[Re:] [plevips:] Építkezés 20 millió forintból?! - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Krugszvele
(senior tag)

A pincének továbbra is abszolút ellene vagyok, sohasem építenék, viszont a gázbekötéssel félreértettük egymást!
Abszolút támogatom, hogy gázt ne köttessenek be! Ugyan jelenleg messze-messze a legolcsóbb forma, viszont a bevezetés-engedélyeztetés-eszközbekötés milliós összeg. Én is inkább a 3x32A mellett döntenék, mert ha tényleg _nagyon_ jól van szigetelve a házikó, akkor nem végtelen pénztemető a hőszivattyús fűtés.
Ráadásul egyúttal a nyári hűtés is meg van oldva. Plusz a páramentesítés, légcserélés!

A fürdőszobába és wc-be pedig klíma helyett le lehet rakni a fűtőszőnyeget, abból is van már 200W/nm2

Az eredeti kérdés, hogy 20 M Ft-ból meddig lehet eljutni: nem ismerjük, hogy mit szeretnél építeni! Igazából a telekrendezés, ez egy jó lemezalap és két darab lakókonténer összenyitva, szigetelve szerintem pont kijönne belőle, a hírös konténer kecskemét árait figyelembe véve.

Igaz, hogy csak 30 négyzetméteres, viszont egyszerűen bővíthető további elemekkel!


Victoryus
(addikt)
Blog

Egy hőszivattyús fűtés + hmv 4-5M mire kész, plussz padlófűtés az megint 1-2M. Egy kombi kondenzációs gázkazán meg csak 600e, plussz gáz tervezés, kémény. Per pillanat jóval olcsóbb a gázos megoldás. Esetleg lehet fűteni 3db klímával, az kb. egy árban van a gázos megoldással.
Nem egyszerű az biztos. 20M meg kevés, ha csak nem falu, ott azért még lehet kapni házat ennyiért - legalábbis itt Békés megyében. De még itt is rohadt drága lett az ingatlan...

[ Szerkesztve ]


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Hőszivattyús fűtés hosszú távon és új építés esetében csak talaj-víz horizontális kiépítés esetén logikus, ez esetben viszont nincs szükség ilyen magas teljesítményre... Szvsz.


b.
(félisten)
Blog

Beszélj egy tervezővel, erre ő tud neked a legtisztább választ adni. Az anyag+ munka egy dolog, sok egyéb "apró" , elötte és közben felmerülő, előre nem látott költséggel is számolni kell, ami ha nagyon szerencsések vagytok akkor a terv kb 10 % része. Azaz valójában úgy indulsz neki hogy kb 17-18 milliód van. Tapasztalatból beszélek.
Jó ötlet lehet a konténerház és lehet kapni szigetelt, előre elkészített faházakat amit a helyszínre szállítanak és összeállítanak. kb 60nm2 körüli szigetelt kijönne belőle. Néha van használtan is .

[ Szerkesztve ]


elfelejtette
(veterán)

Mivel BB az alap követelmény új építésnél, tuti jól kell szigetelve lennie. Akkor talán elég 2-3db klíma a fűtésre H tarifával (1 millió a klímákra, +fél millió a H tarifára ha még nincs megkérve), meg egy elektromos bojler HMV-re.


Alusky
(aktív tag)
Blog

Téglaházzal csak óvatosan, főleg ha a kevés pénz miatt a helyi Jóskapista 2000 Kft brigádját választanád, mert azoknak aztán szokása, hogy mindent otthagynak a francba és hetekig nem látod őket, évekbe telik mire egy házat felhúznak az ilyennek. Mobilház ezerszer inkább.

Bár én azon is elgondolkoznék, hogy telket eladni és venni egy kész házat, mint építkezni. Bár az se olcsó, ami urbanizáltabb helyen van a megélhetés miatt, azokért pofátlan összegeket kérnek.
Én nemrég vettem egy 200nm-es családit 3000nm telekkel, gazdasági épületekkel, a semmi közepén 35 millióból, de hát nem véletlenül volt csak ennyi, mert megélhetés nulla a 80 fős faluban, körülötte is 300 fős települések, viszont nem is odaköltözéshez kellett, csak nyaralni, menekülni az idióta világ elől.


Lalikiraly
(addikt)
Blog

Hát muteroméknak rendes lakhatásra ment. Három darab 6 méteres konténer.
Így olyan nettó 42nm terület lett. Egy háló, egy nappali és fürdőre lett szétválasztva. Amerikai konyha, 4 évszakos Syen klíma. És jó mert nagyon stabil. De mi használtan vettük a konténereket. Egyébként az extrásabbakat szabad csak megvenni. Sok a kókler cég nagyon.


UnA
(Korrektor)
Blog

Ismerősöm, aki gázkazános, képzi át / tovább magát elektromos vonalra, mert a gázos cuccok kifutó ágon vannak szerinte is - sokszor már ő sem javasolja új fűtés / melegvíz rendszer telepítését gázra alapozva.


D1Rect
(félisten)
Blog

Lehet, de hitelt kell rá felvenni.

Attól függ, hogy melyik település, de idén még mindenhol van CSOK.
Ami azért nem kevés, persze, ha a 20 millió úgy jön össze, hogy babaváró+CSOK, akkor lehet inkább egy lakásban kellene gondolkodni.


Victoryus
(addikt)
Blog

Én úgy voltam vele, hogy ha kihúzok vele 10 évet az már jó. Aztán majd lesz valami.


