[Re:] [VoidXs:] Így hallotok ti: átlagember a hifista ellen - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


psyho85
(aktív tag)
Blog

Wut? Ez most milyen kontextus? Vagy valami új viszonyítási pontú dB?

96 dB+96 dB=99 dB. A csendes szoba és a maxon üvöltő zene között irdatlan a különbség… 20 dB különbség felett a halkabb forrás gyakorlatilag elhagyható.


Tikakukac
(titán)

Nem throttling volt a gond.


ztsoft
(őstag)

Ja hogy a Linux verzió... Az nem kicsit elavult

Te linkelted Dave-nek pár napja, [link], csak én is kipróbáltam. :U Már az elején írtam, hogy Arch Linux alatt próbáltam, ezek szerint ezen átsiklottál.

A Wine-t meg hagyjuk, nem fogom csak ezért feltenni, meg szenvedni a különböző MS függőségekkel.


VoidXs
(nagyúr)
Blog

Ha jel-zaj viszonyról beszélünk, akkor adott zajszint mellett összeadással kapod meg, hogy hol van a jel, ugyanis ez nem két szint összeadása (amit te írsz le), hanem szorzása (mert arányokról beszélünk).


JHC
(tag)

Nekem jó a hallásom, de nem vagyok audiofil, viszont egy 128-kbit, és egy 192kbit-es mp3- között azért meghallani a különbséget. Fúképpen a magas lesz részletesebb a nagyobb bitrátával, az algoritmus miatt, valamint a mély is kicsit más. Egyéni zenehallgatásra a 256-bit-es mp3, már szerintem jó, a 320-ast, már nem hallom meg hogy annyival jobb lenne.


VoidXs
(nagyúr)
Blog

Épp ezért van az előkelő második legrosszabb helyen a programban is az MP3 128, mert objektíve is annyira rossz.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Ne vigyük már le erre a szintre pls. :R Nagyon nem egyszavadak ezek a váladzok. Ld. burkolási görbe időfüggőségének hatása...


VoidXs
(nagyúr)
Blog

Pedig de, a hang minden formája nagyon egyszerű, alapszintű rendszerelméleti fogalmakkal tökéletesen leírható jelenség, aminél a tankönyvi példák bonyolultabbak. Nem is lehet más, hiszen semmi másról nem beszélünk, csak egy adott pontba befutó légnyomás- vagy feszültségváltozásról. A gyakorlat minden formájában igazolja, a szakma is így áll hozzá, egyetlen kivétel a hifisek vélt, semmilyen tapasztalati módon nem bizonyított világa. Az, hogy "de én hallom, te pedig nem értheted meg, mert szerintem szar a füled", nem tapasztalati bizonyíték. Csúnyán elhasalni ilyen és ehhez hasonló vakteszten már az, és ez mindennapos. Nem értem, hogy miért merülhet fel egyáltalán, hogy potik hangjáról (xd) beszélünk, amikor 10-ből 0 hifis képes megmondani a normális MP3 és tömörítetlen közt a különbséget.

[ Szerkesztve ]


fatpingvin
(őstag)
Blog

most mondjam hogy az én méréseim (totál más téma, akusztikus önreprezentáció: a pszichofiziológia, a bioakusztika és a viselkedésökológia hármas határterülete) során egyszer az egyik pilothoz elfelejtettem fülest hozni úgyhogy a cimborám egy totál más karakterisztikájú fülesét használtuk visszajátszáshoz. utóbb néztük hogy a legzavaróbb komponens az egészben az összes felvételben jelen lévő dobozhang volt a rossz akusztikai csillapítású tanszéki szoba miatt :D szóval ez a "mielőtt a motyót tuningolod rendezd be a szobát" kérdés ez nagyon vastagon benne van.


RandomName
(aktív tag)

Örülök, hogy tetszett. :)
Amikor először szembejött a sztori, nekem az egész hetem bearanyozta. :)


bkercso
(nagyúr)
Blog

Hát furcsak világ lehet ez a hifis, ha nem is valós. :D


bkercso
(nagyúr)
Blog

A dobozhangot se hallják sokan. Nézd meg a YT-os BT-dobozépítőket: senki sem használ csillapítóanyagot a hangszóró mögötti térben.


Kovbob
(senior tag)
Blog

Hali. Nem akarok audiofileskedni, nem is tartom magam annak, de nekem egy bajom van ezzel az összehasonlítással az pedig az hogy gondolom ez a program mivel unityben van az alap windows mixert (vagy minek hívják nem tudom pontosan) használja kimenetnek. Na most ebből adódóan, ha ebben megnyitom a waw fájlt meg ugyanazt a fájlt foobarban wasapi exlusive-ra állítva a kimenetet, teljesen különböző hangot kapok (foobar javára) hiába ugyanaz a tömörítetlen fájl. Nem lehet véletlen megcsinálni, hogy ez a teszt is wasapi exlusive-ot használjon kimenetnek és ne szóljon bele a tömörítéseken felül még a windows is bele a hangba? Azért feltételezem, hogy a jobb fajta zenelejátszókban nem véletlen lehet kimenetnek azt használni. Lehet ebben a tesztben is jobban kijönnének úgy a különbségek a tömörítések között. Nem állítom ezt persze biztosra, de lehet sokat segítene. Márcsak azért is mert ha egy sima youtube zenét hallgatok is, sokkal jobban tud szólni, ha foobarból játszom le, mintha simán böngészőből, hiába ugyanaz a forrás. Bocsi ha hülyeséget mondtam nem megkérdőjelezni akarom ezt a tesztet, csak laikusként jegyzem meg.

[ Szerkesztve ]


CounterBoci
(senior tag)
Blog

Én amatőr vagyok azért nem okoskodtam bele. Viszont az feltűnt, hogy eltűntek a zenéből azok a részletek, amik számomra az élvezetet adják, de betudtam a tömörítéseknek. Akkor lehet nem is az volt a különbség?


Phülöp
(addikt)
Blog

"De állítólag van aki hallja a színeket és látja a hangokat"

műtét után kaptam olyan fájdalomcsillapítót itthonra, hogy tényleg

[ Szerkesztve ]


#94257664
(senior tag)
Blog

Teljesen mindegy milyen Windows API-n keresztul megy a zene, hacsak nincs valami nagy gebasz, ugyanaz az eredmeny (kivetel az ASIO de az mas teszta, hangszerfelvetelre van).


dabadab
(titán)
Blog

Az ASIO-n is ugyanaz van, csak hamarabb :)


VoidXs
(nagyúr)
Blog

Sajnos tényleg van ilyen. Én azzal oldom meg, hogy amint feltelepíti a Windows automatikusan a drivereket, törlöm is őket, így elkerülöm, hogy a DAX2 és hasonló csodák tönkretegyék a hangot. Tüneti kezelése az összes hangeffekt letiltása.

[ Szerkesztve ]


Kovbob
(senior tag)
Blog

Hangefektek alapból levannak tiltva, driver meg nincs külön a dacomhoz csak ami a windowsban van. Igazából csak egy észrevétel volt végülis a különbségnek így is ki kell jönnie amennyiben tényleg van a tömörítések közt. Csak lehet nehezebb így észre venni az apró különbségeket


fatpingvin
(őstag)
Blog

jó azért ne keverjünk itt mindent mindennel: van a hozzá nem értés, van a néző által feltételezett hozzá nem értés és van a simán trehány munka. ez alapján nem egyértelmű hogy te melyikre gondolsz.

üzenetek