[RIOS ERROR] [Re:] Nagy-Britanniában felpörögtek a kazettaeladások - LOGOUT.hu Hozzászólások [RIOS ERROR]

üzenetek

[RIOS ERROR] [RIOS ERROR]

hozzászólások

[RIOS ERROR]

Depression
(veterán)
Blog
[RIOS ERROR]

A discman pont a mérete miatt esett ki nekem. Walkman után nekem már az mp3 lejátszó jött. Nem vagyok audiofil, nekem mindegy, mert magamban éneklem, dúdolom, úgyis az dominál nálam.
Kicsit sem irígyellek titeket.


Tetsuo
(aktív tag)
[RIOS ERROR]

Ez egy kiterjedt trollkodás volt tőled, de nem baj. Kezdem megszokni.

1. Az utómunka a hangordozótól függ, hiszen arra optimalizál. Hogy ezt a kettőt te teljesen el akarod szeparálni, a te magánügyed, a kettő mégis szorosan összefügg.

2. Hogy gyenge a zene dinamikája a CD-lemezeken, arra nem lehet kifogás az, hogy ez nem a hordozó, hanem a sz@r maszter hibája - ez a zenehallgatót/vásárlót nem érdekli, neki a végeredmény számít. Ha a hanglemezen szebb felvételt hall, azt fogja megvenni. Persze az átlag messze nem ilyen igényes, hanem olcsó, mesterséges trendek szervilis követője és újdonság-, illetve technofétise van, de ettől most tekintsünk el.

3. Ha tudsz magyarul, megérted azt a mondatot, csak úgy csinálsz, mint aki nem érti. Talán, mert cáfolja a fenti halandzsádat.
Mi nem világos azon, hogy a digitális rendszerekben a zaj hangszintje a dinamikatartomány határértéke, míg az analógokban a zajszint alá nyúlik a tartomány? :F


#00137984
(őstag)
Blog
[RIOS ERROR]

Végighallgattunk egy érzelmesebb analóg zenei korszakot, és a digitális világban is megtaláltuk a nekünk alkalmas lejátszókat és zenei formátumokat.
Pont mint a VGA hőskorában, ahol a 3DFX Voodoo II 3D gyorsitóval kezdett valaki játszani a PC-n... vagy még javában Nintendo konzol játékokat nyomott.
Szerintem mindegyiket átélni, azt igy átgondolva irigylésre méltó. :)

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog
[RIOS ERROR]

"biztosan volt tömörítés nélküli MD"

Csak a legvégén. 2004-ben jött be a HiMD formátum és az tudott ilyet, de addigra már bőven látszott, hogy ez halott technológi. Pusztán technológiailag a flash NAND elzúgott mellette illetve a Sony a HiMD használatát szükségtelenül túlkomplikálta és csak a rettenetesen szar sonys szoftverekkel lehetett rá bármit is másolni - nem túl meglepő módon ezek után nagyjából senki se vett ilyet.

"az összes közül az Atracos MD rázkódás védelme volt a legjobb"

Gyakorlatilag az összes MD-n valamilyen Atrac volt (sima Atrac, aztán Atrac3 meg Atrac3+).

[ Szerkesztve ]


Tetsuo
(aktív tag)
[RIOS ERROR]

Még jó, hogy mp3-mal vetik össze, hiszen hasonló szerepet töltenek/töltöttek be. A kazetta teljesen más, hiszen analóg. Az ATRAC egy digitkása, éppen a jobb hifiken jön ki a sok hibája.
Ahogy én tapasztaltam annakidején, az ATRAC alacsony bitrátán lekörözte az mp3-at, magason viszont már hátrányba került vele szemben, ráadásul amikor még divatos volt, a magas bitrátát nem is használták.
Ja, meg a tipikus Sony inkompatibilitást meg sem említettem, de az néha paradox módon előny is volt. Nekem amúgy tetszett a különc (SONY-)szemlélet, kár, hogy nem volt jobb minőségű.

[ Szerkesztve ]


Lalikiraly
(addikt)
Blog
[RIOS ERROR]

Én faternak nemrég vettem egy ilyet ajándékba :)
Mert még a 80-as években ilyennel is diszkózott.

