Warhammer 40.000 - PC játékok fórum

üzenetek

hozzászólások


Cifu
(nagyúr)
Blog

Felmerült egy igény, hátha lesznek érdeklődők az egyik legismertebb (bár ugyanakkor kétségkívül sok ellentmondással küzdő) sci-fi / gothic világának. A topic célja a világ hátteréről való diskurzus, és persze a hozzá kapcsolódó számítógépes játékoknak egyfajta gyűjtőhelye.

Hogy az első hsz.-nek valami értelme is legyen, egy kis bemutató azoknak, akik még csak lágyan megérintet az Istencsászár szelleme. :)

A Warhammer 40.000 (Wh40k vagy 40k) egy sötét és borús világ, amely 1987-ben jött a világra a Games Workshopos Rick Priestley és alkotógárdája által, a korábban kihozott Warhammer Fantasy (WhF vagy WF) táblás játék jövőbeli alternatívájaként. A WhF szabályait használták fel az új játékhoz, sőt, a világ is részben onnan táplálkozott (például a teljes káosz agenda ugyanúgy megtalálható mindkét világban, még a káoszistenek nevei és háttere is ugyan az). A játék alaphangulatát igyekeztek neves és kevésbé neves festők által megkomponált gigászi harcokat ábrázoló képekkel megadni.


A Wh40k első kiadásából származó borítókép, ma már megmosolyogtató minőségben

A táblás játék világa szélesebb körben csak lassan terjedt el, ám ebben nagy segítség volt Ian Watson 1990-ben megjelent Inkvizitor c. regénye, amit három másik követett. Szintén a szélesebb körrel való megismertetés célozta a számítógépes játékok megjelenése, az első, a Space Crusade ( letölthető innen a DOS-os változat ), illetve nem sokkal később a Space Hulk ( letölthető innen ). Mellesleg én is ezekből ismertem meg a világot. :)

A világ népszerűsége hamar az egekbe tört, jelenleg a GW első számú arany tojást tojó tyúkja, ennek megfelelően át is vette a stafétabotot a WF-től, például már kijött a Warhammer 40k szerepjáték is (végül is nem késtek vele sokat, csak olyan 15 évet...).

A világ vonzerejét nehéz megfogni, mivel alapvetően cseppet sem vidám, sőt, éppen hogy romlott, döglődő, sötét és kiábrándító. Az emberiséget (Imperium, vagyis Birodalom) egy évezredek óta már gyakorlatilag halott, kvázi bomlott elméjű Istencsászár irányítja, aki egy trónprotézisben vegetál, és hogy "isteni" elméje egy gigászi fénytoronyként világítson a hiperűrben, ehhez pedig pszi aktív emberek tömegeit áldozzák fel számára nap-mint-nap.


Az Istencsászárról készült 'szobor', amely még a Horus lázadás előtt készülhetett

A gigászi birodalmat különféle erők tartják egyben, amelyek olykor egymásnak feszülve igyekeznek az emberiséget egyben tartani. Az egyik ilyen hatalmas erő az Közigazgatás (The Administratum), egy olyan hatalmas és lassú bürokratikus szervezet, ahol még olyan bolygóknak is van saját intézménye, amelyek már évezredek óta elporladtak. Egy másik ilyen erő az Adeptus Mechanicus ( na ezt most fejből nem mondom meg, hogy magyarították ), akiknek a központja a Mars, és a technológiáért felelősek, és a felelősségtudatuk vallásba hajlik, ugyanis a sötét jövőben a modern technológia az emberek számára félúton van a misztikum felé, ezért rúnákkal telerajzolva és ájtatos imákkal illik őket használni. A legismertebb erő természetesen az Űrgárdisták rendjei, egyfajta lovagrendek, melyek genetikailag fejlesztett, és a leghatékonyabb páncélokba bújtatott és fegyverekkel felszerelt ember-óriások maroknyi, de hihetetlenül hatékony katonai ereje. Az űrgárdisták népszerűségére valamelyik GW oldalon azt írták, hogy az eladott Wh40k modellek 85% űrgárdista modell. Ezek után nem meglepő, hogy a GW székháza előtt is egy életnagyságú Energiapáncélos (Power Armor) űrgárdista szobor feszít:

Az űrgárdisták szerény száma miatt (talán egy millió jut több milliónyi emberek által lakott világra) persze a legnagyobb erő mégis a Birodalmi Gárda (Imperial Guards) szerényebben felszerelt, de nagy létszámú katonai ereje, amely a Birodalmi Flottával közösen igyekszik a rendet fenntartani.

Rajtuk kívül még tucatnyi erő mozgatja a Birodalomat, kezdve az Adeptus Arbiter-ektől, akik a rendfentartásért felelnek, az Ecclesiarchy-in át (ezt megint nem tudom hogy fordították, de effektíve Vallás-Államot takar), akik az Istencsászárt éltető vallási ájtatosságért felel, az ő katonai szárnyukig, az Adeptus Sorotiras-ig (Nővérrend, mivel egy korábbi Vallási rendből jött vezető lázadást vezetet, ezért megtiltották, hogy férfiakból álló katonai erőt birtokoljon - úgyhogy csináltak egyet kizárólag nőkből...).

Az emberiség túl persze több egyéb faj is jelen van, mint az emberekből kialakult Zömikek (Squats), akik a Fantasy béli Törpék megfelelői - voltak, ugyanis a 1990-es évek közepére már nem nagyon foglalkoztak velük a fejlesztők (94 óta Zömik modell sem igazán jött ki), és hogy megszabaduljanak tőlük, a Tiranidák szépen learatták az összes zömik világot a lore szerint.

