üzenetek

hozzászólások


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Kivancsi lennek milyen uzleti tervek igazoljak ennyi alternativ szolgaltatas inditasat, foleg hogy csillagaszati osszeg lehet a kiepitesuk. A Space X -nek raadasul komoly elonye is van, hogy hazon belul onkoltsegen tudjak megoldani a palyara allitast.

Vajon terveznek/tudnak konkurralni a hagyomanyos vezetekes ISP-kkel is.


atike
(nagyúr)

Le volt már írva korábban is, de valami félelmetes, hogy milyen műhold arzenál lesz a fejünk felett... :U Arról van bármi infó, hogy alapból mennyi műhold van most kint (nem a netes, hanem az "alap" műholdak)?


dajkopali
(addikt)
Blog

különböző adatok vannak, egy tavaly év végi jelentés szerint a kifejezetten műholdnak tervezett eszközökből kb. 6000 kering a Föld körül, de ezeknek csak kb. a fele működik
ha az ember által készített összes, a Föld körül keringő eszközt számoljuk, az nagyjából a duplája


btprg
(senior tag)
Blog

Ha valakinek felesleges több milliárd dollárja van, az építhet viccből is műholdas rendszert, éhen halni biztos nem fog úgy se :D


atike
(nagyúr)

Az szép. Ennek tükrében akkor extra komoly az, hogy milyen mennyiséget terveznek fellőni "csak" internet célból... És vajon mit hoz még a jövő? Mit találnak még majd ki? Majd jön valami új GPS szolgáltatás, vagy majd a Google kitalálja, hogy a Térkép műholdképeinek frissen tartására ők is fellőnek pár ezer műholdat... Szépen fog kinézni...


pilóta
(nagyúr)

Jaja, lesz fenn bőven, pár évtizeden belül többszázezres nagyságrend. Bár amekkora hely van, elfér több milliárd is akár...


vicze
(félisten)

Valóságban trackelik az utolsó elhagyott csavart is és ez több 10e. Eléggé teleszemeteltük már az LO-t.
Annak aki szörnyülködni akar: http://stuffin.space

@Tigerclaw: Jeff-nek is saját rakétája van, tudod az a pénisz alakú. :P Amúgy a "New Glenn" a hordozó rakéta.


atike
(nagyúr)

Bejött, én szörnyülködöm... :DDD


pilóta
(nagyúr)

És most ezt képzeld el valós méretarányban ;)
Nincs akkora felbontású monitor, aminél egyetlen pixel is ne lenne milliószor nagyobb, mint amit valójában mutatni kellene...


dabadab
(titán)
Blog

Én is ezt akartam írni, pl. a pár négyzetméteres Megsat-1 pont akkorának látszik, mint a mellette lévő Mallorca (ami meg kb három és fél milliárd négyzetméter).

Ugyanekkor repülőből kb tízezer van a levegőben, azok is elférnek valahogy :)

[ Szerkesztve ]


atike
(nagyúr)

& #10: Értem én.... :)

[ Szerkesztve ]


Lami66
(őstag)

Az az érdekes, hogy mobilinternet szinte mindenhol van ahol a népsűrűség kellően nagy. Még azt is mondhatjuk, hogy emészthető áron van a földi internet. Ahhoz, hogy valaki a műhódasat válassza két dolog kell: a sűrűbben lakott részeken, ahol van földi net, ott lényegesen olcsóbbnak kell lennie a földi netnél. Ahol pedig a földi net nem elérhető, ott kellő mennyiségű felhasználó kell, akik eltartják a rendszert.
Azt gondolom, hogy ezeket a méregdrága műhódas rendszereket nem a pógárok fogják eltartani.


dabadab
(titán)
Blog

Az az érdekes, hogy mobilinternet szinte mindenhol van ahol a népsűrűség kellően nagy

Az az érdekes, hogy ez valójában egyáltalán nincs így.

Még azt is mondhatjuk, hogy emészthető áron van a földi internet.

Ez meg aztán főleg nincs így.

[ Szerkesztve ]


pilóta
(nagyúr)

Hát nem tudom. Csak hajóból meg repülőből van milliós nagyságrend, és akkor még a ritkán lakott területeken gyors net nélkül élő milliárdokról nem is beszéltünk. Valamint a katonai felhasználás is busás haszonnal kecsegtet.
Meg nyilván az ára is lejjebb megy, ha a kezdeti ügyfélszám növekszik egy kicsit.
Én még azt sem tartom kizártnak, hogy egy közepes árfekvésű vezetékes nettel is versenyképes lehet. Nyilván egy nagyvárosi környezetben nem feltétlen, de a falvakban már simán.

