üzenetek

hozzászólások


hcl
(félisten)
Blog

Hát, nekem kevesebb bajom volt driverekkel, mint windóz alatt.
És ha valmit megcsinálsz, akkor az működik, amíg világ a világ.

Hogy a frissítés nem életbiztosítás, azt miből gondolod?

Othtoni 0 használat, az igen, de munkahelyen meg a Windóz produkál olyan dolgokat, hogy a falat kaparom. Sajnos ugyanis nekem kell ezeket megoldani.


GrandeP
(őstag)

Ez most kábé, mondom kábé, olyan volt mintha azt írtad volna, h próbáld ki az @n@lt! ;]

Parancssorból drivert kicsomagolni majd ugyanitt felerőltetni pláne atinál... mennyei érzés egy mezei usernak...

Évente 1-2 alkalommal mindig ráveszem magam, de borzalmas, ahhoz képest h elvileg ez a felhasználó barátibb, minden dologhoz parancssorban kell matatni olyat szavakkal, amiket meg sem tudsz jegyezni....

Nem indult flémnek, de végül az lett és rájöttem h mégiscsak flémnek indult... :DDD

ui: ettől függetlenül nagyon jó és részletes, szerteágazó írás.... lehet h lassan megint rászánom magam, hátha idén jött valami jobb is, mint a puppy linux, mint személyes kedvencem. :DDD

[ Szerkesztve ]


fkosa
(tag)
Blog

Nem teljesen ide vág, de örömmel láttam, hogy valaki programozik is linux alatt.
Nem akar valaki egy cikket írni a linux alatti fejlesztésről?
Próbálkoztam vele, de egyik fejlesztőt sem tudtam normálisan beállítani (próbálkoztam Codeblocks-sal, Qt-vel, stb).
Eddig VB-t használtam, ami eléggé ellustított, azután elég bonyolultnak tűnnek a nyílt forráskódú IDE-k (most SharpDevelop-ot használok, de az sajnos nincs linux alá :O)


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Mai disztrók már alapból fel tudják tenni az AMD Catalyst-jét kompletten (Ati már rég nincs ;) ) telepítéskor, vagy később te is felteheted csomagkezelőből egyéb disztrókon, de abszolút nem bonyolult terminálból sem, mondjuk ez a megoldás szerencsére elég ritkán kell.

fkosa: mi csak kapirgáltuk a szemétdombot, heti 1 órában volt pár félévig progi, jóformán semmi értelme ilyen kivitelben, többnyire nem is tanultunk semmit...

[ Szerkesztve ]


ViZion
(félisten)
Blog

CPT.Pirk: Chakra nekem biztosan kimarad (pedig az Arch alapok miatt biztos gyors), egyszerűen a KDE-t nem kedvelem, pedig Dolphin miatt próbáltam párat, meg csodálom a KDE-s asztalokat, de olyan ez nekem, mint a zsiráf: szép-szép, de otthonra nem ké'ne :D

Raziel01: ha már az Unity van, akkor elhiszem, h szidjátok: szokni kell, lassú gépen problémás, stb. Van más alternatíva szerencsére - bár suliban nem lenne szerencsés tucatnyi disztrót telepíteni, így gondolom az lett, amit a rendszergazda ismer, vagy jónak látott.

vicze1: írtam, h desktopról van szó. Laptop win-el is szívás néha, még driver CD-vel a kézben is... annyi féle beszállító hordja össze.

GrandeP: lehet netről letöltött csomagot telepíteni... terminálból is akár, de miért nem próbáltál rákattintani, és amikor megkérdezi, h telepítenéd-e, akkor rányomni, hogy igen? :)
..esetleg beírni a yast / yumextender / synaptic -ba, hogy catalyst??? :) Ennél még windowsban sem egyszerűbb, és ott is okozott már meglepit ATI driver - linuxon is vacakol néha, Ubuntu leállítást megnövelte vagy egy percre anno.

janos1988: módosítok :R


dabadab
(titán)
Blog

"Parancssorból drivert kicsomagolni majd ugyanitt felerőltetni pláne atinál... mennyei érzés egy mezei usernak..."

