üzenetek

hozzászólások


buherton
(őstag)
Blog

A gyártónak nem abból van pénze, hogy minden jól működik, hanem abból, hogy megveszitek. Nincs ezen min csodálkozni, mert a modell működik.


Feketelaszlo
(senior tag)

A poén az, hogy RDRAND hibákat már régebbi (Brazos, Trinity) AMD APU-kkal is eredményeznek a systemd-s Linuxok (ha 2x egymás után próbálja meg valaki felfüggeszteni, akkor kifagy), szóval amennyire felületesen át lehet látni a problémát, egyáltalán nem friss hibáról van szó, s garantáltan nem szoftveres jellegű, egyszerűen csak nem tudnak véletlen számot generálni.


Jesus_Shaves
(aktív tag)

"Használ ma még valaki Linuxot?"
Otthon, minden gépemen. Asztalin, laptopon, NAS-en is. Röhej, de mára ez lett az out-of-the-box asztali op. rendszer. A Window 10-nél jelenleg még egy vanilla Arch Linux is kisebb szenvedés...


Pugna
(kezdő)

Ez fura, mert nekem átlag usernek 3 gépemen van Windows, de még nem volt problémám egyikkel sem. Egyik gép sem fagyott soha semmitől.


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

De gondolom le is állítod estére a gépeket... A megbízhatóság ott kezdődik, mikor hónapokat vagy éveket elmegy a gép probléma nélkül, miközben használva is van.
Nyilván Windowsnál árnyalja a képet, hogy a frissítések miatt gyakran újra kell indítani, így nem tud bizonyítani hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]


section9
(őstag)

Ismerosomnek 3 evig folyamatosan ment a Windows 7 ujrainditas nelkul, de ugye ez a security patchek miatt azert nem kovetendo pelda. ;]


attila9988
(őstag)
Blog

Nekem teljesen más a tapasztalatom. Ha valamit be lehet állítani egységnyi idő alatt debian -on, elindítom, és soha semmi gondom nem lesz vele, akkor ugyanezt be lehet állítani egységnyi idő x 2 alatt win 10 -el, és egyáltalán nem biztos hogy nem lesz vele semmi gondom. Pontosabban olyan még soha nem volt, hogy ne lett volna vele gondom. Ráadásul a teljesítménye is messze elmarad ugyanazon vason szinte minden feladat esetén. (sql, web alkalmazások, backup szerver, file műveletek... talán ez a legnagyobb szenvedés). Egy halom speciális esetre való script -et/programot írtam, amit widnows -on gyakorlatilag lehetetlen kiváltani, mert egy sor feltételnek kell teljesülnie, ami windows -on nem adott.

Ami azt illeti, nekem desktop -hoz is ezerszer kényelmesebb. A kedvenc DE -m az i3. (az i3 -at rajtam kívül bizonyíthatóan még legalább 3 ember használja a világon akiről tudok.. :P ) Minden gombnyomásra történik, egeret nem piszkálom ha nem muszáj. Minden működik, mindenre van megoldás. Ha valami feladatra össze kell dobnom valamit, egy egész szerszámosládám van ott, ahol a win csak egy notepad -ot tud felmutatni, meg egy cmd -t. (Bár fontos megemlíteni, hogy a microsoft azért ennyi év után ad egy *nix környezetet is, ami valamennyire csökkenti a lemaradását)

Apróságnak tűnik, de én licenc -ekkel bíbelődni sem szeretek. A debian -t oda telepítem ahova akarom, azt csinálok vele, amit akarok. Win -hez pedig van egy sor megkötés. Egyszer olvassátok el a licenc -et. Meg fogtok lepődni milyen kitételek szerepelnek benne...

