Dolce Gusto - Sport, életmód, utazás, egészség fórum

üzenetek

hozzászólások


*Mukeey*
(addikt)
Blog

Kellemes kávézást munkahelyeden.Nálam pénzbedobós automata van,frissen darálja,mégse ízlik.Nem helyettesíti nekem a kotyogóst.


RBJ
(addikt)

Nagyon egyszerű ezeket a kapszulákat olcsón kihozni, megoldani.
Én így csináltam anno aldi s martello nál de már tovább léptem kávé fronton azóta. saeco hd + graef daráló.
Így kell kapszulát tunyingolni. Nem tudom a nespresso kapszulája kemény vagy milyen, de szoktak utángyártott kapszulát is csinálni.
Kapszula tunnying. :DDD [link]
Akinek ideje és türelme van annak való.
Konkrétan refill dolce gustol kapsz. [link]

[ Szerkesztve ]


Rage47
(veterán)
Blog

Pont a héten vettem én is. Imádom. Nem vagyok nagy kávés, de nagyon remek kávét csinál. :D Azóta nincs kedvem McCaféba vagy Starbucks-ba menni. :D A céges kávétól meg ezerszer jobb. Otthon benyomom reggel és kész. Ha meg nem reggel iszom, akkor valami könnyebbet délután/este is lehet. :)
Nekem mondjuk kilopták vagy kimaradt a 20%-os kupon. Felhívtam a Nestlé-t és pótolták egy emailben azonnal, nagyon rendesek voltak a telefonban.


dabadab
(titán)
Blog

"Nespresso: Drága bele a kv több mint 100 Ft-ra jön ki egy kapszula, ráadásul a gépek is érdekesek, mert nem mindegyik gépbe megy mindegyik kapszula..az egyikbe csak műanyag a másikba (drágább) már alu is stb."

A Nespressonak nincs műanyag kapszulája, az mind alu és mind belemegy a gépbe.


Janaboy
(veterán)
Blog

Hát akkor nem tudom, hogy ezt honnan szedtem, pedig tuti emlékeztem ilyenre régen, hogy az olcsóbbik gép nem vitt minden kapszulát, csak a drágábbik, de ha így van, ahogy írod, akkor visszavonom, amit korábban írtam!


#06658560
(félisten)
Blog

Elég szomorú, hogy kávé kapcsán akár a McCafé, akár a Starbucks említésre kerül.


sing1ep1ayer
(őstag)

Szerintem viszont megéri utántölteni. Nekem egy Illy kapszulás gépem van, ami elképesztően finom kávét készít a saját patronjaival, ami azért nem véletlen, mivel sokan a világ egyik legjobb kávéjának tartják. Viszont ha a kapszulákat normális minőségű Lavazza eszpresszóval töltöm újra, akkor valahol negyedár környékén jön ki egy csésze fekete (nagyjából 1.300 Ft / 250g), ami szintén olyan ízletes lesz, hogy eddig bárki kóstolta is meg, az igencsak elégedetten nyalogatta utána a szája szélét. ;) Így én gyakran töltögetek, de azért mindig van itthon eredeti kapszula is arra az esetre, ha épp lustább pillanatomban támad kedvem kávézni.


l.skywalker
(félisten)
Blog

Nekünk idehaza nagyon bevált. Egy ideig mi is vettük a párnákat. Először eredetit, majd MadarasTescósat, majd Lidliset stb. De egy idő után rájöttünk, hogy a mi életünkhöz (4gyerek, a legidősebb 5) erősebb kell, de mégis olyan, ami nem igényel reggel annyit, mint egy jó kotyogós.

Ezért lett a Senseo+Cofeeduck+Porkávé (habár egy ideje szemeset veszünk és darálunk ill. vasárnap reggel teátrális jelleggel Frei római mogyorókávé van szintén szemesből)

Magát a kiegészítőt rém könnyű kezelni. Csak bepakolom a kávét, van rá egy műanyag szűrős-tető és már megy is be a gépbe.

2 személyre megfelelő erősségű kávét főz a kisebb csésze fokozaton. Ha egyedül iszok, akkor piszkosul jó.
De a hosszú kávét is épp megfelelő mennyiségű vízzel adagolja.

Ami fontos, hogy nem szabad túlságosan lenyomkodni benne a kávét, mert akkor nem megy át rajta az összes víz.

