üzenetek

hozzászólások


Agrippa22
(tag)

Mikor vettem a gépembe egy SSD-t, kezembe akadt egy régi Fujitsu Li1705. (Celeron, 768 mega RAM, 10+ év). Nosza, brahiból húztam rá egy Win8.1-et: 23 sec lett a boot time. (Vinyóval előtte majdnem 2 perc volt). Habár érezhető, hogy kevés a 768 mega RAM benne, hogy eljárt az idő az egy magos Celeronok felett, de egész használható lett office gépként, kár hogy a kijelzője már a halálán van.


tDr1v3r
(veterán)
Blog

Más logika szerint működik mint egy Windows. Ettől nem lesz kevésbé felhasználóbarát.

[ Szerkesztve ]


Matada2.3
(veterán)
Blog

Köszönöm a cikket, nagyon magával ragadt a fogalmazás és az érzés, mert én bennem is ugyan ez fogalmazódott meg egy airrel kapcsolatban. :B


joysefke
(veterán)
Blog

Egy RDP-t inditva rola vert izzadtam mire normalis meretu lett a desktop amit vagy az o altala megnyitott vagy teljes kepernyos meretben tudtam csak hasznalni.

Szvsz nem te vagy a célközönség:
Mac userek nem remote deskopoznak, ők alkotnak meg kreatívkodnak. Ilyen remote desktopok meg testreszabás a Windowsos pórnépnek van, akik nem érzik az érzést :))


regina86
(csendes tag)

köszi, jó írás :)

kedvet is kaptam egy jó öreg MB-hoz :))


Snoop-y
(veterán)

Remelem ezt valami ironianak szantad... :U


nuke7
(veterán)
Blog

+1, nem pont egy 8éves gépen a legérdemesebb az "apple érzést" keresni :DDD

(#42) tDr1v3r: pontosan :K

[ Szerkesztve ]


randras
(veterán)

Én most undorító módon idepofátlankodok az egy hónapja vásárolt mid 2014-es 13-as Macbook Pro-m összességében talán lehúzónak tűnő tapaszalataival. :) 10+ év Windows, és 3-4 elfogyasztott Windows-rendszerű gép (asztali és notebook egyaránt) érkeztem ide, egyértelműen a gép hardvere miatt inkább, mint az OSX miatt. Ilyen kijelző és akkuidő 13"-ben nem semmi dolog, és Dell/HP/stb. fronton gyakorlatilag drágább, mint a Macbook.

Nos az OSX Yosemite-tól finoman szólva sem voltam elájulva, laggol, a legutóbbi frissítés óta egész gyakran indításonként hibaüzenettel bootol be, és csak második startra indul el rendesen, a külső monitorom számára egy TV ennek megfelelően kisebb színskálával, szürke felületek kékek és fordítva, illetve a színátmenetek is pl. a bejelentkező képernyőn a blur effectel meglehetősen 90-es évekbeli módon néznek ki... Nagyon tetszik viszont a Mac App Store, habár aki hajlandó fizetni az alkalmazásokért, hirtelen azon kapja magát, hogy sok összejön az 1-2 eurós appok megvásárlásából. Windows beépített feature-öket pótoló ún. must have appokra is el lehet költeni komolyabb összegeket, de ha megvannak, majdnem használható a rendszer a mindennapokban alap dolgokra. De hogy "the world's most advanced desktop operating system", :N

Bootcamp-el Windows 8.1-et telepítve már sokkal jobbak a tapasztalataim, gyakorlatilag az látszik bejáratódni, hogy itthon Windows-al használom (megy a külső monitorral rendesen, illetve nem fontos a +melegedés és a kisebb üzemidő, mivel hálózatról megy), amikor pedig nem itthon vagyok, OSX. Gyorsabban indul (talán?), kevésbé melegszik, tovább bírja. Ennek a használatnak is megvan a maga "árnyoldala", mivel 2560x1440-es natív felbontáson a Windows nyilván nem használható, elképesztően kicsik az elemek a képernyőn. Legnagyobb méretre húzva az elemek méretét jönnek az olykor nagyon vicces skálázási problémák, néhány dolog óriási, néhány kicsi marad, elcsúsznak dolgok, ami nem tud skálázódni vagy recés, vagy homályos, így Windows-al vagy nem natív felbontáson használja az ember, vagy külső monitoron használja...

Lehet hogy írok majd ezekről egy cikket is akár, de mivel még mindig bőven OSX noob vagyok, és még a Bootcamp-es Windows terén is lehet, hogy találok megoldást a fennálló problémákra (pl. most konkrétan nem tudok zenét hallgatni a gépről fülhallgatón, mert egyik hangkimenet sem oda adja ki a hangot), ezért ez nem ma lesz. :N

[ Szerkesztve ]


Syl
(nagyúr)
Blog

>De hogy "the world's most advanced desktop operating system"

Azt linuxnak hívják :K Mondom ezt 20 év windows, 2 év linux és 5 hónap osx után.


*Mukeey*
(addikt)
Blog

Bocs de annál a Dell gépnél abban az árban egy mac ég és föld kb.


*Mukeey*
(addikt)
Blog

Hát ott azért lehetnek gondok ha ezeket a dolgokat csinálja...2010es mbp c2d 4gb ram 120ssd,soha lag,semmi hibaüzenet,otthon tv-re kikötve használom,hibátlan képe van pedig az enyém graf chipje sehol sincs a '14esétől.


randras
(veterán)

Mindenkinek csinálja :N

TV-re kikötve persze, hogy jó, pont az a baj, hogy a monitorról is azt hiszi, hogy TV, és NTSC/PAL módban küldi rá a jelet.


