üzenetek

hozzászólások


stevve
(nagyúr)
Blog

Jogos az androidos vonal, de én a mini PC-kről írtam, nem csak HTPC-kről. Egyébként jók azok az androidos dolgok is, de az nagyon korlátozott felhasználási terület szerintem. Ahogy látjátok is, asztali kiváltásaként is megnéztem őket és legtöbbünk még továbbra is a windows világhoz kötődik ezen a téren.

Ráadásul sajnos az android tv boxok olyan harmatgyenge konfiggal jönnek, hogy csak HTPC-nek jók. Kevés RAM, kevés tárhely, sok esetben multitaskingra alkalmatlan SoC.

[ Szerkesztve ]


hemaka
(nagyúr)

Elég kis combos cucc az inteles móka, de megkérik az árát azért rendesen. :D


Imifej
(senior tag)

Hát én pont HTPC-ről váltottam Kaverire, Mert igaz hogy mozira tökéletes volt, de semmi másra. Az alany egy ZOTAC ZBOX AD02 volt. A mostani is befér a TV alá, egy mini ITX alaplapú PC lett egy Codegen mx-31 házban.


frostitualt
(tag)

:DDD látom nem nagyon értesz a témához... a bedugós okostv mediplayerek 99.9%-as androidos. és azt hittem lefordulok aszékröl a 65W-ot olvasva... amikor egy arm-os cucc 6W-ot has eszik. szóval pc-t kiváltani jó lehet, de htpc-ként esélytelen.


frostitualt
(tag)

"Ráadásul sajnos az android tv boxok olyan harmatgyenge konfiggal jönnek, hogy csak HTPC-nek jók."

ize: "android tv boxok" "csak HTPC-nek jók." mégis mire kellene jónak lennie, ha arra az egy célra készültek?


szabi__memo
(nagyúr)

Tudom, abszolút nincs messze.


kzkz
(őstag)

Hát elterjedhetnének az usb3.0-ás változatok, és olyanok, amit külön lehet tölteni az usb portjától függetlenül.
Egyelőre az Ainol iNovo8-at találtam csak ilyennek, volt is ilyenem, fasza is volt, de a hdmi nem ment rajta, így visszaküldtem.


stevve
(nagyúr)
Blog

Pont ezt mondom, én nem HTPC-t néztem, nem egy céleszköz kellett, kerestem a lehetőségét, hogy az asztali gépet mivel lehet leváltani és mivel a mini PC piac ismét erőre kapott, körül is néztem. Nem csupán egy HTPC, lehetőleg teljes értékű PC kis fogyasztással volt a célom. :)

Szerintem ez lesz a trend a PC piacon, legalábbis egyre többfelől hallom, hogy kis fogyasztás, kis méret, vezetéknélküli kommunikáció az igény. Tablet vagy mini PC. A tableteknek még kell egy kis idő, ahogy a kolléga írja fentebb a hiányosságokat, így az marad nekem inkább második vagy harmadik eszköz kategória.. :)

Egyébként sok mini PC manapság nem fogyaszt 65 W-ot, sőt, közel sem jár ahhoz. :)

[ Szerkesztve ]


#79335424
(veterán)

Még 2-3 gyártó jön ki RK3368 -as kütyükkel, de számítottam erre az érvre, ezért linkeltem a Rikomagicot. Náluk ugyanis valós a Linux supoort. Annyira, hogy már a kétmagos, RK3066 -osból is létezett egy MK802III LE, azaz Linux Edition verzió. Ez kijött négymagos, 3188 -assal is. A freaktab.com -on pedig külön topikokban foglalkoznak a Linux -szal. Létezik már egy Linuxium bootloader, amivel duálban is működik az Android/Linux bármilyen összeállításban. Akár Linux a belső táron, Android a kártyán. Egyébként, aki a Linuxiumot összerakta (Ian Morrison), most összehozta az Inteles stick Win/Ubuntu dual bootját, a Wines (2GB ram) verzión. Már megy a wifi és a bluetooth és a hangakadozást is megoldotta. Szóval, semmi akadálya sincs, hogy egy Rikomagic miniPC -n linuxot használj. Onnantól van méretezhető multiwindow, office alkalmazások, stb. És még az Androidot sem kell bebukni miatta.


