üzenetek

hozzászólások


akaido
(addikt)
Blog

Üdv!
Először is grat a cikkhez, sztem jól sikerált! (Az alábbiak miatt még sokat segített is!)
Egy, a cikkhez hasonló két TP-LINK 1043-as router hálózatot kellett beállítanom a megbízóim számára.
Az előzetes terv az volt, hogy egy 3 szintes családi ház 40 cm-es betonfödémmel elválasztott két emelete között UTP vezetékkel és a két külön emeleti router útján oldanánk meg az összekötést. Sajnos a krimpelő fogóval nem sikerált a második dugeszt jól feltenni :O , így az általad írt cikk segítségével (kénytelen-kelletlen) WIFI-n konfiguráltam a két egyforma routert, és így sikerült a művelet. :DD
Szinte teljesen azonosan állítottam be mindent mint a cikkedben. Persze a jelszavak itt helyben kerültek kiosztásra a legbiztonságosabbnak "hazudott" titkosítással. Mindez kb. 1 óra volt egy laptoppal, amiben benne volt a helyzetfelmérés, az újonnan beépített router resetelése, az elsődleges(régi) routi beállítása, majd az újonnan belépőé is.
Egy dolgot nem állítottam be: a MAC cím szűrés alapú eszköz csatlakozást. Itthon ez bejött, de annyira nem akartam megnehezíteni a megbízóim dolgát, mert pl. gyakran cserélnek telefont(de jó nekik), így állandóan be kellett volna pötyögnöm az új eszköz MAC címét.
Egy adandó alkalommal majd az új routit fix IP-vel is beállítom, ahogy 04ahgy javasolta.
Köcce a cikket, így tovább! :R


Dolphine
(addikt)

Sziasztok!

Először is gratulálok a cikkhez! Meg kell mondanom, hogy sajnos, egy idő után elvesztettem a fonalat, de a hiba bennem van, mivel nem vagyok ennyire profi hálózatépítésben!
Emiatt kérném a segítségeteket!

A fő router a következő: Speedport W 724V - szolgáltató adta
A Jelismétlő: TP-Link TL-WA850RE
A DNS-t a router osztja, a repeater automatikusan csinál mindent.

A problémák eddig úgy fordultak elő, hogy mindig tablettel csatlakoztam eddig először a kiterjesztett Wi-Fihez, mely egy darabig működött (kb. 30 perc), utána megadta magát. Csak a magyar (!) címeket hozta be a böngésző, nem csak tableten, de laptopon is. Ma délelőtt csak az oldotta meg a helyzetet, hogy újra kellett indítani a Jelerősítőt!
Újraindítás után laptoppal csatlakoztam először, eddig 50 perc és minden rendben. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma? Vagy az Android meghülyíti a Jelerősítőt?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R


akaido
(addikt)
Blog

Az adandó alkalom tegnap a két router konfigurálása ügyében következett be.
A második routerben a DHCP-t letiltottam, és most ugyanazt a nevet, SSID-t és csatornát kapta mint az elsődleges, így csak az az egy db. x.y nevű hálózat látszódik wifin. Simán műxik a kapcsolódás.

[ Szerkesztve ]


Ra3
(őstag)

Grat a cikkhez, hasznos infók voltak benne az itthoni hálózat telepítéséhez, a leírással pikk-pakk összeraktam a rendszert!


GoZoL
(senior tag)

Üdv!

Már állítottam be jó pár eszközt ezzel a megoldással de múlt héten 2 órás szenvedés után feladtam a dolgot.
Adott egy régebbi TP-link és egy új tT-link router. Mivel a régi tp-link-ben nincs WDS ezért ő lett a fő router, az új router meg a repeater. Összelőttem mind a két eszközt, lanra dugva volt internet és működött a kapcsolat, de ha wifin keresztül csatlakozni szerettem volna a routerre akkor az ismert wifi jelszót megadva nem fogadta el a jelszót. Mindent kipróbáltam nem volt hajlandó csatlakozni. 2 órás kínlódás hatására rendeltem egy újabb router, reményeim szerint wifi-n is fog menni a csatlakozás! :)


bally4
(tag)

Hali!
Nekem nem megy a leírt módszerrel. A FŐ-routeren nem kell állítani semmit?
Statuszban a tp-limk wds: RUN, az jó, látja a cisco-t, de hiába lépek fel wifin a tp-linkre, nincs net.
Mi lehet a baj?


