üzenetek

hozzászólások


Dave™
(nagyúr)
Blog

Beírtam a jelszót és kb. 15mp alatt lefutott. Ja és azt sem tudom mi ez.

CPT.Pirk: nem volt gondolom noconfirm, és folyton megállt a folyamatban a megnyissam szerkesztésre? meg hasonlók miatt. Pedig beleírtam a cikkbe is, szóval látszik hogy nem olvasta :D

[ Szerkesztve ]


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Van webes kereső (is) az aur-hez, ott le van írva minden a csomagokról. A PPA-s világ egy másik világ, de oda te meg én nem is tehetünk fel semmit, ellenben az AUR-rel vagy az én esetemben a CCR-rel.

Ez a 20 perc dolog egy kicsit fel van nagyítva, az esetek többségében fél perc körül van egy aur-es vagy ccr-es telepítés. Konkrétan tudom mi hogy megy benne, van is néhány csomagom a ccr-ben. Amik nagyrésze az aur-ből lettek importálva, majd átalakítva. :)


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

&Dave

Tényleg sokáig futott, de valami gond volt itt, mert csomagokat távolított el telepítés helyett, infinality fonts csomagot viszont nem teszi fel.

Olvastam, de már enélkül is tudtam, mi ez a --noconfirm kapcsoló, igaz az AUR aktiválását is harmadik alkalomra csinálta meg, lehet, hogy mégsem maradt bekapcsolva a noconfirm. A cikket tényleg végigolvastam, ha egyszer már le is írtam, hogy valóban jó lett. Ettől még a Manjaro nem annyira tetszik egyelőre, ill nem minden. Mi ezzel a baj? Aki nem ájul el elsőre tőle, az menjen a fenébe akkor? Még fenn van, majd holnap nekifekszem az archwiki fontconfog fejezetnek, mert ez nem két perc lesz. Ennyi probléma belefér, nem? :P

Csak, hogy elhiggyétek, nem blöffölök erről a nonconfirm-ről:
ezt telepitettem két napja

echo "Installing fonts"

sudo pacman -S adobe-source-sans-pro-fonts [B]--noconfirm[/B] --needed
sudo pacman -S cantarell-fonts --noconfirm --needed
sudo pacman -S noto-fonts --noconfirm --needed
sudo pacman -S terminus-font --noconfirm --needed
sudo pacman -S ttf-bitstream-vera --noconfirm --needed
sudo pacman -S ttf-dejavu --noconfirm --needed
sudo pacman -S ttf-droid --noconfirm --needed
sudo pacman -S ttf-inconsolata --noconfirm --needed
sudo pacman -S ttf-liberation --noconfirm --needed
sudo pacman -S ttf-roboto --noconfirm --needed
sudo pacman -S ttf-ubuntu-font-family --noconfirm --needed
sudo pacman -S tamsyn-font --noconfirm --needed

echo "################################################################"
echo "#### Fonts have been installed ####"
echo "################################################################"

Dave
Most látom a berakott képet, az pont nem az infinality csomag, de próbáld csak felrakni, hogy működjön is., amit felraktál az teljesen más.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Nem, dehogy, de aki kicsit is ismer téged az nagyon jól tudja, hogy a történet vége az lesz, hogy a Mint/Debian sokkal jobban kézre áll, és abban minden jobban működik :D Persze lehet hogy nem tudatosan csinálod, és tényleg komoly szándékkal próbálsz ki mást is, de valahogy a vége mindig ugyanaz :D


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Jó, ebben van valami, de ha majd 5 éve azt használom, még jó, hogy az áll kézre, de valóban komolyan próbálok mindig hozáállni, most is sok időt beleölök, már a második Arch származék ez 3 nap alatt, ill 3., de a Cinnamonost nem számítom.

Ez az infinalitys szenvedés akasztott ki amúgy, ha ez nincs, akkor nem nyekergek még ennyit sem. Te is még az Unityt használnád, ha nincs ez az eset vele. Szóval simán megérthetnéd az érzést. :P
Kapitánynak is könnyű, mert Mint-et használ melóhelyen. Otthon meg Chakrát.

Szóval abban biztos lehetsz, hogy nem tudatosan csinálom, ma is meló helyett is disztrókat próbálgattam. :Y

Az is benne van a pakliban, hogy totál nem értem, amit a AUR csinál és ez is idegesít. Visszaolvasni meg nincs időm, mik a problémái.

