üzenetek

hozzászólások


hcl
(félisten)
Blog

Nemsokára már Ubival is jó lesz, ha kijön rá végre az a kernel, amiben normálisan műxik az energiagazdálkodás :D Már nagyon ideje lenne...

@rt06 : Mi bajod az első (vagy a második inkább) bekezdéssel? Sztereotípiák márpedig vannak. :S

[ Szerkesztve ]


Rhino666
(őstag)
Blog

A 98-nál biztos, de az meg 15 éve volt. :P


kutga
(nagyúr)

Korábban a netbookomon volt Ubuntu Linux, de annyira megszoktam a wint hogy egyszerűen nem tudtam megszokni a használatát pedig biztos sok mindenben jobb.

Asszem akkor döntöttem el hogy visszatérek a winre amikor a vodás 3G modemet kerek egy hétbe telt beállítani, nem kevés fórumot végignyálazva, jó pár javaslatot kipróbálva, amik közül egyik se ment. :(

A másik ami érdekel, hogy én a gépemet otthon és alkalomadtán munkára is használom, most úgy van beállítva hogy pl a céges levelezésem, a hálózati meghajtóimat, mindent látok otthonról (vagy bárhonnan máshonnan) is. Vajon a Linuxszal együtt tudnának működni ezek a rendszerek? MS Exchange, MS Outlook


rt06
(veterán)
Blog

elnezest, pontatlan voltam, a harmadik bekezdes (a dolt betust nem szamoltam, az inkabb megjegyzes, a masodikat meg valamiert atugrottam), onnan is az alabbi ket (de foleg az elso) mondat volt az, ami igazan kiverte a biztositekot:

"Röviden: átlagos, otthoni felhasználásra mindenkinek, aki nem akar töredezettség-mentesítéssel, víruskergetéssel, driverekkel bajlódni. Az asztali disztribúciókban már alap telepítéskor minden megtalálható, amire általában szükségünk lehet."

[ Szerkesztve ]


>-48-<
(aktív tag)

Ez ám a stílus... :(

Jó nagy tévhit, hogy Linuxot csak IT szakemberek használnak. Minden előképzettség nélkül álltam át Vistáról Ubuntura anno (pöccre minden ment, a win7-en drivert kellett kutatnom még a tapipadomhoz is) . Utánaolvas az ember picit és minden világos ami egy átlag felhasználónak kell. Pl ezért is jók az ilyen ismeretterjesztő cikkek, hogy ne vegye el a power userek buzgárkodása a kedvét a mezei netezgetős/filmezgetős felhasználóknak. :R

Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy akinek bonyolult a LiveCd-ről telepítés, az előbb utóbb a Windowsát is szét fogja ba**arintani...


velizare
(nagyúr)

kedvencem a windóz leállítása távolról, azt ugyanis a M$ saját RDP kliense nem tudja - marad a shutdown /m \\gépnév -s

aha. ctrl+alt+end.


Benőke
(őstag)

"Win7 mellett szól a jó akkumulátor idő, laptopok esetében. (gyártó támogatása programokkal stb. Aki sokat utazik ennek ez fontos lehet)"

A Dell -em azóta használható amióta ezeket a szuper jó gyártói cuccokat levakartam. Már driver ügyileg is meglehetősen gyatrán állnak a dolgokhoz és akkor NAGYON finoman fogalmaztam. Gyári progik nélkül kb dupla annyi az üzemidő. Linuxal sem rosszabb érzésre. Stopperrel lehet ki lehet mérni a különbséget. Viszont az a W7 érezhetően akadósabb mint a Linux.

Wifinél a Driver a nem mindegy.


pryan
(csendes tag)

Az a baj a hogy a linux nem windows, a windows meg nem linux. :) Én több disztrót is kipróbáltam és annak ellenére, hogy mindenki odavan az Ubuntuért nekem az tetszett a legkevésbé, viszont az openSUSE nagyon megtetszett. Régi 900MHz-s gépemen tökéletesen futott mint web és sql szerver (szigorúan parancssoros módban). Ráadásként a routeremen is linux igazgatja az adatforgalmat, viszont hogy linuxot mint fő desktop futtassak azt elképzelhetetlennek tartom.
Bár a legtöbb windowsos programnak tényleg van megfelelője linuxon, a linux alapból eredően másfajta logikát kíván mint a windows. Nekem az okozza a frusztrációt a legtöbb esetben, hogy a desktop bár hasonlít (legalábbis próbál) a windowsra a windowsos analógiák nem érvényesek és több mint 15 éves windowsos beidegződéseket nehéz egyik pillanatról a másikra elhagyni. Szóval én arra jutottam, hogy a linux speciális feladatokra rendkívül hatékony azonban mindennapi használatra nehézkes és ehhez tartom magam.


