üzenetek

hozzászólások


tomchy
(tag)

Hello!

Nekem is előjött ez a Google Play frissítés probléma pár hete.
Csak akkor frissít, ha törlöm a tárhely adatait, egyébként nem. Több eszközön sem.
De csak egy ideje. Mit lehet vele kezdeni?

Az említett LAN beállításoknál alapból nincs is router,ISP,ISP


tomchy
(tag)

köszi, végül a #573 megoldás működni látszik, de tök gáz, hogy így kell mókolni...


mergesmate
(tag)
Blog

Áprilisban kiadják majd hivatalosan is a javítást tartalmazó frissítést, addig viszont csak privát üzenetben osztogatják a linket az új FW-hez, hogy teszteljük.
Nálam bevált, nincs vele gond, feltettem Drive-ba: Link


GAthersw
(csendes tag)

Kikerült a javítás, és a play áruház frissítés mellett az #563-ban jelzett Chromecast problémám is megszűnt.


asturel
(őstag)

Privát akart lenni :(

[ Szerkesztve ]


Alajos85
(csendes tag)

Sziasztok!

2 hete sikerül beszereznem egy Armor z1- es routert.
Egyenlőre nagyon megvagyok elégedve vele.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a tv-n lássam a routerre dugott winchester tartalmát.
Jelenleg látja plusz hardverként a tv-m, de amik a winchesteren vannak fájlok azokat nem.
Mit kell ilyenkor tennem?
Samsung UE55KS8000 tv-m van.

Csinálni kell valami plusz mappát, vagy a meglévőket átnevezni, vagy mit tegyek?
A segítségeteket előre is köszönöm! :R

Alap felhasználó vagyok. Nem igazán értek hozzá.

[ Szerkesztve ]


Alajos85
(csendes tag)

Az NBG6816 és az usb2 (Z: ) vinyó ugyanaz, vagyis a z van rá dugva a routerre.
De h belekattintok az NBG6816 ba az üres, a másikon (Z meghajtón) meg ott vannak a cuccok.

A tv-n is az üres NBG6816- ot látni. A Z winyót nem.
Próbáltam az NBG6816 ba bele másolni tartalmakat, nem engedte.

Hogy lehet azt megoldani, hogy a z winyó tartalma látszódjon az NBG6816 ban, azaz a laptopon is ha belelépek, illetve a tv-n is. ( Gondolom ha a laptopon jó lesz a kkor a tv-n is.)



A tv ezt látja.



Bele lépve üres , mint a gépemen belelépve.


Laptopon is ebbe belelépve üres



D@reeo
(aktív tag)

SZia.
Az Expoert Mode, File Sharing, SAMBA be van kapcsolva? Ha igen, akkor SMB protokollon el kell érned a tartalmat ilyen módon:

\\192.168.1.1\usb1\
Ezt írd be intézőbe vagy total commanderbe. Amit te látsz az egy másik protokoll (UPnP) szerintem, de hogy hova kell másolni a médiát, hogy a többi hálózati eszköz lássa, azt nem tudom.

TV-t tudsz SMB protokolt használni és beírni vagy kitallózni a fenti címet?


csobolade
(csendes tag)

Szia!
Nekem ugyan LG tv-m van, de ott van egy olyan megkötés, hogy a hálózaton a merevlemeznek csak azon tartalmát látja a video menüpontban, amik a video nevű mappában vannak. A router hálózati beállításaiban meg eleve csak ez a mappa van megosztva, mert ha minden más is meg van osztva, akkor a tv gyakran nem látja a filmeket. Ez azért van, mert a router egyszerre csak vmi 60.000 filet tud megosztani, folyamatosan pásztáz, és ha épp úgy gondolja akkor a 60.000-be beleférnek a fényképek, de filmek nem. Tehát lefordítva a legegyszerűbb: merevlemezen létrehozni egy mappát, aminek a neve video vagy videok, sajnos erre nem emlékszem, abba belemásolni a filmeket, routerbe bele, router beállításaiban a megosztani kívánt mappa pedig csak ez, csak olvasásra. Zenéknél a mappanév music, képeknél photo.

[ Szerkesztve ]


sgeza
(veterán)

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a beacon interval értéke miképpen módosítható? Én nem találtam a felhasználói felületen, és nem tudom, hogy melyik fájlban lehetne módosítani. Nem találtam eddig sehol.

[ Szerkesztve ]


D@reeo
(aktív tag)

AKk esetleg nem látta volna, jött FW Update a DNS problémára


sgeza
(veterán)

Azt láttam, hogy jött firmware (már pár nappal ezelőtt), de mi volt a DNS probléma?

