üzenetek

hozzászólások


Willis++
(csendes tag)
Blog

Béka régi kedvencem, szinte a kezdetektől olvasom az írásait, szerényen adja elő magát, de valóban komoly tudással és tapasztalatokkal rendelkezik!


Zoz
(őstag)

Ez volt az alaplapja, 8MB DIP RAM van rajta:


Willis++
(csendes tag)
Blog

Zúzós lap! :Y A Texas SXL proci se semmi, de a 8 MB kirakva 511000-esekből... Ez így ebben a formában szó szerint aranyat ér! :D
Kicsit félve pillantottam az akkura, de megnyugodva látom, hogy időben el lett távolítva :) Méretileg a Wang PC alaplapomra emlékeztet, ott se spóroltak a körítésen, igaz ott még nem integráltak szinte semmit, minden 74xx sorozatú áramkörökkel van megoldva :)

A 386SX-en igen élvezhető sebességgel cammoghatott a Win95 :)

[ Szerkesztve ]


Zoz
(őstag)

386DX volt benne eredetileg, én cseréltem a prociját anno. Ez a proci a Cyrix 486DLC-nek a Texas féle verziója, 8K belső cache-sel. Persze a lap BIOS-a hírből sem ismert ilyet :) Cyrix oldaláról voltak letölthető utilityk, amivel be lehetett kapcsolni a cache-t, meg más gyorsító funkciókat, AUTOEXEC-be kellett rakni ezeket.


Willis++
(csendes tag)
Blog

Jah, hogy ez lenne az a bizonyos feltupírozott 8k-s 486DLC? Hozzá még nem volt szerencsém, de öröm látni, hogy valóban létezik :D A sima 1K-s változathoz nekem is megvannak az utilok, szerencsére nálam a lap alapból kezeli. Csak sajnos 32KB L2 cachet lát kizárólag, ami elég harmatos.

My bad, hiszen a mem kirakva kiadja a 32 bites buszt, nem tudom miért gondoltam az SX-re :) Lehet a 486SLC-vel zavartak össze (ami 386SX 1KB cache-el), a nyomtatós laptopomban olyan szolgál, és hát egy combosabb 286-os lealázza sebességben szegénykémet :)

[ Szerkesztve ]


Zoz
(őstag)

Ezen a lapon nem volt L2 cache probléma :D


Willis++
(csendes tag)
Blog

Hát ezen valóban nem :D Viszont vajon mi lehet a BIOS melletti 40 lábú IC foglalat? Keyboard BIOS máshol van, a többi integrálva, mi mehet még oda? Megnézem már a total hardware-n.

Szerk.: Basszus, most látom, hogy 287-et fogad! :Y De univerzális egy lap! Szinte kedve támad az embernek fejleszteni rá valami egyedi hardvert! :D

[ Szerkesztve ]


Willis++
(csendes tag)
Blog

BASF winyóm nekem is van már, igaz ez 20 megás, félmagas (kvázi ST225 klón), de attól még kuriózum a maga nemében. Kis műszertechnikai remek, még a fejeket is leparkolja magától. Kár, hogy előző tulajnál a legfelső fej leszakadt... De attól még működik :)
De az én XT-mben egy Tandon 15 MB-os duplamagas winyóm morajlik (sajnos szó szerint, haldokló csapágyakkal), plexi tetővel, ahogy kell :) Na annak is vicces volt a felélesztése, majd előkeresem a képeket amiket lőttem közben annó.


Willis++
(csendes tag)
Blog

Eddigi munkásságom alatt egyetlen SCSI eszközt sem fújt felém a retrózás szele, pedig nagyon is érdekelnének. Na majd egyszer :)
Tudomásom szerint különösen érzékenyek a lezáró ellenállásokra, külön kell az utolsó belső és az utolsó külső eszközre is.

Ezeket az MFM kávédarálókat inkább a nosztalgia és a korhűség miatt használom (meg betegesen rajongok az elborult műszaki megoldások iránt), mint a megbízhatóságuk végett, ami még újonnan is csapnivaló volt, nemhogy így 30+ évesen. Ebből a szempontból (is) sokkal jobb megoldás már az XT-knél is a SCSI, neadjisten XT-IDE.


Rive
(veterán)
Blog

...nem tudom miért gondoltam az SX-re... Basszus, most látom, hogy 287-et fogad! ...