Zicky
(tag)
Blog

Ha jól értem akkor egy cisco a fő és egy tp-link az al.
Az ip címek fő:192.168.1.1 és al:192.168.1.2 az "Enable WDS" alatt megjelenő beállításoknál az SSID név és a jelszó ugyanaz amivel a főrouterhez csatlakozol általában wifin keresztül.
Talán az alrouterben a wifi beállításoknál "Wireless Security" pontban nincsenek megadva a csatlakozáshoz szükséges adatok, aminek meg kell egyeznie a fentebb említettekkel. Ha kábelen keresztül van, akkor talán ez a gond.


dealerman
(senior tag)

Üdv :)

WDS-nél a kapcsolati sebesség feleződik,két db router-nél ? pl : WR841ND -k 150Mbps-al kapcsolódnának egymáshoz ? :B


bally4
(tag)

Igen, jól érted a problémám.
IP stimmel. AL routeren beállítottam mindent. DHCP kikapcsolva.

Plusz infó: TP-linket a telefonom wifin megtalálja, de nem tud csatlakozni. Ha a PC-t rádugom a TP-linkre, akkor meg van a PC-n net, stb. Fura. PC fix IP-s, a telefon meg DHCP-n akar csatlakozni. Hiába állítom be a DNS-t és az átjárót az AL-routerben, lehet az a baj, hogy nem tud a cisco IP-t osztani a telefonnak?


GoZoL
(senior tag)

Nálam ugyanez volt a probléma kb 5 órát szenvedtem vele és hagytam a csudába. És nálam a mind a két router TP-Link volt. MOst rendeltem egy TP-Link extender, repeatert és ezzel fogom megoldani a távolságot.


dealerman
(senior tag)

erre válasz ? ,eddig sehol se............ :(

[ Szerkesztve ]


Zicky
(tag)
Blog

Nálam a routerek 54Mbps -el kapcsolódnak mert a TL-WR340GD csak ennyit tud. A másik 150-es.De mivel csak 5 megabites internet elérésére használom nem tapasztalok sávszélesség feleződést. A tv is akadás nélkül lejátsza a 1080p-s HD filmeket.
A legegyszerűbben úgy lehetne kipróbálni, ha az alrouterre kötnék egy pc-t és a főrouterhez wifin csatlakozó gépről egy több gigás file-t másolnék, de ezt még nem próbáltam ki. Viszont, ha a főrouterhez csatlakozó gépek közt másolok, akkor -ami kábellel csatlakozik- a 100 megabites kábeles hálózatot 99.8%-ban használja, 11 MBps folyamatos írási sebességet mutatva. A wifin csatlakozó - file másolás esetén- szintén kihasználja a teljes rendelkezésére álló 54Mbps sávszélességet.

De most már én is kíváncsi vagyok, hogy mekkorát esik a sebesség ha a gép az alrouterhez csatlakozik.
Hamarosan kipróbálom! :K


dealerman
(senior tag)

Köszönöm :) nekem csak is az lenne a lényeg,hogy kábelen és wifin is ugyan az legyen a net sebessége,mint amit most fogok wifin :D

[ Szerkesztve ]


Zicky
(tag)
Blog

Ha egy 150 megás net van mögtötte, akkor csak egy speedtest.net az alrouteren keresztül és máris látszik mennyit evett-mög belőle a wds kapcsolat.


Zicky
(tag)
Blog

Tehát: kábelen keresztül van net fix ip-vel az alrouteren keresztül. Gondolom DHCP-vel is próbáltad kábelen keresztül a pc-t ; akkor van net? Esetleg a telefont fix ip-vel kipróbálni.
Ha fix-el van dhcp-vel nincs talán tényleg nem tud a wds-en keresztül a cisco ip-t osztani.


