[Re:] [Meggyi001:] Átvertek a pendrive-val, de használni akarod? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Samus
(addikt)
Blog

Kollégám vett Wishről 512GB-s microSD kártyát, valami 5k alatt összegért, még úgy egy éve. Telefonban használja, erre mennek a fényképek. Szóltam neki, hogy nem a legjobb ötlet, de nem érdekelte különösebben. Azóta már nem vagyunk kollégák, szóval nem tudom, mi lett a vége. Én még soha nem mertem venni olcsó, kétes minőségű cuccot. A vámmizéria előtt csakis sincerity-től rendeltem mindent.


Jarod1
(addikt)
Blog

eleve erről a penddriveról hiányzik a Kingston név.. itt már meg is van bukta...
bár xerintem vannak még olyanok akik benyelik hogy rá van írva 2 Terás pendrive.. ;]


BoB
(veterán)
Blog

Birom hogy windows-on akármilyen egyszerű piszlicsáré dolgot akarsz csinálni, "program" kell hozzá :C :U

#szarawindows

[ Szerkesztve ]


Dr. Romano
(veterán)
Blog

Én a beépített programokat használom, wordpadban írok mindent, paintel szerkesztek fotókat és moviemakerre készítem videóimat.
Passzianszal játszok és a számológéppel tuningolom a procimat. ;]

#diethirdpartyapps

[ Szerkesztve ]


Meggyi001
(veterán)
Blog

Úhhh, a Wish. S. Zoli haverom vett onnan 17k-ért egy 1050ti-t, mondtam én is neki, hogy ez átb@szás lesz. Nem hitt nekem, átb@szás lett. Bár visszakapta a pénzét, de elbukott 2 hónapot, és egy csomó idegvégződést :).

(#2) Jarod1:

Rajta van, csak a másik oldalon. De ettől még kamu. Amúgy emlékszem, hogy láttam becsomagolva anno. Pöpec bolti hatása volt.

(#3) BoB:

Hát sajnos igen. Sajnos nem linux monopolium van. Pedig jobb lenne.

(#4) Dr. Romano:

Ez jó :C :D


Hieronymus
(addikt)
Blog

Nem kell hozzá
A programok, a hiányzó alaptudást pótolják.

Az írást, a copy parancs elvégzi.
A forrás és a cél fájl bináris összehasonlítást az fc parancs végzi el.
A particionálást és formázást a diskpart paranccsal lehet elvégeztetni.

Grafikus felületen nyilván egyszerűbb megcsinálni.


Meggyi001
(veterán)
Blog

Ez így van, de sajnos a mai fiatalok nem a dos 5.00 vagy 6.22-ön nőttek fel, így a parancsokat senki nem tanítja meg nekik. Ők már készen kapják a windows csodát, gui felületű appokkal. Természetesen ismerem az általad felsorolt parancsokat, de bakker.....nem tudom, hogy hány éve nem használtam őket. Sok. :D

Már én is jobban szeretem a külső grafikus egyszerű könnyen kezelhető appokat. Bár egy kivétel az eszembe jutott, az apktool, az úgy jó ahogy van, parancssorból. :)

[ Szerkesztve ]


#90088192
(senior tag)
Blog

:R

Azért még valaki gondolkodik is néha. :R


Hieronymus
(addikt)
Blog

Nagyon úgy néz ki, hogy a 32GB elméleti kapacitást, a 8GB létező adatterület, 4 alkalommal történő írásával "keletkezik".
Ezért felesleges a teljes virtuális területet ellenőrizni tartalom megtartásra.
Elegendő a megható elejére egy pár byte-os tesztállományt rakni, a byte-k tartalma legyen egyforma, például 40 darab 66-ot tartalmazó byte.
Ezt kiírjuk az üres meghajtóra. Majd 1 darab, legalább 8GB - 40Byte méretű tetszőleges fájlt utána.

Ha ezek után a 40 byte-s fájlba akármivel belenézel és nem "A" betűket látsz, akkor tudni fogod, a második kör már elkezdődött, kisebb a valós méret 8GB-nál.
Ha még A betűk jönnek, akkor még egy 100 bájtos fájlt kell ráírni. Ha 8GB a valós kapacitás, akkor teszt fájl, A betűi megváltoznak. Ha nem változnak, akkor vélhetően 16GB fizikai háttértár.

Gyorsan meghatározható a használható kapacitás.

Még valami. A felületellenőrzésnek nincs haszna. Mivel a fizikai cím négyszer ismétlődik az ellenőrzésnél nem fog hibát találni. Mindig vissza tudja olvasni azt az értéket a program, amit egy pillanattal előtte írt oda.
Csak a meghajtót kínozza feleslegesen.


Meggyi001
(veterán)
Blog

Értem. Köszi az ötleteket! :R


King Unique
(titán)
Blog

Nem újdonság ez a téma, már többször ki lett tárgyalva itt a fórumon, mások is írtak már róla blogbejegyzést, a téma topikjában is volt szó erről, stb.