DanielK
(addikt)
Blog

Nem olvastam végi, de a "felületek" részt olvastam. A többi disztrót nagyjából ismerem. Jó cikk, amennyit olvastam. :DDD (most dlgozom, de este tovább olvasom.)

A kérdésem az lenne, hogy egy Asus 904HD netbookra (Intel Celeron M 353 proci 900MHz-es, 2GB DDR2 ram, 60GB HDD, van micro SD olvasó is) milyen disztrót javasolsz? Nem én fogom használni a netbookot, így egy olyan kéne, aki eddig wines volt.
Ja és még egy lényeges dolog. Ha veszek egy 8-16 GB microSD-t, akkor esetleg arra telepítve is lehetne használni egy linuxot rajta? Így megmaradna WinXP is rajta.

Netezésre és szövegszerkesztésre lenne használva

Köszi!


Benőke
(őstag)

"Asszem akkor döntöttem el hogy visszatérek a winre amikor a vodás 3G modemet kerek egy hétbe telt beállítani, nem kevés fórumot végignyálazva, jó pár javaslatot kipróbálva, amik közül egyik se ment. :("

Ez a szolgáltatók sara, mert meddig tartana a USB stikre feltolni valami leírást vagy drivert. Mondjuk nekem megy elsőre és nincs vele gond, de vannak olyan 3G modemek amikkel szenvedni kell. :U

Otthon gépeden látod a céges levelezést és a hálót? Gondolom VPN.
Exchange kliense csak a fizetős Suse -nek van.
Egyébként web mailt ha bekapcsolják akkor azt böngészőben eléred, ill ha engedélyezve van a pop3/imap akkor valami mail kliensen keresztül. Ha se webmail se pop3/imap akkor csak és kizárólag outlook.

[ Szerkesztve ]


velizare
(nagyúr)

engem, mint egyszeri usert, nem érdekel, kinek a sara.
ha nem tudom arra használni, amire akarom, miért szopassam vele magam?
ebből a szempontból is az M$ eléggé elkényezteti az embereket.


kutga
(nagyúr)

Végül sikerült konfigurálni a 3G modemet úgy emlékszem, de akkor meg eladtam a netbookot. :)

Igen VPN, webes elérés van a levelezésre de sajna használhatatlan, annyira fapados Outlookhoz képest. Meg a Word, Excelt sem tudom helyettesíteni, az Openoffice és Libreoffice sajna nem ugyanaz.

Netezésre, magán levelezésre, torrentre viszont szívesen használnám, de csak a win mellett.


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Olvastam a kérdésedet a másik topciban, én most a Chakra Projectet ajánlanám, szerintem még egy Ubuntunál is kézenfekvőbb az ismerkedni vágyók számára. Valamint KDE, szal öröm és boldogság, nem pedig hezitálás a Gonme2,3 és Unity között. ;]

[link] A telepítője rögtön Live módban indul (az oldalon lévő wines progival kiteheted pendrivera nagyon könnyen), így ki tudod próbálni minden részét a gépre telepítés nélkül is. Ha megtetszik és felteszed, akkor javaslom rögtön lepakcsolni a "nepomuk asztal, asztali kereső" cuccot, de ez minden KDE-s disztrónál igaz.

[ Szerkesztve ]


HENE
(aktív tag)
Blog

Nem az M$, hanem a hardver gyártók, akik elkészítik a drivert.
A műkaják is finomak, mégsem egészségesek.

De a lehetőség adott, választhatsz mást. Mindenki használjon azt ami neki a legjobb.


Benőke
(őstag)

Ehhez az MS nek semmi köze. A Gyártó aki drivert csinál vagy nem...

Egyébként egyetértek... Alap lenne...


Szoszibá
(tag)

Nem tán GAMF-os vagy Kulibalival, oprendszereken??


kutga
(nagyúr)

Elkezdtem leszedni a minimal edition telepítőt, megnézem mit tud. Mekkora pendrive kell ezeknek?


>-48-<
(aktív tag)

Itt a proci adja a szűk keresztmetszetet. A porbléma az, hogy ha egy disztró minimál igényű, akkor azt sokszor a csillivilli kényelmi funkciók elhagyásával fogyasztják le.

Ezt a kettőt érdemes lehet kipróbálni, bár egyik sem Win:
antiX

LittleSusie


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Csak amekkora az iso. Tehát egy 2G-s penre felfér a full edition.

üzenetek