üzenetek

hozzászólások


3psilon
(aktív tag)
Blog

1. Hiszel Istenben? A hívők szerint nincs olyan, hogy sors.
2. A sors azt jelenti, hogy az egész élet ''meg van írva'' (predesztinálva van), de ez egy felsőbb szintű valami, amibe nem illhet bele ez a megváltoztathatom-nem-változtathatom-meg gondolkodásmód.

Tehát:
1. Elkezdheted Istent keresni, és egy új, talán jobb lelki életet kezdeni.
2. Élni tovább abban a tudatban, hogy bárhogy is vannak ''odafent'' a dolgok, azzal te nem csinálhatsz semmit, és mindent megtenni, hogy kikerülj a gödörből.

Hajrá... :))


Daneey
(tag)
Blog

Úgy gondolom, hogy ezekenek a kérdéseknek a megválaszolásakor alapvetően előtűnik a különbség a materialista és a hívő gondolkodásmód között.

Én úgy gondolom, hogy a való életben nincs semmi, ami a mi életünket irányítja. Magunkra vagyunk utalva, csak mi irányítjuk az életünket, mi ronthatjuk el és mi törekedhetünk a jobbátételére. Ennélfogva véletlenek is vannak: balesetek, pénznyeremény (ötöslottó), szerelem, stb stb még folytathatnám.

Amikor az ember nagyon szeretne valamit, és az bekövetkezik, hajlamos azt gondolni, hogy amiatt a tárgy miatt sikerült ez, például az ősközösségekben: különböző szép barlangrajzokat festettek, és így rituáltak, és (egy véletlen folytán) levadásztak egy medvét, akkor azt ennek a rituálénak tulajdonították.

Tehát te felelsz a saját érdekeidért & életedért. Véletlenek VANNAK (hívők mondják: NINCSENEK :D)

Mi emberek vagyunk, az evolúció része. Megszületünk, élünk, meghalunk. Ennyi. Hogy utána mi lesz? Senki nem tudja.



Persze ez szigorúan saját vélemény, kéretik nem megkövezni.


ALI_G
(veterán)
Blog

szerintem nincs sors. Miért lenne, mi céllal? Akkor felsleges lennék, hisz már be vagyok állítva, megvan az inicializálásom, megvannak a fügvényeim, a főprogramom, és majd egyszer determinálok. kész-slussz-passz.

Ha meg van, akkor tévedtem. Mindig is a saját elvárásaink a lényegesek (amit viszont mások formálnak meg) ==> attól függ az életünk, kikkel találkozunk, hol...Ez megint nem sors, mert mi döntünk, hogy hova megyünk (no azért nem mindig), kikkel találkozunk ismét (direktíve)...


3psilon
(aktív tag)
Blog

Amiben tuti nem hiszek, az az evolúció puszta véletlenszerűsége, és a világ véletlen létrejötte (és a beállított fizikai állandók stb.).
Ha meg feltételezzük, hogy minden fizikai törvény érvényes, akkor is létezhet felsőbb írányítás. A kvantummechanika véletlenszerűségei pont annyira nem érhetnek semmit, mint amennyire ha csak egy picit is, de változtathatnak a világon. :)


Daneey
(tag)
Blog

Amiben tuti nem hiszek, az az evolúció puszta véletlenszerűsége, és a világ véletlen létrejötte (és a beállított fizikai állandók stb.).
A világegyetem is egy nagy ősrobbanásból alakult ki ilyenné, amilyenné most van. Létrejött rengeteg galaxis, sok csillagrendszer, köztük a mi centralised-NAP rendszerünk is, ahol kialakult egy Föld nevű bolygó, először mikroorganizmusok alakultak ki >> fejlődtünk >> fejlődtünk, és végül kialakult a komplexebb gondolkodásra képes faj, az ember...

Ez olyan hihetetlen?

Ha meg feltételezzük, hogy minden fizikai törvény érvényes, akkor is létezhet felsőbb írányítás.
Épp, hogy nem, mert így alakult ki. Bele sem tudunk gondolni, hogy a világ hogy működik > fizikai törvények, -szerűségek, -összefüggések halmaza melyek kapcsolatban van egyszerűen mindennel. Nincs olyan módszer amivel mindent tökéletesen és átláthatóan lehet jellemezni. Ma már nem.


3psilon
(aktív tag)
Blog

Igen, pont ezért mondhatod azt, hogy mindez ''felsőbb irányítás'' nélkül elképzelhetetlen, vagy azt, hogy ennyi idő alatt magától kialakulhatott.

