üzenetek

hozzászólások


Tetsuo
(aktív tag)

Ez a lépés a tipikus brit mentalitást igazolná.


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Szerintem az infrastruktúrát adó beremdezések esetén meg kellene követelni a nyílt forráskódokat, minden kapcsolódó firmware és szoftver esetén.


redgreg
(tag)

Micsoda dolog, egy nemzetbiztonságilag fontos területre nem beengedni az ellenséget. Csak az benne a vicces, h ha a ruszkikat zárnák ki így a sok kína drukker itt örömködne.


cskamacska
(addikt)
Blog

Egyébként mindegy hogy az ellenség(lol) cégeinek ténylegesen mennyi vaj van a fején, ha lesz egy kövér no deal Brexit, és egy másnapra összedobott szabadkereskedelmi egyezményért cserébe bevállalják a gyarmati létet, akkor úgy is Washingtonból mondják meg nekik mit akarnak tenni saját szabad akaratukból. :K :U

Lehet a hivatalok ezt már jobban tudják mint maga a kormány(ami épp távozik, majd a Brexit után esélyes hogy a következő is igen sürgősen távozik, így bizonytalan végül ki is irányítja az országot, kemény Soros vs gyíkemberek vs orosz botnet mérkőzésekre számíthatunk ^^), és előre dolgoznak. ;]


-Skylake-
(addikt)

+1


Kékes525
(félisten)

A kínai, orosz cégek megbízhatatlanok. Nem azért mert most biztos, hogy kémkednének, hanem azért, mert diktatórikus rendszerek révén a kormányuk erre bármikor kötelezhetné őket. Nagyon naiv (sőt inkább...) az, aki ezt nem veszi figyelembe. Ezért érzékeny rendszerekbe nem szabad beengedni őket, mert az az adott országban ezek a cégek nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek.


Dévacsen
(senior tag)

Lehet, hogy a Huawei nem kémkedik, de félelmetesen hanyag.... [link] pont ide vágó cikk.


sebgutkopf
(őstag)

+1


Zanik
(addikt)
Blog

Teljesen jól látod. :K


Braddock
(őstag)

Bizony.


kilua
(senior tag)

Félig egyetértek

Kivéve hogyha úgy csinálnak mint pl a németek, hogy átnézték rendesen a forráskódját, az egész huawei rendszernek német szakemberek, és rendben volt minden. Ez inkább üzletről szól szerintem.

(egyébként az amcsik sem túl megbízhatóak egy európai számára már volt veszni hagyni az EU IT cégeket)

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

"pl a németek, hogy átnézték rendesen a forráskódját, az egész huawei rendszernek német szakemberek, és rendben volt minden. "

Semmit sem jelent. Firmware frissítéssel kijátszható a dolog. Nem beszélve arról, hogy az Ő figyelmüket is elkerülheti valami.

"(egyébként az amcsik sem túl megbízhatóak egy európai számára már volt veszni hagyni az EU IT cégeket)"

Lehet, de melyik szövetségi rendszerhez is tartozunk? Ne mossuk össze a kettőt. A két probléma nem egyforma súlyú.

[ Szerkesztve ]


Predatorr
(őstag)

A google-re, a fb-ra, a ms-ra, az almásokra, a hdd- gyártókra, v kikre gondolsz? Ezek a cégek már bizonyítottan megbízhatatlanok, és a sor folytatható. Nem is beszélve a nagy US bankokról és hitelminősítőkről, akik csődbe kergették a fél világot nem is egyszer.
Szánalmas ez „kínai, orosz megbízhatatlan” agit-prop., mintha a nyugati cégek vagy államok bármiben különböznének tőlük, leszámítva, h nekik pl. nincs piacképes 5G-jük. Böngészőben is csak nyugati kémscripteket találok folyton.

Amúgy kevered a „csatlós” (szolga) kifejezést a „szövetségessel” (egyenrangú).

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

Mint fentebb írtam, ne keverjük össze a szezont a fazonnal. Akiket példának felhozol azok a sokkal kisebb súlyú problémákat jelentenek, mint a kínai vagy orosz termékek. A Google és társai az egyének személyi jogainak megsértésért lehetnek "legfeljebb" felelősek, míg a kínai és orosz cuccok nemzetbiztonsági kockázatot jelenthetnek adott esetben.