stevve
(nagyúr)
Blog

Ez jó hír, Linux fronton nem vagyok járatos. :)


AxBattler
(félisten)

Jó kis gép ez a NUC, de amíg (talán a Broadwell újdonsága miatt) a legolcsóbban 130k-körül lehet hazavinni, addig egy 4 magos APU-s AMD rendszer kijön 85k-ból - ez már tetemes különbség, ennyiből veszek bele SSD-t, vagy HDD-t, esetleg plusz RAM modult (Dual Channel nem árt AMD-be sem).

UPP a cikknek, és a szegmensnek!

[ Szerkesztve ]


BeZol
(őstag)
Blog

Jó cikk lett, részben értem is a dolgokat, de azért lenne pár kérdésem:

1. Ha van egy nagy TV-m (amire úgyis ez a ketyere lenne rákötve), akkor minek szenvedjek a ketyerével, ha külső winyóról lejátssza nekem a kívánt filmet a TV?

2. Ha az 1. kérdésre az a válasz, hogy azért kell a ketyere, mert ez az egyetlen gépem, amivel eleve a filmet is letöltöm, és netán még monitorom sincs, hanem a TV a monitor, akkor értem, hogy kell ilyen mini pc (de egyébként ha lenne monitorom + tv is, akkor továbbra is külső winyóval oldanám meg a dolgokat, most nem azon a max 5 perces winyóra másoláson múlik a dolog...). Szóval ott a kis reaktorom, ami játékra 820m szintet hoz. Most nem tudom mennyibe kerülne, de akkor nem érné meg inkább laptopot venni?

3. Barátnőmnek most tervezek laptopot venni, és 209k-ért lehet kapni 4720hq procis gépet, ami nem 2magos core i5 2.7 ghz-es turboval (márpedig laptopban ezek ugyanennél a márkánál 160k-tól vannak 5200u-val), hanem igazi 4magos proci 3.6ghz-es turboval (kapásból csak az órajel miatt +33%kal erősebb, de van +2mag is benne). A full hd kijelzőt túl aprónak tartja (de ha tv-re kötve használná az ember, akkor egyébként sem gáz annak, akit zavarna), így tökéletes lenne neki az 1366x768as felbontás. Nem tudom mire képes egy HD4600-as, de egy gtx 950m mellett szerintem nem is érdekes (ami 840m/940m-nél majdnem 2xer gyorsabb, akkor hol lehet a 820m erejű cikkben leírt hd6000res?).
Amire ki akarok lyukadni, hogy ha már annyira mini pc + vmekkora mobilitás ennyire fontos (+ ennyire rizikós, hogy elég-e a kraft vagy pont nem), akkor nem értelmesebb megoldás egy laptop, abból is egy nem agyonherélt variáns? Lehet vinni suliba, utazáshoz, játékra is alkalmasabb, csak egér kell hozzá, billentyűzettel nem kell bajlódni, kijelzője is van, és hdmi-n keresztül bármikor ráköthetem a tv-re/kivetítőre.

4. HDMI2.0-át értem, hogy miért jó, de h.265 és hevc vagy mi volt a neve, azon kívül, hogy macera van velük, semmi infot nem írtál, és így tudatlan maradtam, hogy miért is kéne egyáltalán aggódnom miattuk?

Én mikor legutoljára nézegettem az ilyen pici gépeket, akkor arra jutottam, hogy laptop árban adnak laptop teljesítményt, csak akksi, kijelző és billentyűzet nélkül, akkor pedig már inkább laptop, az is köthető hdmi-n keresztül a tv-re, és én mint átlagos sorozat/filmnéző, csak annyit látok, hogy átmegy a kép és a hang még full hd-n is, a 4k szükségét pedig csak 60" feletti tv-k esetében láttam fontosnak. Kódolásokhoz nem értek, k-lite codecpackot felteszem minden windows telepítéskor, és mindig minden megy a kis media player classicban.