A laptopon már 2 Arch származék van és csak egy mint! Plusz a Bunsenlabs. :D bocsi

[ Szerkesztve ]


Rimuru
(veterán)
Blog

Szigoruan nezve ez FF bug, ami mar a kezdetek kezdete ota ott van javitatlanul (tippre soha nem is lesz javitva).


Cifu
(félisten)
Blog

Pompás... :(((


Dave™
(nagyúr)
Blog

Na erre (Unity-s dolog) nem tudok őszintén válaszolni, mert ugyan fél szemmel kacsintgattam már akkor is a Manjarora, de csak az újdonság varázsa miatt, komolyabban nem érdekelt. Szóval könnyen lehet, hogy ez a helyzet, de azzal is tele volt a hócipőm, hogy Evolutiont csak teljes Gnome környezettel együtt lehetett volna elvileg frissíteni, a 16.04-ben lévő meg bugos volt, és éreztem, hogy ez így nem normális.

Az AUR-os dolog tök más logikát követ, viszont tényleg ritkán kell onnan valami, akkor viszont nagyon jó hogy nem kell innen-onnan összevadászni. Meg a KDE-s szoftverek élén a Dolphinnal, de mondhatnám az Okulart is, ami állva hagyja a Gnome-os (Evince?) PDF olvasót, már csak abban is hogy nincs benne cache limit ami miatt nem tudsz 100%-ra zoomolni egy tervrajzot sem stb (és ilyen különbségekből rengeteg van a KDE javára). Komolyan huszadannyi problémám van, amióta váltottam. És nem, nem kell mindenkinek szeretni, a fenti kollégán is csak nevetni tudok a hisztije miatt, azt is tiszteletben tartom ha valakinek az egész túl komplex és átláthatatlan. Még egy kis kitartást kívánok, hátha ráérzel, ha pedig mégsem, akkor sincsen harag :D A Pacman egyébként nekem sem tűnik annyira könnyen értelmezhetőnek mint az apt, de főleg azért mert előbbivel kezdtem. Igaz a Pacmant nem is használom terminálból, de erre csak mérsékelten vagyok büszke :) Ja és hogy rosszat is mondjak, a boot szerintem hosszabb, mint Ubuntun volt és néha el lehet veszni a beállításokban, bár mostanra már elég jól eligazodom.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

Az Ubuntut nagyon felkavarták, az már igaz, de előbb-utóbb csak eléri újra a 14.04 szintjét, az nagyon jó volt még.

Ez az AUR-os dolog szerintem azért idegesített annyira, mert Debian vonalon bármit teleitek, mindig rutinból nyúlok mindenhez, itt meg tök hülyének érzem magam, türelmetlen leszek, magamra vagyok mérges, de a rendszert szidom.

A pacmanról csak az jut eszembe, hogy szerintem ha sikerül azt a pár parancsot megjegyeznem, amit az apt-nál is, akkor úgyis terminalt fogok használni Arch vonalon is. Valahogy azt könnyebben megértem vagy jobban szeretem. Az már jó jel, ha 10 perc használat után nem törlöm le, de ha megszokom mondjuk a Manjarot, erre a laptopra mindenképpen egy tiszta Arch kell, mert érződik, hogy túl sok minden van a Manjaroban is értelemszerűen. Alakul ez lassan szerintem. Ami ezen a gépen zajlik, ahhoz egy XFCE felület bőven jó lesz, amúgy pár éve azzal kedveltem meg a Manjarot, csak valahogy nem bírtam letérni a Debianos vonalról.

Ha a laptopon nem tudok Mint Cinnamont használni, akkor úgyis mindegy, mit használok, csak pörögjön, ill nem is én fogom inkább használni, emiatt is akarom elkerülni, hogy lassú legyen.

A bootidő amúgy ezen a scriptekből legózott ArchmergeD-vel nagyon jó, ezért is kell majd tiszta Arch.

[ubyegon@archmate ~]$ systemd-analyze
Startup finished in 3.851s (kernel) + 2.811s (userspace) = 6.662s
graphical.target reached after 2.810s in userspace

Majd 10 éves laptopnál ez piszok jó, a Manjaronál el is felejtettem megnézni......

Visszabootoltam, itt ennyi:

[ubyegon@manjarokdetoshiba ~]$ systemd-analyze
Startup finished in 5.023s (kernel) + 4.073s (userspace) = 9.096s
graphical.target reached after 3.167s in userspace

Ez sem nevezhető rossznak amúgy, a másikon Mate felület van. Holnap még tesztelem a FB flash game futtatást, azon áll vagy bukik a dolog, hogy ne menjen az idegeimre hallgatni, hogy de lassú már megint. :Y

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

A boot a KDE miatt lassú, de az közismert. Javult az 5.12-vel, de még mindig lassabb szerintem mint a gnomeszerűségek.


