üzenetek

hozzászólások


jokeph
(nagyúr)

P4-ből egy faja 875-ös chipsetes lap lenne nagyon jóó, viszont az AGP-s csúcskártyákat a jó öreg 478-as Prescott CPU-k aligha tudják teljesen kicsavarni. :U

AMD alapon már jobb a helyzet, van olyan AMD-s AM2-es lap, ami natívan AGP 8x-os slottal bír, meg DDR2-es ram támogatással (pl. MSI K9MM-V, max 2*1 GB, ha ez sz
mít), ebbe mehet az X2-es Athlon, ami a 478-nál klasszisokkal erősebb.

X850XT AGP-s ATI, az jó kis kincs lenne. :U

X1950 GT 256 MB, ezek egy időben könnyen beszerezhetőek voltak, a GeForce 6800 Ultra teljesítményét felülmúlják, inkább az utolsó AGP-s 7-es sorozatú GeForce-val vannak súlyban. :K


jokeph
(nagyúr)

Én elégedett vagyok/voltam az s775-ös retro cuccommal, sokáig használtam (lásd aláírásomban, HDD+W10x64-el), de jelenleg az X38 s775 helyett az X58 s1366 a használt konfig, nagyon jól húz.

Az X3360 is bitang volt pedig, 3,7-re húzva, stabil 51 Gflops teljesítmény, HDD-vel is ugrott mint állat.

Most éppen az "X79"-el variálok, de csakúgy mint az X58-nál, itt is 4/8-as CPU-t szereztem be, magas single-core értéküt, és valszeg a HT itt is tiltásra fog kerülni.

Van egy i5 6600k is, de egyelőre OC nélkül, H170-es lapban, DDR3-as ramokkal.

Az otthoni "csúcs" gépem a legszerényebb magszámban, mivel abban meg i3 7350k van, igaz az DDR4 3000 rammal, 4,2@4,8-ra húzva.

Most az "X79" piszkálja legjobban a fantáziámat, nagyon kíváncsi vagyok, fog e menni az olcsó kinai lapban a Qiad-Channel (az X58-as rendszer triple ddr3 channelje érezhetően dob a rendszeren).

s775:

Végre, hosszú idő után sikerült egy P35-ös, DDR3-as lapot beszereznem, L5408-as XEON-nal, ezt is ki kell vallassam, többek között az X5450-es XEON-al is.


orosziem81
(tag)

Nem bántásból, de én erősnek érzem le "retrózni" a 775-öt. Régi, de nem annyira gyenge!

Én -és úgy sejtem még sokan mások is- ezt a rendszert mai napig használják. Megfelelően upgradelve nagyon is jó a teljesítmény viszonya.

Pl. munkahelyen 4. generációs I5 lassabb, mint otthon a 775+Xeon. Ez persze csak saját, szubjektív tapasztalat.
Ahogy már korábban is írták, ennél a rendszernél majd a jobb VGA-k fognak komplett rendszer cserét követelni, mert hiába a Xeon, nem fogja tudni kiszolgálni.


orosziem81
(tag)

Neked jelenleg milyen VGA van a 775-höz?


laceszgamer
(addikt)
Blog

Na igen, csak úgymond akkor már nem lenne úgymond annyira korhű a dolog, illetve ha már összeállna a konfig X2-t azért sem szeretnék bele, mert nosztalgiáznék pár régebbi játékkal, azok között meg van pár ami nem nagyon csípi a valódi két magos procikat.

De még távlati projekt, bár lehet a nyáron megpróbálkozom összevadászni a dolgokat, igazából a VGA a neheze, ha az megvan a többi már részletkérdés. :D


Adis87
(csendes újonc)

Sziasztok!

Jó làtni, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy a 775 még nem lefutott cucc. :)
Nekem egy Maximus II Formula lapom van egy X5470-nel ami 4.2GHz-en megy (4.8 a vége :) ) és 8GB ddr2 Dominator rammal.
Egy strix 1060 is volt mellette ( most 780Ti Poseidon) minden mai jàték UWFHD-ben magas beàllitàsokkal fut. :)
16GB ddr2 RAM érkezik hozzà, így még tovább fogom tudni hasznàlni. :)


jokeph
(nagyúr)

Igazad van, a retro jelző jobban illene a 775 előtti cuccokra. (minden relatív, az s775-ből vannak azért igen szerény megoldások is, még áttokozott 478-as Prescott Pentiumok, DDR1-es rammal, ez tán az Intel egyik legtovább élő foglalata).