Ezzel a kicsinyítéses dologgal már én is eljátszogattam gondolatban, de én mint gamer, a teljesítmény érdekében izmos gépet raknék össze piciben, ott pedig egy Cooler Master Elite 130as háznál kisebbre nem jövök ki, és ott akkor már vízhűtésnek kell lennie és elvileg neccesen, de akkor elfér a 4790k mellé egy csúcs-vga is, de nem hinném h sok levegő jutna a vga-nak, így abból is inkább vízhűtéses variáns kéne. Ha megelégednék egy rövidített vga-val (talán már van 970esből is), akkor lehetne kisebb ház, de akkor vízhűtés nem fér el kompaktban, marad alacsony profilú léghűtés, de akkor meg tuning kilőve és még nyáron így is bajok lehetne egy izmos cpu esetén.
Tehát a végén arra jutottam, hogy olcsóbb és kevésbé macerás a rendes nagy gép nagy léghűtéssel, mint a méretben fele akkorára összezsugorított, ami tulajdonképpen alapterületben még mindig ugyanannyit vagy többet is foglal, csak a magasság lett más...


frostitualt
(tag)

pedig jó lenne szerintem mindenkinek ha el lehetne végre szakadni a wintel-től. pl ha linux alapu renszer terjedne el, nem olyan mint az android hanem tényleg linux alapú, akkor hw függetlenül futhatna bármilyen program bármilyen hw-n. anno 98 körül volt egy linux distrib a nevére már nem emlékszem, de akkor jött be kb a pentium annyit csinált hogy nem voltak előre lefordított binárisok banne csak az alap és ha bármit instalálni akartál, akkor azt forráskódbol gcc-vel fordította le az adott hw-re. akkro azt gondolták van értelme pentiumra optimalizálva forditani kódot, de gyakorlatilag nem sok volt. viszont az elv alapján mindegy milyen proci van a gépben ppc-x89-mips-arm a program futna rajta. csakhogy ez és a linux terjedése nem érdeke a murikánokak mivel a windows elég nagy bevételi forrás és vele a pc piacot kézben tartják és nem utolsó sorban ki tudja mennyi backdoor van benne amit ők rendszeresen kihasználnak.


Patice
(nagyúr)
Blog

1. Vannak akiknek nem felel meg a TV-k beépített médialejátszójának silány képessége képminőség, kadenciahelyesség terén. Azoknak kell egy külön médialejátszó, vagy fanatikusoknak PC, amit lehet finomhangolni, "tuningolni" a minél jobb kép és hangminőség elérése érdekében. Ezek olyan szoftveres trükkök, amivel a PC más feladatra nem igazán lesz alkalmas (csak a szoftver miatt!). Ilyen embereknek jó megoldás lehet egy ilyen barebone gép.

4. Az új formátumok szintén a fent említett fanatikusoknak, netán házimozi vetítősöknek jön jól, akik mostanában akarnak PC-t venni e célra. H.265 miatt nem kell még aggódnod, de szvsz. 1-2 éven belül elkezd igazán terjedni és elkezdheti kiszorítani a h.264-et, mert hatékonyabb a kódolási eljárás. Ugyan az lesz pár éven belül, mint az .avi vs. .mkv fájlok esetén. Lassan csak .mkv lesz, de egyre gyakrabban h.265 kódolással és ezzel meg kell tudni birkóznia a gépeknek. A korábbi hardveres gyorsítást is lassan el lehet felejteni, mert a mélyintegráció miatt GPU és CPU olyan szinten fog egymásnak bedolgozni, hogy lényegtelen lesz a dedikált hardveres gyorsítás, mert az új kódolást szoftveresen is lehet majd jól gyorsítani az ilyen mélyen integrált cuccoknál. Az ARM pedig már tudja ezt a mélyintegrációt, csak a szoftveres optimalizálásra kell még kicsit várni (ha lesz egyáltalán).

