üzenetek

hozzászólások


Just_Reboot
(addikt)

Ez a Remix OS kernele?


Syl
(nagyúr)
Blog

>...az alaplapi driver megléte...

Ismét csak a Linuxra mutogatunk, ha a hardvergyártó nem készít linuxos drivert? :U

Mellesleg a Windows milyen hatékonysággal kezeli a WPA2-őt Live módban? ;)


#79335424
(veterán)

Hacsak nem kamuzik. :) Az előbb screenshotoltam a Remixem "Beállítások -> A táblagépről" menüpontjáról. De, ha kamuzik, akkor azt alaposan teszi, mert ez a dmesg kimenet eleje:

$ su
root@remix_x86_64:/ # dmesg
[ 0.000000] Initializing cgroup subsys cpu
[ 0.000000] Initializing cgroup subsys cpuacct
[ 0.000000] Linux version 4.4.14-android-x86_64 (jenkins@Vesta.corp.jide.com) (gcc version 4.6 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP PREEMPT Tue Aug

[ Szerkesztve ]


tibor72
(tag)

Nem mutogatás csak kellemetlen a felhasználója számára, ami egyben vissza is térítheti kiindulópontjához, ami legtöbbször a Windows valamelyike.
A kérdésre miszerint kive módban milyen hatékonysággal kezeli a WPA2-t, 8,1-től használtam windows to go-t(lévén más nincs, még ha nem is hasonlítható össze a kettő, az általam felhasználni kívánt módban viszont megegyezik, USB-ről boot bármilyen gépen, alaprendszerrel alap driverekkel és a Mint-re is ez vár) arra már nem emlékszem, de 10 alatt semmi gondom nem volt ezzel az opcióval, szerintem 8,1 alatt sem.
(1 pont oda :D ,,még így is, vagy mégsem mert ha meg van, volt az a driver az újabb kiadásban miért nincs, mert ha emlékeim nem csalnak a vége az lett hogy a régit kellet "visszabuherálni" az újba)

[ Szerkesztve ]


Syl
(nagyúr)
Blog

Legalább egy pillanatig maradjunk a legalitás talaján ;) Tudtommal a Win Home és Pro nem képes Win2go-ra, az Enterprise változatot meg nem árulják minden utcasarkon (zenkór nem jáccik :B )


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Ugye jól értettem, hogy live módban nem kezel valamit a Mint!?

Szerinted a live mód mire való egyébként? :U
Próbáltad megtudni vagy csak rámondtad, hogy szar? Gratulálok!

Mi lenne, ha kipróbálnád inkább a legújabb wint live módban?

No ezért is írja az "egyszeri" user, hogy "szar a linux" mikor már kérdezni sem mer

Ilyet mezei home user nem ír,még, ha tízen biztatják se, mert gondolkodik, ilyet az ír, aki nem gondolkodik...!

[ Szerkesztve ]


Perdedor
(tag)
Blog

Köszi a jó kis összefoglalót :R
Hogy egy kicsit kötözködjek is a PlayOnLinux-ot kicsit jobban is leírhattad volna mert klassz dolog ;]
Egyébként van itt róla egy nagyon jó videó:
https://www.youtube.com/watch?v=vuLwKTfttVM
Sokmindent nem futtattam vele mert kábé minden van Pingvinre amire szükségem van. Csak próbából Homeworld Remastered, Lumion 6, Office 2010, Sketchup stb. Amit nem sikerült az az AutoCAD.
Én is Ubi-val keztem egyébként, az utolsó verziója amit használtam az a 15.04. Azóta volt Mint, OpenSuse, Debian, most Manjaro. Eddig nekem ez vált be a legjobban (lehet majd én is írok róla valamilyen bemutatót).


Frawly
(veterán)

A világon elég sok FreeDOS-os gépet adnak el, de csak placebo OS, 1-2 hobbinosztalgiázó használja csak retro játékokhoz sokadik rendszernek, senki nem használja elsődleges home desktop OS-nek. Pont hogy ez a példa engem erősít meg, kevés user költ külön Windowsra. Az itthoni FreeDOS-os helyére azonnal mászik fel a Windows, amint az új gép elhagyja a bolt kapuit. A sors fintora, hogy a FreeDOS, bár senki nem használja, gépeladási statisztikák alapján ott van a legforgalmazottabb OS-ek között. Sok cég választja, mivel nem jó semmire, így nem kellenek hozzá driverek, plusz 5 mp felhúzni lemezképből, gyorsabb-egyszerűbb felhegeszteni, mint egy Linux disztrót.

Nem azt mondom, hogy ez baj, csak arra akartam rávilágítani, hogy az OS ingyenessége az otthoni felhasználóknak nem fontos. Vagyis csak igen kicsi részüknek fontos a legalitás, nem hogy az ingyenes legális rendszer használata.

Bár én a FreeDOS helyett Linuxszal árulnám ezeket a gépeket, mert az használható is valamire, meg ha az user bekapcsolja, talán nyomogatja egy kicsit, talán meg is tartja, ha megtetszik neki. A FreeDOS-szal nem sokat lehet kezdeni, de nem is desktop OS-nek készült, hanem retro játékokhoz meg legacy DOS-os programokhoz (ilyen régi könyvelőprogram, számlázószoftver, ezer éves, soros porton vezérlő DOS-os programok, speciális LPT nyomtatót használó régi DOS-os alkalmazások).


