üzenetek

hozzászólások


domos
(senior tag)
Blog

Nem így értettem, de tény hogy ezen normálisan fel tudott települni a Spotify, amíg Ubuntun csak szívtam vele, pedig ott benne van a szoftvercenterben is... :DDD


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Ha már próba, a Cinnamon community verziót próbáltad már? Gondolom minden a legfrissebb itt is, az érdekelne, voltak-e benne bugok. Valahogy csak azt kéne először kipróbálnom, na meglátom melyiket írtam ki hajnalban, a pendrive kiírásából nem tudtam megállapítani, bootolni kell.

(#101) domos

Tudom, csak azért kérdeztem rá így, mert pár részlet jól jön ilyenkor, ha azt írjuk, sokkal jobb.
Amúgy a spotify már könnyen települ, Flatpak-ból próbáltad? (nem tudom, Ubuntuban default-e, mint a Mint-ben) Ha nem Flatpak, akkor elég nyűgös telepíteni, Manjaroban egy helyről telepíthetsz mindent, ez valóban könnyebbség kezdőknek, kicsit tovább tarthat taán.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Nem próbáltam.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Köszi, akkor azt próbálom ki először. Majd referálok, ha lesz valami.


UnA
(Korrektor)
Blog

"Próbáltad is, vagy anélkül tetszik jobban? Mert van különbség bőven."

Elolvastam a cikkedet és a hozzászólásokat, és látok benne problémás dolgokat, pl. a root fiók kezelését. Emellett a rolling release sem vonz annyira. ;)


Dave™
(nagyúr)
Blog

Aha. Azért ha teheted egyszer próbáld ki akár ezt, akár valamelyik másikat (Cinnamon, Gnome stb.), hátha meglepődsz, mert olvasni meg használni két nagyon különböző dolog. Azt továbbra sem értem mi a bajotok azzal, hogy nem szükséges grafikusan futtatni root joggal alkalmazásokat. Az sokkal problémásabb szerintem, mint a pillanatnyi emelt jogosultság.

[ Szerkesztve ]


Ereshkigal
(őstag)

Én évekig használtam openboxot (dm nélkül), majd rászántam magamat a kde-re, mert a csapból is az folyt már, hogy mennyire testreszabható. Biztos bennem van a hiba, de én nem éreztem az áttörést. Ugyanúgy használtam azt a rendszert is, csak most már több erőforrást evett. :DDD Az arch közben lecserélődött, most mx-17 van xfce-vel, ez is ugyanúgy kézre áll. Szóval nekem kb. minden dm ugyanaz, nem értem, hogy mitől lesz egy cinnamonos disztró faszább, mint mondjuk egy xfce. Gondolom más is programokat indít el és használ, és nem a desktopban meg a menükben gyönyörködik.

[ Szerkesztve ]


Cifu
(félisten)
Blog

Gondolom más is programokat indít el és használ, és nem a desktopban meg a menükben gyönyörködik.

Ez a felhasználási szokásoktól függ. Ha dolgozol az OS-ben, akkor azért látod eleget a menüket, ablakokat, és ilyenkor nem baj, ha nem lesz hányingered a desktoptól. Én ezért rühellem a Win10-et, a Win7 óta a Windows desktop kinézet terén sprintet fut hátrafelé, várom mikor érünk vissza a Win3.11 szintjére...

A KDE nekem pont ezért tetszik, szép, személyre szabható, felhasználóbarát. Kár, hogy a firefox megjelenítési problémáiért feltehetően ő felel... :(

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

A testreszabhatóság csak az egyik dolog, az igazi különbség az alkalmazásokban van. Hasonlítsd össze az XFCE meg a KDE alkalmazásait funkcionalitás szempontjából.

Cifu: láttad, hogy nálam Manjaro alatt jó a Firefox is. Vagy nem tudom, nem emlékszem a reakcióra.

[ Szerkesztve ]


Cifu
(félisten)
Blog

Attól, hogy nálad nem volt, másnál is jelentkezett ez az ezüst font probléma ( így hirtelen: egy, kettő ), milangfx megoldása segített a Prohardver esetében, de azóta más oldalakon is kísért, és rohadtul zavaró - aztán elképzelhető, hogy nem KDE függő (milangfx azt írta, hogy xcfe-n is jelentkezik), de a lényeg az, hogy eléggé megkeserítheti az egyszeri felhasználó életét, és Windows alatt ilyen probléma nincs. :(

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Az első nem tudom mi, de a második ugyanúgy Mint. Ha Manjaro-n nincs, akkor disztribúcióspecifikus lesz inkább, nem? Szóval nem tudod annyival "lezárni", hogy KDE, hanem KDE+Mint/Ubuntu kell hozzá. Sőt, a második még csak nem is KDE. Lehet a Mint a ludas, nem? Azért linkeltem a képet, mert Manjaron nincs vele gond (azért sem értettem, hogy miről van szó).

[ Szerkesztve ]


mAtech
(aktív tag)
Blog

Kedves Dave!

Jó cikk. Köszönöm a bemutatót. Anno én is próbálkoztam ezzel a disztróval (2-3 éve). Szimpatikus volt, csak már nem tudom mi bajom volt vele, amiért leszedtem.

Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy ez mondjuk mennyivel előnyösebb választás lenne egy Linux Mint 18-al szemben? Snasszmezei egységsugarújúzer felhasználásra (net, filmnézés, skype).
Tudom, hogy szubjektív, meg ki mit szeret, meg bla-bla :)

Minttel nekem most annyi gondom volt, hogy valamiért eldobta kernelfrissítéskor a wifi drivert egy Dell M1330-as notin (tudom, régi). Broadcom B43 amúgy, de megoldottam guglé segítségével. 2x előjött még ez a gond, de azóta nem.


Dave™
(nagyúr)
Blog

Olvastad a cikket? Rögtön az első oldalon ott van egy rövid összehasonlítás az Ubuntuval (ami behelyettesíthető a Mintre is), valamint a teljes bemutató alapján össze tudod hasonlítani a Mintes tapasztalataidat a Manjaros megoldásokkal. Ha ez alapján sem tudod eldönteni, akkor próbáld ki Live vagy virtuális gépben futtatva (a kérdésedre csak úgy dtudnék direkt módon válaszolni ha elekzdeném ismételni a cikkben leírtakat).

Cifu: tudom, csak amíg nem mutattad, addig volt ismeretlen. De ha jól rémlik eddig mindenkinek Minten volt vele gondja, nekem Manjaron nincs (azt leszámítva, hogy rondább betűtípust használ, mint a Vivaldi).

[ Szerkesztve ]


DanielK
(addikt)
Blog

Na elkészült a Samsung 128GB-os fit pendrive-ra a manjaro gépem. Így bárhol dolgozhatok vele. Ez szuper, csak be kell majd még állítanom. :B

Milyen témát használsz? :R


Skullwipe
(senior tag)

Ezt jó, hogy mondod, mert nálam fix 2 óra után elszáll a net a Mint-en, és mindig újra kell csatalkozni az alsó részen a csúszkával és már is megy tovább gond nélkül (már fél éve legalább fent a van a rendszer, csak nem elsődlegesként használom, de már a kezdetektől fogva ezt csinálja, csak ezért nem szoktam többszer átmenni rá). De Manjaronál nem láttam ilyen gondot, csak a YT akadt meg egy idő után, és nem tudom hogy mire fel, mert egy másiknál már jó is volt. Én is elgondolkodtam, hogy cseréljem-e le a rendszert.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Az nálam állandóan változik :DDD

A cikkben még Breath volt+Latte dock+Breeze ikonok, most Maia+Papirus ikonok (a Latte ugyanúgy maradt, csak más elrendezéssel).


Skullwipe: Ubuntu alatt (=Mint) nekem is rendszeresen megszakadt a Wifi az egyik gépemen (illetve kettőn, csak eltérő időben). Nincs rá megoldás évek óta, és elég széleskörű probléma, nekem Surface Pro 1-2 volt a delikvens.

[ Szerkesztve ]


jonyibandi
(csendes tag)

Üdv!
Lehet, hogy már próbáltad, de ha esetleg nem, talán segít! Nekem a felugró hinteknél volt ugyanez a probléma.
[link]

[ Szerkesztve ]


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Próbáltam a Cinnamon verziót a laptopon, a boot előtti indító felület csodaszép, félóra alatt nem sikerült sajna eljuttatnom a szükséges kernel opciót a megfelelő helyre, ez Ubuntu alapon egy e betű lenyomása, beírom a quiet elé és ctrl+x. Itt van egy külön sor, ahová lehetne beírni dolgokat, először csak a felsorolt opciókat hagyta beírni, de nekem nem kellett semmilyen nomodeset, valamelyik sorba csak sikerült talán beszúrnom a fenti opciót, de nem biztos. Eljutott a TLP start/stop sorig a boot.....

Szóval fél óra alatt nem jött össze a boot, ez a szép boot előtti választó ritka okos dolog, amíg valakinek nem kell valami plusz kernel opciót eljuttatni a boot folyamatba. Értelmetlen, túlbonyolított, használhatatlan ez a bootválasztó. Tovább sajna nem tudtam jutni, mert a fenti opció nélkül rebootol a gép.

A végén nagy nehezen valahogy bootolt, de rohadt lassú a Cinnamon, soká jön be és majd 900MB-ot ír kezdésnek a htop. Azt hiszem ezt már próbáltam régebben is, nem Cinnamon hiba, mert a Mint C egész jól fut ezen a gépen. Kiírom penre most a KDE-t, sajnos ez a csilivili boot előtti menü ott is meglesz. Minek ezt ennyire megbonyolítani? :N Jön a KDE verzió......

*****************

KDE verzióval elfogadta a processor.nocst opciót, bebootolt és csak 610MB az induló RAM felhasználás. Első bosszantó, hogy a tapipad alapból nem kattintható, ezt majd be kell kapcsolni.
Az első megállapítás, hogy a Cinnamon community verziót nem kellett volna erőletni, desktopon is jóval lassabb és többet eszik, mint a Mint. Így persze sokan azt vonják le, hogy a Cinnamon mennyivel szarabb a KDE-nél. Amúgy akár így is lehetne, de ezt nem szabad a Manjaro felületeiből megítélni. :N

[ Szerkesztve ]


mAtech
(aktív tag)
Blog

Hát persze, hogy igen :)
Akkor a leírtakon felül más előny nincs...
Illetve: innentől kezdve használat során derülnek ki a dolgok, ahogy mindig is a saját tapasztalat a legjobb tapasztalat, mindenki más azt mond amit akar :C

Csak mert egy jól működő rendszert nehezen cserél az ember egy újra. Na majd futok egy kört szerintem.
Thanks

Szerk:
(#116) Skullwipe: Szívesen. Remélem nálad is lesz jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

üzenetek