Zicky
(tag)
Blog

Volt egy eset ahol szintén nem jött össze a dolog két TP-Link router között. Ott a főrouter szintén TL-WR340GD volt mint nálam csak Ver.:2.0 az enyém 4.0-ás.

Az alrouterem TL-WR741ND első körben ez volt a főrouter és ekkor nekem is gondom volt az alrouterhez kapcsolódók dhcp kiosztásával. A routerek -hirtelen jött ötlet alapján való- felcserélésével ez megoldódott.
Valószínüleg valami firmware okok állhatnak a háttérben :F


dealerman
(senior tag)

Csak 50/3-as,de ez az,hogy sajnso addig nem tudjuk kipróbálni amíg nem veszek egy olyan routert :( ezért lett volna jó tudni 100%-ra :K


nickrivers
(csendes tag)

Hali mindenkinek!

WDS-t szeretnék beállítani két TP-Link router között. Elvileg "sikerült" is, csak az a probléma, hogy ha újraindítom azt a gépet aminek az AL router szolgáltatja a jelet, akkor ipconfig szerint kapott IP-t, maszkot, meg az átjáró is stimmel, de az internetet illetve a hálózat többi gépét nem lehet elérni. Tehát amikor "összekötöm" a két routert, akkor működik aztán a gép újraindítása után széthullik az egész. Aztán a következő újraindításnál lehet, hogy megint jó lesz, de lehet, hogy nem. Múltkor pl 4x egymás után újraindítottm és minden rendben volt, de másnapra megint nem működött. Sejtem, hogy a DHCP környékén lesz a probléma, de nem tudok rájönni, hogy mi.

Előre is köszi!

Üdv:
nickrivers


Zicky
(tag)
Blog

Tehát, ha az alrouteredre kötött gépet bekapcsolod, a főrouter mindíg oszt neki dhcp-n keresztül ip-t, de a netet és a többi gépet nem tudod elérni, ha jól értem? De ha ki és bekapcsolod az alroutert már net is van?
Nekem ez - így a kapott infók alapján - valami tűzfal vagy "internet security" program tréfálkozásának tűnik, esetleg valami kontakthibás aljzat vagy kábel,;firmware gondolom a legfrissebb van rajtuk.
Ha a wds létrejött és stabil, a főroutered "wireless statistics" potjában lennie kell egy macadressnek ami a "refresh" gomb sorozatos megnyomásakor folyamatos adatmozgást mutat, és csak az első számjegyben tér el az alrouter macadressétől( nálam ez 72-EA-3A-BB-7D-36 és 74-EA-3A-BB-7D-36) Ha a főroutered "dhcp client list" pontjában látod az alrouterre kötött gép nevét és macadressét és mégsincs internet, akkor nem a wds kapcsolatban vagy a routerekben van a hiba véleményem szerint.


SpilerOne
(csendes tag)

Sziasztok! Először is köszönöm szépen a leírást, nagyon sokat segített. De volna egy kicsi kis problémám. :D

Szóval: Adott egy [TP-LinkWR940N] routerem, ami a fő router, és egy [TP-LinkWR740N] ami az AL-router.
Mindent úgy csináltam ahogy a leírásban van, annyi változtatással, hogy én külön nevet adtam az Al-routernek, mert azon a helyen ahol volt ott az androidos telefonom sajnos nem tudta eldönteni melyikre is csatlakozzon amikor azonos volt az SSID ezért mindig dobálta a hálózatot. Most persze nem teszi, de olyan furcsaságot produkál a router amit még nem tapasztaltam. Egy vastag téglafal egyik oldalán amelyik közelebb van a fő-routerhez tökéletes a sebesség, de a másik oldalon meg nagyon gyatra. A tizede kb. a max sebességnek. Szerintetek mi a probléma? Remélem sikerült leírni a problémám érthetően. :D

[ Szerkesztve ]

üzenetek