Unitra ZRK

Amúgy mennyi walkmenem volt, az első még a rohadt nagy 4 ceruzaelemes. A kantáros farmert lehúzta rólam, olyan nehéz volt :D Tekerni pedig csakis ceruzát. Volt olyan, hogy a kedvenc zenét otthon 2-3 szor másoltam egymás utánra, hogy ne kelljen visszatekerni, vagy addig a másik oldal szólt :D

A vitákba beleszólnék egy picit. Az sem számít hogy hallgatod.
Van egy adott rendszered. Tök mindegy a márka típus, csak egy ismertető, amúgy az én, illetve egyik kedves családi barátunk esetemben.
Egy Pioneer High End CD lejátszó, hozzá egy JVC A/B hibrid erősítő, 2,5-es kábelek és Yamaha hangszórókból épített betonhangfalak (80kg/darab).
Zene meghallgatása történhet egy több százezres bakelit lemezjátszóról. Elnézést vinyl lemezjátszóról. Itt nyilván csak analóg jel átvitel van.

Az első, hogy a CD esetében a lejátszó és az erősítő analóg RCA és Optikai kábellel is össze van kötve. Tehát lehet váltani a lejátszón is melyik kimenet menjen és az erősítőn is természetesen.
Nos analógon kisebb hangerő, de dúsabb, teltebb, természetesebb hangzás.

Optikán nagyobb hangerő, dinamikusabb hang, de digitális és sok részlet elvész. De persze ezek mind szubjektívek. Valaki megsem hallja ezt. Persze ha olyan cuccod van akkor más a tészta íze...

[ Szerkesztve ]


#00137984
(őstag)
Blog
[RIOS ERROR]

Megértem, ha egy alacsony bitrátás tömöritett felvételt rossznak itélsz meg... Atrac vagy mp3 az most nem számit, mert az nem jó zenehallgatásra. Viszont találkoztam igényes Mini Disc felvételekkel, amit az eredeti CD lemezt összehallgatva nem találtam semmi kifogásolni valót. Hogy mégis a CD lemezekre álltam át, ez egy AKAI CD lejátszónak volt köszönhető. Amit a Discman követett... :)


#00137984
(őstag)
Blog
[RIOS ERROR]

Egyetértek, mert a zenei felbontóképesség szintén nagyon fontos.
Viszont megfelelő audiólánc és jó müsoranyag is kell, és valamennyi zenei hallás. Minden feltétel nem mindenkinek van meg. Szerintem a zenei sokszinűség valamikor jó, de zenehallgatás közben a pontos reprodukció is fontos.

Ez viszont ritkán van meg... A hangmérnők és a hangstúdió, de akár a zenészek is képesek a hallásunkat próbára tenni, és nem mindenki szereti ha az érdemeit kifogásolják. :)

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog
[RIOS ERROR]

"Az utómunka a hangordozótól függ, hiszen arra optimalizál"

Csak akkor, ha a hanghordozó korlátoz. A vinil korlátoz, ott direkt vinilre kell masterelni, a CD viszont nem, arra azt raksz, amit akarsz.

"Hogy gyenge a zene dinamikája a CD-lemezeken, arra nem lehet kifogás az, hogy ez nem a hordozó, hanem a sz@r maszter hibája"

De, már csak azért is, mert konkrétan ez az igazság.
Egyébként itt elmész abba az irányba, mintha minden CD-s kiadvány agyon lenne kompresszálva - noha ez nem így van, arra is vannak gyárilag is nagy dinamikatartományú kiadványok.

Egyébként meg a kis dinamika sokszor direkt praktikus - ezt nagyjából mindenki tudja, aki próbált autóban Mike Oldfieldet hallgatni :D

"Mi nem világos azon, hogy a digitális rendszerekben a zaj hangszintje a dinamikatartomány határértéke, míg az analógokban a zajszint alá nyúlik a tartomány?"

Ebből nagyjából annyit értek, hogy valami nagyon-nagyon naív elképzelésed van zajról, jelről meg dinamikatartományról.


dabadab
(titán)
Blog
[RIOS ERROR]

Tök jó, hogy előadod ezt a zenei hallás dolgot, de a MD Atracja már transzparens neked :DDD


#00137984
(őstag)
Blog
[RIOS ERROR]

Az audiofil hangüzenetem nem az Atrac témára ment, hanem Lalikirály őstagnak ment a jó hangrendszer megközelitésére. :)

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog
[RIOS ERROR]

"Nos analógon kisebb hangerő, de dúsabb, teltebb, természetesebb hangzás.