A kettő összefügg. A korai 386DX lapok lényegében a késői 286-os lapok chipsetjeire épültek, sz'al nem csoda, ha valakinek egy ilyen chiptengerről a 16 bites dolgok jutnak eszébe...


Willis++
(csendes tag)
Blog

Az volt a jó kitolás az emberrel, amikor csak fix típusokkal töltötték fel a BIOS-t... Az én Suntac 286-osom is abba a bizonyos 10%-ba esik. Az XT még tudta dinamikusan konfigurálni a lemezt, a 286-osnál már válogatnom kellett, mi kerüljön bele, ott már nem játszott a kártya BIOS-a. Még egy nyomorult formathoz is külső progit kellett vadászni. Kívánkozik is már oda az IDE, de még abban a korban a legtöbb ember még az MFM-es istencsapásával kínlódott.


Willis++
(csendes tag)
Blog

Az ilyen átmeneti időszakból való cuccok a legeszelősebbek! :DDD

[ Szerkesztve ]


Rive
(veterán)
Blog

Bezony :K
486 in 286


Willis++
(csendes tag)
Blog

A szükség érdekes megoldásokat szül :) Később a gyűjtő meg csorgathatja a nyálát :D

Egyszer volt dolgom Pentium Overdrive-os géppel. Itt faluhelyen nem is tudták, hogy miféle spéci szerkezettel bírnak, sima 486-osként használták, DOS-val... Sajnos nem sikerült megkaparintanom, azóta már szerintem az enyészeté lett.


BlackPriest
(őstag)
Blog

vannak ilyen elfekvő csodák. én egy önkormányzati "szerverben" találtam egyszer egy thermaltake subzero 4g hűtőt, nem épp gyakori példány, azt sikerült kimentenem :)


Willis++
(csendes tag)
Blog

Az szép fogás :) A mi önkormányzati gépeinkben nem sok érdekesség akad már sajnos, egyen Inteles kommersz megoldások. Bár ilyen elfekvő Syqest cserélhető merevlmezeket meg zip drájvokat, bontatlan csomag lemezekkel mentettem azért meg az enyészettől. Egy selejtezéskor kisfloppikat hoztam el (kiszórták volna őket a papírszeméttel együtt). 10 db/doboz, 10 doboz/karton, -> 5 karton bontatlan Verbatimot :) Egész életemre elegendő floppilemezzel rendelkezem, de talán még egy kicsit többel is :)


alvaro
(senior tag)

Imádom az ilyen beteg megoldásokat... Kell!


Rive
(veterán)
Blog

Mostanában nem néztem, de egy időben rendszeres volt az ebay-en efféle SLC2 modul...

Egyszer egy verseny kapcsán el is gondolkodtam, hogy vegyek-e egyet, mer' jó lett volna májerkedni, de aztán kiderült, hogy kár lett volna :DDD


gold007
(tag)
Blog

Nagyon jó cikk lett, nem is értem hogyhogy csak most találtam rá... Nagyon jól össze van szedve és a stílusa is tetszik, csak így tovább :)
És várom a beígért ST-4096-os cikket is, az már komolyabb darab.

Csak apró megjegyzés, hogy a negyedik "akasztó" az gyárilag (direkt?) nem gumírozott. Van nekem is itthon 5db ST225/251 és mindegyiken csak 3 gumis, a negyedik sima. Nem igazán értem miért, de biztos nem véletlen. Kíváncsi lennék az okára :)


Willis++
(csendes tag)
Blog

Köszönöm! :) Jön majd a 4096-os cikk is, csak kicsit lassan haladok vele, mert nem csinálom... Buktak be előtte még érdekes vasak, mint pl egy magyar gyártmányú, 386SX router, illetve amit még mindenképp bemutatnék, az egy 486SLC laptopocska, beépített nyomtatóval. A monstre projektemről nem is szólok, ami egy igazi ritkaságszámba menő Wang PC (8086 proci; 256KB RAM; minden kártyája akkora, mint egy ATX-es alaplap) reanimációja lenne. Jaj, mégiscsak beszéltem róla, mindegy :)

Az "akasztó"-val kapcsolatban: érdekes, eddig még nem figyeltem meg, de most már előrántom otthon én is a többi szígétemet, ezek szerint azokon is végrehajtottak ilyen tudatos megtévesztéses hadműveletet a gyárban. Utólag belegondolva persze már logikus, minden bizonnyal a rögzítő csavaron keresztüli testelés volt a kitűzött cél.


