üzenetek

hozzászólások


fatpingvin
(őstag)
Blog

a felvezetésen jót mulattam, annyira nem csoda hogy nem csaptak le a hardvergyártók a NVLINKre mint tyúk a takonyra, figyelembe véve hogy ez egy proprietary protokoll, a nvidia ugyanis elmulasztott open standardot csinálni belőle. egyébként ha már a POWER{9,10} szóba került, ott van erre a célra az OpenCAPI, bár lassabb valamennyivel mint a NVLINK (konkrét számra nem emlékszem de valahol a PCIe 4.0 és a NVLINK között van) de egy open memóriakoherens átviteli protokoll szabvány.

ami a hardvert illeti, várható volt hogy meglépik.


arn
(félisten)

Erre tippeltem korabban az armos felvasarlasnal, hogy a szerverpiac erdekli oket - a nagyteljesitmenyu feldolgozas a felhobe koltozik, a kliensekbe meg vmi olyasmi fog dolgozni, mint amin az apple elindult az m1el. Eleg a reszponziv munkahoz, es nagyon beszukiti az ennel erosebb gepek piacat a dedikalt gpukkal.

Kivancsi leszek, a wines piac mit lep. ha nem lenne a banyaszlaz, meg a gyartasi kapacitas beszukulese, meg ugyis olyan iranyba mennek a pck, ami az atlagembernek egyre kevesbe vonzo a feltupirozott arakkal es nehezen kihasznalhato hwekkel a skalazodas miatt. Ez desktopon egyre nehezebben kezelheto helyzetet teremt.


martonx
(veterán)

Win vonalon Intel és AMD mostanra elérte, hogy átlag usernek, ha most vesz egy i5-öst / Ryzen 5-öst az nagyon hosszú évekig untig elég lesz.
Szóval szvsz win vonalon a mostani nagy felfutás után, évekig állóvíz lesz / ott is minden fokozatosan költözik felhőbe.
Fiam pl. már egyre többször úgy játszik Xbox Game Pass Ultimate-el a PC-jén, hogy valójában egy szerver farmon egy Xbox Series X számol, fiam PC-je csak képet ad, és user akciókat továbbít a szerver felé. Erre meg kis túlzással, egy 20 éves Pentium 4-es is képes lenne.
Fiam most még tervezi, hogy az RX580-at mire cseréljük le, de simán el tudom képzelni, hogy mire odakerülünk, hogy normalizálódnak a VGA árak, addigra az Xbox Game Pass Ultimate annyira elterjed, hogy nem is kell VGA-t cserélni, hiszen az helyben úgyse csinál kb. semmit.


Reggie0
(félisten)

Az is, meg az embedded. Azert a jetson/xavier szeriat is probaljak nyomtani.


b.
(félisten)
Blog

Nem feltétlenül igényelte az IBM és az Nvdia hogy nyílt legyen , mert főleg az Intel , mint konkurencia kizárása volt a lényeg minden téren és az mellett egy lényegesen gyorsabb egység létrehozása. AZ első Power alapú - Nvidia Nvlink kombók alázták az Intel hasonló megoldásait, de az IBM nagyon leült minden fejlesztéssel, nem tudta a tempót tartani az AMD vel és Intellel ezért Nvidia sem éppen ösztökélt.. Ha jó tudom továbbra is minden optimalizációs lehetőségük megmaradt a a Power architektúrákra, teljes hozzáférésük van , is amire egy Intel vagy egy AMD soha nem adott volna lehetőséget nekik.

[ Szerkesztve ]


Balu77
(őstag)

Nos valamit jól csinálhatnak, mert a piac igen jól reagálta le az NV bejelentését. A mai nap az NV részvények +5,6%-ot mentek, míg Intel -4%, Amd -5%.
Azt mindenki tudja hogy a piac mindig előre áraz kiszivárgó bennfentes információk és a nagybefektetők szakmai elemzőinek véleménye alapján és ez egyenlőre jónak ígérkezik. Már csak idő kérdése hogy vajon nem tévedtek-e. :)
Ha az NV-Arm felvásárlást nem fúrják meg, akkor igen zöld lesz az az út, minden értelemben. :D


KISDUCK
(addikt)
Blog

Ez a távoli játék addig szép és jó amíg vállalható az input lag és nincs semmi probléma a net szolgáltatóval. Kis packet loss nagyon kellemetlenné tudja tenni az online játékot.


