üzenetek

hozzászólások


DarioRossi
(újonc)

A TP-Link DHCP-t kikapcsolva nem kap IP címet wifin keresztül a telefon.
Igen, ha a beállítások módosítása nélkül összedugom a 2 routert kábellel, akkor van internet a TP-Linkről is.

Csatolok néhány képet a beállításokról, hátha valamely beállítás a rossz:


Zicky
(tag)
Blog

Nos, ez a Telekomos router - sajnos úgy néz ki- képtelen beszélgetni wifin keresztül másik routerrel :( :( :(

Igen, amikor kikapcsolod a tplink-ben a dhcp-t, a speedport nem tud osztani ip-t, mert nincs wifin keresztül kapcsolata a tplink-kel. Kábellel összedugva már van kapcsolat és a tplinken keresztül kap ip-t a telefon a speedporttól és internetet is, mert ez egy szabványos hálózati protokoll algoritmus. Ugyanezt wifin keresztül megcsinálni már bonyolultabb program szükséges. Olyan ez mint a kábeles és vezeték nélküli headset, vagy töltő vagy egér...

A WLAN -os részből például hiányolom a wifin csatlakozó eszközök státusz információit, bár ez lehet a LAN részben van benne, de az valójában a kábeles rendszer szokott lenni, pl. a tplinken is külön van wifi status menürész, az én upc connect box-om is jelzi több féle grafikus módón, hogy milyen eszköz, hogyan és milyen paraméterekkel cstlakozik...

Esetleg még azt kellene megnézni, hogy az 54-es végű wlan mac address van-e a tplink wds bssid(to be bridged) ablakban a survey gomb körül, (bár kétlem hogy az 50-es végű lan mac address-t találná meg, vagy sugározná wifin keresztül).Egyébként a képek alapján nincs hiba...

Ha semmiképpen nem megy wifin keresztül, akkor a speedport mellé tegyél mégegy tplinket kábellel, és azokat kösd wds-be. Mikor még invitel-es voltam az inviteles zte router sem akart wds-en keresztül kommunikálni. Még jó hogy van két tp-link routerem...


DarioRossi
(újonc)

Magának a TP-Linknek oszt IP-t a Speedport WDSen keresztül, csak a TP-Linkre csatlakozó eszközöknek nem. (Ha így értetted, akkor elnézést az okoskodásért!)

Innentől nem értem, hogy a routernek miért tud osztani WDSen keresztül IP címet és az eszközöknek pedig miért nem? Szerintem lenne is internet a TP-n. De nem mivel nem kap egy eszköz se IP címet így nem sokra megyek. (De nagy valószínűséggel tévedek.)

A Wifis eszközök is a LAN listában vannak.
Viszont ott se látszik kiosztott IP pl.: a telefonnak, csak a TP IPje szerepel.

"BSSID (to be bridged): 00-0E-8F-E2-C5-54"

A 2 TP Link sajnos felejtős, csak 1 van. :/
Ha nincs több ötlet, akkor próbálok más megoldást találni.

[ Szerkesztve ]


JuniorKill
(csendes tag)

Próbáltad ugy ahogy én csinaltam a 148-as leírásban?


Zicky
(tag)
Blog

Aha, tehát wds-en kersztül is van kapcsolat a két router között...

Ez valóban érdekes, hogy nem oszt ip-t a tplinkre csatlakozó eszköznek wifin keresztül, kábelen meg igen.Erre mondom, hogy ez a lehetőség nincs megírva a firmware-ben...
Ezen felül nem tudok más okot felhozni...
A speedport gondolom egyben a modem is a telekomos adslhez, így nem tudod a két egységet megfordítani ahogy a 148 hsz-ben van???


DarioRossi
(újonc)

Ha a TP-Linkre kábelen keresztül kötöm a PC-t, akkor sincs IP.
Nem tudom megfordítani, sőt a Speedportban WDS lehetőséget se találtam sehol.

Akkor a megoldás a firmware?


Zicky
(tag)
Blog

Fentebb írod, hogy "magának a tp-linknek oszt ip-t a speedport..." Nem, azt az ip-t nem a speedport adja a routernek, az a tplink lan menüben beállított sajátja, azért írja a speedport static-nak, mert nem dhcp-s hanem "kézzel konfigurált" egy router másmilyen nem is lehet.