Ha ATI drivert parancssorból raksz fel, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz, kb mint a klasszikus viccben:

- Képzeld, kipróbáltam a WC kefét!
- És milyen?
- Hát, a papír jobb volt...

;]

[ Szerkesztve ]


hcl
(félisten)
Blog

Ez se olvasta a cikket - miszerint a terminál már nem feltétlen kerül elő.


GrandeP
(őstag)

:DDD :R

Rég volt, talán igaz sem volt.... nem tudom már milyen kártyával, de az volt a lényeg, h muszáj volt "kézzel" csinálni, volt róla leírás a neten, szó se róla, csak hát elment vele az idő...

ViZion

..esetleg beírni a yast / yumextender / synaptic

:))

[ Szerkesztve ]


Kansas
(addikt)

Ha AMD/ATI kártyád van, és nem szükségszerűen mániád a teljesen open disztró, én a magam részéről a PCLinuxOS-t javaslom - az én konfigom minden eleme(igen, a legutóbbi kiadásnál már az X-Fi is) már LiveCD-ről is műxik alatta, sokkal kevesebbet szívtam vele hardver kapcsán, mint bármi mással.
Open source mániásoknak szálka lehet a szemében, hogy sok closed source/proprietary dolgot feltesz - igaz, ezek javarészt driverek és kodekek, mert a dolgoknak, ugye, működni kell...

A cikkhez gratulálok, megint meghozta a kedvem egy kis Linux kiránduláshoz... :C


alcsa
(senior tag)

Annyi linuxos cikk jelent meg mostanában itt, hogy már 2. hónapja boldog Ubuntu felhasználó vagyok, és nem bántam meg a váltást.

Jó lett ez a cikk is, akárcsak a többi, köszönöm.


fkosa
(tag)
Blog

A terminált azért még ne temessük el.
Ha valami megy automatikusan, telepítéskor (jótanács: telepítéskor érdemes internetre kapcsolni a gépet), akkor valóban egyszerű.
Ha fent van a progi amit keresünk a repo-n, az is egyszerű.
De ha nem... Akkor jön a guglizás meg az anyázás (felváltva)...meg a parancs-sor.

Sajnos a driver-ekkel továbbra is sok gond van. Amíg nem terjed el eléggé a linux, a hardware-gyártók nem fognak sor erőforrást pazarolni a linux driverekre (persze sok lelkes önkéntes van, aki hackel drivert, nekik köszönet, de közel sincs mindenre megoldás)

Még egy érdekes "próbálkozás" kimaradt a linux distro-k felsorolása jözben:
sokan próbálkoznak "beágyazott" linuxxal (laptop és alaplap gyártók). Ezek fő jellemzője a gyors indulás (minimalista rendszerek, melyek akár egy alaplap bios-a mellett elférnek) és a merevség (szinte semmit sem lehet telepíteni rájuk, még drivert sem.


gabe_
(őstag)
Blog

Jó cikk, kedvem lett kipróbálni egy pár disztribúciót. Köszönjük! :R


DeFranco
(nagyúr)
Blog

Tok jo lenne a linux, hasznalom is felesegem osoreg laposan, mert ott a lubuntu hasznalhato sebessegu, az xp a viruskergeto miatt viszon lassan indul es meg lassabban fut. Egy valami riasztott el, de az nagyon. Ha gond van, vagy egyszeruen csak kellene valami extra cucc az alap rendszeren kivul (akar csomagkezelobol letoltve) az egyszeri kezdo user mar el van veszve. Probaltam guglizni, probaltam segitseget kerni, de kabe 0,1 eredmennyel, mert a google talalat kinai, meg kell hozza tanulni a fel rendszert, vagy napokat olvasni, a forumon meg rendes segitseget bajosan kapni, aminek nem tudom az okat. Konyorogni kell minden infomorzsaert, mert nem erik mi ebben a nem ertheto. Persze, meg is tanulhatnam, az lenne a legjobb, de ha a winen 10 perc gugli, linuxon meg 3 nap, akkor annak tableflip a vege.

Ez nem flame a reszemrol, csak egyszeruen azt akarom kifejezni, hogy ez igy nem lesz szelesen elterjedt rendszer, ha a teljesen amatorok nem kapnak egysejtu szintre lebutitott step by step megoldast alap dolgokra.


