üzenetek

hozzászólások


FoxiestFox
(félisten)
Blog

Egy jó szünetmentes kell a kényes szerkezetek elé, ha tényleg végképp nem lehet mit csinálni az ingadozó villannyal.


jacint78
(addikt)
Blog

Tyhűha, akkor ott elég durva lehet a hálózat. :D


hcl
(félisten)
Blog

De nem tudják, mert hegesztetek :D

@8th : Azért ez már nagyon csúnya, ilyenkor az áramszolgáltató is tehetne valamit.

Amúgy ahol most lakok, ott is össze-vissza van kötve minden, pl. dupla kapcsolóból egyik kapcsolja a villanyt a szobákban, a másik valamelyik aljzatot(!) nyomja le... Védőföld sehol.


,
(addikt)

Nekem is voltak gondjaim tápokkal, mert pl. felénk elég gyakori a pillanatnyi áramszünet. Ilyenkor a lámpák fénye egy kis időre elhalványodik, majd visszajön, de pl. a TV/video/DVD az ki is kapcsol. A tápegységek jó része is. Ami most van (Chieftec Smart GPS-700A8) ez képes áthidalni ezt a pillanatnyi áramszünetet is, és míg minden eszköz kikapcsolt a házban, addig ez bekapcsolva marad.
A tápban lévő UVP (Under Voltage Protection) miatt van ez, de akkor ezek szerint vagy nem volt ilyen a korábbi tápjaimban, vagy nem működött rendesen.

[ Szerkesztve ]


jacint78
(addikt)
Blog

Nem, inkább arról van szó, hogy a mai tápok aktív PFC-sek, tehát a pufferen nem kb 310-320V van, hanem 400V környéke, ráadásul a nagyobb teljesítményű tápokban nagyobb a puffer kapacitása is. Tehát eleve nagyobb feszről mennek, ezért többet eshet a feszültség amit még tudnak korrigálni a vezérlők , ráadásul nagyobb a kapacitás így kevésbbé esik a feszültség. Az is benne van még, hogy a mai gépeknek jóval alacsonyabb az ürejárati teljesítmény felvételük. Ha netezek vagy filmet nézek, egy teljes áramszünet után is megy tovább a gép, de ha játszok és közben nagy a terhelés, addig sem bírja amíg az UPS átkapcsol.


,
(addikt)

Akkor viszont mi célt szolgál a tápban lévő Under Voltage Protection (UVP)?


jacint78
(addikt)
Blog

Az a kimeneti feszültséget figyeli, de abból lehet felismerni a működését, hogy (normális esetben), ha problémát észlel nem indul el magától a gép (tehát nem újraindul, cdsak puff leáll) és olykor nem is lehet újra bekapcsolni a tápot manuálisan sem, csak áramtalanítás után.


hcl
(félisten)
Blog

Jacint78 mondja jól, normálisabb felépítésű tápegységek át tudják hidalni ezt.
De a cikk által tárgyalt időszakban ilyesmi nem nagyon volt...


mr_ricsi
(veterán)
Blog

A jelenlegi tápod 110-240V között működőképes, a régiek pedig 220-240V között. A korábbi tápjaid már attól kikapcsoltak, ha a puffer elkok feszültsége 10%-ot csökkent, míg a jelenleginél 50%-ot is eshet. Így áram nélkül néhány tized másodperc helyett 1-2 mp-ig is meg tudja hajtani a gépedet.


forandor
(tag)

Szeretek szerelgetni, úgyhogy az egyik megmaradt Codegen tápomat 12V-os áramforrásként szoktam használni (ha nincs rajta terhelés, akkor halkan sípol, kis terhelésnél cicereg). Egyszer csak azt vettem észre, hogy iszonyatmód nekiállt sípolni, majd azt vettem észre, hogy olvadásnak indult a 4pin molexre kötött két kábel, melyek valami úton egymásra találtak (rövid zár). Rövidzárvédelem vagy halott vagy nuku :D.
Van olyan szintén régi Codegenem is mely, már hirtelen megnövekedett igénybevételre is érzékeny, és lekapcsol. Lehet, hogy csak egy véletlen feaute? :)


psyho85
(aktív tag)
Blog

Sulinet táp, márkára már nem emlékszem, de biztos nem volt nagy eresztés (Kodegány vagy Mercury, esetleg vargáné?), dolgozott, ámbátor egy baja volt: embertelen mód küldte a zavart a hálózatra. Édesanyám nem tudott tévézni, kb. mintha zavarták volna az adást. :) Jött a Cheiftec, ment minden baj.


távcsőves
(senior tag)
Blog

Nincs benne sajnos korrekt rövidzár védelem. Én is átalakitottam egy ilyen tápot erre a célra.


hcl
(félisten)
Blog

Kondenzátorok jók? Vagy esetleg valamelyik trafóban kezd a szigetelés dögleni.