Félre ne érts, azért az özönvizet én se hiszem, meg hogy a világegyetem 8000 éves. :)

[Szerkesztve]


kraftxld
(nagyúr)
Blog

A topik címe idézet egy férfi piszoár fölül? :)


Peet210
(őstag)
Blog

''felsőbb irányítás'' --> Isten --> sors
A sors akár egy istenség vagy Isten formájában is megvalósulhat hiszen mint mondani szokták: Isten útjai kifürkészhetetlenek.Persze ez is nézőpont kérdése.


tildy
(nagyúr)
Blog

Keleti vallásoknál ott van például a karma.
A karma szó cselekedetet jelent és az akció-reakció törvényét jelenti, persze kozmikus méretben . A törvény alapja az, hogy minden hatásra érkezik egy ellenhatás, minden tettnek van egy eredménye, bármilyen cselekedetre következik egy azonos nagyságú és töltésű ellen-cselekedet.
Ok-okozat. Összefüggések.


Én úgy gondolom, nincsenek véletlenek. Nincsenek, mert minden ok-okozat.
Egy baleset is. Vannak előzményei, max az ember nem igazán figyelt oda. Igen, nagyon sok dologgal ugy vagyunk, en is , hogy csak feluletesen foglalkozunk vele. Nem fogom pl. megegetni a kezem, ha rendesen odafigyelek, ha maximalisan odateszem magam minden cselekedetemhez.

Az pedig, hogy az emberrel megtortennek dolgok..Szinten nem veletlen. Van oka, amiert ugy, akkor tortennek amikor.

Talan ebbol kitunik, hogy a sorsot egy olyan dolognak tartom, ami tulajdonkeppen a mi kezunkben is van, de egyben ok okozat is. Minden , amit teszunk kihat tehat a jovonkre is.

Ideznek is:

A Véletlen szót általában csak,úgy mellékesen szoktuk kimondani:hiszen ez csak véletlenül történt .Nem szoktunk elgondolkozni azon,hogy egy látszólag érthetetlen dologra adott magyarázatunk elfogadható-e.

Hátha csak önmagunkat csapjuk be ,hogy ne keljen többé törődnünk a problémával?

Nos,vajon milyen mélyebb értelem rejtőzik a véletlen szócska mögött?

Ha elkezdenénk kérdezősködni embertársainkat mit értenek a véletlen szón kiderülne, a többségnek még sohasem jutott eszébe ,mit is jelent ez a szó,vagyis még nem próbálta meg kielemezni valódi értelmét.Pedig látszólag nagyon egyszerű a dolog.: olyasmi történik amit nem tudunk megmagyarázni. Pedig ez autómatikusan maga után vonná a kérdést: ki vagy,mi idézte elő a kérdéses esemény bekövetkeztét? A kérdésre az emberek többsége vagy a világnézete,vagy vallásos meggyőződése alapján válaszolna: a sors,vagy Isten.
forras: [link]


[Szerkesztve]


athomi
(veterán)

Én nagyon sokat foglalkozok a csillagászattal, szóval nekem az egész istenes dolog egy umbukfuk, de soha nem bántottam azokat az embereket akik hisznek benne. A legtöbb hívő azért hisz istenbe mert erre nevelték vagy mert az életében bekövetkezett valami olyan változás ami miatt isten felé fordultak (például elvesztette a családját).
Tildy: Ha én most kikiabálok az ablakon akkor az a te életedre is kihatással lehet. Legalábbis azok szerint amit te most elmondtál. Ez szerintem is így igaz. Minden kapcsolatba van mindennel.
Daneey: Mi van a halál után? Az ami a születés előtt! :D Semmi, nem létezel, nem vagy, számodra az idő és a tér és te magad is megszűnsz létezni. Egyébként a kérdésen már én is sokszor elgondolkodtam. Nem tartom lehetetlennek, hogy újraszületünk. Ha esetleg ez így is van akkor nem emlékezhetsz semmire. Vajmi kevés eséllye van annak, hogy ember leszel, vagy hogy egyáltalán a Földre születsz, mert lássuk be, aki valamit is tud a világegyetemről az tudja, hogy nem csak a földön van élet. Az persze már egy másik kérdés, hogy van-e rajtunk kívül értelmes élet.


Daneey
(tag)
Blog

Én úgy gondolom, nincsenek véletlenek. Nincsenek, mert minden ok-okozat.
Egy baleset is. Vannak előzményei, max az ember nem igazán figyelt oda. Igen, nagyon sok dologgal ugy vagyunk, en is , hogy csak feluletesen foglalkozunk vele. Nem fogom pl. megegetni a kezem, ha rendesen odafigyelek, ha maximalisan odateszem magam minden cselekedetemhez.

Az pedig, hogy az emberrel megtortennek dolgok..Szinten nem veletlen. Van oka, amiert ugy, akkor tortennek amikor.


tildy, idáig tökéletesen egyetértek veled. De utána már nem, elmondom miért: mert akkor a sors NINCS. A sors akkor nincs, mert nem lenne értelme a létezésének... Ha miden ok-okozatra épül, akkor nincs sors. Maximum azt lehet sorsnak nevezni, ami megtörténik veled, de az már nem sors, hogy így történt... Ez történt, ez van, de nem, hogy ez a sorsod. Ez csupán a sors fogalom ultra nagy félredefiniálása.