"Amúgy kevered a „csatlós” (szolga) kifejezést a „szövetségessel” (egyenrangú)." :U

[ Szerkesztve ]


qwertly
(addikt)

Nagyon szánalmas ez a propaganda amit írsz.Usa csak csatlósnak használja nyugatott és ha nem úgy ugrálunk ahogyan szeretné.Akkor jön a szankció,vámháború.Semmivel nem jobb,de nem is rosszabb mint az orosz.

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

Hol van nagyobb demokrácia? Ennyi. :U Én inkább az USA-t fogadom el a hibáival együtt, mint az oroszokat vagy a kínaiakat.


anrb
(aktív tag)

Persze, nemzetbiztonsági kockázatot jelent minden országnak külföldi technológia használata.
A mi szempontunkból mindegy, az USA (és persze orosz) kémtevékenység _mellett_ a kínai is megjelenik a technológiai, gazdasági, katonai függésünk miatt.

Szerinted nem Kubában lennének narancssárga anorákban Zuckerberg és társai, ha nem CIA/NSA projekt lenne a Facebook, Google, és a többiek? Az USÁ-ban minden vállalati adathoz hozzáférhetnek a saját törvényeik szerint, és biztosítani is kell a hozzáférést.. A "Cloud", a mai okostelefon is erről szól (többmilliárd lehallgatóegység helymeghatározással, a virtuális asszisztensek révén folyamatos hangrögzítéssel). Minden x86-os processzor backdoor-os, az ARM-os baseband CPU-kra még ennyi rálátásunk sincs. Szoftverek még inkább érintettek.
Ha neked nincs is mai okostelefonod (mindegy, hogy Android, iOS, BlackBerry vagy Windows Mobile), elég ha a másik félnek van ilyen telefonja, Gmail-je, stb.

Az igazi fájdalmas változás az angolszászoknak az, hogy a Japán, Dél-kelet ázsiai mintát követve Kína is túllépett a másoláson, és a 21. században már nem csak egy szuperhatalom lesz a világban (sőt, 40 éven belül India is meghatározó szerepet kap). Maximum lassítani tudják őket, de már megállítani nem.


gabor7th
(addikt)

Miért ilyen nehéz kirakni egy céget ami ellened tevékenykedik, ráadásul egy olyan területen aminek egyesek szerint nagy jövője lesz?

Itt nem volt róla szó, de nemrég megjelent egy kutatás, ami simán csak nyilvánosan elérhető önéletrajzokat használt például forrásul és azokból is már kiderül, hogy jópár Huawei vezető egyszerre dolgozik a cégnél és a kínai katonai hírszerzésnél, vagy a titkosszolgálatnál.

"Mélyebb kapcsolat van a Huawei okostelefongyár és a kínai katonai hírszerzés és titkosszolgálatok közt, mint azt a mobilvállalat korábban beismerte - állítja Christopher Balding, a Fulbright University Vietnam professzora, valamint a londoni Henry Jackson Society thinkthank, akik Huawei-alkalmazottak önéletrajzait elemezték. "

Az önéletrajzokhoz a kutatók nyilvánosságra került online adatbázisokon keresztül jutottak hozzá. Egy életrajzban az áll például, hogy egyszerre a kínai Népi Felszabadító Hadsereg egyetemén tanított és a Huaweinél dolgozott egy alkalmazott, míg egy másik személy egyszerre egy állami hírszerzési intézménynél és a Huaweinél töltött be pozíciót. Állítólag ez a személy "olyan tevékenységet is végzett, amely információrögzítési technológia beszerelését írta körül Huawei-termékekbe."

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

A felvetéseidre a fentiekben már válaszoltam.

"Akiket példának felhozol azok a sokkal kisebb súlyú problémákat jelentenek, mint a kínai vagy orosz termékek. A Google és társai az egyének személyi jogainak megsértésért lehetnek "legfeljebb" felelősek, míg a kínai és orosz cuccok nemzetbiztonsági kockázatot jelenthetnek adott esetben."

"melyik szövetségi rendszerhez is tartozunk? Ne mossuk össze a kettőt. A két probléma nem egyforma súlyú."

"Hol van nagyobb demokrácia? Ennyi. :U Én inkább az USA-t fogadom el a hibáival együtt, mint az oroszokat vagy a kínaiakat."

üzenetek