*Mukeey*
(addikt)
Blog

Jó akk mindenkinek csinálja😁24"os LG alap monitorra is szoktam kötni,perfekt képe van fhdban

[ Szerkesztve ]


Matada2.3
(veterán)
Blog

Nekem is kb. ugyan ez a véleményem és a tapasztalatom is. A legújabb frissítés nekem is megátkozta a air-em. Egy cikket szívesen olvasnék a tapasztalataidról :)


randras
(veterán)

Na tessék, megjelent a Headphones a hangkimenet váltóban, erről beszélek. :)

Syl: Próbálkoztam Ubuntuval korábbi gépeimen, de mindnek volt valami baja, vagy nagyon gyorsan lemerült a laptop, vagy a VGA driverrel voltak problémák. :(

muki1981: A Rendszerjelentés/Kijelzők-monitorok (vagy nem tudom minek hívják pontosan) oldalt nem print screeneled le? Kiváncsi vagyok, mert nekem is LG van, 23MP75 egészen pontosan, és ott konkrétan kiírja, hogy TV-nek látja.

Matada2.3: :R

[ Szerkesztve ]


Syl
(nagyúr)
Blog

Az Ubuntu arra jó, hogy az ember megismerkedjen a Linux alap dolgaival. Utána érdemes valami "normális" után nézni. Debian, Arch, Manjaro, Mint stb. Én bő egy évet "éltem" ElementaryOS-sel és azt kell hogy mondjam, néha visszasírom a stabilitását és megbízhatóságát :U


*Mukeey*
(addikt)
Blog

http://logout.hu/dl/upc/2015-04/25/436116_tkfi38rxcd4skusa_kepernyofoto_2015-04-25_20_04_24.png


Romvr
(őstag)
Blog

"Próbálkoztam Ubuntuval korábbi gépeimen, de mindnek volt valami baja, vagy nagyon gyorsan lemerült a laptop, vagy a VGA driverrel voltak problémák. :("

Én már körbelaktam az elérhető OS-eket és azt kell mondjam hogy kezelhetőségi sorrendben az OSX vezeti a mezőnyt, aztán Win, majd Linux.

Én olyan ember vagyok aki használni akarja a rendszert, nem mókolni vele. Elismerem hogy a Linux olyan mint egy gyurma, azt hozol ki belőle amit akarsz, ha van időd és türelmed... meg persze halvány fogalmad róla mit és hogyan. De az emberek többsége nem erre vágyik. Nem akar drivert keresgetni, nem akar sudo-zni, nem akar next-next-next-accept-next-install-t nyomkodni, nem akar GNOME és KDE között váltogatni...stb. Hanem csak megnyomni a power gombot, majd használni a gépet arra amire éppen kedve tartja, egyszerűen, könnyen, simán.

Ezzel nem vitát akarok indítani csak leírtam a véleményem, mint olyan ember aki évekig használt Win-t, Linux-ot és OSX-et is, azaz van rálátása a dolgokra.


Bowser
(aktív tag)
Blog

AZ a baj a Macbookokkal, hogy nem hozzák egy asus vagy egy acer szintjét.


nemlehet
(őstag)
Blog

Bár nem vagyok MAC párti de ez egy baromi troll hozzászólás.


*Mukeey*
(addikt)
Blog

Ez akkora LOL hogy te se hiszed el:))))))


randras
(veterán)

Melyikkel kezdted?

muki1981: Nem éppen erre gondoltam, de itt is látszik az NTSC, szóval neked sem kellene, hogy tökéletes legyen. :(


tDr1v3r
(veterán)
Blog

Meg hát köcsög sznobok.


PrometheusX
(aktív tag)

Teljesen egyetértek, én is aktívan dolgozok Windows + Linux párossal, és ugyanezt látom. Az Apple mindig megpróbálta követni az "It just works." szlogent, és mentesíteni a felhasználóit olyan kínlódásoktól, mint "sudo apt-get install... " vagy hogy telepítésnél jól megnézd, telepítesz-e valami adware/malware jószágot. :)


Romvr
(őstag)
Blog

"Az Apple mindig megpróbálta követni az "It just works." szlogent, és mentesíteni a felhasználóit olyan kínlódásoktól, mint "sudo apt-get install... " vagy hogy telepítésnél jól megnézd, telepítesz-e valami adware/malware jószágot."

Majd ha lesz reális esélye annak hogy a Store-ból malware-el jön le egy App OSX-re (főleg ha fizetős) akkor lekezdek aggódni. Ráadásul szerintem a normális felhasználás azt jelenti hogy egyszer nem kell konzolt/terminált előhívni és pötyögni. De persze kinek a pap, kinek a szomszéd Julcsi.

(#62) randras: Melyikkel kezdted?
Win 95-el, majd Linux (Knoppix), aztán egy kis OSX (leopard?), majd ismét Win (XP), Kubuntu / Ubuntu, Win7, Win8, Win8.1, OSX (Mavericks és Snow Leo), Most meg már a Win10-et is kapargatom. Futólag volt dolgom Red Hat-el, meg vagy másik 20 disztróval (Susétől a Mint-ig bezárólag)


Barnuss
(tag)

Ha a pénz nem számít, akkor nem kérdés :))

üzenetek