Kicsi gémer konfignak én sem látom sok értelmét a nagy hőtermelés és a költségek miatt, de ha kivesszük a képből a játékot és általános, netezős felhasználásra keres valaki gépet a meglévő helyett, akkor megint csak képbe kerülnek a mini-PC-k.

Én pl. akarok csinálni egy szervert, ami nagyobb, de a többi kliensgép így már lehet kicsi és a szerver gép sem lesz egy áramzabáló dög. Egy ARM-os miniPC lehet pl. vékonykliens, amivel vezérelhetem a szerveren a virtuális gépeimet, stb. És így a családomnak is elég lesz egy miniPC, mert ők is kapnak egy virtuális gépet a szerveren és nem kell folyton cipelni így egy laptopot sem. Mindig használhatják a saját gépüket, ahol van internet, mert azon keresztül csak vezérlik. A többit intézi a szerver. :K


Polllen
(nagyúr)
Blog

A tv gyári lejátszója elég buta általában. Sem a megjelenített kép nem az igazi, sem a kadencia helyes lejátszás nem szokott menni.
Ha ez nem érdekel, elég lehet a TV.

Laptop árban nem nagyon érdemes - sztem - ilyen lejátszót venni, hacsak nem főgépnek veszed.


haddent
(addikt)
Blog

Köszi a cikket érdekes, informatív!

Az intel nuc5i5ryh nagyon megtetszett és hasznos apró szép kis kütyü kedvet kaptam rá. Gondoltam költenék ilyesmire 20-30 ezer Forintot. De tudtam, hogy több lesz, tippre 50-60 is lehet. Amikor megláttam, hogy 120fölött főleg 130 környéke akkor mondtam, hogy viszlát.
Majd ha ekkora méretet és arányosan (akkor igényekhez megfelelően ugyanez a mostani igénynek megfelelő jelenlegi teljesítmény) azonos teljesítmény lesz 20 max 30 ezer Forintért akkor lesz forradalom.
Addig ez nem más mint egy drága kütyü ami annyiban több, hogy kevesebb (aprócska).


sb
(veterán)

Ez a HEVC-s rész érdekes.
Nekem úgy rémlik, hogy FHD Bay Trailen is megy.


BeZol
(őstag)
Blog

Ha nem fontos a játék, akkor tényleg jó dolgok ezek, és a szerveres dolgot is értem olyan szempontból, h szoktam teamvieweren keresztül telepítgetni szüleim gépét, mert semennyire sem értenek hozzá :D
Azt viszont továbbra sem értem, hogy ilyen esetben miért lenne jobb egy tenyérnyi méretű gép, hiszen egér, billentyűzet és monitor kell, hogy legyen ott, ahova érkezek vele, és ha ezek nem adottak, akkor nem lenne egyszerűbb egy laptop? 75ezer Ft-ért már kapni laptopokat.
Egyszer megnézném, hogy a valóságban mennyivel tud többet nyújtani kép és hangminőségben a tv gyári megoldásához képest egy ilyen pici gépecske, vajon tényleg megérné-e.


stevve
(nagyúr)
Blog

Ez még új a Broadwell miatt, de megy majd lejjebb is az áruk, amint a Skylake elterjed. :)

Más.

Én is azért preferálom a kis PC-t, mert azért egyfelől nagyon hozzászoktam számos Win alkalmazáshoz, meg ha otthon mégis valamiért dolgoznom kell, ahhoz Win környezet kell, illetve azért ha esetleg alkalomadtán Diablo, CS vagy más játékra vetemedem, azért jól jön. Szóval az általános felhasználás számomra nagyobb teret jelent és ahogy írtam is, bár a HTPC felhasználás a legelterjedtebb, általános otthoni, irodai dolgokra is be lehet ezeket fogni. :)

üzenetek