üzenetek

hozzászólások


kenand
(veterán)
Blog

Magyar HH 12-nél tart.
E bookra legjobb hely a canadhun.com lelkes csapat van, de az a szabály - üzlet rontás elkerülése végett- hogy a könyv megjelenése után 6 hónappal később készül el az e book. (ezért nincs még Hadúr (Warmaster) Gaunt Ghost sorozatból magyar nyelven...)

Dan Abnett sem hiba mentes, nem minden Gaunt könyv 100%-os, de akkor az egészet tekintve nagyon jó. Warmastertől - több év várakozás után - én is többet vártam...

De most láttam angolul már olvashatod is a 15-öst!!!!!


Carlytoo
(aktív tag)
Blog

kenand
(veterán)
Blog

Friss ér ropogós Gaunt' s Ghost 15: Anarch febr 5-én jelent meg, book. depository.co.uk már el is küldte

Szép, igényes kemény kötés:

[ Szerkesztve ]


ripla
(őstag)

Akkor hamarosan várható a Tuantól is a hazai kaidás. :)


kenand
(veterán)
Blog

Én is remélem, ez a fiamé, neki nem gond 2-3- óra alatt elolvasni eredeti nyelven , nekem könnyebb magyarul, de ha nem jelenik meg hamarosan, belevágok ebbe....

Tuan kiadás nem lesz ilyen szép, az biztos...


ripla
(őstag)

A borító ugyanez lesz, már csak a jogok miatt is, a kötet meg a szokásos puhatáblás, bár engem nem zavar. :)


kenand
(veterán)
Blog

Papír is gyengébb, és a betű méret is kisebb -sajna engem már zavar, elértem azt a kort...


csibe1
(addikt)

Igen, egy idő után nincs kedve bogarászni az embernek, főleg éjjel.
Ezért is tetszik az ebook. Bármikor beállíthatom a betű méretét, típusát, átteszem éjszakai módba stb. aztán nincs vele gond. :)
Kiváncsi leszek mikor jelenik meg itthon.


kenand
(veterán)
Blog

Sok mindent én is táblán olvasok, este egyszerűbb, strandon, viszont még árnyékban is jobb a papír...
Fiam a 35 Angol Horus Heresy-t is táblán olvasta, nem vettük meg őket papír alakban...kedvencem a www.canadahun.com , de a kedvenceinket azért inkább megvesszük, jól mutatnak a polcon is...


csibe1
(addikt)

Anno teljesen véletlenül botlottam bele az ebookba, akkor még csak prc meg talán mobi formátumban voltak elérhetőek a könyvek. Az epub az később jött, azzal jó ideig nem is foglalkoztam.
PC-n kezdtem olvasni aztán vettem pár használt PDA-t, ha volt időm akkor melóhelyen vagy buszon is tudtam folytatni a könyvet.
Később apránként meglett elég sok könyv ami ott figyelt a polcon.
Ian ​Watson teljes Warhammer 40000 univerzuma elég húzós, nem csak olvasmányként, de cipelni is.
Ezt a könyvet teljesen véletlenül találtam egy vidéki könyvesboltban. :D
Mostanában inkább az ebookot részesítem előnyben, mert sajnos nem igazán van hely a könyveknek;
otthon sem meg utazásnál is egyszerűbb.
Néhol meg furcsán néznek ha könyvet visz magával az ember.
Így meg a telefonon magammal tudom vinni az összes kedvenc könyvemet. :)


kenand
(veterán)
Blog

Sajna ez sem jelent meg kis hazánkban, pedig az első három jó kis könyvsorozat
(fiamnak megvettem)


ripla
(őstag)

Idővel valószínű meg fog, ne aggódj, a Tuan egészen jól hozza a címeket.
Mától pl. ez kapható náluk, Ciaphas Cain - A Császárért. :)


kenand
(veterán)
Blog

Köszönöm,a hírt, meg is rendeltem. (valami mással, így majd egy hónap múlva lesz nálam, de nem gond, van mit olvasnom most)


Düsseldorf
(tag)

A Gaunt sorozat jól meg van írva, ez tény, de nem más mint egy WH 40k környezetbe helyezett második világháborús harcorientált regény.
Szerintem Abnett elolvasott pár jobb McLean, Leon Uris, sven Hassel stb. könyvet, gondolta hogy nem kell a spanyolviaszt feltalálni, az idő pedig pénz, a Wh 40k rajongók úgysem ismerik ezeket, igy csinált kötetenként egy jó kis konfliktust, a helységneveket és a fegyvereket kicserélte, a nácik helyett kultisták, démonok sötét eldákat tett be, és ennyi, az írási idő 70%-át már meg is spórolta.
Abból a szempontból meg élvezetesebb is egy 2. Vh-s regény, hogy abban nem idegesít, hogy 41444-ben mi a francért gépsített lövészek és porbafingó bakák küzdenek, időnként a 20. századi alatti (technikai) szinten.