[ Szerkesztve ]


D@reeo
(aktív tag)

Ha visszaolvasol szerintem le van írva, sajna nem emlékszem pontosan. Nem vagyok benne biztos, de olyasmi rémlik, hogy pl. a Google Play áruház nem működött valami DNS probléma miatt és manuálisan kellett hekkelni, de mivel nekem nem volt bajom, nem is követtem annyira és nem maradt meg.


sgeza
(veterán)

Megpróbálok visszakeresni.
Azért érdekel, mert nekem egyébként működik a play, de mégis vannak furcsa történések, amiket egyszerűen nem tudom konkrétan semmihez kötni, mert sokmindenen múlik. Ezek közül az egyik a router, mint opció.

[ Szerkesztve ]


D@reeo
(aktív tag)

Mik a furcsa történések?
De szerintem frissíts FW-t, főleg, ha nem piszkáltál bele.

Esetleg így? [link]


sgeza
(veterán)

Legfrissebb fw van fent, és ebbe nem piszkáltam bele. A furcsaságok, amiket nem biztos, hogy egyértelműen a router okoz, de nem nagyon találok rá semmilyen magyarázatot:

- néha beakad a net, ilyenkor wifi ki-be, vagy váltás a 2,4 és 5GHz között megoldja, illeteve egy kis várakozás után is adott esetben megoldódik időnként. Ennek az a tünete, hogy egyszerűen cseszik bejönni mondjuk egy weboldal, vagy bárehol máshol bármi, ami netet igényel. Lehet, hogy az IPv6 okozta (mondjuk miért kéne annak ilyet okoznia?), de azt most kikapcsoltam.
- Időnként azt játsza a telefon, hogy nem fut le az Android biztonsági mentés folyamata. Most kikapcsoltam az IPv6-ot, utána lefutott. Ettől még persze lehet bármi miatt. Ha a router okozza, akkor miért nem megy IPv6 bekapcsolt állapota esetén?
- Használok egy egyébként nagyon jó képességekkel rendelkező szinkronizáló progit, ami mindenhova ment rendesen, azonban a Google Drive-ra történő mentés néhány fájl (idő, adatmennyiség?) után egyszerűen megáll, és nem csinál semmit. Ez így állna az idők végezetéig. Megszüntetni csak az alkalmazás kilövésével vagy a netkapcsolat elvételével lehet. Ez könnyen lehet, hogy alkalmazás hiba, azonban ha privát DNS-nek (a készüléken) beállítom a reklámblokkoló dns.adguard.com címet, akkor viszont simán működik rendesen. Tehát nyilván valahogyan valamilyen DNS dologhoz lehet köze a problémának. Ettől még persze lehet az alkalmazás hibája, de mindenesetre érdekes, és nem értem, hogy miért lehet ilyen hibája, ha annak van. Hozzá kell tenni, hogy ugyanezen a készüléken adguardos dns beállítás nélkül simán megy a Drive alkalmazás, illetve a Totalcommanderrel a Drive pluginnel is simán másolok a Google Drive-ra. Szóval ez azt támasztaná alá, hogy inkább alkalmazás hiba. Ez esetben egyébként efelé hajlok.

Nem tudok most így több konkrétumot megfogalmazni, mert elég sok összetevős a dolog. Leginkább a net irányába történő kapcsolat valahogy néha mintha akadozna.
Azért nem tudom pontosan megfogalmazni a problémáimat, mert nem fordulnak elő következetesen mindig. Tehát általánosságban működik minden rendesen, csak időnként jönnek furcsaságok a kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]


ktomi80
(csendes tag)

Nálam is ez volt, mindaddig amíg ki nem kapcsoltam az IP V6-o t(DIGI).
Utána megszünt minden problémám. Google appok frissülnek normálisan a telefonokon, drive fel-letoltesek is rendben mennek.
Viszont, ha meghajtót akasztok a routerre, egyszerűen nem tudom mukodesre bírni.
Nem látja se a TV, se a gép. lehet nem jol van formazva? exFAT.
Már masra tenyleg nem tudok gondolni...


sgeza
(veterán)

Köszi!
Egyébként olyan is előfordul időnként, hogy a playen egy alkalmazás frissítése esetén várakozik egy kicsit, mire elindul a letöltés. Az elfogadhatónál szerintem egy picit többet várakozik. Mintha valami nem működne rendesen a kapcsolatban, és egy time out után továbblép. De ez csak egy érzés vagy hasonlat.
Mindegy, szórakozok még majd.


mms99099
(friss újonc)

Hi, I'm sorry I use the google compiler, in the openwrt forum [link] they managed to add the quantenna wifi 5ghz driver, please check, check this topic for driver and updates as well. [link]

[ Szerkesztve ]


asturel
(őstag)

Foglalkozik most valaki OpenWrt portolással a routerre?