[ Szerkesztve ]


Lami66
(őstag)

Hát ez így nesze semmi fogd meg jól. Elrettentő példákat is felhozhatnál, hogy pl, nyugat európában 163 millió embernek csak drótos netje van, ezért az okostelefonját a hajára kenheti. Vagy a statisztikák szerint a világban 450 millió ember fizet 20+ dollárt egy gigabájt mobilnetért... Csodálkoznék, ha a fejlett országokban olyan nagy tömegek csak áhítoznának a mobilnetre.
Ime egy 2017-es állapot Európáról: A legalább 30 megabites mobilnetnek 75+% az elérési aránya, csak 4 országban kevesebb.


repvez
(addikt)
Blog

Biztos vagy benne, hogy elfér?
Gondolj bele a föld kerülete kb 42000km . kb 300km magasan vannak most az internetes mühöldak.
ha 42000 müholdat akar csak Musk felküldeni ami egyenlö távolságra keröngenek egymáshol, az kb anynit jelent, hogy egy adak ami 60 müholdat jelent azok egy pályán mozognak tehát ha egyenletesen elosztjuk akkor kijön hogy 700km-enként követik egymást.
Ha hozzávesszuk, hogy a kettö között megy el a keresztbe mozgo pályasik, akkor máris csak fele távolság. ez már most van 1300 mühold után és az kb 20 körpálya pályánként 60 mühold.

ÉS akkor még hol vagyunk attol hogy 42000 lesz fenn.
Az kb anyni, hogy a körpályák kb 500km -ként lesznek , egymást keresztezve 250km-ként

A müholdak kb 28000km/h szebességgel haladva vagyis 7km/s. az azt jelenti, hogy 30s ként lesz feletted egy mühold.

Sok sikert, fellönni valamit ezen a mühold övön keresztül. vagy csak csinálni egy szép esti csillagos fényképet esténként.


pilóta
(nagyúr)

Biztos vagyok benne. Egyrészt 550 km-en mennek most is. Másrészt simán lehet pár km-es magassági eltolás is köztük. Harmadrészt pontosan ismert a pályályuk, simán lehet fellőni köztük bármit. Negyedszer az 550 km-es pálya azt jelenti, hogy napkelte előtt és napnyugta után kb. fél-egy órát látszanak, utána a föld eltakarja előlük a napot, ergo nem verik vissza a fényét, lehet csillagászkodni tovább, mint eddig...


repvez
(addikt)
Blog

[link]
Akkor itt egy kis animácio, hogy el tud képzelni a dolgot.
ÉS ezt számod azzal, hogy az Amason, az EU, a kinaiak és az oroszok is akarnak majd egy igyan ilyet kiépiteni .
Temészetesen nem átfedésbe egymással.

Látom te még soha nem csináltál csillagászati fényképet vagy nem tudod, hogy nem csak az a baj, hogy a naprol visszacsillan. egyrészről a holdrol visszavert fény igy meglátszik rajtuk .
Másrészról attól , hogy nem veri vissza a fényt még nem átlátszoak és azt a részt kitakarja a képpből.
A csillagászati képeknél meg nem ritka a perces záridő, egy perc alatt meg pont jó nagy csikot huz a képen ami látszik. nem csak a fény miatt hanem pont a hiánya miatt.
A földi teleszkopokrol meg nem is beszélve akik meg a távoli csillagokra fökuszálnak és az egész megfigyelt terület kisebb mint amit egy mühold egymaga kitakar, akkor hogy csináűl rola képet?
[link]

Másrészról, meg attól, hogy tudják, hogy pontosan hol vannak, még nem kockáztatnak, hogy összeütközzenek vele ha valami nem megy megfelelöen.

Ha tudod, hogy 200m-enként mennek a kocsik az autópályán 200km/h-val, akkor te keresztező pályán szintén 200al lassitás nélkül 5km-távolságbol, nekiindulnál, hogy átmenj közöttük?

[ Szerkesztve ]


Tuomas
(addikt)
Blog

Kerülete?? :Y
Lol. :DDD
A felülettel kellene számolni: a Föld felülete 510 millió km2 kb. Ez 500-600 km magasan még nagyobb terület.
De nem baj. :DDD

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

Másrészról attól , hogy nem veri vissza a fényt még nem átlátszoak és azt a részt kitakarja a képpből.

És egészen pontosan mennyit is takar ki? Ha 700 km-enként van egy kb 20 méter hosszú műhold, akkor azt jelenti, hogy a pályáján (egy 4 méter széles részen) 0,003 %-kal lesz halványabb a kép.

Ha tudod, hogy 200m-enként mennek a kocsik az autópályán 200km/h-val, akkor te keresztező pályán szintén 200al lassitás nélkül 5km-távolságbol, nekiindulnál, hogy átmenj közöttük?

De ezek nem autók, amiket emberek vezetnek a szemmértékük alapján, hanem műholdak, amik meglehetősen fix sebességgel, fix pályán mozognak, számítógépes vezérléssel.

#19 Tuomas: a kerület az teljesen rendben van, ezek a műholdak nem random mozognak, hanem adott (kb) körpályákon és ezek a pályák metszik egymást.

[ Szerkesztve ]

üzenetek