üzenetek

hozzászólások


tildy
(nagyúr)
Blog

Keleti vallásoknál ott van például a karma.
A karma szó cselekedetet jelent és az akció-reakció törvényét jelenti, persze kozmikus méretben . A törvény alapja az, hogy minden hatásra érkezik egy ellenhatás, minden tettnek van egy eredménye, bármilyen cselekedetre következik egy azonos nagyságú és töltésű ellen-cselekedet.
Ok-okozat. Összefüggések.


Én úgy gondolom, nincsenek véletlenek. Nincsenek, mert minden ok-okozat.
Egy baleset is. Vannak előzményei, max az ember nem igazán figyelt oda. Igen, nagyon sok dologgal ugy vagyunk, en is , hogy csak feluletesen foglalkozunk vele. Nem fogom pl. megegetni a kezem, ha rendesen odafigyelek, ha maximalisan odateszem magam minden cselekedetemhez.

Az pedig, hogy az emberrel megtortennek dolgok..Szinten nem veletlen. Van oka, amiert ugy, akkor tortennek amikor.

Talan ebbol kitunik, hogy a sorsot egy olyan dolognak tartom, ami tulajdonkeppen a mi kezunkben is van, de egyben ok okozat is. Minden , amit teszunk kihat tehat a jovonkre is.

Ideznek is:

A Véletlen szót általában csak,úgy mellékesen szoktuk kimondani:hiszen ez csak véletlenül történt .Nem szoktunk elgondolkozni azon,hogy egy látszólag érthetetlen dologra adott magyarázatunk elfogadható-e.

Hátha csak önmagunkat csapjuk be ,hogy ne keljen többé törődnünk a problémával?

Nos,vajon milyen mélyebb értelem rejtőzik a véletlen szócska mögött?

Ha elkezdenénk kérdezősködni embertársainkat mit értenek a véletlen szón kiderülne, a többségnek még sohasem jutott eszébe ,mit is jelent ez a szó,vagyis még nem próbálta meg kielemezni valódi értelmét.Pedig látszólag nagyon egyszerű a dolog.: olyasmi történik amit nem tudunk megmagyarázni. Pedig ez autómatikusan maga után vonná a kérdést: ki vagy,mi idézte elő a kérdéses esemény bekövetkeztét? A kérdésre az emberek többsége vagy a világnézete,vagy vallásos meggyőződése alapján válaszolna: a sors,vagy Isten.
forras: [link]


[Szerkesztve]

üzenetek