üzenetek

hozzászólások


t3hl34d3r
(újonc)

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. hogy az elképzelésem megvalósítható-e WDS segítségével.

Adott az itthoni WiFi hálózat, amit egy régi SMC router szolgáltat.
Szeretnék egy második wifi hálózatot ami a második lakást szolgálja ki, és ez az elsőről kapná az intenetet WDS-sel. A kérdés azonban az, hogy megoldható-e, hogy a második hálózat akkor is üzemeljen teljesen sima WLAN hálózatként, ha teszem azt az első SMC routert lekapcsolom? Ilyenkor nyilván netezni nem lehet majd rajta, de mint net nélküli wlan hálózat használható marad? Továbbá ha csak a második hálózaton keresztül szeretnék fájlokat másolgatni ide-oda (tehát mindkét eszköz a második WiFi-re csatlakozik), azt befolyásolja az első sebessége?

Előre is köszönöm!


Marcello83
(tag)

Köszi, működik. Bár 542G-nél más volt pár menü. De rájöttem nagy nehezen. :)


Giada
(újonc)

Sziasztok!

2 napig szenvedtem a wds kapcsolat létrehozásával, én is az itt-ott ködösen megfogalmazott leírásokból próbáltam tájékozódni, de nem ment. Aztán rátáláltam erre az írásra - nagyon szépen köszönöm - mindent a leírás szerint beállítottam a zsír új, direkt erre a célra vásárolt tplink wr841n -ben. Egy thome-os cisco epc3925-re csatlakozom vele, és a wifi hálózat rendben is van (én ugyanazt az ssid-t használom), tökéletesen müködik, de ha kábellel kötnék bármit a tplinkre, akkor nincs internetelérésem, bár a kapcsolat létrejön. nem is pc-k miatt lenne fontos a dolog, hanem egy iptv-t szeretnék működtetni róla. először azt hittem csak a tv nincs rendben, de a pc-ken sincs net kábelről. a ciscoból természetesen rendben megy. esetleg ha a routerben a dhcp-t kikapcsolnám, akkor működne? - ezt még nem próbáltam - vagy valami más tippet tudtok adni? a router lan portjaival elvileg nincs gond, az asztali pcm kapott a routerből netet amikor az a ciscóra kábellel volt kötve tesztelésképpen.
__
ha a dhcp kikapcsolása a tplinkben a megoldás, akkor manuálban kell beállítsam az ipket, vagy a cisco tudja majd osztani?

bocsi a butaságokért, de először csinálok ilyet életemben.
Előre is köszi, ha tudtok segíteni.


Giada
(újonc)

Na odáig jutottam, hogy a DHCP-t kikapcsoltam az alrouterben, így lanon is van net, az iptv kap ip címet, viszont csak a menü és az epg látszik, kép-hang az nincsen, ezzel szemben, amikor a fő routerhez csatlakoztatom, akkor működik. hiába állítok az igmp proxy-n, nem jó. van valami ötlet? más beállítás esetleg, mai miatt nem megy a tv? elvesztem, azt hiszem. egyáltalán lehetséges?


GGAllin
(tag)

üdv!

WDS-t szeretném beállítani egy TL-WR542G és Cisco EPC3925 modem között.. több egyéb probléma mellett :DDD a WEP titkosítással van bajom, csak azzal megoldható a megosztás? :F És ha igen akkor Win 8.1-el és az Androiddal hogyan lehet ezt elfogadtatni? Nem tetszik nekik a régebbi titkosítás..

Köszi, előre is!


Giada
(újonc)

Szia!