Azért van nekem is, mert elégedett vagyok a teljsítmény/ár viszonyszámokkal.

Az Asus P5E3 Deluxe (X38+ICHR10 chipset, DDR3 ramos lap) lapommal meg maximálisan elégedett voltam, bitang jó a lap tápellátása és a gyári hűtés is kiválóan van megoldva, kemény OC alatt sem forr el semmi, W2000-től W10-ig minden OS-el remekül működik.

Egyedüli "hátrányként" a max. 8 GB-nyi ramottudom felhozni, de ezzel még együtt lehet élni.

Az Intel I850-es konfigom inkább retro már, S478-as P4 2.0 GHZ-es Nortwood Pentiummal, és 4*256 MB RD 800-as Rambus ramokkal, ebben van egy 80-as IDE HDD és egy "overkill" Saphire Radeon X1950 GT 256 MB (nem volt értelmes AGP-s VGA-m, ami nem az MX440).

Ragyogóan jól viszi az NFSMW-t. ;]

A legrégebbi működő cuccom, az s462-re épül. (Abit NF7-S 2.0 + Athlon XP 3000+ 2*512 MB Corsair XMS ramokkal, CL2-esek.) :K

PII/PIII-al nem nagyon foglalkoztam, CPU van többféle is, működő lapnak mindig is híján voltam. :(

Nagyon retro: 8 bit-es személyi számítógép, azaz Videoton TV-Computer alias TVC, dupla 5"25-ös floppy meghajtóval. :DD

Most egy Asus P5K3 Deluxe WiFi-ap lapot várok, L5408-as XEON-al. :))

[ Szerkesztve ]


elistvan
(senior tag)

Mindezt milyen vga-val érted el?


jokeph
(nagyúr)

AM2-be létezik "sima" egymagos Athlon 64 is, pl. A64 3200+. :U


eldiablo
(addikt)
Blog

Pedig amikor megjelentek az első "kétmagos" majd az első "négymagos" Intelek, már akkor elavultak voltak.
Kifejtem miért:

Mivel gyártástechnológiailag az AMD akkor is előttük volt mint most is, elkezdték össze drótozni a processzorokat, így születtek meg a kétszer egymagos szörnyszülöttek amik eleinte 90nm-teren jöttek, aztán 65nm-terrel. Borzalmas fogyasztás, borzalmasan alacsony teljesítménnyel.

Aventyr Tuningja

Hát igen, a Netburst a CPU gyártás sötét középkora. Szerencsére visszatértek a rendkívül modern architektúrára, a PIII-at sikerült tovább reszelni és a "P5" generációnak megszületett a Core termékcsalád. Igen ám, de kellett négy maggal versenyezni ezért két kétmagost drótozott össze az Intel jobb híján így született meg többek közt a Q6600 a maga 2x4MB L2 cahce-el.

Saját eredmény OC Gathering 2018 Vol 1.

Igaz hamarabb dobták ki a négymagos megoldásukat, de nem is lett technológiai szempontból akkora előrelépés.
Memória kezelése a 775/771 platformnak borzalmasan gyenge, ezen csak a Core i család tudott javítani, ugyanis akkor másolták le az AMD megoldását.

Amiért én simán elavultnak nevezem, az hogy a kétszer két mag csak a rendszerbuszon keresztül tudott egymással kommunikálni, ergo ha a #0 mag szeretett volna feladatot átadni a #3 magnak, vagy szeretne kiolvasni a #2 vagy #3 mag cache-éből, akkor bizony nem tudja direkt megtenni, hanem a rendszerbusz tempójának kiszolgáltatva kell át "nyúlnia" .
Olyan szépen cseng az a 12MB L2, de az igazából csak 2x6Mb. Lehet hogy egy mai i3 ~3Mb L3-al van, de azt a 3Mb-tot töredék idő alatt írja tele és üríti ki a 775/771-hez képest.

#159, Joci, részemről mehet.


jokeph
(nagyúr)

+1. Ezzel csak egyet tudok érteni. :K

A K8-as AMD cpu-ba integrált IMC-je anno toronymagasan verte az Intel core/core 2 széria megoldását.

Az első core i, ahogy írod, volt képes ezzel csak a versenyt felvenni (gyökeres és szükséges változtatás, ugyanúgy ahogy az FSB elhagyása és az új rendszerbusz, a QPI bevezetése is kellett mint egy falat kenyér, Így lehetett már csak ugrásszerű rendszerszintű teljesítmény növekedést elérni.

