[Re:] [Victoryus:] otp - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


thiclyoon
(aktív tag)

"Nem kevés pénz van az OTP mögött és nem tudnak egy folyamatosan működő, hibátlan rendszert összedobni?"

Out of context, de szoftverfejlesztőként csak mosolyogni tudok :D összehasonlításképp: egy OS (mondjuk Win7-8-10-11) nagyságrendileg 50 millió kódsor. Ezalapján el lehet képzelni egy bonyolult rendszer méretét (backend - frontend - mobilkliensek - atm-ek - belső rendszerek és még ki tudja mi más... egy OTP-s mobilapp nagyságrendileg 100k sor lehet mindennel együtt, és a biztonságért ugye még csak nem is ez az első felelős). Ezekhez vegyük hozzá ezt:

"As anyone who has ever used a computer knows, software is seldom error-free. A statistical average for software used in critical systems (flight control, air traffic control, etc.) shows that programs average 10–12 errors for every 1,000 lines of software code. This was clearly unacceptable to NASA for use on the Space Shuttle.

The result achieved by the 300 IBM programmers, analysts, engineers, and subcontractors was impressive. An analysis accomplished after the Challenger accident showed that the IBM-developed PASS software had a latent defect rate of just 0.11 errors per 1,000 lines of code—for all intents and purposes, it was considered error-free. But this remarkable achievement did not come easily or cheap. In an industry where the average line of code cost the government (at the time of the report) approximately $50 (written, documented, and tested), the Primary Avionics System Software cost NASA slightly over $1,000 per line. A total of $500 million was paid to IBM for the initial development and support of PASS."

A számokat 1980-as óta történt inflációval figyelembe véve kellene nézni, de ha csak maival nézzük, akkor is 320k ft / kódsor, és még ebben is bőven van hiba. Persze akkor még nem voltak olyan magasszintű nyelvek, mint most, a tudásmegosztás is más volt, de nem kellett annyi örökséggel megküzdeniük például. És ez csak a kód, az infrastruktúrát, terheléseket, alkalmazottak hibáit bele se vettük.

A fentihez hozzátenném, hogy bár software is seldom error-free, soha nem tökéletes. Ilyen egyszerűen (gyakorlatilag) nem létezik (ha a szoftver használható és arra is lett tervezve), amennyiben a hello world-ön túl vagyunk.

[ Szerkesztve ]

üzenetek