üzenetek

hozzászólások


sony309
(őstag)

Köszönöm!
Tehát az N és ND között nincs különbség, kb. 100 Mbps mindkettőnél?


Zicky
(tag)
Blog

Az N és az ND között csak annyi különbség van, hogy az ND-nek lecserélhető az antennája...

A sebesség csökkenés nem a router elméleti maximális sebességének csökkenését jelenti, hanem a bejövö internet sebességének csökkenéseként kell érteni. Ha van egy 30Mbps internet sebességed, a wds-sel csatlakozó routeren már csak 8-10Mbps lesz. Ez nekem tapasztalati adat.


sony309
(őstag)

Köszönöm!


Defearon
(csendes tag)

Sziasztok!

Sikerült beállítanom egy WDS-t egy Asus RT-N18U főrouter és egy Tp-link WR841N alrouter között. Internetkapcsolat van, minden kiválóan működik egy dolgot leszámítva, amit nem értek. De előbb tisztázom a beállításokat. A fő router hálózatcíme 192.168.1.1, az alrouter a 192.168.1.2 címet viseli. 10-es channel, mindkét eszközön, ez stimmel. A fő routeren fut a DHCP szerver, és ez lövi szét a WAN portján bejövő internetkapcsolatot. Az alrouteren csak a WDS van bekapcsolva, sem DHCP, sem SSID broadcast, nincs, ugyanis arról csak etherneten csatlakozik rá (eddig csak) az asztali PC-m. Erre a gépre be van állítva a fő routeren, hogy fix IP címet kapjon a hálózaton, méghozzá a 192.168.1.100-asat. Amennyiben WIFI-vel csatlakozom a főrouterre, ez tökéletesen működik, ahogy eddig is. Azonban, ha az ethernet porton kapcsolódok az alrouterre, sajnos teljesen más címet oszt a gépnek, nem a 100-as végűt. De hát a DHCP szerver ki van rajta kapcsolva (az alrouteren). Valamint nem tudom, ennek hogy kellene látszódnia, de hiába van internetkapcsolat a gépemen az alrouter ethernet portjáról, a fő router kliens listáján nem jelenik meg a gépem, csak az alrouter, és hogy az mögül is csatlakozik egy device. Ezekről a beállításokról csatolok pár képet. (btw. ennek lehet így kell látszódnia, csak gondoltam megjegyzem.)
Tulajdonképpen azt szeretném megoldani, hogy a gépem az alrouterről csatlakozva is a 192.168.1.100-as címet kapja, és esetlen közvetlenül jelenjen meg a rő router kliens listáján, mert engedélyezni akarom rajta a WakeOnLan-t. Ezt a WOL csomagot majd a fő router fogja kapni, és abban reménykedem (remélem helyesen), hogy ez az alrouteren keresztül is eljut majd a gép ethernet portjába.
Egyáltalán ez megoldható így? Vagy ilyen esetben a WDS felejtős, és repeater módba kellene kapcsolnom a TP-link eszközt, mondjuk egy DD-WRT-vel?
Alrouter beállítások: [kép]
Főrouter klienslista: [kép]
Főrouter IP foglalás: [kép]
IP config eredménye Etherneten: [kép]
IP config eredménye WiFi-n[kép]

[ Szerkesztve ]


Zicky
(tag)
Blog

Milyen szép ez az ASUS router és az árkategóriájából következően egyből szót is ért a TP-Linkkel :R :R

Az alrouteren kikapcsolt DHCP esetében mindíg a főrouter osztja a IP-t és itt a router komolyságából fakadóan ez meg is tudja csinálni. :C

Az IP foglalásnak másik routeren való keresztülvitelének megoldására, vaszleg nem gondolt a derék, szorgos kinai programozó.

Próbáld meg a dolgot úgy, hogy a pc-nek a windows hálozati beállítások-ban fix, kézzel konfigurált IP-t adsz és nem a routerrel próbálod "megnevezni".

WOL esetén az alaplapi hálózati cstolórendszer feszültség alatt van -bár még soha sem néztem - ezért a routernek kikapcsolt pc esetén is látnia kellene, hogy fel tudja ébreszteni :F :F

Ez a DD-WRT egész jó dolog - eddig még nem is találkoztam vele - ki is próbálom a WR741ND-n, hátha úgy szót ért a upc connect box-szal

[ Szerkesztve ]


Defearon
(csendes tag)

Szia!