A véletlen (ahogy idézted) egy fajta mód a problémák elkerülésére vagy megkönnyítése a problémák feldolgozásához.


Daneey
(tag)
Blog

Mi van a halál után? Az ami a születés előtt! Semmi, nem létezel, nem vagy, számodra az idő és a tér és te magad is megszűnsz létezni.
Igen, és az is igaz, hogy ezután újjászületünk semmi emlékezettel... Egy nagy körforgás... De ezek nagyon érdekes dolgok.


athomi
(veterán)

''Igen, és az is igaz, hogy ezután újjászületünk semmi emlékezettel... Egy nagy körforgás... De ezek nagyon érdekes dolgok.''
Inkább csak azt mondanám, hogy remélhetőleg.
Van egy barátom aki azt mondta, hogy semmi közünk a többi élőlényhez, meg hogy isten a mittudjam én hányadik napon teremtette a világegyetemet és hogy az állatokat a rendelkezésünkre teremtette. Ennek fejébe büszkélkedett, hogy mit csinált egy állattal. Azt is mondta, hogy most a Földön csak valami próbát teljesítünk vagy mi és utánna visszamegyünk a menyországba.
Tök jó neki! :))
Tulajdonképp neki nincs megmagyarázhatatlan, mert ő mindnt megmagyaráz istennel.

[Szerkesztve]


tiv83us
(veterán)
Blog

Jo az iras, de legkozelebb konyorgom torleszd az anyagot mert igy olyan mint egy ket hetet a hutoben osszeallt csokipuding.


legendary
(tag)

Sziasztok!
Aki azt gondolja hogy nincs sors, az még igazán sose gondolt bele hogy mit miért tesz, mi miért történik vele. Vanak dolgok amik fölött van hatalmunk és van ami fölött nincs. De a legtöbb dolog fölött nincs hatalmunk :) Persze attól függ mit értünk ''sors'' alatt. Szerintem sors az, ami akaratomtól független ''esemény'' ill az életemet befolyásoló ''korlát''. Szerintem van szabad akarat egy bizonyos korlátig, utána viszont a sors kerül előtérbe, vagy a véletlen :) Mondjuk szerintem nincsenek véletlenek.


Gh0sT
(addikt)

''Mi van a halál után? Az ami a születés előtt! Semmi, nem létezel, nem vagy, számodra az idő és a tér és te magad is megszűnsz létezni.''

No és mi van akkor, ha elvonatkoztatunk az anyagtól, időtől és tértől? Elképzelhető-e, hogy egy olyan síkon létezzünk tovább, ami számunkra még ismeretlen, felfoghatatlan?

Jelenleg a testeddel azonosítod önmagad, de mi van akkor, ha a tested csak egy váz a jelen világban, hogy a szellemed megnyilvánulhasson? :)


Gh0sT
(addikt)

Ha semmi emlékezettel születünk újjá, akkor felvetődik a kérdés, hogy mi értelme van a létezésnek?

Valahol belül a legtöbben úgy érezzük, hogy tartunk valahova, vagy legalábbis keressük az utat. Ergo van cél, valami tudatalatti motiváció... Szvsz azért vagyunk itt, hogy tapasztaljunk, majd az így gyűjtött információval ismét útra keljünk...

Szerintem... :) Meg a hangok is megmondták... :D


tildy
(nagyúr)
Blog

Jól irod. Kihatassal lehet. Foleg ha itt a forumon elmondod es en reagalok ra :DDD


Hogy is van az az allitas az emberi kapcsolatokkal, ismerosnek az ismerose, es igy tovabb ? Hany ember kell hozza? (talan 7 :F )


Peet210
(őstag)
Blog

Sokféleképpen lehet vélekedni a sorsról és ez itt látszik is.A sors nem olyan ami van vagy nincs hanem amiben hiszünk vagy nem hiszünk.A hit segíthet de nem biztos hogy mindíg elég.Hiszem hogy az emberek akár én is tudnak változtatni a sorsukon.Persze ide szerintem már nem elég csak az hogy hiszek benne, már aki hisz egyáltalán valamiben.A hiten kívűl akarat kell és ez az amivel már nehezebben boldogulunk.A sors közbeszolhat már ha hiszünk benne.Ha nem akkor ott van a vélettlen de ez is egy olyan dolog amit igazán magyarázni nem lehet van és kész, elfogadjuk.

[Szerkesztve]


tildy
(nagyúr)
Blog

Meglehet félredefiniálom a sorsot, nálam utat , lehetőséget, választást jelent, mindamellett, hogy ugy gondolom, lehet ez csak latszat , ezt erzekelem, mikozben a hatterben ''mas erok is dolgoznak'', olyan, amiket emberi esz nehezen fog fel.
Végülis annzi mindent nem tudunk még, azt beszélk teljes agykapacitásunk kb. 10 százalékát használjuk.

Az ok-okozatban egyebkent szerinted miert ne lehetne benne, hogy annak ugy ott es akkor kell(ett) tortenie?

[Szerkesztve]

üzenetek