2 napig szivattam magam ezzel a dologgal. Bár a WR542G-t nem ismerem, hogy mit tud, nekem wr841N-em van. 2 nap után arra jutottam, hogy a ciscoban mindent hagytam a régiben. maradt a jól megszokott wpa/wpa2 titkosítás. amit átállítottam benne az midössze a "wireless" menüpont "radio settings" alpontjában a channel volt. automatikusról 11-re állítottam, a tplink-ben ugyanígy. ha jól értelmeztem ezt bármennyire lehet állítani, csak automatán nem szabad hagyni, és meg kell egyeznie a két routerben. (nekem a 11 azért volt szimpi, mert a cisco alapból ezen állt automatikus módban is) a channel width-ot 20mhz-ra állítottam, bár ez lehet alapjáraton is ennyi volt - erre nem emlékszem már. és a cisco beállításáról ennyit. se wds mód, se semmi nem kellett.

a továbbiakban a tp linknek először is adtam egyel nagyobb ip címet, mint a ciscoé. ld: "cisco - 192.168.0.1 --> tplink - 192.168.0.2" amint ezzel megvoltam belőttem a wds módot a tplinkben a wireless settings fül alatt.
rácsatlakoztam a ciscom által sugárzott hálózatra, beállítottam a cisco titkosítását és jelszavát. ugyanezen fülön lehet megadni a router ssid-jét is, ami wds esetén értelemszerűen meg kell egyezzen a ciscoéval, plusz én az országot átállítottam hungary-ra, nemtom szükséges-e, de ha már egyszer itt lakok...
ezen kívül amit még megcsináltam az az volt, hogy a wireless security fülön belőttem itt is a wpa/wpa2-es titkosítást, és ugyanazt a jelszót beírtam, mint a cisco hálózatának jelszava. innentől kezdve működött minden. wifin. (és egy két gépújraindítás és hálózat tulajdonságállítás után, bár ha az ember nem barmol egyfeszt wep és wpa között akkor ezzel nem lehetne gond - ami érdekes, hogy néha sima wpa-ra, néha wpa2-re kell állítanom a laptopomon a hálózat tulajdonságait, ahhoz hogy működjön. eszem nincs hozzá, és csak az egyik laptop csinálja, lehet hogy egyedi hiba)
szóval, ment minden wifin, de kábelesen nem volt net, látszott a csatlakozás, minden rendben volt, de valami mégsem. és itt jött az egyik fenti hozzászólásból az ötlet, amit egyébként a cikk is említ: a tplinkben ki kell lőni a dhcp-t, és hagyni h a cisco rendezze az ipket. innentől lanon is volt net a routerből közvetlenül csatlakozva.

persze az iptv nem megy, dühömben már felhívtam a szuperszervízt, akiktől azt a választ kaptam, hogy "nem volt szerencsém, mehetne, de nem garantálják" segíteni meg nem tudott, de mindegy is. ez már egy más tészta.
remélem tudtam segíteni, szerintem nem hagytam ki semmit, de ha valami nem menne írj nyugodtan!

-G

[ Szerkesztve ]


GGAllin
(tag)

Köszönöm a részletes választ :) A főprobléma tényleg az volt, hogy a modembe nem szabad beállítani a WDS-t :DDD legalábbis a TL-WR740N router esetében. a WR542Gnél viszont ha engedélyezem a bridge-t akkor csak WEP titkosítást enged használni(ezen még agyalok egy sort de jobb lenne ha nem kéne WEP-ezni). Valamint a WR740N is csak egy pár percig ment tökéletesen, majd különösebb ok nélkül többé nem lehetett elérni a webes kezelőfelületét :F de a wifit még osztja úgyhogy nem nyúlok hozzá amíg nem muszály :U
a helyet amugy azért kell beállítani mert országonként eltérőek lehetnek a mindenki számára szabadon használható frekvencia sávok.


dealerman
(senior tag)

Üdv :)

Na létrehoztuk két 841nd között a wds kapcsolatot a haverral,működik is stabilan eddig :K
Különböző SSID -névvel használjuk,ez befolyásol valamit ?

