üzenetek

hozzászólások


azbest
(félisten)
Blog

felszínes ismereteim alapján, akár tag vagy akár nem:
- a kiadó gyártja a lemezeket, ezek darabjáért valamekkora reprodukciós jogdíjat fizet az artisjusnak
- tévé, rádió, szórakozóhely, zenélős boltok... mindenki fizet jogdíjat az artisjusnak. A zenekar saját koncertje után is fizet a szervező cég / hely. Ha saját maguknak szervezik és ők a kiadó/zeneszerző/minden joggal a zenekar rendelkezik, akkor is be kell fizetni, aztán utólag egy részét visszaigényelhetik.
- az adathordozók után is szednek matricadíjat
-...

A pénz szétosztásánál meg valami statisztikákat is néznek, ezért nem mindegy milyen kapcsolatai vannak a kiadóknak/zenészeknek a tévékkel, rádiókkal. De a feltörekvő ifjúság már talált kiskaput: biztos sokat kaszált az amelyikük ingyen adta a zene cédéjét egy napilap mellékleteként. Kész is a platinalemez és a miliós jogdíj igény ;) Persze ezt csak paraszti logikámmal következtettem ki, nem biztos, hogy ez történt.


VIC20
(őstag)

,,Tudom így is hogy az előadók nagy része a tv-s szereplésekből és a koncertekből él. Lemezből olyan kevés jön be nekik hogy jó ha a kiadás költségét fedezi. Az kb csak a reklámnak van."

Lehet, hogy meg fogtok kövezni, de nem ez lenne a normális? Legalábbis történelmi perspektívából nézve mindenképpen. Más kérdés, hogy akkor viszont a ezt a drága kiadói rendszert, amely nem kedvez senkinek, legföljebb saját magának, föl kellene végre számolni. (Úgy tűnik, hogy a piac legalábbis elkezdte a folyamatot, de amíg jogszabályokkal körülbástyázott előjogaik vannak, addig megmaradnak.)


azbest
(félisten)
Blog

No meg a klasszikus kiadói-terjesztői sablon helyett azt a 20 év lemaradást behozni, amire igény van.
Már a játék kiadók is saját webshopos megoldást tolnak (most csodálkoztam rá az originre, ami kb olyan, mintha az EA saját steam-je lenne). De nyugaton már vidoe-on-demand sorozatokra és filmekre is lehet havidíjas rendszerben előfizetni, hasonlóképpen a zenékhez. Már a játékok terén is vannak hasonló megoldások. Nálunk is kezd már laaasssaaaan beindulni ez a megoldás, pl deezer. Hasonló volt már korábban, csak olyan gyér tartalommal, hogy nem érte meg. Ha a helyi kiadók végre teret engednek ezeknek a szolgáltatásoknak, akkor nagy változások lesznek. KB korrekt áron a torrentes megoldásokhoz hasonló kényelem.


azbest
(félisten)
Blog

Különbözőek vagyunk és ez így jó. Egyik ismerősöm épp összeszámolta, hogy kb 320 darab zeneszámot vett meg az utóbbi 3 évben, ami 320 dolcsijába került. Hasonló összeget költök el én is előfizetésre, de nekem a 3 év alatt nem 320 darab, hanem több millió dal áll rendelkezésre. Ő a birtoklást preferálja, nekem jobb kompromisszum, hogy nagyobb választékhoz férek hozzá.

Az offline hallgatást úgy képzeld el, hogy az adott hónapban engedi a drm védelem, s ha nem fizetsz elő a következőre vagy nem lépsz fel egy hónapig a netre, akkor nem fog a következőben működni. De nem is célja a tárolás, inkább a bárhonnan hozzáférés neten keresztül. Youtube sokszor jól jön, de azért ott nem mindig lehetséges egy albumot végighallgatni. Viszont sajnos az is igaz, hogy előfizetéssel nem minden kiadó zenéit lehet hallgatni. Az utóbbi időben szinte mindenhonnan letiltatták például a Metallica ilyen hozzáférését. Túl pénzéhes a kiadójuk. Más együttesnél meg kiadás napján hallgatható a legújabb album.

Abban is igazad van, hogy high-end eszközökön nem széttömörített zenét érdemes hallgatni. De ez egy egészen más kérdés. Eleve más formátumban vagy adathordozón érdemes beszerezni ahhoz. Ez viszont eléggé rétegigény, nagy többségünk ettől boldogan használja a tömörített fajtát, főleg a mai hangtechnikailag is tömörített és elcseszett fajta zenékhez. Ettől persze elérhetővé tehetnék veszteségmentesen is, akár más árazással.

