üzenetek

hozzászólások


#90088192
(senior tag)
Blog

Meg egyszer, elindul, és stabilizálódik.

Azt jelenti, hogy bele kell számolni azt is , hogy van amikor csak második indítás sikerül, vagy levegős az üzemanyag rendszer, ezért felpörög a motor, majd vissza esik a fordulat.... Tudod ilyen helyen dolgozom most, elotte meg UPS. A Perth-i nemzetközi reptéren ez volt a minimális elvárás. :R

Szerk:

Ha több generátor van akkor szinkronizálni is kell, az sem semmi egy hideg indítás után.

[ Szerkesztve ]


traz75
(tag)

Lesz még az RX 580 is annyi. :))


#16939776
(nagyúr)
Blog

Elindul, de nem rakhatod rá a teljes terhelést, csak miután meleg a motor s működik a fordulatszám tartása. Ott ahol több aggregátor van, még az is időt igényel, hogy ezek össze legyenek szinkronizálva, hogy rá lehessen velük táplálni ugyan arra a hálózatra.
Szervernél egyszerűbb a helyzet, mert az előállított feszültséget egyen irányítanak és DC-vel töltik az akkukat, így akár még ingadozhat is a "hideg" generátor felől jövő feszültség frekvenciája így az nem sok vizet zavar.

(Megelőztek)

[ Szerkesztve ]


Victorio
(aktív tag)

Ahol egy pár másodperces áramszünet is milliárdos károkat okoz ott miért nincs egy TIER 3-4 szintű vész-áramellátó rendszer kiépítve?

Ha normálisan lenne megcsinálva (2 független betáp az áramszolgáltatótól + redundáns vészeseti diesel vagy gázos generátor + redundáns UPS a kapcsolási szünetek áthidalására) akkor ilyen nem fordulhatna elő.

Vagy kamu az egész, és direkt van így, hogy be lehessen a leállás miatti áremelés trükköt vetni 2 évente.


#90088192
(senior tag)
Blog

Azt le se írtam, hogy az elindulás és amíg eljutunk arra a szintre hogy maximális kimeneti teljesítményt elérjük, az két különböző dolog. Nem lehet a gerjesztest csak úgy maxra csavarni. A gazmotorok meg különösen érzékenyek erre. Egy 1MW teljesítményű gazmotornak kb 2 perc mire eléri a csúcsot, a Dízel rugalmasabb kb fele idő kell.


#06658560
(félisten)
Blog

Rémlik, de mit beszélsz mellé, ha már hozzászólsz? akkor írd le te, hogy zajlott le az a konspiráció, amely kábel elvágásával okoz áremelést a chipek piacán!


MasterDeeJay
(veterán)
Blog

A cégnél ahol vagyok ott két betáp is van pont ilyenek miatt mert külterületen van és előfordulhat olyan hogy nincs áram. A gépek mindegyike szünetmentesen van, a nagy gépek nem, de 5-10 perc átkapcsolni attól függően milyen gyorsan ér ide a villanyszerelő.

De mindegy mert az építtető cégnek úgyis van biztosítása meg a gyárnak is ha gáz van...igaz?


#90088192
(senior tag)
Blog

Amit én nem tudtam, hogy 100MW nagyságrendű a fogyasztás. Azért ott erősen el kell hogyan lehet az athidalast megoldani gazdaságosan. Mert ugye arra akkor is szükség van, ha betáplálás között váltunk.


Victorio
(aktív tag)

Össze kell mérni a kiépítés bekerülésének nagyságát a kiesés okozta várható kárral, aztán dönteni.

Az is egy döntés, hogy van biztosítás, vagy belefér az extraprofitba, vagy egyszerűen leszarják a kockázatot és 19-re lapot kérnek.

Technikai korlátja nincs a megvalósításnak. Gondolom nem egy berendezés vesz föl ekkora teljesítményt, hanem több gyártósor több gépe összesen.
Szét kell tagolni több kisebb egységre a vész-áramellátást.


Fecogame
(veterán)
Blog

Inkább ne romoljon el semmi :DDD


strogov
(senior tag)

Jó is az amikor itt a ph-n megszakérti valaki azt amit sok ezer mérnökórával terveztek specialisták, és évek óta üzemeltetik sok milliárdos nyereséggel. Ez már a sokadik gyáruk, szerintem pontosan tudják mit miért csinálnak.
12nm-en nem fognak árat emelni egy ilyen miatt. Ez nem egy cunami, hogy újra kelljen húzni a gyárat. Ezen a szinten ráadásul van konkurencia is.


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Gondolom nem az Intel a konkurencia 14nm-en ;]

[ Szerkesztve ]


ncc1701
(veterán)

Arra a mérnökórára gondolsz, amit a pénzügyi döntést hozó emberkék áthúznak, h drága? Mert gondolom kb mindenhol úgy megy.


