[Re:] Spotify a Google Play Zene ellen - Szakmai LOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Rayyy
(senior tag)
Blog

Nekem a Deezer Premium+ nagyon bejött, jó mobilon, jó böngészőben, és elég sok extrém/belezős metál is megtalálható rajta, amit nem is gondoltam volna. :) A Spotify-t nem próbáltam, de többektől hallottam, hogy a különlegesebb dolgok (akár jazz, klasszikus) nincsenek annyira jelen.


DraXoN
(addikt)
Blog

"A spotify - ra azért haragudtam meg, mert a pc-s programjuk néha, amikor bekapcsoltam a gépet elkezdett reklámokat lejátszani (prémium account mellett), pedig zenét sem hallgattam."

érdekes, az úgy egy évnyi prémium alatt ilyet még nem tapasztaltam. mikor volt ez?

egyébként anno én is próbálgattam ezeket (az ingyenes változatokat), imerős a dreezerre esküszik. nekem nagyon nem jött be az előbbi, a spotify lett végül, igaz azt ingyenes formában kb. azóta használom, hogy van magyarországon (pár hónappal az indulás után kezdtem használni), így a pár év alatt megtanulhatta mit szeretek... a dreezer meg nem ismerve nagyon mellélőtt.. igaz, ott nem is találtam nekem tetsző playlisteket, és volt pár anomália amibe ott belefutottam (elindítottam egy zenestílust és egy idő után másfélét játszott le.. eléggé zavart).kb, 2 hónapnyi deezeres "szenvedés" után tértem vissza a spotifira, majd pár hétre rá előfizettem a prémiumra.

[ Szerkesztve ]


Lacc
(aktív tag)

Spotify Prémiumot használok.
A Spotify-nak két nagy hibáját látom, az egyik, hogy néha eltűnnek zeneszámok a kínálatból (gondolom a licensz miatt, ami érthető, mert a zenészek több pénzt tudnak az iTunes-ból szakítani).
A másik, hogy az android kliensük már nem olyan energiatakarékos mint régen, (3 készüléknél is megfigyeltem), hogy már jobban merülnek a mobilok ha használom. Én letöltöm a lejátszási listákat és úgy használtam mindig is mobilon.
Harmadik, szerintem az új webes kliens felülete nem felhasználó barát, nekem legalábbis nem jön be.

Spotify legnagyobb előnye, hogy sok online rádió lejátszási listáját is főleg Spotify-on teszi közé (a legtöbb brit rádiónál találkoztam ezzel)

Deezer ingyenest használtam anno, meglepődtem, hogy ott hamarabb volt lyrics, mint a Spotify-on. Illetve több rock/metál zene (amit én nem kedvelek, de kollégák igen) meg anno kevesebb reklám is volt rajta, mint a Spotin. Azóta nem tudom mi a helyzet (2 vagy 1,5 évvel ezelőtt)


#72042496
(félisten)

Metálból gyakran belefutok olyanba, hogy adott ablbum nincs fenn, vagy nem engedi lejátszani. Itthon is, és cégnél is, ahol külföldi proxy-n keresztül megy a Spotify is. Rengeteg minden viszont fennvan, néha még most is meglepődöm.

A Deezer nem tudom, hogyan áll ezzel, sosem használtam.

[ Szerkesztve ]


Kasya
(nagyúr)
Blog

Spotify Premium és Tidal HiFI elofizeto vagyok.

A Spotin a legjobb a kinalat, de a minoseg gyakorta xar. Hiaba irja, hogy 320kbps, egyes zenek a 128-at verdesik, amik erosen kihallatszodnak.

A Tidal bar a legjobb minosegi kinalatban (regebbi albumok meg igy is AAC minoseguek), random kepesek egy egy eloado teljes tarhazat levenni, ritkitani (lsd. Infected Mushroom). Nehez Master (.mqa) albumok kozt keresgelni, es az aplikacio nem kinal minosegi keresesi lehetoseget. Tehat belehallgatas utan jon ra az ember, hogy milyen minoseget is kap...

Mobilon a hetkoznapokban, kocsiban, munkaban es buliban Spotify a legjobb nekem. Otthon, piheneskor, nyaralaskor (PC vagy mobil eseten) a Tidal a legjobb.