Régebben magasabb áfa sújtotta itthon az ebookot, viszont ahogy olvastam ezt két éve módosították. Most már a kiadók pénz és hataloméhsége akadályozza a terjedését. A többi eu országna elég jó áron lehet kapni ebookokat, viszont a kiadók miatt ezeket nem lehet más országból megvenni. Amerikából lehet venni 2-3x áron, mert ott kilobbizták a kiadók maguknak, hogy árkartellezhessenek az e-bookokat terjesztők viszonteladókkal szemben. Vicces, hogy ezzel párhuzamosan a kiadókkal való kartellezés miatt megböntetik az apple-t, miközben a kiadók fix árat diktálhatnak a terjesztők felé. :U Szerencsére papírkönyvet lehet eu-ból rendelni, sokszor olcsóbb, mint a tengeren túlról, de nem mindig.

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

"Egy jobb fülesen és egy 10k feletti sztereó szetten is már erősen előjön a flac előnye."

Mármint mivel szemben? Mert normális mp3-mal szemben leginkább az van, hogy aki konkrétan erre trenírozta magát, az tesztnél valószínűleg meg tudja különböztetni a kettőt, de sima zenehallgatásnál nem valószínű, hogy megmondanád, hogy mp3-at vagy flacot hallasz-e.


bambano
(titán)
Blog

azt mondta, hogy 10k fölött, csak azt nem mondta, mennyivel...


dabadab
(titán)
Blog

Teljesen mindegy, hogy mennyivel, egyszeruen eleve nincs meg az a hatalmas kulonbseg, amit barmilyen jo hifirendszer hallhatova tenne.


dabadab
(titán)
Blog

Hallottam mar en ilyen velemenyeket, amik aztan ABX teszteles utan erdekes modon jelentosen atalakultak. :)


KAMELOT
(titán)

Baromság ez.
Ha tényleg akarnák védeni itt a dolgokat akkor ilyen megoldásokat kéne hozni:
1. fizetővé tenni az oldalakra való belépést
2. korlátozni havi szinten a mennyiséget

Csak, hogy egyik sem lesz. Ausztráliában ilyenek vannak. Úgyhogy ott nincs torrent meg filmnézés ingyen. Tessék megvenni vagy elmenni moziba. :) Úgyhogy mi örüljünk, hogy ennyi meg van engedve itt nálunk!


matyi012345
(őstag)

Less be a füles topikba, ketten is bebizonyították vakteszttel, hogy egyértelműen van különbség. Az, hogy te milyen láncról hallgatsz zenét az a Te egyéni szociális problémád, de a hülyeséget nem kell terjeszteni.


Miszmisz
(csendes tag)

nem olvastam végig az összes hozzászólást, bocs, ha már volt erről szó, de: milyen legális lehetőségünk van most amerikai sorozatok megnézésére? mondjuk olyanokra, amik épp most nem mennek egyik csatornán sem, mert mondjuk pár évvel ezelőttiek. ha nem szinkronosan , hanem eredetiben szeretném őket megnézni, akkor van, ahol fizetés ellenében ezt megtehetem? szerintem amíg nincs magyarországon netflix (vagy nem tudom, van valami itt is elérhető alternatíva erre?), addig szerintem elég gáz lenne, ha büntetnék a sorozatok letöltését, hiszen egyszerűen nem tudunk legálisan hozzáférni... akkor teljesen el lennénk

tiltva ezektől a tartalmaktól?


szilard28
(aktív tag)

filmek letöltése sohasem volt bűncselekmény


Miszmisz
(csendes tag)

jó, de ha torrenten töljük le, akkor közben fel is töltjük, azt meg nem szabad, nem?
és a torrenten kívül máshonnan meg szerintem nem tudunk hozzáférni ezekhez a tartalmakhoz


mayday00
(őstag)

Úgy is letudok tölteni, hogy közben nem töltök fel.


APONE
(tag)

Nem értem miért csodálkoznak a letöltögetéseken mikor magyar országon a fizetések a béka segge alatt vannak!! NAGY állag nettó 70e. Nem tudom honnan veszik hogy ha nem lehet majd letölteni akkor valaki megveszi a méregdrága lemezeiket? Még annyi sem fog fogyni mint azelőtt!! :W


Johnny194
(aktív tag)
Blog

hogyan?


Chamea2
(tag)

Nem hát!

Ha meg valaki törekszik megosztani, akkor ez(KORLÁTOZOTT) lesz a vége, mert az Artisjus illetve a TV csatorna is LETILTATJA! Állítólag maga a TV csatorna is tiltatja(magyarul FELJELENTGETI a ProArt-nak és az Artisjus-nak a renitenskedőket) a forgalomba nem hozott, valaki által felvett sorozatok megosztását! Az jó kérdés, hogy ezzel kinek okoznak kárt...


pelenka35
(őstag)

Sziasztok. Ausztriában mi a helyzet, hogy tudnék torrentezni?
Köszönöm

üzenetek