Energie X
(őstag)
Blog

Új hír:

Az nVidia a globális chiphiány miatt újra gyártya a régi nagyágyúkat: Geforce 2 GTS, Geforce 3 Ti 500, Geforce MX440, Geforce 4 Ti4200
:D :D :D

[ Szerkesztve ]


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Gyártja....


Victorio
(aktív tag)

Leírom, mert nem vagy tisztában vele mit jelent a szünetmentes áramellátás.

A fogyasztó közvetlenül egy UPS-en van.
Ez kétféle szokott lenni általában:
1.) Kettős konverziójú.
Ez azt jelenti, hogy a bemeneti feszültségét egyenirányítják, ezzel töltik az akksiját, majd újra szinuszos feszültséggé alakítják.
Ebben az esetben tök mindegy, hogy a bemeneten fesz kimaradás van vagy ingadozás, a kimenet stabilan beállított értéken van.
2.) Offline
Ilyenkor a bemeneti feszültség direkben kikerül a kimenetre amíg a megfelelő értékeken belül van. Amint kikerül a tűrésmezőből (legyen az kimaradás vagy ingadozás), átvált akkuról táplált üzemre.
Ebben az esetben sem történik kimaradás a kimenetén.

Azaz mindegy hogy kimarad a betáp, vagy csak kilép a tűréshatárból bármilyen irányba, a fogyasztó megtáplálása folyamatos.
Ezért is hívják szünetmentesnek.
Az, hogy a bemenetet a szolgáltató adja vagy egy generátor az mindegy.

A behaluzott összeesküvés elméletemhez itt egy grafikon a HDD-k $/GB arányának alakulásáról.
Egész szép csökkenést mutatott egészen egy árvízig.
Az árvíz után egyrészt jelentősen megugrott, és a plusz árat nem indokoltan sok ideig tartotta, majd amikor már tényleg nem lehetett ráfogni akkor sem az árvíz előtti mértékben esett, hanem jóval laposabban.

Valamint kérlek mellőzd ezt az alpári stílust, hiába arc nélkül írsz itt valakinek, próbáld ezt úgy tenni, hogy a szövegedért akár a való életben se vágjanak pofán.


#90088192
(senior tag)
Blog

Akkor most nézzük meg mekkora egy levilagito gép energia szükséglete, vagy éppen a zonas izzitast végző berendezés energia igénye.
Ami UPS-t láttam, az max 1MW környékén volt, igaz lehet őket párhuzamba kötni. Egy a bibi, az akkumulátor park ami kell hozzá, mert ugye a készenléti AGM akkumulátor általában 150Ah esetén ~30A tartós kimeneti áramot visel el tartósan károsodás nélkül, indító áram max 40A környéke. A feszültséggel meg nem lehet az egekbe menni, mert az IGBT sem csoda szer, átüt.
Tudom léteznek 1MV körüli DC transzfer rendszerek, de azok pont nem az olcsóság minta képei ismét.
Az érintés védelmet most hagyjuk is ha 1500V DC fölé mész akkor teljesen más szabványok vonatkoznak.

Vagyis a probléma, ekkora léptékben eszméletlen nagy akkumulátor telep szükséges a megoldáshoz, ami azt jelenti, hogy lehetséges a szünet mentesítés, de kb 20-30% extra költség lenne a telepítés, és akkor még nem néztük a karbantartást.

Nyugi, nekem is ez volt az első gondolatom, megoldható.

Csak nem gazdaságos. :R


wolfman
(veterán)

Nos én se azt sem tudom bebizonyítani, hogy ez szándékos volt, de azt sem, hogy nem. Lehet véletlen volt, de kb. tényleg meg akarják majd velünk fizettetni a kiesést. Az viszont furcsa, hogy az elmúlt években (ez már akár tizenévre is érthető) nagyon furcsa okokra hivatkozva emelnek árakat a gyártók különböző szegmensekben. Ez amilyen komoly hír, valahol annyira nevetséges is már. Fel volta készülve generátorokkal, de így is hatalmas a kár és heteket vesz igénybe az újraindítás. Nem, akkor nem voltak felkészülve, ez nem felkészülés.


#90088192
(senior tag)
Blog

Hallottál e már a magyar közútkezelő brigádok című színjátékrol?

Tudod minden évben büszkén bejelentik, hogy felkészültek a télre, aztán amikor leesik az első, ho akkor bejelentik, hogy hora nem csak a télre készültek fel. :C


Victorio
(aktív tag)

Nálunk 1MVA az UPS, 20p áthidalási idővel. 4 db egység van összefűzve, külön-külön akku teleppel gépenként.
Nem egy borzasztó méretű az akkublokk, egy kb 30 nm-es helységben van az egész cumó.

De a levilágító géphez nem értek. Mennyi egy egység teljesítmény szükséglete?


