen haladó, David Coulthardot.
Ezek csak néhány példa a sok eset közül, amikor az F1-ben az első helyezett lekörözte a második helyezettet. A sport történetében számos izgalmas és különleges verseny történt, így mindig van lehetőség ilyen eseményekre.

Vegul sikerult zoldagra vergodni. Tudom nem a valasz volt rossz, hanem a kerdes :D

- Volt olyan Forumal 1 futam, ahol a második helyezett körhátránnyal fejezte be a versenyt ?

- Igyekszem segíteni, de az ismereteim 2021 szeptemberében vannak levágva, így a legfrissebb eseményekről nem rendelkezem információval. 2021 szeptembere előtt azonban nincs tudomásom olyan Forma-1 futamról, ahol a második helyezett körhátránnyal fejezte volna be a versenyt. Általában az F1 futamokon a második helyezettnek jelentős távolsággal kell mögöttünk befejeznie a versenyt. Fontos megjegyezni, hogy az F1 eredményei változhatnak a verseny későbbi értékelése során, például büntetések, kizárások vagy korrekciók miatt. Ha a kérdésed egy frissebb eseményre vonatkozik, javaslom, hogy ellenőrizd a legújabb Forma-1 híreket és eredményeket.