És fontos a vízkő mentesítés, de szerencsére a Twist jelzi, ha kell és a Déjembe lehet kapni citromsavas port, azzal meg is lehet csinálni.


SaGa59
(őstag)

Nos így lehet büszkén elárasztani a világot műanyaghulladékkal...
Nekünk is ilyen kispingvinünk van, de az első perctől használunk hozzá utántölthető kapszulát. Próbáltuk a gyárit utántölteni, de szinte lehetetlen úgy, hogy ne folyna valahol a víz.
Kicsi kínai barátaink kitalálták ezt a cuccot, (nem itt a legolcsóbb, de most nincs kedvem keresgélni, de erről van szó), egy-egy kapszula simán kibír 100 feltöltést mielőtt elfáradna a szilikon fedő. Mi még egy rendes kávészűrőből kivágott kis korongot teszünk az aljába a fémszűrőre, így a nagyon finomra darált (szigorúan szemeskávét veszünk és otthon daráljuk) kávétól se lesz zaccos, ellenben erős. Csak a papír szűrőkorong lesz hulladék, illetve pár havonta maguk a kapszulák. De csak egy, minden 100 főzésből. És olyan kávét teszel bele, amilyet jólesik, mindig friss darálás (na jó, este töltjük fel a reggeli kávéhoz).


Janaboy
(veterán)
Blog

Ez ugyanaz?
[link]

Mondjuk itt csak 40 újratöltést írnak..


SaGa59
(őstag)

Ránézésre igen, bár az e-bay-es változat piros szilikongumija jóval sötétebb, de gyanítom ez csak a fotó minőségi hibája. Arra is minimum 50 utántöltést írnak, nekünk eddig száznál többször sikerült mindegyiket használni, mielőtt elkezdett szivárogni a víz a fedél alól menet közben. A harmadik hatdarabos készletet nyűjük éppen.
Amikor elkezd érezhetően felpuhulni a szilikongumi, akkor kell kidobni. A fedő ennél hamarabb le szokott szakadni a csészét körülvevő részről, mert vékony a "nyelv" ami tartja, de ettől még tökéletesen működik. A csészére való rész is kell, mert az "szorítja" be a kapszulatartóba a csészét.
A két részt összetartó "nyelvnek", kell előre (azaz feléd) néznie, amikor használod, mert ott van elvékonyítva annyira a szilikongumi, hogy át tudja bökni a tű. Ha máshol próbálod átszúratni, nem éri át és csak a szivattyút terheled, de kávé nem jön. Nem kell minden használatnál mindig ugyanoda "bökni", a szilikon elég jól "kezeli" a lyukakat. Az elsőnél tettem egy kis festékpöttyöt a kapszulatartó első részére, és ahhoz igazítjuk a "nyelvet".

Ez árban is valahol ott van, ahol a Hong-Kongból rendelhető verzió.

Arra azért vigyázni kell, hogy ne tömd meg túlzottan, mert nem lesz erősebb, de nehezebben jön át a víz, jobban terheli a masinát. Az első 5-6 próbánál ki lehet tapasztalni mennyit tehetsz bele, mennyire kell ledarálni, stb. A szűrőpapír nagyon hasznos, egy doboznyi párszáz forint, és egy évre elegendő korongot lehet vagdosni belőle. Az alsó fémszűrőt kell körberajzolni, akkora kell és a szűrő fölé kell tenni. Előbb a fémszűrő, arra a papírszűrő, erre a kávé, a "bordáig" (ezt majd meglátod, ha veszel ilyet, az a "perem, amire a műanyagszűrő fel tud akadni) feltöltve, erre a műanyagszűrő (ez oszlatja el a vizet a teljes felületre), majd a teteje, amit jól be kell nyomni a helyére. Kell egy kis előkészület, de utána pillanatok alatt tudod tölteni, hamarabb megy, mint a hagyományos főzők töltögetése.

[ Szerkesztve ]


SaGa59
(őstag)

Már lejárt a szerkesztési idő, bocs, de most nézem ezt az oldalt és látom, hogy valaki valamit nagyon elkavart. A felső sorban a 2. és 3. kép sorrendjét felcserélték.
Ismétlem, a helyes sorrend: fémszűrő, papírszűrő (ha akarsz), kávé, műanyagszűrő.