Párszor újra kellett indítani, valamint új IP-t kérni a gépnek, de végtére sikerült. Annyiban tértem el az előző leírásomtól, hogy engedélyeztem az SSID broadcast-ot, ugyanazon névvel és jelszóval. Ezután újraindítottam mindkét routert, és megkapta a gépem a 100-as címet, most már csak ezt kapja kábelen is. Bár a fő routerben még mindig úgy jelzi ki, hogy a TP-Link mögött van egy "ismeretlen eszköz", bár ez nem baj, hiszen minden működik. Pl. TeamSpeak szerver, stb. A WOL-lal még nem volt időm foglalkozni, elvileg az alaplap támogatja. Ezen én is törtem már a fejem, hogy ilyenkor látnia kell-e aktív eszközként a routernek a gépet kikapcsolt állapotban? Vagy elég a WOL packet-et mondjuk a 7-es UDP porton broadcast címre port forwaldolni? Ezen igyekszem most agyalni :).


jézusom
(addikt)

Sziasztok!

Most akkor, ha ilyen 2 routeres hálózatot szeretnék, akkor a routernek kell tudnia ilyen wds, vagy akármilyen fícsört? Nem elég, ha simán beállítom, ami kell?

Alrouter wifin csatlakozna R1-hez, viszont R2-n fix ipre állított eszközök mennek kábelen. Ez lehetséges?

Pool tartományt kell állítani, ha R2 nem oszt ipt, hanem csak R1-n van dhcp?

Köszi!


Zicky
(tag)
Blog

Szia!

Én még nem tudtam úgy két routert wifin keresztül internet továbbításra és kommunikációra birni egymással, hogy valamilyen -erre a funkcióra kitalált és a router firmwarébe programozott- speciális különfunkciót ne kellett volna aktiválni.
No persze amennyiben tényleg létrejön a kapcsolat a két router között (lásd a fentieket) :))
Ez a funkció a TP-Link routereknél a WDS, de az ASUS is így nevezi...

Ezért szerintem -bár lehet tévedek- nem elegendő, "ha simán beállítod, ami kell" , de nem egészen értem , hogy itt mire gondolsz :F

A fix IP-s beállításnak is működnie kell, de a "Default Gateway" az a R1 főrouter IP-je.

A pool tartománynál a subnet maskra gondolsz ?? ; mert ezzel a kifejezéssel így még nem találkoztam... :(
De alap 24-es netmask esetén is 254 db ip osztható,de mondjuk a tartomány konkrét meghatározásához pedig jól jön egy subnet mask kalkulátor :K


jézusom
(addikt)

Ezt a simán beállítom dolgot úgy gondoltam, hogy R2-ben nincs beállítva semmi dsl, meg ilyenek, wan portot nem használom, és vagy nem dhcpzik R2 csak R1, vagy ha mégis, akkor más tartományt oszt. Erre gondoltam, hogy így működnie kellene minden wds nélkül :) Bár a 2 R közötti wifi kapcsolat lehet, hogy így nem megy...

A pool-ról itt kaptam infót, most nem találom a linket, de gyakorlatilag ip-tartományt jelent. Tehát a 2 router más ip táblázatból oszt, és nincs ütközés.

Namost ezt: "alap 24-es netmask" dolgot nem vágom. A netmaskot ugyan arra állítanám, és a tartományt is.

Ja igen azt kifelejtettem, hogy R2-ben ugyan azon jelszavakat, kell használni.

[ Szerkesztve ]


Darthforce92
(tag)

Sziasztok! Adott egy tplink wrt1043nd (v1) és egy tl-wr741nd router, amit össze szeretnék kötni. Minden beállítás stimmel ,de a "survey" menünél nem látja a wifi hálózatom csak mindenféle upc hálózatot és a szomszédokat,de azoknak is a töredékét. Manuálisan beírva a bssid-t statusnál csak "scan..." jelenik meg.

Valakinek ötletek? A routerek egyéb beállításaiban nem vagyok amatőr,de ehhez abszolút nem értek. A két eszköz közel van egymáshoz.


jézusom
(addikt)

Egy tartományban van a 2 router?


Darthforce92
(tag)

Ip tartományra gondolsz? Az egyik 192.168.1.1 a másik ugyan ez csak 2-esre raktam.


Darthforce92
(tag)

Az eggyel nagyobb tesójával (841) egyből ment. Köszönöm azért a segítséget!


Zicky
(tag)
Blog

Szia!

Gondolom, a 1043 a főroutered, próbáld erről bekeresni a 741-et, tehát a főrouterben bekapcsolni a wds- funkciót.

Nekem a 741ND főrouterként -kikapcsolt wds-sel- nem akart működni, azaz a 340GD bekereste, de a wds kapcsolat nem jött létre. Viszont, ha a 741ND-n kapcsoltam be a wds-t akkor már főrouterként és alrouterként is működött.