De persze mindegy. Ezek mind csak eszközök, egy vacak számítógépen. Ha neked az adott területen jobban beválik az egyik mint a másik, akkor azt kell használni, és kész.


attila9988
(őstag)
Blog

Ismerek egy asszonyt, akinek az a hitvallása, hogy se számítógépet, se telefont, se semmi más digitális kütyüt nem frissít, mert hogy idézem: "rátesznek valamit, hogy vásárolni kelljen, és így nem lesz baja".. :DD


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Biztos vagyok benne, hogy alufólia sisakban netezik, hogy a gondolatait se tudják befolyásolni. :DDD

ysengrin: akkoriban még tudtak megbízható oprendszert írni. :D


Jesus_Shaves
(aktív tag)

Nekem pedig volt, minden verzióval. Saját mail app - ami szerintem amúgy kiváló - egy idő után nem tudott bejelentkezni sehová. Legutóbbi frissítés kinyírta nálam a night lightot és az nVidia színbeállítások is használhatatlanok lettek (ugyanaz a gép, ugyanaz a driver verzió, friss install után is második monitor színei kaotikusak). Volt újrahúzás is, ugyanilyen eredménnyel. Visszament az 1803, ott minden jó.
Az olyan apróságokat, hogy az explorer nem jegyzi meg az előnézet méretét, vagy bizonyos könyvtárak megnyitásakor összeomlik már fel sem veszem.
De nekem már a sima használat is körülményes, másfél tucat 3rd party progi kell, hogy kényelmesnek mondhassam valamennyire - ez Linuxon is megvan, de itt egyetlen paranccsal elintézhető + a konfigokat is csak lekérem githubról, esetleg a NAS-ről.
Vagy ott van az autostart - fele annyi automatikusan induló programmal is majdnem háromszor annyi idő a Win indulása (login-tól számolva) mint egy "bóti" Manjaro GNOME esetében. Itt konkrétan nem is látom a Discord töltőképernyőjét. Lehet persze, hogy egy 2018-as gépen már a Win a gyorsabb, de nekem sajnos hét éves masinám van.

Nagyjából ilyesmire gondolok, amikor azt mondom, hogy egy Linux jelenleg kulcsrakészebb, mint a Windows 10. Pedig én a Win-t is imádom, illetve imádnám, ha nem lennének az ilyen "apró" nyűgök vele.


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Pont akartam én is írni, hogy gyakorlatilag nekem is évekig ment a (Win 7-es) gépem. Párhavonta volt egy reboot a békesség kedvéért, és annyi. Maximum akkor állt egy rövid időre, mikor valamiért a belsejében kellett matatni (szerencsére nem volt ilyen túl gyakran).


Pugna
(kezdő)

Én évekkel ezelőtt feltelepítettem. Azóta gond nélkül cad-ezek és játszok rajta. Minden szoftver automatikusan frissül, nem kell vele foglalkoznom. Nekem valahogy szerencsém van a win10-el.


Lacika112
(aktív tag)

Kisgép nappaliba 1 évig ment win7 el újraindítás nélkül. Semmi extra nem volt rajta asszony arról filmezett meg néha egy kis játék. Aztán ki kellett kapcsolni mert ráfért már egy portalanítás :C

Ráraktam win 10 et (heti 1-2 alkalommal ültem oda filmezni) nem volt olyan valami baja ne vagy frissített vagy "döcögött" (mintha a gép minden erőforrása le lenne zabálva) vagy hisztizett nem tetszik neki valami. Beállítottam valamit pár nap vagy egy frissítés felül is írta az akaratom.

Ment rá vissza win7 köszöni tökéletesen elvan 2 hete retkeltem ki megint szóval egy évig megint elvan magával.


waveson
(tag)

Neked van igazad teljes mértékben.
Főleg azzal hogy az adott területre mi válik be a legjobban!!
Nekem azt nem sikerült megvalósítani még, hogy Linuxon valami gördülékenyebben fusson, mint windowson, akár desktop akár szerver szinten. Persze nálam vannak sokkal nagyobb linux guruk! :P
Linuxot csakis célfeladatokra használok egy ideje, amire a cygwin nem jó már. Az utóbbi időben már egyértelműen a win felé hajlok, így töredék időt sem töltök már linuxxal. Ez nem azt jelenti hogy nem tudom használni már, hanem hogy a linux fejlődését már nem tudom így nyomon követni.
Én szerintem Linux csak annak való, aki azzal tölt el több időt, nem pedig winnel...Ezzel anno én is így voltam, aztán egyre több gondom adódott. Egyre többször az volt, hogy amiatt állt a munka, mert nem volt kompatibilis a hardver a rendszerrel, sőt, soha nem is volt, és nem is lesz. Erről nem a Linux tehet, hanem az adott gyártó, de ez nekem nem vigasz egyáltalán :R


waveson
(tag)