Anno ment is a fikázás a C2Q megoldása miatt. ;]


orosziem81
(tag)

Értem, és köszönöm a részletes magyarázatot.

Alapjában véve ezek objektív adatok, számok, technológiák.
Azonban mint írtam érzésre ez az "elavult" gép gyors és máig megállja a helyét az én szememben.

Fenntartom, hogy lehetséges, ha egy normálisan szerelt Ryzen/I5-ös rendszer 1 éves használata mellől ülnék át a mostani 775 elé látványosan lassabb lenne, de ilyen lehetőségem nincs.
:R :DD

[ Szerkesztve ]


Dilikutya
(félisten)

Érzésre egy frissen telepített, nem agyonhasznált Core 2 Duo is tűnhet fürgének 4 GB memóriával, bár már a netezésnél kételkedem, szerencsére évek óta nem ültem ilyen gép előtt tartósan. Mostanra pedig az összes dolgozónál le tudtam cserélni ezeket is. Amúgy pl. egy pár évvel későbbi Pentium, ami ugye nem a Core 2 Duo kategóriájában indult, is lehagyja ezeket a procikat DDR3 memóriával. A 2 magosakat mindenképpen. A C2D Xeon párja meg architekturálisan ugyanaz, nagy előnyt én nem érzek benne, legfeljebb a 4+ magosakban. Persze jók ezek kicsi pénzből, de koruknál fogva én nem most már nem ruháznék be ilyenre, a CPU még csak elmegy az idők végeztéig, de az alaplapok már nem. A nyers erőben nem kételkedek, engem az idén már 6 éves AMD A10-6800K is tökéletesen kiszolgál, pedig az nem volt felsőkategóriás proci, igazából a középnek is csak nagyon az alja CPU erőben, az RX570 sem kínlódik mellette, jó azért 4 mag, és nincs is húzva, csak fixen belőttem a turbo órajelre, bár tudom, hogy 4600 MHz-ig biztosan stabil.


jokeph
(nagyúr)

A 771-es XEON csakis azért jó, mert jó áron lehet hozzájutni. ;]

Egy Q9650-ért max a fanatikus gyűjtők fognak 15k-t vagy többet adni (15k-ért már igencsak combos sandy/ivy bridge CPU-at lehet kapni). :K


Anubys_HUN
(csendes tag)

Asus Gtx970 Strix OC


Anubys_HUN
(csendes tag)

Neked is egy kommenttel feljebb.

Amúgy a konfig lényegi része:
- Asus p5q3 lap
- Q9650 cpu
- 16 giga ddr3 @ 1333
- Asus Gtx970 Strix OC

User overclock semmin nincs.


VinoRosso
(veterán)
Blog

Valami ott nagyon nem stimmel. GTAV-t én is toltam még évvekkel ezelőtt 775-ös Xeon konfigon GTX 670 társaságában és nálam nem volt ilyen magas CPU kihasználtság és a GPU is 99%-on ment. Gyanítom, hogy a 30 FPS-es vsync miatt lazsál a VGA, de a magas CPU kihasználtságról lövésem sincs.


Johni5
(őstag)

Azt néztem én is,ha 30 fps limit van,akkor miért ilyen magas a cpu használat a vga kihasználtsághoz képest.Szimplán lehet,hogy hogy kevés volt a rendszermemória is.Mindegy, hárman összeülünk,és letoljuk az összes platform játéktesztjeit azonos körülmények között azonos vga-val.775 nél chipsetenként is lemérem a különbségeket,mert annó is piszkálta a csőröm az x38 vs p45 egy szimpla HD4890 nel.Itt csak lapot váltottam,és hatalmas különbség jött ki játékok terén.CPU-nál hajtunk majd az azonos órajelre.Ebben majd a srácokkal megegyezünk.4GHz lesz az talán,ami mindennel elérhető.AM2 ből.-itt nem lesz meg a 4GHz :DDD - indulunk a vörös oldalon,és 775 től a kéken.775 kivesézős lesz.--Asszem aljától a tetejéig van mindenféle cpu-nk--


VinoRosso
(veterán)
Blog

Itt van teszt 7950, ami jóval erősebb a 7850-nél, ráadásul alasonyabb órajelre húzott cpu-val, és teljesen másként néz ki a GTAV.


Alpi.
(addikt)
Blog

Ja, tök más. Itt is 100% szinte végig a cpu. :)
25-45 fps között...

[ Szerkesztve ]

üzenetek