#79335424
(veterán)

Nem értem, hogy mi indokolna ilyen korlátozást live módban, de biztosan nem az, hogy Linux. A Puppy alapértelmezett működése a live mód, klasszikus értelemben egyáltalán nem igényel telepítést. Számtalanszor csatlakoztam vele wpa2 -t használó hálózatokhoz, és ez eddig még nem okozott neki problémát.


Perdedor
(tag)
Blog

Saját tapasztalatom:
Mezei júzer le akarta cserélni a W7-et. De mit ajánlok neki helyette?
"Próbáld ki a Mint-et. Amire neked kell arra az is tökéletesen elég (Core2Duo-s laptopra)."
Pár nap múlva:
"A Linux egy szar mert feltelepítettem a régi asztal gépemre (1,7GHZ Celeron P4 korszak) és akad, bezzeg az XP simán megy rajta."
Nem zavarta hogy a kettő között van cca 15 év :W :W :W
Nem baj, neki a W10 kellett mert milyen csilivili :DDD


Frawly
(veterán)

Pár hozzászólással feljebb írtam az okát. Néhány Wi-Fi-kártya igényli plusz firmware feltételét. Ezeket a Mint jó eséllyel szokta is tartalmazni, de mivel a Live rendszer hiába bootképes, telepítés nélkül működőképes, mégse tartalmaz minden csomagot telepítve (mivel mégis csak egy minimalista összeállítás, rá kell férnie egy CD-re vagy DVD-re, és bele kell férnie a RAM-ba), ezért ezek a spéci kártyák lehet nem mennek rajta. Viszont ha feltelepíted, akkor a telepítő felteszi a Wi-Fi firmware-ek csomagját, és lám, jó eséllyel működni fog az, ami a Live módban még nem ment.

Ergo ilyen korlát nem azért van, hogy a felhasználóval kicsesszenek vagy mert a fejlesztő lusta. Egy alap linuxos telepítőmédián 2 ezer, egy átlag linuxos tárolóban kb. 20 ezer csomag van, nem látni előre, hogy mi fog kelleni a usernek, Live-módban csak a legszükségesebbek vannak telepítve.


Frawly
(veterán)

Akkor gondolom a Win10-et is a P4 Celeronra tette fel :D


Perdedor
(tag)
Blog

Azt a C2D-re. Gondolom hasít 5400 rpm-mel :DDD :DDD :DDD
De a lényeg hogy jól le lehetett szólni a Linuxot ;)

[ Szerkesztve ]


RazorSh4rk
(kezdő)
Blog

régi laposomon az arch vígan elvan 5400rpm-mel :)


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Nem gondoltam én konkrét korlátozásra, de azt nyilvánvalóan látnunk kéne, hogy a desktop Linuxok live módja nem azt a célt szolgálja, mint az általad is használt Puppy. ;)

Nekem is van ilyen Snowden-féle live usb-m itthon, az live-ra van kihegyezve, nem is fogom telepíteni soha, de sok esetben fenn van például a live-on a gparted mondjuk és nem lesz fenn telepítve, okát sejtjük, mivel kezdőknek is szóló desktop Linuxról van szó. Azt én is nehezem tudom elképzelni, hogy a netes eléréshez szükséges driverek ne lennének meg live módban, ahogy részben ezt King Unique ft is kifejtette.

A fórumtárs által való hebrencs módú megítélésről már sok szó esett itt is, szerinte emiatt mondják, hogy szar a Linux, szerintem más a helyzet, de erre részben már utaltam, viszont most nem fejtegetem tovább, mert néha olyan hosszú szofisztikáltan leírni a véleményemet az 1 bit humán módban történő használatáról! :Y

Nem kifejezetten desktop célra készült Linuxokkal már nekem is volt gondom, például a Wheezyvel anno egy-két hetes kezdőként, még a hálókártyát sem ismerte fel! Szerinted mennyire volt könnyű működő rendszert csinálni így belőle!? Ha én akkor meg tudtam csinálni, akkor egy desktop Linux nem okozhat gondot senki emberfiának!

(#591) Perdedor

:D

Egyébként elég sokan nagyon figyelmetlenül használják fel a kapott segítő infókat és utána meg nyekeregnek! Ha meg rádörrensz, hogy a fenéért nem olvasod/értelmezed, amit írtak, akkor meg nem vagyunk segítőkészek....

[ Szerkesztve ]


King Unique
(titán)
Blog

A WTG azért más, mint egy Live Linux. Előbbi teljes telepítést csinál, hasonlóan egy Linux USB-s eszközre telepítéséhez. A linuxos Live rendszer windowsos megfelelője, vagy legalábbis ahhoz hasonló a WinPE-alapú megoldás. Igaz, az utóbbi szerint kreált egyes ISO-k nem éppen hivatalos kiadások, amiről az alábbi hozzászólás offos részében is volt szó. De diagnosztikai, adatmentési stb. célra szoktam ilyeneket próbálgatni és eddig nem volt velük gond. Illetve a netet is sikerült belőni rajtuk.

(#585) Syl:
Ez csak a beépített megoldás használata esetén igaz. Illetve annál más kiadások is létre tudják hozni, ellenben valóban csak egy bizonyos típusú ISO-val működik. Viszont külső programok simán megcsinálják a többi verziónál is. Sőt, akad még pár szoftver ilyen célra.

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

Azért ez ma váratlan hír volt: a 18.04-es Ubuntu Gnome Desktoppal érkezik. :U


tibor72
(tag)

+1 :R

üzenetek