Ezeken a képeken nagyjából olyan a színe a szilikonguminak, mint valójában.
Előre ki ne szúrd a fedelet, azért van a tű a masinában, majd átböki magának. A többi stimmel.

Legkönnyebben úgy tudod megállapítani, hogy túltöltötted-e kávéval, hogy amikor feltöltöd és lezárod a fedelét, megnyomkodod a közepét. Ha kicsit be tud rugózni, akkor jó, ha keményen ellenáll, túltömted és a műanyag szűrő szilárdan felfekszik a kávén. Ilyenkor már gondjai vannak a víz átpréselésével. Akkor a legjobb, ha a műanyag szűrő meg a kávé között van úgy egy milliméter hézag úgy, hogy a kávét lenyomkodtad. Én csináltam egy megfelelő méretű "tunkolót" (nem tudom, mi a szakszó rá, a baristák használják), úgy egy milliméterrel kisebb az átmérője, mint a műanyag szűrőnek, így lenyomja a "perem" alá a kávét, a szűrő meg felül a peremre, így mindenhová jut víz és az egész mennyiséget forrázom, nem csak egy kisebb részt..

Bonyolultabb leírni, mint megcsinálni, majd rájössz.

[ Szerkesztve ]


sgery
(őstag)
Blog

Annó nekem is volt fél évig egy ilyen gépem, mindent megkóstoltam rajta ami akkor elérhető volt és ízlett is.
Aztán megnyílt a délinél a ecocaffe, ott rájöttem hogy amit eddig ittam az nem is kávé volt. Igazából köze sincs hozzá. Olyan mint egy kannás bort hasonlítani egy jégborhoz vagy bármilyen termelő átlagos 2e-res árkategóriájú borához.
Ahogy minden másban is (zene minősége, ételek - mert aki meg tudja enni a teletál stb.. ételeit annak minden mindegy... - stb...) úgy itt is akinek ez megfelel annak nagyon jó cucc, bár kicsit drága ahhoz képest milyen minőséget produkál.
Szóval mikor rájöttem mi az a kávé, vettem egy gaggia baby twin gépet, egy örlőt hozzá, tampert meg ami kell és azóta élvezem a jobbnál jobb kávékat :) Bárki bármit mond, jó kávét csak úgy lehet csinálni, ha frissen őrlöd a minőségi kávét és azt úgy főzöd le ahogy az adott kávé igényli. Akár kotyogóson is lehet mennyei ízeket kihozni ha frissen őrlöd a hozzá való kávét.
Az ilyen kakaó és nestea pedig külön vicc kategória, iszonyatos árat kérnek el egy börgre löttyért :(

Azért nézzük az árakat is, mit hisznek olcsónak az emberek: (piaci árak minden esetben. ahogy a DG is kapható a kínain olcsón, úgy kávét is vehetsz olcsóbban...)
DG esetén:
- Bekerülési költség: 10-50e között kinézettől függően
- 1 kávé lefőzése feketén: 90-100 Ft
- 1 kávé lefőzése tejesen: 180-200 Ft
- Íze: 10/2
- Bonyolultság, lefőzési idő: 10/10 (mármint pozitív értelemben)
Átlagos kávégép és őrlő
- Bekerülési költség: 40-100e között
- 1 kávé lefőzése feketén: 42->98 Ft (közepes de már nagyon jó minőség -> a legjobbak közül)
- 1 kávé lefőzése tejesen: 72->128Ft (minőség ugyanaz, bio tejjel)
- Bonyolultság, lefőzési idő: 10/2
Amivel elérhetsz bármit gép szett:
- Bekerülési költség: 180-200e Ft
- Árak az előzővel megegyezően

Nézzük akkor mi is az olcsó?
Kávénak nevezett valami fekete, napi 2 fogyasztás éves szinten: 65 700 Ft
Szintén csak tejesen: 131 400 Ft

Közepes, de már nagyon jó minőség feletti kávé feketén: 30 660 Ft
Ugyanez tejesen: 52 560 Ft

Álmaid kávéja feketén: 71 540 Ft
Ugyanez tejjel: 93 440 Ft

Erről ennyit. Persze cserébe tudnod kell, hogyan őröld, tamperold, hány fokon főzd le, a gépet elő kell melegíteni, tejet kell gőzölni és tárolni, több a karbantartási ideje is (költsége attól függően milyen minőséget vettél) a kérdés az, megéri-e. Nálam nem kérdés :)
Esetleg még ide tenném a környezeti kár kártyát is. Éves szinten 730/1460 db kapszulát dobsz ki amit vagy elégetnek vagy hegyoldallá alakul. A zaccot a növényeknek is adhatod, komposztálhatod, a kerti hulladékkal is leadhatod, bőrradirként is jó tehát nem készül újabb ürömi hegy... Akkor már legalább nespresso (ízben az sem jobb) az legalább aluminiumban van.