Fake pendrive javítási segédlet
Olcso kicsi pendrive kinabol

Amit a jelen bejegyzés bemutat, az max. az itt is említett részleges/átmeneti megoldás, vagyis újraparticionálás - ami nyilván megoldható lemezkezelőben, parancssorban (DiskPart) is, nem feltétlen kell ehhez külső program (MiniTool) - a ténylegesen használható lemezterületre, ellenben véglegesen nem módosítja a pendrive tárolókapacitását, az utóbbihoz firmware szintű megoldás kell. + A teszteléshez szvsz elég a H2testw, a HDS felületteszt felesleges.
+ Ha már OS téma, akkor a helyreállításhoz nyilván nem kell pluszba se Linux, se más OS, pont jó a Windows, sőt desktop OS szinten eleve a Windowsnak a legjobb a szoftveres támogatottsága, arra még ilyen-olyan firmware tool is elérhető a tárolókapacitás végleges helyreállításához, módosításához. :))

[ Szerkesztve ]


Meggyi001
(veterán)
Blog

A linkelt topikot nem találtam meg, csak most. Neked is köszönöm a hasznos hozzászólást! :R


King Unique
(titán)
Blog

Ha gondolod esetleg kiegészítheted - lehet ugye utólag szerkeszteni - a bejegyzést a válaszokban kapott plusz infókkal, hogy teljes legyen a kép, meg ha már kérdés volt a végén a más hibajavító módszerek.

Mi köszönjük a hasznos leírást! :R

[ Szerkesztve ]


Meggyi001
(veterán)
Blog

Persze, átírom/beleírom, ahogy gép elé kerülök. :R


UnA
(Korrektor)
Blog

De ha már javítasz benne, akkor esetleg egy kis korrektúra is belefér? :)
--> pendrive-val


Meggyi001
(veterán)
Blog

Még szép, hogy bele. Most javítom/szerkesztem. Thanks :R


totron
(addikt)

Volt ilyenem, ajándékba kaptam. A csomagolás tényleg pöpec, de maga a pendrive-termék sorjás, kifejezetten olcsó műanyag tapintásra is, ránézésre is. Vicces-szemét módon cirkuláltak körbe az adatok, mikor körbeért, írta felül a meglévőeket, persze ezt nem jelezte ki, látszólag végtelenbe mutatóan dolgozott helyesen (nem) gyanús is volt. Minden írással csökkent egyébként a ténylegesen felhasználható tárhely, 8Mbyte-on állt meg talán aztán végül. Semmi bizodalmat nem helyeztem éppen ezért sem az adott pillanatban használhatónak látszó kapacitáshoz sem. Használhatósága tehát a nap végére nincs, de már napközben is eltűnik az.:P Költöttek a külcsínyre, érdemben kapsz egy jó nagy zérót, valahol csájna körzetben meg jó pénz áll a házhoz.

A jó hamisítvány (üzleti értelemben) nem 2 fillérbe kerül, ez akkor és abból a forrásból nem került annyiba, hanem többe.


Meggyi001
(veterán)
Blog

Most megtapogattam, nem sorjás, viszont ja, érezni, hogy nem minőségi műanyag. Az exemnek vettünk a tescóban 5 éve 10 ezerért egy Sandisk-et, 10 év garival. Azzal dolgozik. De még jó, hogy 2 helyre is menti az adatokat, mert 3 év után bekakilt. Bedugta a céges gépbe, és onnantól nem látszódott rajta semmi. Még jó, hogy megvolt a blokk, mert kicserélték, és újra indult a 10 év gari. Ezek szerint a drágák is néha bekakilnak.


#21346560
(veterán)

"Ezek szerint a drágák is néha bekakilnak."

Ha te erre még csak ebből jöttél rá, akkor vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon ostoba! :K


Meggyi001
(veterán)
Blog

Inkább naiv :D


#21346560
(veterán)

Az az utóbbi jelző halmazába tartozik! :K


Meggyi001
(veterán)
Blog

:R


sanzi89
(addikt)
Blog

Nekem volt régen egy 64GB-os pendrive-om, ami valóban tudott 64GB-os. Kb. másfél év után megmakkant a két memóriachipből az egyik, és a fent ismeretett módon lett belőle egy 32Gb-os pendrive-om kuka helyett.


Meggyi001
(veterán)
Blog

Faxa. És azóta jó? Milyen márka volt?


sanzi89
(addikt)
Blog

Azóta is jó, bár már odaadtam tesómnak, aki egy régebbi smart TV-hez használja film/sorozat nézéshez. Adata egyébként.


Meggyi001
(veterán)
Blog

Egy 32 GB-os adata is teljesen jó! :)


sh4d0w
(nagyúr)
Blog

Nem az számít, mennyi ideje használod, hanem hányszor írtál rá, ugyanis az írás során degradáció lép fel.


Meggyi001
(veterán)
Blog

Igen, ezt tudom. Olvastam valahol erről egy cikket. Az SSD-kkel is így van nem? Vagy ott sem mindegy, hogy milyen chip van benne, nem?


sh4d0w
(nagyúr)
Blog

Az SSD annyiban különbözik, hogy van benne egy vezérlő, ami azért felel, hogy az írási műveletek egyenletesen használják a cellákat, tehát lassabban csökken az élettartama. A pendrive-okban ilyen nincs, ráírsz valamit, letörlöd, megint írsz rá, akkor a már korábban használt területre kerül az új adat.
A degradáció mértéke függ a használt memória technológiától.

[ Szerkesztve ]


Meggyi001
(veterán)
Blog

Amiből van egy jópár gondolom.


King Unique
(titán)
Blog

Az egyes hagyományos pendrive-oknál általában vagy semmilyen, vagy csak aktív wear leveling - lásd egy másik topikban bővebben - szokott lenni, ezért is degradálódnak hamarabb a flash cellák mint az SSD-knél, meg amúgy is kisebb írásmennyiséget bírnak mint egy standard SSD, + a legtöbb pendrive-nál SMART sincsen hogy nyomon lehessen követni az állapotát, stb.


Meggyi001
(veterán)
Blog

Értem.

üzenetek