Optikán nagyobb hangerő, dinamikusabb hang, de digitális és sok részlet elvész"

Ha rendes listening testet akarsz csinálni, akkor:
1. Normalizáld a hangerőt. Ha ez nincs meg és az egyik hangosabb, a másik halkabb, akkor a fene megette az egészet.

2. Vakteszt. Igen, tudom, hogy szerinted téged nem befolyásolnak az előítéletek. Meg azt is tudom, hogy igen, és hogy ugyanolyan lehetetlen az, hogy ne befolyásoljon az előítélet, mint az, hogy fényevő legyél: az ember nem így működik. És nem, igazából nem vagy tisztában a saját előítéleteid mibenlétével.


Tetsuo
(aktív tag)
[RIOS ERROR]

"A vinil korlátoz, ott direkt vinilre kell masterelni, a CD viszont nem, arra azt raksz, amit akarsz."
Ez konkrétan nem igaz.

Nem mondtam, hogy minden CD album rossz, de a legjobb felvételek többsége nem CD-re kerül(t) - hogy ennek mi az oka, az hosszú történet.

"Ebből nagyjából annyit értek, hogy valami nagyon-nagyon naív elképzelésed van zajról, jelről meg dinamikatartományról."
Akkor ideje olvasgatnod a témában egy kicsit. ;)
(Talán a helyesírásod is fejlődik. :P)

[ Szerkesztve ]


#00137984
(őstag)
Blog
[RIOS ERROR]

Szerintem sok részigazságot olvastam, ezért átgondolom ami eddig a topikban elhangzott... :)


kromatika
(veterán)
[RIOS ERROR]

Érdekes hír.Erre sem gondoltam volna.


Reggie0
(félisten)
[RIOS ERROR]

Emlekszem nekem 2001-ben lett FM tuneres, mp3-as(+wma) cdlejatszom, 8 perc razkodasvelemmel(2.5 perc audio cd eseten), igy a lemezt sem porgette folyamatosan es meg fordulatszamot is szukseg szerint valasztotta. 320kbit es VBR tamogatassal. Mondjuk a jobbik fajtabol kisebb pufferrel mar 2001 elott is jelentek meg.

[ Szerkesztve ]


#00137984
(őstag)
Blog
[RIOS ERROR]

Azokban az időkben még nagyon fontolgattam a Mini Disc lejátszó/felvevő beszerzését a Discman mellé, hogy egyedi saját zenéket tudjak hallgatni útközben. Discman váltásra szintén gondoltam, de nekem az mp3 lejátszókra esett a választásom FM rádióval. A 2GB tárhely elég jónak számitott még 2003-ban, de most a FiiO X1 lejátszóban 8GB/16GB tárhelyem van. Temérdek zene és ilyen jó dolgom még sose volt... :)


#00137984
(őstag)
Blog
[RIOS ERROR]

Retró konzolokat gyüjtőgetek, és a retró zenehallgatás nevében néha felmerűl egy ilyen régi lejátszó beszerzése. Mini Disc lejátszó/felvevő vagy egy DAT magnó, de egy jó SONY Discman lejátszónak a lehetősége is felmerült. Kazettás magnó egyszerűen adná magát, de olyan retró szintre már nem térnék vissza... :D


Kékes525
(félisten)
[RIOS ERROR]

A CD dinamikájáról nem lehet általánosan kijelenteni, hogy gyenge. Az ECM kiadású CD-éknek kimondottan magas a dinamikájuk. Döntő többségük 12-nél nagyobb, vagy sokkal nagyobb. A Blue Note vagy az MFSL CD-ék is általában magas dinamikájúak. Általában alacsony dinamikával rendelkeznek az SHM-CD-ék. Néha katasztrofálisan gyengék.

[ Szerkesztve ]


MZperX75
(addikt)
Blog
[RIOS ERROR]

Első magnóm.👍

üzenetek

[RIOS ERROR] [RIOS ERROR] [RIOS ERROR] [RIOS ERROR] [RIOS ERROR]