Tesztelve a sebességeket :
az AL routeron (ez az enyém) kábelen max sávszél jön,de wifin feleződött kb.
a FŐ router-nél ma megnézzük,hogy wifivel mennyit mérünk,van egy olyan gyanúm,hogy ott is lefelezte

[ Szerkesztve ]


GGAllin
(tag)

amennyiben megtalálják egymást nem befolyásol semmit. ha eddig stabilan működött ezután se fog problémát okozni a dolog.
csak a wifi felezte le a sávszélt és ethernet csatlakozással továbbra is a teljeset adja?


dealerman
(senior tag)

igen,lan-on teljes jön ! :K


GGAllin
(tag)

Az nagyon helyes! :D

Arra ötlet, hogy a modem és egy router között beállított WDS kapcsolat, működik stabilan. A baj csak az, hogy ha a WDS ponton kapcsolódik az eszköz, nem kér jelszót.. Pedig a security fül ugyanúgy van beállítva mind 2 eszközön - SSID + jelszó + titkosítás megegyezik.


toomoo
(újonc)

Szia

Úgy csináltam mindent, ahogy ide leírtad, minden beállítás pont úgy van.

Viszont ha az al-router közelében, ahol csak az al-router jelét lehet fogni, ott ha próbálok csatlakozni a hálózathoz, akkor ez nem lehetséges. Próbál a telefon csatlakozni, de mikor az ip-cím beszerzését akarja akkor ez nem valósul meg, mintha az al-router nem továbbítaná a kérést a fő-routerhez.
Próbáltam fix ipvel csatlakozni, ezután csak az al-routert tudtam pingelni, se a fő-routert, se egy másik gépet a hálózaton(a másik gép a fő router lan portja egyikébe volt csatlakozva), se internet elérés nem volt, hiába volt a WDS beállítva.

Mi lehet ennek az ok? Esetleg valami részletre nem figyeltem oda?

Megjegyzés:
fő-router: TP-LINK Archer C2 AC 750
al_router: TP_LINK TL-WR741ND


GGAllin
(tag)

ha a Wifi beállítások megegyeznek-a WDS vagy Bridge nyilván engedélyezve, az al-router-ben megvan adva, vagy mégjobb ha magától megtalálja a fő-router BSSID-jét, és a DHCP az al-routerben kivan kapcsolva és egy IP címtartományban vannak de nem ütköznek akkor elméletileg mindent beállítottál. De néha szoktak szórakozni hogy nem akarnak együtt dolgozni. A Wifi beállításokról tudsz képet küldeni?

(#5) 04ahgy: Ahogy nekem sikerült beállítani "igazi" WDS-re akkor is két külön wifi csatlakozási pontot lát, csak az al-router SSID-je mögé odabiggyeszti hogy WDS pont..az android legalábbis a Windows 8.1 pedig csak számozza őket, azt nemtudom hogy lehetne megcsinálni amit mondasz hogy tényleg egy hálózatnak lássa az egészet. Mert így kicsit döcögősen megy :U


toomoo
(újonc)

itt vannak a képek:

fő: http://kepfeltoltes.hu/150226/fo_router01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

al: http://kepfeltoltes.hu/150226/al_router01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az al-router magától megtalálta és kitöltötte az SSID és a BSSID-t, nekem márcsak a jelszót kellet kiválasztanom és beírnom.

a fő-roter ip-je: 192.168.0.1, az al-router ip-je: 192.168.0.2
igen az al-routerben a DHCP ki van kapcsolva

na nekem nem biggyeszt oda az androidos telom olyat hogy WDS az al-router SSID-je után
direkt olyan távolról próbálok csatlakozni hogy csak az al-router jelét lássa a telefon, ha olyan helyről nézem ahol mind a kettő router jelét látni kéne, ott is csak egy SSID látok, azt amit én adtam meg mind a kettő routerben

04ahogy ezt írta még anno:
"Na, ekkor kapod az igazi WDS-t. Az SSID-k és jelszók ugyanazok, sőt, az eszközök csak egyetlen egy jelet látnak, és mint a mobiltelefon az adótornyok között, észrevétlenül csatlakoznak át egyik routerről a másikra. A DHCP kiosztást is csak egy, a fő router intézi."