8th
(addikt)
Blog

Nem tudom mit csinált a szolgáltató de szerencsére hamar megszűnt ez a probléma.


pomorski
(őstag)

Ja, és még egy apróság. Nálunk (Hajdú-Bihar megyében közel a romcsi határhoz) olyan szuper az elektromos hálózat, hogy esőzés (és pláne vihar esetén) szintén akadozik az "ellátás". Egy panelban lakó ismerősöm/munkatársam viszont azt mondta, hogy náluk a panelban még vihar esetén sem indul újra a gép, ha abban jó tápegység van. Azt mondta, hogy a 10 év alatt még csak egyszer veszett el adata áramszünet miatt, amikor egyszer az e-on embere mérőórát cserélt náluk és ezt elfelejtette közölni..., hanem csak jött, lekapcsolt, cserélt és visszakapcsolt.


forandor
(tag)

Az elkók gyáriak, de nem érdemlik meg a cserét. :)


hcl
(félisten)
Blog

Az igaz :D


pomorski
(őstag)

Épp most találtam egy ritkán nyitogatott szekrényben ezt a két hibás vinyót:


DjFlanker
(aktív tag)

na nálam ezért van 8 éve szünetmentes táp. sőt, most már 3 is a házban


Sipike19
(tag)

Ismerős, itt a Dél Dunántúlon is előfordul, a szünetmentes táp, plussz a szolgáltató agyárajárás segíthet. :)
Ha jobb ötleted nincs akkor meg kösd rá a szobabiciklire a generátort. ;]


arelim
(tag)

jó öreg vargánya táp. :C


KROK640
(veterán)
Blog

Kezdetben olyan gépek kerültek a sulinet programban, amik kb máshogy nemigen mentek volna el.
Emlékszem, hogy már akkoriban is sovány 2GHZ-es Celeronok kemény 128MB RAMmal és integrált VGA-val sorakozta, relative túlárazva a programban.
Amikor pedig a digitális fényképezők is bekerültek (máig nem értem miért), akkor elszabadult a pokol.


KROK640
(veterán)
Blog

Végigolvastam a cikket és igencsak érdekes.

Pár megjegyzés :
A CPU árlistába nagyon hiányzott egy 2400+ -os Tbred B, sokkal inkább mint a Barton, ami már ettől némileg későbbi mese volt mint amiket te teszteltél.
(A VGA-król szóló rész viszont nagyon informatív volt, még most is tanultam valamit)

Az AMD CPU-d sorozatszám alapján egyébként 2033MHZ-es wafferből készült szóval nem merglepő, hogy elérted vele a 2GHZ.et (holott ugye 1533MHZ-es). Akkoriban ez más procikra is jellemző volt. Az Athlon XP egyértelműen jobb vétel volt, hiszen az 1700+ az 1700-as Celeronnak az 1800+ az 1800-as Celeornnak volt árban versenytársa, miközben sok esetben még az 1700, 1800-as P4-eket is lehgayták.
Ugyanakkor persze akkor még elég sok alakalmazásnak csak a z órajel számított.

A legtöbb 1700-as Celeron úgy 118-as FSB körül kifulladt, az enyém addig ment fesz emelés nélkül de 133-as FSB-t (2266MHZ) is már durva feszemeléssel bírta. Egyetlen egyet láttam ami ezenkívül ment 133-as FSBvel felette meg semmit.
A Northwood Celeronok viszont jók voltak a 2GHZ-esek 2600-asokból voltak visszaminősítve, szinte bármelyik ment 133-as FSBvel 2660-on, de nem volt ritka a 3GHZ körüli érték sem. nem hiába szerettem voln egyet a Wilamette után, de aztán sokkal jobb Athlon XP-ket találtam olcsóbban (pl egy 1700+-ost ami ment akár 2670MHZ-en is , ami már sok szempontból az akkor még nem létező 3500MHZ-es P4 ellenfele volt sok szempontól, nem holmi 3GHZ-es Celeron... )

mai fejjel is az Athlon XP-t választaném, a te felhozatalodból is, ha lehet tuningolni azért, ha nem lehet tuningolni akkor meg azért. Második helyen a 2GHZ-es NW Celeron végezne, 3GHZ-en, ahogy elnézem a P4 akkor nem csak a legdrágább alternatíva volt, de egyben a "keserű" középút is, ami sokkal inkább hajlott lefelé mint felfelé.

A sulinetes időszakban az Athlon XP-k a két szeplőjük miatt nem voltak ajánlhatóak "átlag" usereknek, de legalábbis semmiképp sem olyanoknak akik maguk szerelik össze a gépet. A sulinetes gépek persze egyben voltak, és ahogy írtad is "P4 Celeront" kaptak a népek. Emlékszem még én nekem is úgy lett eladva, hogy "ez ugyanaz mint a P4 csak fele anyni L2 cache can benne, észre sem lehet venni" (Wilamette Celeron)

üzenetek