ViZion
(félisten)
Blog

...ó. :U
Igen, ezek a csomagkezelő programok. Ott van az appok között. Amúgy ezt szeretem: nem mappákból nyíló almappák linkjei közül kell kibuzgányolni a program indító ikonját.
Odamész 'oszt ott van :D

Amúgy régen kaland volt tényleg - most viszont olyan progik vannak, amikkel tényleg vicc a telepítés/eltávolítás.

fkosa: terminál jó is, kell is -indítóban tartom én is. Ubuntu alapú disztrónál minden van neten, kis túlzással azt lehetne mondani, ha egy progi saját, launchpad vagy wiki oldalán nincs *.deb, akkor azt ki lehet hagyni :) .rpm már ritkább, de szinte minden van.
Amit kerestem, ha nincs akkor ált. nem fejlesztik már, és nem működik új kernelekkel.

A Linpus-nál említettem, h a desktop kell, ott van QuickOS, de azt így nem lehet kipróbálni, így kimarad.

gabe_: ...pendrive vagy CD nincs? ;] ...amivel kipróbálnád, a leírtak szerint :K

DeFranco: Ubuntu topik, Lubuntuval is ott kérdezz, illetve az ubuntu.hu fórumon regelj, kérdezz. A helyi topik lakói segítenek biztosan, hcl és Kendek ott élnek :D ;]
alacsonyabb felhasználói tábor természetesen kevesebb találatot is jelent gugliban, érdemes angolul keresni.

[ Szerkesztve ]


gabe_
(őstag)
Blog

Milyen cd vagy pendrive? :F


fairi
(addikt)

Egyszer próbálkoztam Linuxszal pontosabban Ubuntával, mivel egy kis partición fent volt és a windows meghalt. Amíg csak netezésre és filmnézésre kellett és mást nem akartam jó volt. Utána egy HDD ellenőrző programot akartam kipróbálni, nincs-e hibás partició rajta. Ám az istenért se tudtam a letöltött lixusos progit feltenni,amit kinéztem. Kb kiderítettem , a terminálba kell beírni vmi parancssort, persze terminal hova bujtatták Ubuntába nem jöttem rá.( linuxosok nem voltam segítőkészek) Végül volt vmi beépített program HDD ellenőrzésre, igaz semmit nem talált. Ubuntával való szenvedést megunva inkább vettem egy új HDD, arra Windows telepít, és a hibás HDD leellenőrizve volt két bad sector. Most már tartalékrendszerként sincs fent a linux, később vettem laptop (azon is win fut). Ha vmi zűr van a Winnel, akkor azon végzek mindent.
SOHA többé linux...

Winnel nekem ritkán van bajom és azok többsége is hardver eredetű volt. persze előfordult az, hogy meghalt a win és nem jöttem rá miért (XP volt,este kikapcs, reggel be és végtelen ideig tartó betöltés). Win7-et már kínoztam párszor, alaplapcsere más gyártóra, más chipset és normál módban betöltött, régi drivert le, új fel és tökéletes, no reinstall.


mdraco
(őstag)

Jó cikk! Mit ajánlotok E-350 procis laptopra?


rankesz
(veterán)

Ubunta...

Te is nagyon belemélyedhettél a dolgokba... :DDD


ViZion
(félisten)
Blog

:R
Linux Mint, Ubuntu: mindkettő nagyon jó, sok program, egyszerű kezelés.
Ha lassúnak találod, vagy "Winesebb" asztal kell, akkor Lubuntu. Ha ismerős a linux valamennyire, akkor lehet más, a cikkben felsoroltak közül, vagy amit CptPirk ajánlott, ha KDE tetszik.


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Millió 1 kérdéssel zaklattam az Ubuntusokat itt a fórumban, de még mindig segítettek...

Pl. HDSentinel futtatása két parancs, egyikkel futtathatóvá teszed, másikkal meg futtatod a letöltött állományt. Egy ilyen piti dolog miatt kialakított "SOHA többé" véleményből elég végletes embernek tűnsz. Ne mond nekem, hogy Windowson minden rögtön megy. :P

[ Szerkesztve ]

üzenetek