CabalX
(aktív tag)

Minden igényektől függ. Könnyűszerkezetes lehet hogy olcsóbb de van sok minden ami így is úgy is viszi a pénzt - ahogy mások is írták, pl. engedélyek, gáz, víz, villany.
Függ attól is hogy az ország melyik részén van - mesterek, építőanyag terén. Bár utóbbi tavalyhoz képest olcsóbb lett - a városi csok kivezetésével kevesebb nagy építkezés zajlik.
Mi egy közel 44m2-es bővítésbe, modernizálásba fogtunk bele - a terveztetés (+energetika, statika, villamossági) majd 1 millió volt.
Úgy számoltam hogy a tartalék pénzünk elég lesz a terv megvalósítására, de ha kell még a babaváró amire rábólíintanánk. (de amíg úgy néz ki, és úgy néz ki... addig semmi hitel).
Meg kell nézni a lehetőségeket, meddig juttok, mire lenne elég, számolni biztonsági okból hitellel is és úgy mérlegelni hogy érdemes-e.
Sajnos repkednek a milliók, de egyrészt nem pár évre terveztem ezt a bővítést, másrészt a pénz bankban is csak veszít az értékéből, mi pedig ha család bővítésben gondolkodunk akkor kevés a 2 szoba + konyha + szokásos dologok.


Donki Hóte
(veterán)

Az a baj, hogy üres telekre épített házra feltétlenül kell építési engedély, építési engedélyt meg nem adnak engedélyes terv nélkül.

A tervező meg kénytelen egy csomó előírást betartani, úgyhogy az általa tervezett ház bekerülési költsége kb. 500-600 eFt lesz nm-enként, vagyis a (terv kifizetése és a kötelező közművek bevezetése után megmaradó) 13-14 mFt-ból tudtok egy max 30 nm-es házat építeni :(

Szóval azt javaslom, hogy az üres telket adjátok el és vegyetek egy felújítandó kádárkockát, amire rögvest nem kell építési engedély, meg terv, meg miegymás, viszont gyakorlatilag a saját igényeitek szerint tudjátok felújítani.

Hitel, CSOK ebből a szempontból szintén zsákutca, abból is csak engedélyes tervvel tudsz nekikezdeni az építkezésnek és sajnos a bank kőkeményen betartatja az előírásokat :(


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Dobj már pár fotót privátban, hogy milyen lett, ha nem nagy kérés :R.


7
(addikt)
Blog

Nekem is jöhet, szeretem az ilyen porjekteket. :)


CounterBoci
(senior tag)
Blog

Csak arra ment el bő 10 millió, hogy egy kádárkockát felújítsak, belülről. Nagyrészt saját munkával, így munkadíj sincs benne. Tetőhöz még nem nyúltam, külső szigetelés sincs benne. Csak új aljzatbetonok, födémszigetelés, központi fűtés és teljes belső vakolás, burkolás, gépészet, elektromosság meg bútorok.
Még konyhabútort is én csináltam fémvázra fa burkolással mert csak az 1,5-2 millió... Legalább tömör fa konyhánk van. De volt faternak száraz faanyag, gyalu, nagybátyámnak szalagfűrész, nekem meg kisgépek és kellő akarat. Szóval nagyon nem egyszerű kérdés ez.


Soderes
(aktív tag)
Blog

Ez a hét vicce! :)

[ Szerkesztve ]


zolikaDB
(veterán)
Blog

Privátban tudsz pár képet dobni nekem is?
Köszönöm :R


icemad
(nagyúr)
Blog

A lényeget nem írtad meg.
Hol van a telek? Nem mindegy. Sopronban vagy Lácacsékén? 20 millió a zsebedben van, vagy csok+babaváró? Mert, ha a zsebedben van, és beszélsz valami nyelven (esetleg van szakmád is), akkor külföld.


fkaresz
(tag)

Sziasztok!

Családiházak esetében ha generál kivitelezővel készítetted a házat nettó m2-re vetítve min. 1.000.000,-Ft/m2-rel kell sajnos kalkulálni(igényszinttől függően határ a csillagos ég). Ehhez az alábbi dolgokkal tisztában kell lenni: áfa (27%) - 270.000,-Ft/m2, generál kivitelezői haszonkulcs 15-20% 150-200.000,-Ft/m2, a fennmaradó 530-580.000,-Ft nettó összeg amibe belekerül. Ez 30, 38cm vtg fal, 15cm homlokzatszigetelés, 30cm mennyezet szigetelés, szeglemezes tetőszerkezet, cserépfedéssel, padlófűtés, gáz fűtés, villamos munkák, visszafogott burkolatok, közepes áru nyílászárók.
Rengeteg költségvetést készítek magánembereknek, cégeknek, ha hajlandó valaki a saját munkáját beletenni, akkor kb. 700.000,-Ft/m2-ig le lehet menni, de ehhez már igen csak oda kell tennie magát az embernek (nem árt ha építőipari végzettségű), ez alatt sajnos nem lehet elfogadható minőségű házat építeni. Ez csak a ház, beépíttet bútorokra, kerítésre, telekre még rengeteg pénzt el lehet költeni. Ez alapján látni, mennyit ér a fizetésünk, illetve lehet rajzolgatni, hogy mekkora házat is akarjunk építeni.

Alap kérdésre a válasz: 20.000.000,-Ft-ból ne álljatok neki, gyűjtögetni kell.....

[ Szerkesztve ]

üzenetek