üzenetek

hozzászólások


Gford
(tag)

Amugy igen :DD

Tuti osszedobtunk volna barmit ami kell :D


nobela
(senior tag)

Abit BX6 rev.2 -vel indultam el az úton...

Celeron 333A > PIII-450 > Duron 900 > Athlon XP 2200+

Mai szemmel milyen nevetséges teljesítményűek :)

[ Szerkesztve ]


Agrippa22
(tag)

Kösz a tesztet, jó kis nosztalgia volt!

Eszembe juttatta a második gépemet, ami egy Tomato alaplapba szerelt Cyrix 266Mhz CPU, 32 Mb SD és 32 Mb EDO Ram együtt működése volt egy S3 Trio + VooDoo1-el. Az volt ám a szép öszvér gép! :))

(Plusz a régi PC Gurus tesztet, amikor a srácok pezsgőt bontottak, amiért elérték az 1000 Mhz-et egy PIII-al :) )


BlackPriest
(őstag)
Blog

szuper cikk, gratula!

most még jobban örülök, hogy a kidobás előtt 1 centivel kaptam el egy slot-a alaplapot procival együtt, csak pár kondit kell kicserélni, ha minden igaz és szárnyalni fog


Malachi
(addikt)

ez igen, le a kalappal! jó volt a régi cuccaimról olvasgatni kicsit... :) :R


hallador
(addikt)

Sziasztok,

Csak örömömet szeretném kifejezni összeszedtétek a korszakok krémjeit. Minőségi lapok. Kiváló teszt. Ezekből én hegyekben adtam el, és raktam össze több 100-at belőlük.

Gyakorlatilag a PC korszak aranykorát idéztétek fel szó szerint. A PC Desktop korszak a Core2Duo végén kezdett el hanyatlani, a notebookok javára.

Szerintem ezekből a desktopokból adták el a legtöbbet a világon, legalábbis összeépített PC szinten biztosan.

Nagyon jó érzés volt elolvasni a cikket.

köszi.

[ Szerkesztve ]


MasterDeeJay
(veterán)
Blog

AGP korszak nekem P2 klamath 266-ossal kezdődött ha jól tudom 333-ra húztam de nem emlékszem pontosan hogyan. Chaintech 6LTM lappal. Noname MX400 kártyákkal. Hűtés gyári passzív volt. [link]
Aztán jó nagy ugrás Palomino XP2000+, csak kicsit húzva (Titan CU5TB hűtővel ami széthullott). Acorp 7KT266AL lappal SD rammal a korábbi gépemből (össz ~384Mb rammal). [link]
Az SD rammal kissé öszvér megoldás volt, de nem éreztem kevésnek.
Kellett a tuning és a DDR ram, így következett a legjobb procim és konfigom amit a mai napig a legizgalmasabbnak tartok.
Athlon MP 2600+ 2.6ghz gyári fesszel, 2.9ghz még bootolt szétfeszelve. Zalman 7000 hűtővel ami egy Abit NF7-en volt (kissé kitörtem egy kondit hogy rámenjen) Na azt szerettem nagyon. Abit Ti4200-8x OTES hűtős kártyával.

Minden elismerésem a cikkért! Nem semmi munka van mögötte!! :R

[ Szerkesztve ]


SkyLine3000
(addikt)

Ha te öreg vagy... :) Nekem az első gépem egy 20Mhz-es 286-os volt, 40es vinyóval. De legalább svga monitorral. Egy vagyon volt.


Yutani
(nagyúr)
Blog

Ilyesmi nekem is volt, asszem 1992-ben vettem. ;)


nobela
(senior tag)

Azt még tegyük hozzá, hogy ezeket a gépeket többnyire vargánya tápok hajtották... :C


schawo
(titán)
Blog

Manapság is vannak hasonló tuningos procik.
Xeon X5650 2.67→4.4GHz (+65%)
i5 2500k 3.3→4.8GHz (+45%)

[ Szerkesztve ]


schawo
(titán)
Blog

Nálam XT + 640kB + 20MB + CGA volt a PC kezdet:D


hallador
(addikt)

Már a hozzá nem értők számára megvolt az a vonal amiről beszélsz, de akik értettek hozzá, azok azért elég rendesen kerülték az L & C tápegységek és variációi (Acorp,JNC,Vargáné és Társa) és magyar piac szempontból utódaik, Mercury, Codeg(ány)en.

Akkor is volt Enermax, Sirtec/Chieftec és leszármattjai. Aki valóban értett hozzá inkább ezt vette.

De a szocializmusból szabadult magyar emberek mindegy csak komputer legyen felfogása (kiindulva, hogy régen is 2 - 3 féle porszívó volt, meg egyfajta mosógép) alapon, sokan ezt is beszívták.

Az élelmesebbje pedig kihasználta, lást a stickerezett L & C tápegységek.

Amik a nagyvilágban alaphelyzetben például JNC márkanéven nagyon is elismertek voltak, csak éppen a magyar mit csinált nem csak ezzel, hanem a codegennel is. Fogta a 150 - 180 wattos panellel szerelt tápegységet, és felcímkéztette Chenggel kínában a 235 - 300 W-tra. Majd eladta 300 Wattosnak a 180 wattos teljesítményű tápegységet.

Megszületett a stickerezés fogalma.

Nem a tápegység volt a rossz, hanem a cimke :DDD


schawo
(titán)
Blog

Régen, AT és korai ATX korban, 20-50W összfogyasztás mellett nem volt komoly jelentősége a táp típusának. Másfél évtized alatt ('90-05) legalább 100 gép fordult meg körülöttem (otthoni, céges), mindben mai szemmel nézve vicctáp volt, és összesen egy darab táphalált produkáltak, az se járt egyéb következménnyel. Az elmúlt 10 évben viszont rendes tápok is halomra döglöttek, és volt, hogy kárt is tettek a gépben (egy vga kondijai bánták egy fsp lassú haláltusáját).


hallador
(addikt)

Ez így van. Akkor kezdődtek az L & C tápok problémái megjelenni, mikor megjelent az AMD Athlon, a Socket 7-es alaplapot kicserélték egy Slot A, Socket A-ra, és a tápegység beadta az unalmast. 2000 - 2001. Persze az Intel lépett bevezette az ATX 2.1 - 2.3-at ott már nem játszottak, az L & C leszármazottak. De jött a Codegen meg a Mercury, a többi meg már történelem.

A pentium 1 - 2 korszak valóban sokkal nyugisabb volt.

[ Szerkesztve ]


Dr.FantastiK
(őstag)

hat, igen, nem jo emlekezni mi pezt adtam ki anno azokra a Pentiumokra ! ;] :W


hallador
(addikt)

Mondjak valamit? Nem ezzel egyedül :R Szintén zenész. :R


Paci.
(tag)

AztaQ... Nem semmi :R Tele lehetsz szabadidővel, de főleg elhivatottsággal. Mi lenne ha szeretnél procikkal foglalkozni, és cikket írni? :P Nosztalgiázhatnékom támadt...

Elő is túrom sorban a PI-II-III + K7 kincseimet. (Na jó, a K7 nemrég lett adattároló&mentő érdemrenddel kitüntetve).. Kedvet kaptam egy kis mosdatlan szájú Duke Nukem-hez ;] Valamint feltérképezem pontosan milyen hardverek voltak birtokomban...


phanze
(aktív tag)

Nem Semmi! Köszi a cikket! :R


laci1128
(tag)

A TUSL2-C az Evil Inside-os BIOS-szal volt az igazi ;]

üzenetek