Itt jegyeznem meg, hogy Tidal csaladi csomag elofizeteshez csatlakoznek :B

[ Szerkesztve ]


Lacc
(aktív tag)

Spotify-ra gondoltál a metál "probléma" alatt? Deezer ingyenes verziót simán kilehet próbálni nincs pénzügyi vonzata, legalább látod a kínálatot.

Külföldi proxy pedig nem jó ötlet a Spotify-hoz. Két dolog miatt. Egyik, hogy a hollandoknak nem 5 EUR az előfizu, hanem 15 EUR. (Onnan tudom, hogy amikor kint voltam akkor a Spotify kliens ezt észlelte, hogy Hollandiában vagyok és ez volt akkor az előfizu ára. Nekem egy dolog miatt ez szimpatikus, hogy tényleg nem nyugat-európai bérekhez mérik a magyar előfizut)
Másik probléma, hogy a német kolléga mondta anno, hogy náluk sok ilyen zenehallgatási probléma van, főleg a Youtube korlátozza őket valamilyen törvény miatt. Nem nagyon értettem, de mondta, hogy náluk ez nagy probléma. (A fejlett nyugat :D túltolta magát ott). Szóval így érthető, hogy nem engedi lejátszani.


#72042496
(félisten)

"Spotify-ra gondoltál a metál "probléma" alatt?"

Igen. :)
De köszi a tippet, ránézek majd kívánsiságból a Deezerre is. Spotify-on bár volt amit nem találok, de azt gépről meg tudom hallgatni (megvannak a zenéim mp3-ban is, még régről). De sokszor csak egy album radio megy, sok új előadót megismertem így.

A proxy-nak utánanézek. Jó, hogy szóltál!

(Mi nem német cég vagyunk, de van ismerősöm aki Németországban él, eléggé szűrik ott a tartalmat - messze durvábban mint itthon, azt mondja. Fel is tűnik, hogy küldök neki egy YouTube linket, és gyakran nem tudja lejátszani.)


kr:sz
(tag)

Most gondolkodtam el, hogy előfizetek egy családi csomagra és beleteszem barátnőmet is, de ő életvitelszerűen Franciaországban él (suli miatt) és ott 10EUR a prémium ára. Ha az én nevemen van és érzékeli, hogy a család egyik tagja francia ip-n hallgatja a prémiumot az én családi csomagomon keresztül akkor vajon mi a harci helyzet? :D


hajbel
(addikt)

Amikor GPM-et próbáltam, szóra sem olt érdemes, annyira gagyi volt. Később voltam premium spotifyon és deezeren.Sportifyon jobbak a custom lejátszási listák, deezeren viszont a Flow algoritmusa, ami nálam döntő szempont. Spotifyon meg ugye ott a rammstein :) Kezelőfelületben az apple music viszi a pálmát, valamint elég jól szól. Ahogy látom, a GPM nem sokat változott, még mindig tökutolsó minden téren.

[ Szerkesztve ]


Lacc
(aktív tag)

Nem tudom, hogy ilyenkor mi a helyzet, nem vagyok Spotify házaló ügynök :P
Amúgy egyszerű a dolog, a családi kedvezmény, családnak szól. Egy címen kell laknotok, az ha a másik kint van, nem húzamosabb ideig az nem gond.
Talán azt csinálja, mint a coursera, hogy megkér arra, hogy a hivatalos igazolványt szkenneld be addig amíg azonosítanak. (Ott személyi kártyát kértek a coursera-n)
Szóval nálad már pont emiatt is bukás, mert életvitel szerűen kell egy címen laknotok. Ez benne van a szabályzat is. (Szerződési feltételben is, na meg, ha az account oldaladra mész, akkor eléred a prémiumot családoknak leírást, és ott is van kifejtve.
Itt a "Kérdésed van?" szekció alatt a "Barátokat is hozzáadhatok?" kérdésedre kattintasz, akkor ott a válaszban van leírva, hogy egy címen kell lakni.