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

KDE nekem amúgy örök rejtély marad, apró dolgokban miért csinálja, amit csinál. Most is mindent külön újra kell inditanom, mert hiába van bepipálva a wifinál az auto csatlakozás, nem csatlakozik, igy aztán az összes rendszerrel induló vackom lukra fut. Böngészésnél veszem észre, hogy nincs net, tudom, ne megszokásból vezessek! ;]

Pedig ezt a wifibeállitást legalább tudom, hol találom. :)

Nálam amúgy jobb a boot KDE-vel is, mint a gnomeszerűségeknél. Hardverfüggő ez is, látod.
Nemsoká felezik a KDE bootidejét, csak futólag láttam azt a cikket, nem ugrik be most sem, hogy hol.

[ Szerkesztve ]


DanielK
(addikt)
Blog

Ja amúgy nekem a vlc és az inkspace volt fent alapértelmezetten.
Gondolom a telepítőben azóta cserélték. :K


Perdedor
(tag)
Blog

Jó cikk volt, köszi :R
Egy darabig én is Manjaro-t használtam, de aztán visszamentem Mint-re (KDE). Az én tapasztalataim alapján azt tudom mondani hogy aki Manjaro-t szeretne használni, hacsak nem megy másképp AUR-ból NE telepítsen csomagot. Nekem az történt hogy egy frissítés után nem állt fel a rendszer és nem volt sem időm sem idegzetem találgatni hogy végül is mi okozta. Feltételezem valamelyik csomag instabil volt. Másrészt az AUR-ból történő frissítés györtelmesen lassú terminálbámulás.
Ezt leszámítva a Manjaro nálam Top3-as OS (a másik kettő a Mint KDE és az OpenSUSE Leap).

[ Szerkesztve ]


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Csak téged nem szeret. :P Még egy KDE-s disztrón se volt úgy, hogy ne csatlakozott volna a beállított wifihez magától.


Rimuru
(veterán)
Blog

AUR-os csomagot akkor telepit sokaig ha forrasbol dolgozik (jellenzo pelda -git vegzodesuek)

[ Szerkesztve ]


jeni
(félisten)

Nem röhögni ;] :DD

de tényleg 32bit verzióban nincs is?

2magos RÉGI LAPTOPRA tenném ami csak max 2GB DDR2.

[ Szerkesztve ]


ubyegon2
(nagyúr)
Blog

LXDE és LXQT community verziókon kivül? Nincs. ;)

(#154) CPT.Pirk

Néha azért hiányzik ez az (1) újjal mutató smile..... :DD

[ Szerkesztve ]


Frawly
(veterán)

Egyetértek. A KDE-s alkalmazások a legprofibbak. A legerőforrás-éhesebbek is sokszor, de cserében nagyon fullosak. Ez a Filelight mocsok nagy királyságnak tűnik, mivel Gtk-n vagyok, egyelőre a baobab-ot tettem fel helyette, az is nagyon hasonló program, csak nem rántja be a fél KDE-t magával függőségnek. Nem ismertem ezeket a mappaelemző progikat, de nagyon hasznosak, ahogy ilyen színes torta-szektordiagramokat használ, és azonnal látni mi foglal sokat. Mindig tanul újat az ember. Izomból fogom ajánlani majd a linuxos topikokban. A Manjaróról meg írom már egy ideje, hogy a Mint ellenében ez lesz a default ajánlott disztró részemről kezdőknek.

Az is tetszik, hogy milyen alaposan összeszedted a cikkben, hogy milyen feladatokra milyen alkalmazásokat ajánlasz.

Termináltól ódzkodóknak meg a asciiquarium és sl csomagok telepítését ajánlom :D

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

De van, sourceforge-on keress rá, azt hiszem 17.1 volt az utolsó ISO, aztán úgy volt hogy nem lesz több, végül mégis folytatják community-ben, csak még nincs új ISO (de frissül ha telepíted a régebbit).


kpityu2
(őstag)

Próbaképpen bebootoltam a linkelt disztóra VirtualBox alatt. A folyamat a TLP start/stop -ig fut, ott megáll. Részemről ennyi volt.
Jövőre megint megpróbálok egy " könnyen telepíthető és használható akár teljesen kezdők számára is" disztrót.

üzenetek