A 141-es hsz-ben összegezve van a beállítandó dolgok.

Ha két routert kábellel kötöd össze és a wds-t kikapcsolod akkor működik? Fentebb azt írtad "kábelel minden működik"

A tplinkben kikapcsolt dhcp esetén, és ha a két router kábellel és nem wds-sel van összekötve, a tplinkre tudnod kellene csatlakozni kábellel és wifivel is.

Adj meg a tplinkben más ssid-t, például Rossi-Net, ne wlan-150771 legyen ami a speedporté, így jobban látszik a dolog. Ha telefonnal tudsz csatlakozni a Rossi-Net -hez akkor próbáld meg kábel nélkül, wds-en keresztül is. Ha ebben az esetben nem tudsz kapcsolódni a Rossi-Net -hez, akkor a wds kapcsolat nem működik a két router között és nem is fog, bármit csinálsz.

Esetleg még azt lehet megpróbálni hogy a tplinkben bekapcsolod a dhcp-t.
Ekkor minden esetben tudsz csatlakozni a Rossi-Net-hez, mert a tplink osztja a ip-t.
Ha van élő, használható kapcsolat a két router között vezeték nélkül, akkor lennie kell internetnek.
Ha ez nem jön létre, nem lehet vezeték nélküli kapcsolatot létesíteni a két router között, mert nem kompatibilisek.

[ Szerkesztve ]


DarioRossi
(újonc)

A 141-es hozzászólás szerint minden helyes

Kábellel összekötve működik.
A routerek vezetékes összekötésével tudok wifin és kábelen keresztül is csatlakozni a TPre. (TP Linken kikapcsolt DHCPvel internet is van, bekapcsolva nincs)

A TP Linken ha kikapcsolt a DHCP és WDSen keresztül kommunikálnak a routerek, akkor a TPre csatlakozó eszközök nem kapnak IP címet. Viszont ebben az esetben a Speedportra csatlakoztatott számítógéppel meg tudom nyitni a TP Link beállításait, tehát a routerek kommunikálnak, nem?

Ha a TP Linken bekapcsolom a DHCP-t és marad a WDS, akkor kapnak IP címet a rácsatlakozó eszközök. De ebben az esetben nem válaszol az eszköz, ha a Speedportra csatlakoztatott számítógéppel pingelem. Minden esetben csak a TP Linkig jutok, a rá csatlakozó eszközöket viszont már nem érem el.

Azért értetlenkedek csak ennyit, mert a két router között van vezeték nélküli kapcsolat, mivel bármilyen összeköttetés nélkül a Speedportról elérem a TP-t csak beljebb nem jutok.

Ha nincs más gondolat, vagy rendszerileg kihagyott ez a funkció, akkor nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]


Zicky
(tag)
Blog

Akkor ezek szerint a dhcp rutin nem működik wds-en keresztül a speedport felől.
A tplinket meg azért látod és tudod konfigurálni wds-en keresztül, mert a speedport csak egy sima wifis eszköznek látja, csak ilyennek tudja kezelni.
Újabb tanulságos és érdekes esetfeltárás, köszönöm , hogy résztvehettem benne :R :R :R


Vegha
(senior tag)

Apropó: nem tudja valaki, hogy a 741ND ethernet portjai felcserelhetoek-e valahogyan ?


JuniorKill
(csendes tag)

Minek kell felcserélni?
Amúgy szerintem nem

[ Szerkesztve ]


Vegha
(senior tag)

Az enyémnek valószínűleg meghalt a WAN portja.


Zicky
(tag)
Blog

A WAN portra csak valamilyen ADSL VDSL modem használata esetén van elengedhetetlenül szükség...

Mostanság a telefonos szolgáltatók már olyan routert adnak amiben benne van a modem is és a WAN portjára nem csatlakozik semmi , de a status menüpontban van WAN adat , tehát belül elintéződik a dolog...

Ha csak routernek használod, nem szükséges a WAN port.

Én egyszer csináltam úgy hálózati rendszert, hogy az egyik router LAN-jából az internet a másik WAN-jába ment, de a baj így az volt hogy a második routerre csatlakozó pc-k sehogy sem látták az első routerre csatlakozókat.