Ez logikus a visszaélesek miatt. Nyaraláskor le menne a holland emberke Görögországba, ott előfizet 5 Euroért és élete végéig 5 Euroért élvezhetné a Spotify-t Hollandiába harmadáron. (Egyébként ilyen élő példa létezik más szolgáltatásnál az EU-n belül :) - Bár a Spotify gyakorlatból látszik, hogy nem vagyuk egységes piacként kezelve - mármint mi az Európai Unió értem, de nekünk magyaroknak most kivételesen jobb)

Szerintem a barátnőd lehet jobban jár a Deezer-rel. Mert a Deezer az francia cég. Lehet így a hazai pálya előnye is nála van. (Spotify meg svéd cég)

Balika911: Igen, szűrik németben, de nem tudom, hogy pontosan miért, ezért is érdemes a proxy-nak utánanézni :)

[ Szerkesztve ]


kr:sz
(tag)

Köszi! Igen olvastam, hogy egy címen kell lakni, de alapvetően ahogy olvastam neten csak ua azt a címet kellett beírni és kb. itt kész máshogy nem lehet ezt ellenőrizni. Persze ip cím alapján úgy is nyilvánvalóvá válik, hogy egyikünk állandóan Franciaországból jelentkezik. Kár érte, de alapvetően az én hibám is, hogy nem olvastam ennek utána jobban. Spotifyról nem szívesen váltana barátnőm, mert már szép listája van srt. és megvan elégedve a szolgáltatással is.


Lacc
(aktív tag)

Kérdezd meg a Supportot, annyit még megtehetsz, hátha van valami.
Igen beírhatod az állandó címet. Öcsém hétköznap Budapesten van az egyetem miatt, de nem szóltak, meg amúgy is a lakcím kártyáján is az állandó cím van, én meg Győrben vagyok legtöbbször. Országon belül eddig nem foglalkoztak vele, meg néha kint vagyok külföldön, de nem kaptam semmi büntit :). Bár két külön ország, az már necessebb
Bár nálunk ugyanaz a vezeték név is, lehet azért nem is foglalkoztak velünk ;)
Azért ebből is lehet érezni, hogy mire hogyan vonatkozik a családi fogalom.

Deezeren hamarabb volt .srt, sőt ha jól tudom ott van Karaoke mod is :D. Tényleg a Spotify a "nyerő" összeségében (nem csak a hangminőségre gondolok), nekem az elején, amikor jött a Spotify és a Deezer, én a Deezer-t láttam mindig több funkcióval felvértezve, de az már régen volt :).

Esetleg valamit kipróbálhatsz, elméleti síkon jutott eszembe. Az én prémium accountom, 1 tableten, 2 telefonon és 2 PC-n van rajta, az az 5 eszközön, ez ok, mert mind az én tulajdonom, de lehet tudnátok egy fiókot használni, 2 külön PC-n vagy telón, ki kell próbálni.
Igen a két telefont is megtudja egymástól különböztetni, szóval ilyen téren lehet kiskapuzni. Ennek van egy hátránya, hogy az egyik eszköz képes távolról vezérelni - a spotify lejátszót - a másik kliensen. PC-ről a telefont.
De még egyszerre nem próbáltam 2 készüléket.

Vagy csak webes felületet használja, állítólag valamelyik AdBlocker tudja a spotify reklámot is blokkolni.

[ Szerkesztve ]


tDr1v3r
(veterán)
Blog

Ez azért van, mert a billing adress-t és a kártyád "nemzetét" (ahol ki lett bocsájtva) nézi a Spotify, meg x havonta az IP címedet. Nekem is ez a bajom vele, mert enyhén szólva is kevés jpop zene van fent amit nem lehet egyszerűen kerülőúttal elérni. :( Az Apple Music nem így nézi a régiókat szerencsére, ha kamu címre regisztrálsz be és azon ország gift cardját használod faszán működik, mindent elérhetsz amit az adott régióban élők.

[ Szerkesztve ]


Cifu
(nagyúr)
Blog

Youtube vs. Németország: A német Artisjus-t GEMA-nak (Gesellschaft für musikalische Aufführungs- und mechanische Vervielfältigungsrechte) hívják, és mivel a német piac az amerikai után és a japán mellett a legkomolyabb, ezért sokkal komolyabb tárgyalási pozíciókkal bír, mint a kisebb piacok szereplői.