ripla
(őstag)

Ha mélyebben belemászol a WH40K univerzumba, akkor láthatod, hogy azért így küzdenek, mert a régi tudás elveszett az idők folyamán, és ami maradt, azt csak az Adeptus Mechanicus techpapjai ismerik.
Ebben az univerzumban minden meg van magyarázva ne aggódj, nem igazán fordul elő, hogy plothole-ba botlik az ember. :)

[ Szerkesztve ]


Diabolis
(tag)
Blog

Én pont ismerek párat az általad felsoroltakból, ettől függetlenül igenis élvezem Abnett Gaunt regényeit, sokkal jobban mint az Űrgárdista sztorikat bármelyik író tollából.
Az űrgárdisták öntudata nem mint ha nem hasonlítana a náci "árja faj" ideológiájára :D


Düsseldorf
(tag)

már Watson Inkvizitorját is hazai első kiadáskor olvastam, szóval nálad feltehetőleg nem ismerem kevésbé a világot :)
de ha nem, akkor is ezzel együtt nevetségesek a GG sorozat általam kifogásolt részei, uis. a technológia egy része veszett csak el, ami megmaradt és működik valamint használják is (mondjuk más regényekben, világleírásokban, kodexekben), az is elég lenne arra, hogy ne idegesítsen az, hogy nem nem egyszer a 2. VH-s szintnél alacsonyabb technologiát és módszereket használjanak.
meg legyünk már kicsit realisták, ha léteznek 20, sőt több emeletes ház nagyságú elmevezérelt titánok, a kontinentális lemezeket átütő ciklontorpedók és földrengésbombák, kiborgizált harci szervitorok, személyi és űrhajókat megvédeni képes erőtérpajzsok stb, de még az elitnek igazán nem nevezhető birodalmi gárda is használ olyan eszkőzőket rutinszerűen, amelyek ha megvannak, akkor fájdalmas a máskor alkalmazott 19.századi szintről olvasni. És erre nem magyarázat az sem, hogy stagnál a technológiai fejlődés soksok évezrede, és a birodalom bővíben van az embernek, igy nem baj ha párszázezer/millió odavész feleslegesen 1-1 ütközetben az eszközhiány miatt, mert igy is túlnépesedett sok világ.
azt hogy ez az érvelés tökéeletesen nonszensz (mind hadászati, mind gazdasági szempontból) hagyjuk is, mert túlmutat az előző kérdésen.

de az is bosszantó, a félelmetes démonölő v. milyen osztályú tank, amelytől mindenkiben meghűlt a vér és beszartak a legbátrabbak is, nem nagyobb mint egy nehézpáncélos a 2. vh-ból (legalábbis az általa megadott tömeget tekintve :) ) ... no comment.
és többször előfordult, hogy ahol megadott abnett számot valamilyen eszkőzről, jobban tette volna ha nem teszi , mert kiderült h. nem tudja miről beszél, vagy csak nem tud számolni, vagy azt gondolta senki nem tud fejben számolni (méret és súly köszönöviszonyban nincs egymással v. az adott harceszköz realitásait nézve). jobb lett volna ha szimplán csak a képzeletünkre bízza mennyi az annyi és mekkora az az ijesztően hatalmas káoszvalami amitől Ravne is berosál.

de mint írtam is fentebb, mivel jól ír, értem miért népszerű, elvégre csak elolvastam mindet tőle én is:)


ripla
(őstag)

Hogyha az általad vágyott eszközökkel harcolnának, akkor azt Star Wars-nak hívnák és nem WH40K-nak. :)

Amúgy pedig azért sem lehet mindenhová csúcstechnológiát küldeni, mert hiány alakulna ki belőle más szektorokban, az emberi bürokrácia meg itt is olyan, hogy lassan őröl, illetve számold bele a távolságokat is, hogy mennyi időbe telne folyamatosan ide-oda hurcolászni a felszerelést, közben meg máshol lehet hogy nagyobb szükség van rá.
Illetve Gaunték pl. fel vannak szerelve lézerfegyverekkel is, szóval a 20. századi szint az inkább olyan bolygókra érvényes, amik fejlettségben el vannak maradva a többiektől, ezt viszont többször hangoztatják is főszereplőink, pl. a Puszta Acél című kötetben, ahol 40 éve lövi egymást a 2 oldal hagyományos lőfegyverekkel, mert a háborúzás miatt nincs idejük semmi másra.


Diabolis
(tag)
Blog

Pontosabban Gaunték és a Gárda nagy része lézerfegyverekkel van felszerelve, a hagyományos tűzfegyver inkább a Bolygóvédelmi Erőknél a jellemző.


ripla
(őstag)

Így.

üzenetek