Hát, win10 tud gondokat okozni ha nincs alatta nagyon erős vas, és gyors adattároló. Gyors=SSD kb.
TiWorker és társai..
Sűrűn előfordulhat 100% diszkhasználat hdd-nél.


attila9988
(őstag)
Blog

Azért itt megjegyezném, hogy 2019 -ben kompatibilitási gond is több van windows -al, mint linux -okkal. Win10 számtalan, csupán pár éves hardware -el nem működik normálisan, mert megszűnt a támogatottsága. Ez egy halom usb eszközre, nyomtatóra, de még régebbi intel igp -kre is igaz, amik win10 -el szaggatnak ha megmozdítasz egy ablakot, viszont vígan működnek egy debian -al, és ez utóbbi esetében így is lesz, amíg meg nem hal a gép a következő 10 évben.


attila9988
(őstag)
Blog

Ne felejtsd el, hogy a win7 támogatása hamarosan véget ér. Amikor megtörténik, erősen ajánlott lesz hogy keress valami más megoldást helyette, vagy húzd ki a gépből az utp kábelt...


attila9988
(őstag)
Blog

Egyébként használok én is windows -t, amikor muszáj (mert van amikor muszáj), vagy ha szeretném hogy sokkal lassabban működjön a gép, mint amúgy. :D
De elmondom neked, hogy volt már olyan eset is, amikor egy software, ami egyébként csak és kizárólag xp -n volt hajlandó működni, és ott is csak speciális feltételek teljesülése esetén, végül úgy került "megmentésre" az xp -s gép halálakor, hogy linux -ra felhúztam egy hasonló környezetet, amit hajlandó volt elfogadni. Az eredeti terv az volt, hogy majd win10 -en él tovább, de ez végül teljes bukásnak bizonyult.

[ Szerkesztve ]


wwenigma
(Jómunkásember)
Blog

Látszik hogy az emberek nincsenek tisztában azzal hogy minden egyes proci tartalmaz erratum-ot, ezeket javítják BIOS fw update-tel. Teljesen normális dolog....

Nekem Gigabyte B450 Aorus M lapra szerintem ez jött meg tegnap, AGESA ComboAM4-1.0.0.3ab kóddal. Ja és még mindig aktív a Gen4 PCIe opció. :)

[ Szerkesztve ]


janos666
(nagyúr)
Blog

Ha tényleg nem volt reboot egy éven át, akkor mit számít, hogy jönnek-e rá frissítések a következő egy évben? :D
De ilyen használati célra rá lehet nézni pl. a Win10 LTSC-re is, az sem telepíti magát újra félévente (persze [fél-]havi CU-k arra is vannak, de hasonló Win7-re is volt eddig).

(#59) wwenigma - Mondjuk azért a hibás random generátor talán biztonsági gond is lehet (olyasmi színekben is lehetne festeni a hírt, mint a Spectre esetén).

[ Szerkesztve ]


wwenigma
(Jómunkásember)
Blog

8th gen intel errata sheet - [link]
LGA2011-v3 Socket cpu errata [link] [link]
AMDFamily 17hModels 00h-0Fh errata [link]
AMDFamily 16hModels 00h-0Fh errata [link]

Van itt minden mint a bucsuban, ezeket javitjak folyamatosan, mindket oldalon ucode frissitessel...


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

A W10 ltsc-t nem veheted meg otthonra. Filmezést és kis játékot viszont manapság bármelyik népszerű Linux disztró megoldja, mindezt biztonságosan és ingyen.


janos666
(nagyúr)
Blog

Úgy rémlett van valami trükk (nem warez kategóriás), amivel gyakorlatilag használható (valami nevetségesen hosszú evaluation időszak újraindítgatás, vagy ilyesmi). De lehet, hogy tévedek.


CPT.Pirk
(Jómunkásember)
Blog

Nem tudok erről, de nem hiszem, hogy szükség lenne ilyesmire.
Felraksz egy Steamet Linuxra, alapból is sok natív Linuxos játék mellett ha bekapcsolod a SteamPlay-t minden címre, akkor a natív Wines játékok egy részét is lehet nyomni rajta...

üzenetek