Köztes kategória az automata gép, csak abba kár a drága kávé, úgysem azt adja ki belőle amit kéne :(
Meg az bizony gyakran lesz szervizben ami igencsak drága...

A cikket persze köszönjük, ez csak az én véleményem a kávéról :)


dabadab
(titán)
Blog

"Persze cserébe tudnod kell, hogyan őröld, tamperold, hány fokon főzd le, a gépet elő kell melegíteni, tejet kell gőzölni és tárolni, több a karbantartási ideje is (költsége attól függően milyen minőséget vettél)"

Pont ezért jók a normális minőségű kapszulás kávék, mert ott ezeket megcsinálják helyetted - akár jobban is, mert míg mondjuk egy Espresso Embassyban elhiszem, hogy minden szállítmánynál lefőznek egy tucat kávét, hogy megtalálják a megfelelő beállításokat és ezeket be is tartják, addig otthoni körülmények között ez nem feltétlenül fog így sikerülni.
Az ecocafe-t konkrétan nem ismerem, de így ránézésre újhullámos helynek tűnik, gondolom azért volt ilyen markáns a különbség, mert ők nem hagyományos, olaszos pörkölésű, a keserű irányba menő kávét, hanem gyengén pörkölt, inkább savanyú* kávét árulnak, vagyis nem feltétlenül minőségi, hanem filozófiai különbségről is szó lehet. (A Dolce Gustot nem ismerem, itthon Nespresso van, az okés, előző munkahelyemen aldis Martello volt, az borzasztó.)

*: ezek inkább csak irányok, ha egy kávé tényleg keserű vagy savanyú, akkor ott elrontottak valamit

[ Szerkesztve ]


sgery
(őstag)
Blog

Eco-nál is mindig más az éppen főzött kávé, de valóban inkább francia pörkölés felé hajlik.
Én igazából csak tejjel szeretem a kávét, nem sokkal csak ami még pont megfelelő hozzá.
Amúgy az eco kávét nagyon nehezen tudom lefőzni, mostanában a casino moccától rendelek előtte pedig kávékalmár volt, előbbi sokkal jobban bejön.
Egyébként aktuális ízlés kérdése, mert a Julius Meinl Trieszti pörkölése nekem az abszolút legjobb kávé, pedig az erős olasz pörkölésű, csak sajnos itthon nem kapható, a legutóbbi 1kg-os amit triesztben vettem az pedig már rég elfogyott :( Ár arányban amúgy az verhetetlen, amikor vettem 5800Ft volt 1 kg.

Ha már kávé és Olaszország, Triesztben (aki nem tudja az Illy központja ami pedig Magyar származású amúgy) egyáltalán nem finom a kávé. Ahol csak tudtam kávét ittam, napi 8 is lecsúszott. Az itthoni jobb kávézókhoz köze sem volt egyiknek sem. Hanyagul főzték le, semmi érzékük nem volt hozzá. Viszont úgy itták mint a vizet és minden sarkon kávézó volt. Kíváncsi lennék ha egy Olasz elé odatennék egy kávét az espresso embassy-tól akkor mit szólna hozzá.


Janaboy
(veterán)
Blog

A Nespresso is Nestle, nem?


dabadab
(titán)
Blog

Igen, ahogy így összerakom, a Dolce Gusto az olcsóbb, a Nespresso meg a minőségibb megoldás.


igori
(tag)

Aki minőségi kávét inna, annak ajánlom vegyen egy darálót + hozzá szemes kávét. Ég és föld a különbség az előre lepörkölthöz képest. Illy, Dallmayer, Pellini, stb... Kb 5 rugó a daráló.... Megéri, komolyan!

üzenetek