üzenetek

hozzászólások


stefi76
(tag)

Nem csak, hogy legálisak, hanem direktívák is vannak MINDEN termék valamilyen formájú újrahasznosításra a környezetvédelem miatt. Nem csak toner fronton, minden szegmensben.
Ez evidens.

Egyedül a másolás tiltott - tehát az utángyártott test, nem a töltött - illetve a töltés után az, hogy fennmaradjon a védjegy a toneren-patronon, azt el kell tüntetni róla, az jelezni kell, hogy töltött termék.

Valószínűleg megtámadható lenne az eljárása a HP-nek, Samsungnak ugyanis maximum felhívhatná a figyelmed, hogy nem eredeti kellék van a gépbe, de azt, hogy megtiltsa használni, azt nem tehetné meg.
Csak az emberek nem olyanok, hogy emiatt pereskednének tömegesen.

Kiskapuk vannak elég okosan.
Például van olyan funkció már HP tintasugarasban - 650-es, 652-es patron például viszonylag újak, de ezen elven fognak szerintem már működni a jövőben tintánál - amiben a felhasználói fülön van olyan hogy "HP patronvédelem engedélyezése". Illetve a másik funkció meg evidens, hogy "tiltása"
No, ezzel kapcsol az ember egy olyan funkciót a nyomtatóban - tehát nem a driverben van beállítva, hanem a driver által csak kapcsolgatjuk a nyomtatóban ezt a beállítást, amit minden számítógépen így fog használni, ha átdugjuk egy másik gépbe, hogy ott nyomtassunk vele - ami azt eredményezi, hogy a beletett patron csak az a nyomtató fogja látni és ezáltal használni onnantól fogva, ha bármilyen másik nyomtatóba átteszed, az kiírja, hogy "védett patron".
(Van rá piár szöveg, hogy a hamisítás ellen meg stb-stb...de a lényeg az, hogy ha kiveszik, akkor ne lehessen újratöltő cégek által feltölteni, úgy, hogy az utána random vevőnek el tudja adni. )

No és innentől aztán ha kiürül azt lehet csinálni vele, hogy csakis abban a nyomtatóba használható még újratöltés után is.
Ezzel is a cél az, hogy csökkenthessék valahogy az újratöltést.

Egyébként ez alapból ha jól tudom telepítésnél nem aktív, a felhasználónak kell átkapcsolni ezt a funkciót.

Na de a lényeg, hogy mennek az okosságok minden módon...

üzenetek