S_x96x_S
(őstag)


"One of the other aspects of this announcement is related to context. In 2023, as Grace arrives, we will start seeing CXL 2.0. CXL 2.0 is a big deal. This is where we get switching and pooling. Effectively the way some vendors are looking at the memory bandwidth/ CPU bottleneck problem is not adding Arm CPUs in a 1:1 ratio. Instead, it is to take advantage of the high-performance and industry-standard CXL environment. With the Grace model, GPUs will have to go to the CPU to access memory. In the CXL 2.0 model, GPUs can directly share memory reducing the need for data movement and copies."

https://www.servethehome.com/arm-azing-grace-combines-arm-cpu-nvidia-gpu-and-nvlink/


martonx
(veterán)

Ó, a részvény árfolyamok mozgása semmit nem jelent. Ha valamit, akkor ezt az egyet megtanultam az elmúlt 2 évben, mióta követem a részvényeket.
Simán tudnak jó hírre akár esni is, rossz hírre meg emelkedni. Lufik fúvódnak. Full szerencsejáték az egész.


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Az x86/64 -hez miert nincs hozzaferesuk?


arn
(félisten)

Az intel meg a chipset piacrol is kizarta oket, nem akarnak tobb konkurenciat. Csak az amd, es a via rendelkezik licensszel.

Minden nagyobb gyarto probalja a legtobb dolgot hazon belul tartani, es komplett plarformot kinalni, az amd az ati felvasarlasaval indult el ezen az uton, az intel most sajat gput fejleszt, gyanitom ott sem a jatekos piac az elsodleges celterulet, az nvnak meg ez az egyetlen ut, hogy armot licenszelnek.

[ Szerkesztve ]


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

A szabadalmakat nem kell bizonyos kivarasi ido utan licenszelhetove tenni?


arn
(félisten)

Errol fogalmam nincs, de nyilvan van vmi oka, hogy miert nem adjak ki. Mongy ha sokaig ezt csinaljak, es megszunnek a megkerulhetetlen gyartonak lenni, az x86 veget jelenti. Csak az intel erdekelt ebben, az amd sokkal rugalmasabbnak tunik, es amugy sem ok rangatjak az x86 piacot, de az x64 hozzajuk tartozik.


#06658560
(félisten)
Blog

Nem. Miután lejár, ha nem hosszabbítható, akkor onnantól szabad préda. De addig nem kötelező licenszelni, csak az esszenciális szabadalmakat. De azokat meg a kezdetektől fogva.


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Az x86/64 piaci sulya nem teszi esszencialissa azokat a szabadalmakat?


fatpingvin
(őstag)
Blog

a kettő szerintem nem zárja ki egymást. mindenesetre a lényegben egyetértünk.


#06658560
(félisten)
Blog

Attól függ honnan nézzük: amikor ez eldőlt sok évtizeddel ezelőtt, akkor volt rengeteg alternatíva. Mostanra már nincs. Viszont van ARM, Openpower, RISC-V. A piaci súlya sem olyan egyértelmű, az ARM miatt.


Strezi
(őstag)

Nekem maga a prezentáció és a bemutatott kutatási, alkalmazási irányok tetszettek! Picit elgondolkodtam, hogy hol is vagyok én a picinyke szimulációs modelljeimmel.
Az AI kutatásban is van pár igéretes irány, lehet hogy maholnap nekünk programozóknak, munkánk sem lesz :F :K


Abu85
(HÁZIGAZDA)
Blog

Ebben részben igaza van az STH-nak, csak a CXL 2.0 nem lesz olyan nagy teljesítményű, mint a gyártók saját, folyamatosan fejlesztett linkjei. A tömegpiacra tehát jó a CXL 2.0, de a nagy szuperszámítógépes projektekbe kevés. Oda mindenképpen kell valami saját alternatíva, mert az AMD sem hagyja rá a saját megoldást csak a CXL 2.0 miatt. Miért is tenné, ez teszi lehetővé, hogy egymás mellé eladja az EPYC-et és az Instinctet. Egyelőre az NV és az Intel érdeke a szabvány, mert nekik nincs elég gyors host CPU-juk, márpedig ez még mindig döntő kérdés egy nagy projektnél. Az AMD számára például tökre jó az a megoldás, hogy a megrendelő vesz EPYC-et, és akkor a gyorsító, illetve az FPGA/ACAP kérdése az Instinctre, illetve a Xilinx cuccokra korlátozódik. Ez csak a konkurenseknek nem jó.

Az NV előtt nincs sok út. Vagy feladják a nagy megrendeléseket, vagy megpróbálnak tenni valamit. Közel sem biztos, hogy az ARM bármit segíteni fog, de ha nem is válik be, akkor is elmondhatják, hogy megpróbáltak gigantikus ellenszélbe pisálni.

[ Szerkesztve ]

üzenetek