én ezt is akarnám megcsinálni :)

[ Szerkesztve ]


GGAllin
(tag)

nekem is így van beállítva és működik a dolog.. igaz egy-két kisebb szépséghibával :DDD ahogy már írtam őket. amugy az SSID-t meg a jelszavadat nyugodtan kitakarhattad volna :U
ha a WDS pont LAN portrjára csatlakozol akkor sem tudod pingelni a fő-routert?
kapcsold ki a beépített tűzfalakat egy próba erejéig, hátha azok fognak valamit.


RONEX
(csendes tag)

Sziasztok!

A fent leírtak alapján beállítottam egy ilyen WDS bridge-t, két TP-Link router között.
A két routeren megegyeznek a következő beállítások SSID, titkosítás, jelszó, csatornaadatok.
A fő-router ip címe 192.168.1.1, az al-router ip címe 192.168.1.2.
Az al-routeren a DHCP ki van kapcsolva.
Az al-routeren WDS státusz run-t ír, és működik is tudok rá csatlakozni wifin pl. telefonnal.

A problémám a következő, naponta többször is megszakad a internet kapcsolatom (WDS bridge előtt nem volt gondom vele).
Voltam a internet szolgáltatónál bent, és ők azt mondták, hogy a modem több MAC address-t lát egyszerre (4-5 darabot). És csak kettőnek tud IP címet adni egyszerre, így időnként nem a WAN-ra kötött router kapja meg az IP címet a modemtől. Még azt is mondták, hogy a LAN-on lévő MAC address-ek valahogy átkerülnek a WAN oldalra (ezért láthat több MAC address-t a modem), és emiatt nem mindig a modemre kötött routernek osztódik ki az IP cím. "Hálózatom" kb. így néz ki: van egy kábel modem amire rá van kötve egy router UTP kábellel, erre a routere meg egy pc van kötve szintén UTP kábellel. Van még egy másik router egy másik szobában, amin be van állítva a WDS. Nem teljesen értem, hogy hogyan láthat a kábel modem több MAC address-t, ha fizikailag csak egy router van rákötve.

Esetleg, ha valakinek lenne valami ötlete, vagy megszakértené a fentieket, azért nagyon hálás lennék!

[ Szerkesztve ]


rammstein99
(csendes tag)

Köszönöm szépen, nagyon jó leírás!


HalasKYO
(aktív tag)

Megpróbáltam a leírás szerint, de nem akar sikerülni.
A routerek:
Main router: TP-Lnk WDR4300 stock firm
ASUS WL_520 GU DD-wrt
A gondom, az hogy a DD_WRT nél nincs olyan hogy keresés a WDS fülön, csak be lehet írni MAC et és megadni a csatlakozás típustá point to point vagy LAN.
Valaki próbált már DD_WRT n ?
Mert a Wireless fül alatt van olyan a Basic Setup nál, hogy repetear bridge, de ez nem igazi WDS,


Out
(addikt)

Tegnap én is ezzel a WDS Bridge nevű dologgal próbálkoztam, de nem jött össze. Van egy UBEE EVW3226-os UPC-s modemem és egy TP-Link WR941ND router gyári legfrissebb szoftverrel. Megcsináltam az itt leírt dolgokat, de nem jártam sikerrel, illetve egyszer azt hittem, hogy igen, de mégsem. Szóval, ha a TP-link-en a DHCP-t engedélyeztem, akkor tudtam telefonról rácsatlakozni a hálózatra, de internet nem volt. Viszont ha nem engedélyeztem a DHCP-t, akkor csatlakozni sem tudtam. Lehetséges, hogy az UBEE modem nem hagyja magát vagy ott is állítani kellene valamit?


HoryThePooh
(aktív tag)

Kösz Zicky és mindenki!
A leírás alapján sikerült összeházasítanom a régi megunt öreg vacak :DDD TP-1043 v.1-t és az új lovag TP-WDR4300 -at. DHCP szerintem nem kell az Al router-re, sztem. Szépen összedolgoznak anélkül is :C

[ Szerkesztve ]

üzenetek