üzenetek

hozzászólások


Jancsi
(aktív tag)
Blog

(#1) UnA

Hálózatokkal foglalkozok, ahhoz virtualizálok eszközöket. Nyakunkon az SD-WAN. A Cisco megoldásában csak a management és control plane 40GB RAM, redundancia és kliens oldali eszközök nélkül. :/

(#2) sutszi

Az árakat és ár/érték arány már biztos változott. Elég lassan őrölnek a malmaim. Majdnem tavaly ilyenkor indult a tervezés és októberben rendeltem az alaplapot, január elejére állt össze ebbe a formába. Lehet már akadnak jobb megoldások is.

(#3) Robitrix

Nem adok senkinek :DDD Lehet ez is kevés lesz SD-WAN-hoz.

(#4) bacsis

Köszi! Ha nem futok bele a cikkeidbe nem állok neki.

(#5) MasterDeeJay

Nagyon néztem a v3-as platformot, de akkoriban még nagyon drága volt hozzá minden. Az ECC-s Registered RAM-okhoz nem ragaszkodtam volna, de asztali DDR4-esből is 64GB annyiba lett volna mit a teljes platform ( ~105k, alaplappal, procival, rammal, hátővel, kábelekke, házzal).
Elérhető ennek az újabb változata (Celsius R940) is az ebay-en. Törtem is rajta a fejem, hogy ha már megvan a know-how akkor lehetne arra is építeni valamit, de nem érte volna meg.
Az újabb platformok fejlettebb IPC-vel boost-olnak akár 4-5GHz-re, ami jól jön indul a VM, vagy nem sikerült 2020-ra sem rendesen többszálú sítani, vagy akár csak rendesen megírni egy alkalmazást.

(#6) sutszi

A TDP erősen tájékoztató jellegű az Intelnél. Maga a CPU nagyjából ugyanannyit fogyaszt mint egy azonos családba tartozó azonos magszámú és órajelű asztali. A server/workstaion körítés viszont rendesen meg tudja dobni a fogyasztást, pl az FB-DIMM modulok. A BIOS-t áttúrva lehet találni egy csomó opciót ami a teljesítményre/megbízhatóságra/fogyasztásra vonatkozik, ramok én kb 20W-ot nyertem ezekkel. De akad pár Watt a Windows energiagazdálkodásában is.
Én utólag már elgondolkoztam azon, hogy 4 magos, de magasabb órajelű procikkal lehet jobban jártam volna. Többnyire egy átlagos asztali gép funkcióját tölti be, akkor szerencsésebb a magasabb órajel. Aztán mérlegelni kell, az üzemidő 80%-ában fér bele pár kisebb akadás vagy a maradék 20%-ban egy nagyobb várakozás.
Az Intel procik teljesítményfelvételét szépen lehe szabályozni az Intel XTU alkalmazással. A 35W-os 6700T-t szépen vissza lehetett venni akár 5 vagy 10W-ig is ha jól rémlik, igaz ott már 1,2GHz fölé nem ment.

(#7) Zicokuka

"Nem vagyok perverz, csak haladok a korral" vagyis pont nem. :D
Szükségem volt egy combosabb gépre, de az építés talán nagyobb öröm volt mint maga a masina.
Napi használatra leszámítva a 75W-os idle teljesítményfelvételt rendben van. Mivel van benne hely bőven a nagy bordáknak és ventiknek (procin 120mm, videokártyán 120+92, ház elejében 140) elég ha alacsony fordulaton üzemelnek. Halkabb mint az ITX konfig volt, főleg terhelés alatt.
Azt aláírom, hogy a nagy háznak helyet kellett találni és meg kellett szokni, hogy ne rúgjak bele, de szerencsére a nagy asztal alatt elfér.

