üzenetek

hozzászólások


Polarstar
(nagyúr)

Snowden könyv kapcsán hogy jutottunk el a nőgyógyászhoz? Kezdem elveszteni a fonalat.


Sinesol
(veterán)

Én vidéken élek, de még csak hírből sem hallottam az eddigi dolgokról, eddig 3 orvosnál voltam házi fogorvosnál, vagy hogy mondják, de mindegyik nagyon erősen tartózkodott a húzástól, kb utolsó utáni lehetőségként kezelték.
Az állatorvos is egészen jó, igaz kicsit nyers a stílusa, de szakmailag sosem volt vele semmi gond. Az már más kérdés, ha az orvosláshoz cseppet sem értő kisnyugdíjasnak épp valami nem tetszik a hangnemben, vagy azt hiszi valamit jobban tud és beinditja a rosszindulatú pletykákat, ehhez még hozzájön az is, hogy az átlagmagyar nagyon szeret panaszkodni, mindegy hogy mennyi is benne az igazság, csak lehessen sírni.

Na hogy on is legyek: Szerintem egyértelműen elítélendő Snowden, tökmindegy hogy magyarázza, a saját országa érdeke ellen cselekedett. Lehet nem volt minden tiszta ott sem, de bármilyen elhajlások is vannak, minden amerikai szervezet hosszútávon nézve az amerikai érdekeket szolgálja. Aki azt hiszi, hogy ez csak törvényes eszközök igénybevételével lehetséges, az nagyon naiv.

[ Szerkesztve ]


Apollyon
(Korrektor)

"Na hogy on is legyek: Szerintem egyértelműen elítélendő Snowden, tökmindegy hogy magyarázza, a saját országa érdeke ellen cselekedett. Lehet nem volt minden tiszta ott sem, de bármilyen elhajlások is vannak, minden amerikai szervezet hosszútávon nézve az amerikai érdekeket szolgálja. Aki azt hiszi, hogy ez csak törvényes eszközök igénybevételével lehetséges, az nagyon naiv."

Téged is megkérdezlek:

Kíváncsi lennék, hogy szerinted mit rombolt ő le? Konkrétan, pontosan fogalmazd meg kérlek milyen kár keletkezett Snowden szivárogtatása által?


MageRG
(addikt)

"...szépen hangzik, csak épp nem működik."
Ezt véletlenül nem egy olyan híres embertől van, aki szerint az ország vezetése abból áll, hogy úgy csinálunk mint egy piti gengszterfőnök és közben nagyokat mondunk?


MageRG
(addikt)

"Snowden semmit sem épített a hazájában."
Ugye azon nem kell vitatkozni hogy a haza nem egyenlő az állami szervekkel vagy a kormánnyal?
A privacy tudatosítását nem értékelhetjük eredményként?


Hieronymus
(addikt)
Blog

Nyilván alapvető kár, hogy növelte az Amerika elleni ellenességet. Ez önmagában nem lenne nagy probléma, de mellékhatásaként erősíti a fanatizmust és terrorizmust. Ez erősebb hírszerző tevékenységet generál. Senki sem akar meghalni vagy megsérülni azért, egy fanatikus úgy akarjon azonnali belépőjegyet venni a paradicsomba, öngyilkos merényletet követ el.

A módszerek részleges változtatása és hírszerzés hatékonyságának növelése további feladatokat jelent a szolgálatoknak és a fenntartóiknak extra költséget.

Gondolom abban egyetértünk, hogy a terrorizmus elleni fellépésre szükség van. És nem az elkövetés utáni nyomozással kezdőik az a fellépés.


Apollyon
(Korrektor)

Amerika megcsinálta a saját magával szembeni ellenességét a háborúival, és mindezt fokozza a mai napig. Nem utal bármilyen jel arra, hogy nagyobb fokú terrorizmus lenne, pláne csak azért, mert kiderült, hogy masszív adatgyűjtés zajlik. 2013 előtt is volt egyébként titkosított (encrypted) üzenetküldés.

Továbbá, semmilyen terrorizmus, vagy egyéb, a "biztonságodat" kockáztató egyéb veszély nem indokolja, hogy a világon az összes ember minden egyes tevékenységét 7/24 valós időben logolják.

Snowden egyébként nem csak az usákiai hírszerzés illegális tevékenységét buktatta le, de pl. a briteknél is ugyanez megy (GCHQ). Illetve vannak egyéb országok is, a legrosszabb helyzet KÍnában van.


nyisziati
(veterán)
Blog

"Továbbá, semmilyen terrorizmus, vagy egyéb, a "biztonságodat" kockáztató egyéb veszély nem indokolja, hogy a világon az összes ember minden egyes tevékenységét 7/24 valós időben logolják."
De pontosan ez indokolja. Csak az alkotmány (USA) ezt nem teszi lehetővé, mivel az kábé az amishokra van szabva.