Úgy tudom, a verziószám is beleszól a dologba nekem pl. a 741ND Ver.2

Még meg lehet próbálni egy DD-WRT firmware-t telepíteni [link]


Grg
(tag)

Sziasztok,

Az lehetséges, hogy engedélyezett MAC szűrővel nem tud kapcsolatot létrehozni két eszköz egymással?
(wr841 fő és wr741 alrouter)


Zicky
(tag)
Blog

Elképzelhető, de a MAC szűrőnél -úgy tudom- , csak a megadottakat engedi át mást nem. Ha a mac szűrőbe megadod a router címét akkor kellene működnie, de próbáld meg szűrő nélkül, és olyan verziókat is, hogy mindkét router legyen kipróbálva fő és alrouterként is. Próbálj meg olyan esetet is amikor a főrouterről keresteted be az alroutert a wds beállításakor; és fordítva is amikor az alrouterről keresteted be a főroutert. Ez így négy lehetőséga próbára...


jézusom
(addikt)

A Wireless Network Name az lehet a fő routertől eltérő? Elég ha az ssid ugyan az?Valahogy meg lehet állapítani, hogy melyik hálózaton vagyok? Tehát ha felcsatlakozom az alhálózatra biztos akarok lenni benne, hogy azon vagyok, és mondjuk működik a net :)

DHCP settingsben a Default Domain az mi?
A DNS az a fő router ipcíme?

[ Szerkesztve ]


Grg
(tag)

Kipróbáltam:

A 741-es csak MAC szűrés nélkül hajlandó kapcsolódni a 841-eshez.
Ha viszont a 841-esben kapcsolom be a wds-t akkor az kapásból csatlakozik a 741-eshez MAC szűréssel is, meg anélkül is.

Így viszont az a kérdés adódik, hogy számít-e hogy melyik routerben van bekapcsolva a wds bridge?


Zicky
(tag)
Blog

Szerintem teljesen mindegy, hogy al, vagy főrouterként használod a 841-est ha jól működik. :K

Én is csak azóta ajánlgatom, hogy a főrouterben kapcsoljuk be a wds-t és az alroutert keressük be, amióta itt valaki ezt megosztotta velünk, hogy neki így működött.
Ott egy 1043-as volt a főrouter és csak úgy indult be a wds kommunikáció, hogy a 1043-ról kerestette be az alroutert.
Lehet a 8-as sorozattól már így van kitalálva... :F


Zicky
(tag)
Blog

Egy fontos kérdés, hogy jobban képbe legyek: Milyen tipusú routereket szeretnél összekötni?

Ez azért fontos, mert nem valószínű hogy tudnak egymással kommunikálni, aminek az oka a tapasztalataimból leszűrve valamilyen kezdeti DHCP protokoll hiányából fakad, ami wifin keresztül WDS kapcsolattal nem működik a két router között, de kábeles kapcsolatnál igen... :F :F :F

A Wireless Network Name és az SSID az én megértésemben ugyanazt jelenti.
Vagyis van a főroutered legyen R1, ami szór egy Pl.: "Főnök NET" nevű wifi hálózatot.
Erre az R1-re tudsz kikapcsot DHCP esetén fix IP-kkel csatlakozni, ha ez a szándékod;
(én jobban szeretem az automatikus IP- lekérést, mint minden készülékben külön állítgatni, de végülis azt is csak egyszer kell megcsinálni, bár ha a barátodnak éppen adni akarsz netet, akkor a telefonjában mindent külön be kell állítani, macerás...)
Az R2 alrouterre az ehhez szükséges WDS funkció bekapcsolásával tudsz csatlakozni. Az R2-nek ugyan abban a tartományban kell lennie. Ha az R1 IP-je 192.168.0.1 az R2 NEM lehet pl. 192.168.1.2, de 192.168.0.(2-255) bármi lehet.
Az R2-ben csk a Default Gateway a lényeg ami a R1 -nek az IP címe. A domain -el és a DNS-sel nem kell foglalkozni.
Az SSID-je az R2 -nek lehet azonos a R1-el ekkor van egy megnyújtott wifi hálózatod, egy jelszóval.
Ha az R2-nek más nevet adsz, pl. "Segéd NET" , akkor lesz két külön álló wifi hálózatod, két jelszóval.
A kábellel csatlakozó eszközök, viszont fogják látni egymást, ha a windows otthon csoportban ezt engedélyezed.

Nem vagyok járatos a hálózatépítés mélységeiben, de wds kapcsolat esetén nem fogsz tudni eltérő IP-jű tartományokat megadni.
A csatlakozni tudó eszközök számát a subnet mask-kal tudod növelni. A 255.255.255.0 az 254db host, de a 255.255.252.0 már 1022db host, de gondolom nem egy hotelt vagy koleszt szeretnél lefedni wifivel :))

Subnet calculator

üzenetek