A hardveraprón TL-WR-841 van 3500-ért , 340GD 54MBps 1500-ért...

[ Szerkesztve ]


Vegha
(senior tag)

Ez marha érdekes: a fent bevágott beállítások és a WAN port halottnak nyilvánítása után kikapcsoltam a routert és lemondtam róla teljesen. Most utólsó próba gyanánt (firmware upgraden töröm a fejem) bekapcsoltam és véletlenül vettem észre, hogy megy a WDS és szórja a netet a TP Link.
Átállítom az SSID-t és a titkosítást hogy ugyanazt szórja mint a fő router (remélem így is működni fog).... Az lehetséges hogy ilyen hosszú ideig tartott mire összelőtte a TP Link az Asus hálózatát WDS-be? Most azt írja a Status oldalon hogy frankón "Run" állapotban van.


Vegha
(senior tag)

Átállítottam a Securityt és az SSID-t a főrouterének megfelelően. Restart után nem tudom elérni a TP Link routerét a 192.168.1.2-n. Mi lehet a gond ?
Közben a Wifi Tool-lal monitorozom a hálózatot a telefonomon: a Tp Link által szórt SSID-hoz sehogyan sem tud csatlakozni. A tulajdonságoknál azt látom hogy az Uptime sosem tud 10 sec-nél feljebb menni. Lehetséges hogy bootloop-ba került volna a router az előző beállítások restartja után ?


Zicky
(tag)
Blog

"Restart után nem tudom elérni a TP Link routerét a 192.168.1.2-n."
Ha az asus-ra csatlakozó pc-ről próbálod,akkor a kapcsolat hiánya miatt...
Ha a tplinkre csatlakozva, esetleg kikapcsolt dhcp-vel akkor meg ezért...

Akkor indul el a wds-en a kapcsolat, ha előtte kábelen keresztül megtalálják egymást.

Nekem a TL-WR340GD-vel sikrült wds kapcsolatot létrehoznom a upc boxal a legnagyobb meglepetésemre.
A következő módszerrel:
1- Beléptem a tplink menüjébe
2- Kihúztam a upc box felől jövő kábelt
3- Bekapcsoltam a wds-t , bekerestettem a upc-boxot, megadtam a wds-nek a upc boxot elérő wifi jeészót és resartoltam a routert, mivel minden egyéb beállítás jó volt (dhcp: ki, ip:" jó")
4- Kb. fél percig kerikázott a hálózati tálcaikon, majd végre nem sárga háromszöget adott.
Lemértem a sebességet a 120 Mbps es net a wds-en keresztül 20Mbps -essel hasított.
5 - újraindítottam a pc-t a router lekapcsolása nélkül és ezután már nem tudott többé csatlakozni, és a pc-nek dhcp hiányában automatikusan konfigurált ip-címe lett...
Tehát a dhcp nem működik wds-en keresztül, de statikus, kézi ip-vel sem megy; csak akkor ha a wds bekapcsolása előtt össze volt dugva kábellel és a pc-t nem indítom újra csak a tplinket...
Elég érdekes...

Van hogy a 741nd-m több egyidejű beállítás reboot után meghülyül, ezért minden egyes beállítás után rebootolom...


Vegha
(senior tag)

Sajnos a TP Link WAN portja nagy valószínűséggel elhalálozott ezért kábelen nem tudtam őket összekötni. Ettől függetlenül működött a WDS frankon, egészen addig mig a TP Link által szórt SSID-t meg nem változtattam ugyanarra mint amit az Asustol vett at.
Most a Wifi Tool-lal latom csak hogy két egyforma SSID van, de a TP Linkhez egyáltalán nem tudok csatlakozni a telefonnal. (a laptop meg egyáltalán nem lat csak egyetlen SSID-t).


sony309
(őstag)

Sziasztok!

Van arról valakinek adata, hogy két darab 1043N és két darab 1043ND wifi-n WDS Bridge-be kötve mekkora sávszélességre képes kb.?

Köszönöm a válaszokat!


Zicky
(tag)
Blog

Nem muszály a wan portba dugni a másik routert, a lanba dugva is ugyanúgy működik...


Zicky
(tag)
Blog

Az én tapasztalatom, hogy kb. negyedére esik le a sávszélesség wds-sel általánosan...

üzenetek