Az alkotmányhoz meg nem nyúlhatnak, mert ott az olyan, mint nálunk a Szent Korona.


Apollyon
(Korrektor)

A feltevésed logikailag hibás, másrészt inkonzisztens a témában, harmadrészt az adatgyűjtés továbbra is erkölcstelen módon zajlik, és egyáltalán nem releváns Mancikanéni adatait is begyűjteni terrorelhárításhoz.


nyisziati
(veterán)
Blog

1) Sehol nem hibás a felvetésem logikailag.
2) Nemhogy nem inkonzisztens, de ez a magja az egész problémakörnek.
3) A hárombetűsöknél az erkölcsöt nem kell emlegetni, nem úgy működnek.
4) A titkosszolgálatnak Mancikát is meg kell figyelnie, mert sosem tudni, mikor lesz valakiből őrjöngő fanatikus.


Apollyon
(Korrektor)

A felsorolt pontjaidból néhány remekül elvezeti a társadalmat egy Kína-szerű diktatúrához.
Az erkölcsöt pedig de, kell emlegetni, enélkül ugyanis megszívtuk.

Persze ha diktatúrában akarsz élni, hajrá, én viszont nem. Azonban az adatgyűjtés nem a te érdeked szolgálja, hanem a hatalomét, akiknek ez a befolyásuk alatt áll.

Ezt kellene megérteni, persze akiknek fogalmuk sincs a témáról, azok mind Snowdent utálják.


nyisziati
(veterán)
Blog

Fordítva ülsz a lovon.
De nincs kedvem oldalakat írni.
Kellemes délutánt.


Apollyon
(Korrektor)

Nincs lovam, de köszönöm a figyelmet.
Mindenesetre továbbra is várok egy listát, hogy konkrétan milyen károk keletkeztek, történtek a nagyvilágban, amik ahhoz köthetők, hogy 2013-ban lebuktatták a már kitárgyalt adatgyűjtéses bűncselekményeket.


sh4d0w
(félisten)
Blog

Nyugodtan nyald az amerikaiak seggét, de tudd, hogy ipari kémkedésre pont ugyanúgy felhasználják a mass surveillance adatokat - ami az EU-t is segíti, hogy technológiailag a bányászbéka segge alatt legyen. Nem kell nekem elhinned, menj végig a Snowden aktákon.


nyisziati
(veterán)
Blog

Te kinek a rendszereit használod? Amerikáét vagy Kínáét? A technológiai eszközöket, és úgy általában a mindennapi élet eszközeit ki fejlesztette/fejleszti nagyrészt?
MAGÁTÓL Kína vagy a diktatórikus rendszerek szerinted mennyi fejlődést biztosítanának, ha Amerika nem lenne? Kinek a társadalmában élsz? Kinek a gazdasági rendszerében, kinek a katonai szövetségében?

Komolyan, mintha a VSZ-t, vagy a KGST-t sírnátok vissza. Legalábbis új formában, új vezetővel, mintha a demokrácia, a békés élet, a jólét semmit se számítana nektek.
Hihetetlen, milyen hálátlanok vagytok.


sh4d0w
(félisten)
Blog

Pont rá is világítottál az általam megpendített problémára. A hálámat kifejeztem, amikor elmentem a boltba és kifizettem az általam használt eszközök árát.

Egyébként meg egészen elképesztő, mennyire bináris vagy.


sh4d0w
(félisten)
Blog

"Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety."

Benjamin Franklin


Sinesol
(veterán)

Nem tudom megis mit szamit a mai korban az, hogy valaki mit gondolt parszaz éve egy teljesen mas korban.

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

Meglepően keveset változtak az alapvető mechanizmusok.
Ha megnézed az ókori római szerzők koruk Rómájának politikai történéseiről írtakat, akkor azok alapvetően megdöbbentően maiaknak tűnnek meg mondjuk Machiavelli se sokat vesztett az aktualitásából.

[ Szerkesztve ]


Sinesol
(veterán)

Vannak hasonlóságok persze, de azért fejlődtek rengeteget a társadalmak, kicsit összetettebb azért a mai világ, mint párszáz éve. Ráadásul Franklin mondata elég rugalmatlan, propagandaízű is, az adott helyzetnek, kornak megfelelően lett megfogalmazva, miközben azért tudjuk, hogy semmi sem fekete és fehér, a világ kompromisszumokra épül.

[ Szerkesztve ]

üzenetek