gold007
(tag)
Blog

Mondjuk ez jogos, valahol kell fémes kapcsolat, hogyha úgy tervezték hogy földelve van a háza is. Eszembe nem jutott volna :B

A többi is érdekesen hangzik, bármelyikről szívesen olvasnék :)
Én is már egy ideje(jópár éve) tervezek írni 1-2 cikket a régi vasaimról, de sosem visz rá a lélek. Bezzeg másokról írtam többet is, a kedvenceimre meg nem tudom elszánni magam. Szép dolog... :U Bár Wang PC-m nincs(ez azért durva cucc lehet), de van itt 1-2 érdekesség. Van például egy 286-osom amit a " Vörös Csillag MgTsz" készített, na az megérne már egy cikket. Illetve különféle Hercules(MDA) monitorvezérlők, bontatlan(!) EGA(!) kártyák, egy régi IBM PS/2 8086-os procival és igen instabil működéssel :) És még kb 68,5kg hasonló "ócskaság"...

Kár hogy nem lehet itt feliratkozni, hogy értésítést kapjunk ha egyeseknek megjelenik írása. Magamtól nem mindig nézek logout-ot, aztán elvesznek ezek a csodák az éterben.


Willis++
(csendes tag)
Blog

Az én XT-met is Vöcsi táp hajtja! :D Brutális hangja van annak az írásvetítőbe való ventinek, amit beleépítettek a nénik a TSZ-ben. A PS/2-t én is megnézném, élőben még nem volt hozzá szerencsém, atom gép lehet! A bontatlan EGA kártyákról nem is szólva. Azokból viszonylag sok példány pihen raktárak mélyén, sok ipari gépbe szereltek CGA és EGA vezérlőket annó.

Jó dolog is írni ezekről, hiszen már kuriózum egy-egy darab, és mindnek megvan a maga története. És így megismeri az is, aki kimaradt már ebből a korból. Meg akkor lehet mit mondani az asszonynak is, amikor már kezdi a gyűjteményemet, illetve a szemetest közös kontextusban használni a beszédében (minek is gyűjtögetem...?). Meg a lelkem is megnyugszik kicsit, hogy nem egyedül vagyok bolond, segítenek mások is :)


gold007
(tag)
Blog

Na igen, a hűtését nem bízták a véletlenre :D Nehéz elképzelni hogy valaki egész nap emellett ült...

A hercules/CGA/EGA kártyákkal egy gond van csak: hogy szinte lehetetlen hozzá monitort találni. Vagy ha véletlenül felbukkan egy, az is olyan áron hogy még belegondolni is rossz. Úgyhogy sajnos egyelőre csak a fiókban ülnek.

[ Szerkesztve ]


Willis++
(csendes tag)
Blog

Jaja, ráadásul nálam a venti hangja eltörpül a csapágyasra járatott 15 megás teljes magasságú Tandon ordítása mellett, valóban üdítő érzés lehetett dolgozni mellette :)

Nekem szerencsére vannak monitorok is hozzá, CGA meg EGA is, előbbi után elég sokat kellett kutatni, de egy bevállalós üzletkötés után sikerült egy működőt elkapni. Leginkább olyat kell keresni, aki nem tudja mit árul, úgy még elég jó áron lehet kapni, ha még felbukkan egy-egy (jobb RGB monitorként keresni, vagy Herculesként is hirdetik sokan, olyankor érdemes egy képet kérni a csatlakozóról, ott a mono videojelet tűje legtöbbször ki van hagyva (emiatt úgy is árulják, hogy nem ad képet HGC kártyáról, ergó hibás :D)). EGA monitor már ritkább, azt ismerőstől szereztem be régebben, akkor még szerencsére ingyen. Syntax a márkája, szóval elég stílusos :)
A Hercules vagyis MDA monitor viszont még meglepően gyakori tárgya az aukcióknak.


Dißnäëß
(veterán)
Blog

Na ez fasza, kapom is elő a 69-es Micropolis-om, ránézek hétvégén :DDD
Talán a két 20-as Seagate-en is van még valami jpeg gif porno maradvány kölyökkoromból, fatertól.. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

üzenetek