(#8) Vesa

Köszi! Én csak most jutottam el a felismerésig, hogy milyen jó is egy félig meddig ipari felhasználásra szánt dolog. Na meg hát ha nagyon akarom ezen is találok bütykölni valót.
"Szerencsére" többen is küzdöttek a Fujitsu saját (amúgy nagyon előremutató) szabványával [link] [link] A GND-t ki lehetett csipogtatni szakadásvizsgálóval, a táp mellé úgy is szoktat tenni egy pár elkot, így be tudtam azonosítani a 12V-okat. A többinél reménykedtem + kerestem nagy felbontású képet a tápról és stimmeltek a színek.
Ha minden igaz az alaplap D3032 vagy annak valami variánsa. A "sok színes" vezeték alapján úgy fest nem csak 12V-al etetik az alaplapot. [link] A bal oldali kis csatlakozó valószínűleg a PMBus és venti vezérlés, az én alaplapomon is ott a helye, de nem hiányolja. Jobb oldali perifériáké lehet. Középső megy az alaplapra. Az lenne az igazi ha végig lehetne mérni egy működő tápot. Vagy beszerezni a képen szereplő backplane-t. A címkéje szerint DPS-400AB-10 típusú táppal működik együtt, aminek 5V-os a stand-by tápja és csak 12V-ot állít elő, valószínűleg a többi feszültséget már ez a backplane szolgáltatja. Hála a bányászatnak az ilyen tápokhoz elég sok leírás van, a legtöbb típushoz akad lábkiosztás is. Ha az meg van már be lehet a helyére tenni egy tetszőleges ATX tápot.

(#9) andor80

Nem olyan sok az, ez hír alapján pedig végképp [link]

(#10) FoxiestFox & (#11) Vesa

Úgy dolgozok mint az elektromos áram, mindig a kisebb ellenállás irányába haladok. :DDD
Ahhoz kellene a keret. Vagy kiveszem, levágom az alját majd visszateszem, vagy helyben vágom le. Ebben még vó't anyag, szóval nem erőltettem a vágást, visszaszegecselni sem tudtam volna, esetleg csavarozni.
Az eredeti terv szerint új előlapot kapott volna és 2-3 ventivel, de megtetszett így ahogy van és nem kevés munkát is megspóroltam vele. Tudom, inkább érdekes mint szép. De az ifjúságom juttatja eszembe, Bartonnal és Geforce 4-el. Na meg persze a viccet, hogy a nős kocka egy dolgot nem cserélhet le, a házat. Mert az feltűnik otthon és balhé lesz, hogy megint a gépre költött. Ha kívülről nem látszik akkor nem fáj.

(#13) Warpig

Először én is azok után túrtam fel a lakást, de nem lettek meg.
Trükkösek amúgy, mert 1-2 mm eltérés is van a szélességükben és magasságukban, a fülek méretéről nem is beszélve.
Majd jött a vad gúglizás 5.25 cover plate és hasonló kulcsszavakra, akadtak egész szép darabok 3db 5,25-ös helyre 120-as ventivel is. De addigra már magával ragadt az ezredforduló könyékének varázsa. (na meg azoknak is kellett volna a korábban kivágott sín)

(#14) hcl

Windows 10 Prof, más választásom nem nagyon van, ez az egyetlen asztali gépem.

Őszintén bevallom, az SSD-ről kissé megfeledkeztem. Úgy voltam vele, hogy mozgó alkatrész nincs benne, lényegében bárhol lóghat ha nincs útban. Most éppen 42 fokos. Vegyük úgy hogy passzív hűtésű, felfekszik a ház oldalára, még talán érezni is, hogy ott a ház egy leheletnyit melegebb.
Ott a rengeteg PCI-E foglalat, már meg is vettem az M.2 adaptereket. Legközelebb olyan SSD kerül bele. (na meg valami amiről tud bootolni, mert valószínűleg NVMe támogatása nincs)

Tessék beépíteni egy jó öreg Chieftec házba, az nem csörög, nem zörög, nem sípol, ellenben nagyon menő.

üzenetek