A GEMA eredetileg elérte, hogy a Youtube felelősségre vonható a feltöltött anyagok jogdíjsérelmei miatt, más szóval a Youtube-nak fizetnie kell akkor, ha valaki jogvédett tartalmat oszt meg Németországban, és azt nem blokkolja. Ez a blokkolások oka, de 2015-ben részlegesen feloldották ezt a korlátozást, de továbbra is bonyolult a jogi helyzet, és a GEMA megállapodott, hogy a GEMA által képviselt német zenészeket / szövegírókat és zeneszerzőket a Youtube jogdíjakifizetéssel illeti a lejátszások után.

Ez összetett téma, egyfelől a felhasználók ezért a GEMA-t anyázzák sokszor, de a másik oldalról nézve itt alapvetően arról van szó, hogy a Youtube által generált bevételek elosztásába bele akarnak jobban szólni. Érdemes megnézni az Alphabet nyereségéről szóló tételeket megnézni: tavaly cirka 20 milliárd dollár volt, ami első sorban az internetes reklámpiacról szól, és a GEMA célja az, hogy a németországi bevételekből a német zenészek / tartalomszolgáltatók többet kapjanak, mivel az Alphabet és a Youtube alapvetően nem nagyon engedi, hogy bárki is belenézzen a számaiba, miből mennyi bevétele van, és ebből mennyit oszt vissza a tartalomfeltöltőknek. Más szóval noha az Alphabet igyekszik maradinak kommunikálni a GEMA-t, valójában itt a pénzről szól az egész...

Spoti vs. the rest of the world...: Anno "mókás" visszaolvasni, hogy a zeneipari szereplők mennyire kibuktak azon, hogy az Apple mennyi pénzt tesz zsebre az iTunes bevételekből, és mennyit oszt vissza a jogtulajdonosoknak, mindenki nagyobb szeletett akart magának. Ma meg ott tartunk, hogy az iTunes arányosan a legtöbbet osztja vissza, csak hát a piacon mégis egyre kisebb szereplő.

A Spotify vitatható üzleti módszerekkel éri el, hogy egyre nagyobb legyen (több felhasználó, nagyobb piaci részesedés), de ezeknek köszönhetően mára megkerülhetetlen lett a piacon. Azt nehéz elvitatni, hogy a felhasználók szempontjából sokszor kellemes, amit csinálnak, csak hát ez olyasmi, ami üzleti szempontból megint bebizonyítja, hogy a gátlástalan módszerek a hatásos módszerek...

[ Szerkesztve ]


Kofa
(csendes tag)

Volt rá panasz, hogy a Spotify-ban jelentős minődésromlást okoz, ha a be van kapcsolva a 'set the same volume level for all tracks' opció. Bár érdekes módon olyan is volt, hogy a vagy a kiadó adott rosszabb minőségű mintát a Spotify-nak, és került fel rosszabb minőségben, van ők rontottak el egy-egy albumot: https://jalla2000.wordpress.com/2010/03/16/spotify-audio-quality/ (lásd a Kari Bremnes dal erősen megvágott spektrumát és az A-ha jól kezelt számát).


schawo
(titán)
Blog

Tidal >> Spotify > Deezer >> GPM


schawo
(titán)
Blog

Pénzről van szó, aminek nyomán a német zenészek most egy nagy 🐎🌳szt kapnak, nem pénzt. Persze kivéve, hogy a gema rongyosra pereli a német állampolgárokat, abból fedezi működését. De amúgy ja, hasznos banda.


v1rus
(tag)

Kíváncsiságból: ez a sorrend nálad milyen szempont alapján jön ki? Ár, szolgáltatás minősége, hangminőség, kliensek száma/minősége, stb?


Cifu
(nagyúr)
Blog

2016 november elsejétől már kapnak, akkor állapodott meg a GEMA és a Youtube (Alphabet), a jelen megállapodás 2019 április 30-áig tart, nyilván azelőtt újra lesz tárgyalva.

Amennyire én tudom, a GEMA magasabb százalékot harcolt ki, mint más országok, de pontos számokat sehol sem láttam leírva, csak azt, hogy a megállapodás létrejött.

üzenetek