üzenetek

hozzászólások


feka007
(nagyúr)
Blog

Allitolag, hogyha bekovetkezik a masodik robbanas, akkor a rohadt messze (tobb, mint 300 km) levo Minszk is a folddel lett volna egyenlo.
Két robbanás volt, az első a gőzrobbanás, aztán egy kémiai robbanás, aminek következtében szétrepült az egész négyes blokk, felgyulladt a grafitmag, radioaktív füstfelhő szállt ki.
A nagyobb robbanást pedig megakadályozták a moderátorok: grafit, víz. Ezek nélkül túl gyors lett volna a láncreakció, és akkor nemcsak egy épület egy része, hanem sok más város is elpusztult volna.
A többivel egyetértek :R


chop
(őstag)

Ugy ertem, hogy masodik robbanas, hogy a tuzeloanyag reakcioba lepett volna a tuzoltok altal 26-an, az oltas miatt befecskendezett vizzel, es emiatt lett volna a nagy bumm. De ezt szerencsere sikerult elvezetni, es betonnal toltottek fel az ureget.


feka007
(nagyúr)
Blog

Jah, így már értem :R


SDB
(csendes tag)

Uraim, megvan a Распад (oroszul és nem túl fényes minőségben), ha valakinek van tárhelye, feltöltöm szívesen.

[Szerkesztve]


chop
(őstag)

Mekkora a cucc? Ha feldobod rapidshare-re, akkor at tudom rakni permanens helyre, de accot sajnos nem adhatok hozza.:(


_Petya_
(őstag)

Egy érdekes írás: [link]

Petya


Vamp
(senior tag)
Blog

Amit leírtatok, így, ebben a formában nem igaz, illetve nem pontos.


Az általatok elképzelt atomrobbanás, ami letarolt volna sokmindent, egy atomerőműben nem történhet meg, SEMMIFÉLE úton-módon. Az van ugyanis, hogy mindezt megelőzendő, a fűtőanyagként használt uránt csak 3-4 százalékra dúsítják.
Egy atombombában a dúsítás mértéke közel 100%.


Vamp
(senior tag)
Blog

A tüzelőanyag nem, legfeljebb a grafit léphetett volna reakcióba a vízzel, és tudtommal lépett is. Kezdetben a grafitfákját vízzel oltották, aztán gyorsan rájöttek hogy szén+víz=hidrogén+szindioxid, ami nem hogy csökkentette volna, de növelte a lángot.


chop
(őstag)

Biztosan igazad van, nem igazan ertek a kemiahoz, amit leirtam, azt mind a csernobili csata c. filmbol vettem at.:)


feka007
(nagyúr)
Blog

Mostmár ezt is tudom :R
Az a baj, hogy sok helyen hülyeségeket írnak, aztán, mivel én is csak ezekből tudom, amit tudok erről, átveszem a hülyeséget, mert honnan tudhatná az ember, hogy nem úgy van :F


commanDOS
(senior tag)
Blog

Hátborzongató ez a galéria, nehéz szavakba önteni.
Sok elmaradott volt szocialista iparváros van manapság is, amik őrzik a keleti blokk emlékét, de itt teljesen megállt az idő, mintha még mindig a 80as évek lenne. Mintha csak sietve otthagyták volna a lakók, várva, hogy később visszatérhetnek. Kísérteties...


SDB
(csendes tag)

Jajj, pont rapidshare-ről szedtem le darabokban, és illesztettem össze... Nem igazán vágom azt a témát, FTP-s feltöltésre gondoltam, vagy átlőhetem valakinek MSN-en is, aztán garázdálkodjatok vele.


Vamp
(senior tag)
Blog

Hát persze hogy ezt hallod, lévén egyes, magukat médiagurunak mondó szerkesztők hasonló hülyeségeket nyomnak az arcunkba gyakorlatilag mindenhonnan.

A Greanpeaces tiltakozások a témában is hatalmas tudatlanságra vallanak Biztos elmékeztek amikor a kiégett fűtőelemeket szállító vonat elé álltak. Mintha annyira veszélyes lenne az a cumó ott rajta, holott ha jól tudom 10 szintű biztonsági rendszer védi a fűtőelemeket. Ahová meg temetik, nos onnan nem szabadul egyhamar:D


erdey_a
(őstag)
Blog

inkább privátban a szerzőnek

[Szerkesztve]


chop
(őstag)

Mekkoraa a cucc?


feka007
(nagyúr)
Blog

REPÜ :R


feka007
(nagyúr)
Blog

Nem emlékszem erre, biztos nem akartak ők se megdögleni, azért sztem sejthették, hogy csakúgy nem ontja ki magából az a vonat a sugárzást amerre megy :D


Scalpel
(senior tag)

Azt hiszem a discoveryn volt, a ''How it's made?'' sorozatban, hogyan készülnek a kiégett fűtőlemeket szállító tégelyek. Nagyon durva, hogy mennyi hegesztés, és mennyi acél megy egy ilyenbe bele. Abból nem jön ki semmi. A hegesztések többször ellenőrizve, mindenféle elnyelő bevonat, már nem emlékszem pontosan mik, talán volt ólom, meg bór. Szóval ezekből a szállító tégelyekből tuti nem szökik meg semmi.



Letöltöttem egyébként a csernobili csatát, és kicsit belenéztem, így ZH-ra készülés közben, és durva, hogy az olvadó reaktormag alá folyékony nitrogénes hűtést akartak, amiből persze beton lett, de végülis ez is egy megoldás...

[Szerkesztve]


Ferdzsoo
(addikt)

Én egy könyvet olvastam erről a katasztrófáról:
Piers Paul Read: Uramisten, mit tettünk? Csernobil
Nemtudom olvasta e már valaki, de szerintem nagyon jó a könyv rengeteg hivatalos infóval alátámasztva, nagyon pontosan leírva már a tervezési hibáktól, nem megfelelő építési anyagoktól/katasztrófáról/következményeiről/maguk a sebesültek élménybeszámolóiról és ami a legjobban sikerült szerintem az akkori politikai helyzetről és hozzáállásról szovjetunióban.
Peresztrojka, stb. dolgokat, és minden infó a helyszínen volt emberektől származik, semmi nem találgatás hanem információ első kézből...
Ajánlom annak ami még nem olvasta el...
Ha jól emléxem itt is az van írva hogy egy teszt miatt (amit már a reaktor megépítésekor meg kellett volna csinálni) kikapcsoltak minden biztonsági berendezést + az alacsony reaktorteljesítmény következtében - gőzrobbanás.
Persze mindez nagyon részletekbemenően, ezt a történetet például még abból az emberből szedték ki aki először nézte meg a reaktort vizuálisan hogy tulajdonképpen mi történt.
Nah szal jó köny olvassátok el, ha még nem tettétek meg.... :)


feka007
(nagyúr)
Blog

Nekem meg van, tényleg nagyon korrekt kis könyv, ajánlom én is :R

üzenetek