OpenWrt-be (még csak community szinten) bekerült az NSS (hardveres gyorsítás (nat, pppoe, wifi, crypto, stb..), másik routeren tökéletesen működik (C2600)), mivel a SoC már támogatott egy ideje (trunkban), gondoltam adok egy esélyt a routernek, aztán jöttek a meglepetések:

/SPI Nor/ flash: a layout teljes káosz, rootfs_data a rootfs előtt van, a "partíciókat" a bootloader adja át a kernelnek (ez már nem támogatott), a kernel partíció mérete (2M) túl kicsi az új openwrt kernelhez , ezt még "újrapartícionálással" meg lehetne oldani, de akkor a bootloaderhez is nyúlni kell (különben a kernelből csak 2MByte-ot tölt be) vagy a kernel helyére lehetne rakni egy bootloadert :D

4G eMMC: /egyelőre/ nem működik :(

5GHz WiFi: qcom binárissal vezérelhető elvileg (nem teszteltem, tekintve, hogy vannak blocker problémák még), a Netgear R7500-on rc.local-al van megoldva (pár parancs), lehetne luci-hoz packaget írni, hogy lehessen webui-ból konfigurálni, de ez még nagyon a jövő :D

Valaki esetleg csinált saját dts-t? Vagy (jobban) ért dts-hez? :D Odáig már el sikerült jutni, hogy felismeri az emmc-t, csak tovább kellene paraméterezni az sdc1/sdc3-t (vcc, clock rate, stb...).

Érdekes amúgy, hogy csomó dolog félbe lett hagyva, pl. 6817-en már mmc-ről bootol (nálunk sajnos a bootloaderből hiányzik az mmc subsystem), illetve dualboot-hoz is megvan a partíció (de ezt se látom, hogy bárhol használva lenne), elkezdték az ubifs-t is beépíteni, de az is kikommentezve maradt.. :D


sgeza
(veterán)

Én sajnos ilyen szinten nem értek hozzá, de érdekelne a dolog. Amiben tudok, szívesen segítek!
Korábban volt ilyen jellegű törekvés, akkor roscsa kollégámmal (Chal fórumtárs hathatós segítségével) történt egy kis adatgyűjtés az alaplapi soros porton a bootolási folyamatról. Olvass vissza, darabszám tekintetében nem volt régen, hátha veszed hasznát!

Szerk.: 319-es hozzászólás, illetve annak környezete!

https://logout.hu/tema/re_zyxel_armor_z1_oriasi_izomrouter/hsz_319-319.html

[ Szerkesztve ]


asturel
(őstag)

Serialt már bekötöttem a leírásotok alapján, illetve ubootból hálózatról felbootol az új kernel, de nem tudom, hogy van-e értelme ezzel foglalkozni. Az 5GHz WiFi miatt eleve már "tákolás" az egész :/. De a legnagyobb gond, hogy nem tudom, hogy hogy lehetne "értelmesen" felrakni végfelhasználók számára is.

A gyári firmware alól lehet módosítani az uboot változóit (azaz, hogy "máshonnan" bootolja a kernelt), elbaszás esetén csak serial-on keresztül lehet javítani (bár gyakorlatilag copy/paste 2 parancs gyári firmware alatt: set + saveenv). Másik megoldás amit írtam, hogy felgányolni egy 3. bootloadert (mert alapból a zyxeles jön be -- ami természetesen jelszóval védi a master bootloadert (uboot) és minden (újra)indításkor más a jelszó), ami betölt máshonnan egy kernelt (ezt lehetne flashelhető image-kent).
Mellesleg ezzel a csodás flash layout-tal (rootfs_data a rootfs előtt!) 1MByte-t elpazarolt a Zyxel. :W Ami még vicces, hogy tele a gyári kernel ilyen kommentekkel:

/* TODO: may need to fine tune when get real NBG6816 board */
/* TODO: need to fine tune when get real NBG6816 board */
.... Hasonlók miatt hamar alábbhagyott a lelkesedés :D

btw. #562 223.254.253.252:80 címen érhető el, én úgy csináltam, hogy ssh tunnelt hoztam létre.
PuTTY-ban (Connection -> SSH -> Tunnels):
Source port: XXX (localhost:XXX-en fog bejönni)
Destination: 223.254.253.252:80
Local + IPv4

(Természetesen routerre sshzva fog csak működni)


sgeza
(veterán)

Szóval érdemes inkább idővel venni egy értelmesebb routert? :D
Lehet belőle bármi értelmeset faragni?