#90088192
(senior tag)
Blog

Az egész gyár 300MW környéke ha jól emlékszem szóval 30X300 ami a négyzetmétert illeti... Ha 1 a PF, általában 2X a túlméretezés szóval 600MVA amiről beszélünk, mert a kapacitások akkor bírják 10 évig.

[ Szerkesztve ]


Victorio
(aktív tag)

És szerinted az a baj, hogy nem férne el?
Önmagában csak a clear room területe 87 000 nm.
Az egész kóceráj valami irgalmatlan nagy méretű lehet.


#90088192
(senior tag)
Blog

Nem a méret, számold ki mennyibe kerülne 600X az 1MVA rendszer :K


#90088192
(senior tag)
Blog

Nem+a+méret,+számold+ki+mennyibe+kerülne+600X+az+1MVA+rendszer+:K+

Ahogy nekem lejon legalább $1 millió per darab, amibe nem biztos hogy benne van a klimatizált környezet.
Volt cégem épített 1MVA BESS rendszert, sajnos nem kérdeztem meg tőlük mennyibe került, de ha jól emlékszem 1MWh volt a kapacitása.


Darmol
(senior tag)

Amire te gondolsz annak nem a hozzáértő szakmérnökök munkájához van köze, már csak azért sem mert lassan nagyítóval sem találsz olyat a közútnál aki bármihez ért. Aki értett bármihez az elment azok miatt a főnökök miatt, akiket nem a hozzáértésük miatt neveztek ki és tartanak helyben.
Alapvetően azt sem árt figyelembe venni, hogy ilyen helyzetekben nem a teljes áramellátást kell pótolni, csak a kritikus folyamatokét. Még a kritikus folyamatok is sokszor egyszerűen és olcsón biztosíthatók, pl. pneumatikus vezérlő rendszerek sűrített levegőjéhez elég egy nagyobb tartály. Tehát csak az egyéb módon nem kiváltható rendszereket kell biztosítani, ami azért nem az egész üzem. Az én tapasztalatom inkább az, hogy a mindenhol és mindenben nagyeszű menedzsment vezetés szerint minden fajta redundancia túl költséges, még azok is amik nem csak szükségesek, de jól kimutathatóan megtérülő befektetések. Sokszor döntenek kifejezetten a szakmai és szakértői javaslat ellen, ilyen-olyan okokból. Kivétel ez alól csak az szokott lenni, ahol az üzem vezetése maga a tulajdonos aki a nulláról húzta fel a vállalkozását, de ez sem általános.
Szóval nem kell őket mentegetni, ha már egy kis csuklómunkával megoldható vízhiány is nyafogásra készteti őket.


Semplar
(őstag)

Igen. A legjobb szünetmentes az egész világra ráterhelni a kiesésből keletkező károkat, hisz tehetik.


#90088192
(senior tag)
Blog

Ne érts félre, nem védem őket, hanem leírom az okokat, kb tárgyilagosan :K

Ebből Mindenki megteheti, hogy levonja a következtetések.


Z10N
(veterán)

Vegig se olvastam. Instant aremelkedes :D


drotsztyuart
(tag)

Vizhiany az ocean kozepen oceani eghajlat mellett.
Veletlen aramkimaradas.
Hat persze.
Krisztus. Ahhoz hogy valaki ezeket elhiggye nagyon okornek kell lennie.

Egyszer kellett volna hazudni egy hihetot (ufo invazio, godzilla) :DD


bteebi
(veterán)

Már régóta várták, de csak nem jött az a k**va árvíz, földrengés se volt, az igazgatótanács által gyújtott bozóttüzeknél meg mindig rossz volt a szélirány. Szerencsére Józsira lehetett számítani az építkezésről. :U

#91: Már a cikk címe is megmozgatta a használtpiacot is, és a Bitcoin tőzsdén is megremegtek a cápák. :DDD

[ Szerkesztve ]


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Te milyen vízhiányról beszélsz?

Vagy olvastál egy fél sort, és most arra reagáltál, tévesen? :D

[ Szerkesztve ]


nakos1212
(senior tag)
Blog

Ez a csávó évek óta ebből a stílusból csinál karriert, engedd el..


adlersson
(aktív tag)
Blog

Mer' az óceán közepén 50+ éve először fordult elő, hogy tavaly egyetlen tájfun sem érte el a szigetet, így nem volt egy normális eső sem, ami feltöltse a víztározókat. Most kútfúrásokkal próbálkoznak, de ez nem fogja hirtelen megoldani az összes vízproblémát.

Az meg kb. 1 perc Googelezés után kideríthető, hogy miért drága tengervizet használni. De jön még pár ilyen év mint tavaly, aztán hirtelen már a tízszeres köbméterenkénti ár sem lesz majd drága.

üzenetek