[ Szerkesztve ]


asturel
(őstag)

Írtam egy regényt, aztán mikor elküldtem volna beléptett újra és nem küldte el. :D
Szerintem nem lenne rossz router ez, leszámítva az 5Ghz wifi-t, de pl az emmc szerintem királyság.
Igazából az 5Ghz wifi-t leszámítva minden működik azt hiszem (mivel élesben nem igazán használtam), de küzdök még vele egy kicsit (ha már relatíve sok időt beleöltem -- napi 10p :D) , csak jelenleg nincs ötletem, hogy merrefelé induljak. Átportoltam a drivert + programot (ami RPC-n vezérli a kis topaz csodát), de inicializálás után egyszerűen nem jön semmi adat és itt megreked, hiba nincs. Mintha a PCIe BAR lenne rosszul konfigurálva, vagy valami apróság, de sajnos nem túl népszerű ez a konstrukció így nincs honnan puskázni (ez a device tree /DTS/ nekem elég új dolog, sok mindent nem lehet / nem tudom hogy kell megoldani vele, pl. zyxelesek megnövelték a PCIe read timeout-ot 20x akkorára, lehet ez kellene nekünk is -- csak nem látom, hogy DTS-el ilyet lehetne, kernel forráshoz meg már nem divat nyúlni -- vagy akkor valószínűleg nem fog bekerülni hivatalos openwrt repoba)


sgeza
(veterán)

Olyankor lépj vissza a böngészőben, nagy eséllyel visszahozza a szöveget, és akkor onnan kimásolhatod.

A többihez nem nagyon tudok mit hozzászólni. Lehet esély arra, hogy valamilyen értelmesen összerakott főzött rom legyen rajta szerinted?


asturel
(őstag)

Próbáltam, de nem jött be. Igazából amik kellettek "workaroundok", azok már adottak voltak a platformon (ipq806x), gyakorlatilag csak annyit tettem, hogy csináltam egy device tree-t/configot (ami régen kernel-ben board volt), az annyit tesz, hogy definiálva vannak gpio/irq, stb.. (kiguberáltam a zyxel-től kapott forrásból) nincs semmi tákolás, hivatalos openwrt (trunk/master/snapshot).

Egyedül az 5Ghz wifi a kérdéses jelenleg, arról meg gőzöm sincs, hogy fog-e működni (vagy előbb megunom :D). Ha sikerül működésre bírni akkor kicsit komolyabban letesztelem a cuccost aztán az is lehet, hogy kijön valami blocker hiba is ;] . (Jelenleg csak hálózatról tftp-ről felbootolom az uimage-t aztán konstatálom, hogy még mindig nem kel életre az 5Ghz)

Írtam amúgy a netgear-es developernek, hogy megosztaná-e velem a device configot, illetve hogy van-e újabb kernel driver. Megnéztem a netgear oldaláról leszedett drivert és koppra ugyanaz mint a zyxeles, szóval azért jó esélyt látok rá, hogy ez működni fog /valamikor/. :D Van egy olyan érzésem (mivel kernelben nem láttam az említett timeout hack-en kívül mást), hogy valami ~5 karakteres módosítás a configban lesz a nyertes :D, mint az emmc-nél is..

Flash layout sem para szerintem, más hivatalosan támogatott eszközöknél is láttam, hogy újrarendezték a layout-ot.

Mindenesetre ígérni nem ígérem, hogy lesz valami :D, NSS (hardveres nat) se került be (még -- bár nekem vannak kétségeim -- community szerint meggyőző érv az ekkora performance boost) hivatalos openwrt-be, anélkül szerintem nem éri meg (kimértem anno, software offload nélkül a NAT throughput ~300-400 mbit, vele 800mbit, de ilyenkor is 100% SIRQ CPU használat van, hardveres nat-tal /ilyenkor gyk. csak a 2 segéd CPU van csak használva, igazából a "fő" soc alatt is 4 CPU mag van -- 2 NSS core csinálja a crypto, pppoe, wlan offloadot/ viszont gyakorlatilag 1-2% CPU használat mellett kihajtja a 1/1gbitet).

Nem akartam ennyire belemenni vagy fals reményeket kelteni :D , nagyon side projekt nekem ez, sikerült jó áron beszerezni eggyel újabb qcom soc-os routert mint ez, így kíváncsiságból estem csak neki ha már itt van és még a serialt is korábban megcsináltam :D, sok időt nem fogok beleölni az biztos, akkor inkább elmegyek takarítani és veszek egy normális routert :D


sgeza
(veterán)

Igen, a hardveres NAT a másik, amit még akartam kérdezni, hogy az vajon megy-e (fog-e menni), mert az azért marhára nem mindegy!

Sajnos én is afelé hajlok, hogy majd inkább veszek egy normális routert, mert ez valahogy nem százas, annak ellenére, hogy elvileg működik rendesen, de valahogy mégis az az érzésem, hogy valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]


D@reeo
(aktív tag)

Hello, Ha véletlen valaki ilyen routert keres, az enyém eladóvá vált. Igény esetén torrent klienssel. Ha érdekel, plíz pü.

üzenetek