Szintén Fantasy származékok az Eldák, akik az Elfeknek felelnek meg. Ők egy hajdan volt hatalmas és dicső, ám dekadensé és élvhajhásszá váló birodalom maradványait őrző faj. Bukásukkal együtt jelent meg a Káosz Szeme a galaxisban, a bukást túlélő eldák pedig szétszórt hajóvilágaikon küzd a túlélésért, miközben a napnál is világosabb, hogy már nincs jövőjük, azért harcolnak napról napra, hogy az elmúlásukat késleltessék.

A káosz a WF-ből származik, és annak megfelelően négy nagy káosz istent takar, Khrone a vér és harc istene, Slaanesh a kéj és fájdalom istene, Nurgle a betegségek, elmúlás és elfajzás istene, Tzeentch pedig a változás ura. A káosz már gyakorlatilag legyőzött egy birodalmat, az eldákét, és közel volt, hogy térdre kényszerítse az emberi birodalmat is, mikor az Istencsászár ellen fordította a vele megegyezző erejű Primachok (az űrgárdista rendek megalapítói) közül többet is, akik a Földet megszállva törtek hatalomra. A leghatalmasabb áruló, Horus majdnem legyőzte az Istencsászárt, ám végül "csak" halálosan megsebesítette, és a lázadása kudarcot vallott, így a káoszhívők leginkább a 'Káosz Szemébe' menekültek.


Horus követői a lázadás idejéből, középen Horus maga

Az utolsó "alap" faj a zöldbőrüek, az ŰrOrkok, Gretchinek (fantasy Goblin) és Snootlingok faja, akikbe kevés intellektuális hajlam, ám sokkal több vérszomj társult, ami azért érdekes, mert amúgy leginkább a gombákhoz köthetőek származásuk szerint. A kifinomultság nem az ő műfajuk, a páncéljukat az ŰrOrkok sokszor a saját bőrükre szegecselik fel, az járműveik pedig valószínűleg nem láttak kalapácsnál és fűrésznél bonyolultabb szerszámot, pedig még csillagközi repülésre alkalmas űrhajókat is építenek. Ők Gork-ot és Mork-ot, két istenüket éltetik, a harctéren pedig a vérszomj vibráló pszi energiákká alakul, ez a mindent elsöpörni képes Waaagh!!!.


Crimson Fist űrgárdisták küzdenek Űrorkokkal

A Games Workshop persze folyamatosan fejleszti a világot, a táblás játék az 7. kiadásnál tart, és időközben számtalan új fajt is behoztak, például a rovarszerű Tiranidákat, akik biológiai alapon hoznak létre mindent, az űrhajóktól kezdve a harcosokon át a harcosok által használt fegyver lövedékéig mindent élő organizmusok alkotnak. Ellenpárjuk az emberiség sötét technológiai korából származó gépharcosok, a nekronok, a szinte elpusztíthatatlan robotok. Az eldák is megkapták sötét árnyaikat a Sötét Eldák képében, akik olyan vadak és féktelenek, hogy már-már több közük van a káoszhoz, mint a túlélő testvéreikhez. Az egyik legújabb faj pedig a Tau, egy új és igen dinamikusan fejlődő faj, akik a japanimációs filmekben látható mechákkal szállnak harcba bárkivel, aki útjukat akarja állni.

A népszerűsége ha lehet, csak tovább nő, évről évre, ehhez a GW a THQ játékkiadóval szerződött, amelyek a kevésbé sikeres Fire Warrior FPS játék után a Dawn of War sorozattal úgy tűnik megtalálták a megfelelő hangot a tömegek felé, majd jött a közepesen jónak tekinthető Space Marine... és nagy csönd, majd hirtelen ránk szabadult mindenféle Warhammer 40k játék, amelyek viszont általában inkább leverik a lécet, mint átugorják. Jön egy Wh40k MMOFPS is, az Eternal Crusade, de tudni kell, hogy ez már a második ilyen próbálkozás, az első, a Warhammer 40k: Online ugyanis kudarcba fulladt.

A világban játszódó regények sajnos Ian Watson novellái után mélyrepülésbe mentek át, a 90-es évek második felében és a 2000-es évek elején kijött művek többsége inkább a tisztes iparosmunkák szintje (ilyen téren amúgy analógok a Warhammer Fantasy novellákkal), általában egyszer olvasós, de sokszor inkább még azt a szintet is csak éppen megütőek voltak. 2006-ban egy új sorozat indult, a Horus Heresy sorozat, ami visszamegy bő 10.000 évet, és a Horus lázadás eseményeit veszi végig. Hosszasan. Elnyújtottan. Nagyon. Szigorúan saját vélemény, de eme regények sem emelkednek ki éppenséggel a szürke középszerűségből, sőt, nem egy és nem kettő közülük egyenesen olvashatattlan fércmunka, továbbá sajnos sok téren sikerül ellentmondásba kerülni a korábban felállított Lore-al, szóval sajnos e téren sem túl jó a megítélésem róla.

A regényeken túl már képregények is megjelentek, ám "rendes" mozifilm még nem született belőle. Egy CGI (számítógépes grafika) film, a Bloodquest munkálatai megkezdődtek, ám finanszirozási problémák miatt félbemaradt, a készítő stúdió pedig feloszlott. 2010-ben egy alacsony költségvetésű CGI film, az Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie, ami ha őszinték akarunk lenni, akkor finoman szólva sem élvezhető alkotás, sem animáció, sem történet terén (hiába a GW regényírója, Dan Abnett írta a forgatókönyvet, egyszerűen szörnyű, de mivel Abnett a HH sorozat írója is, ezen annyira nem csodálkozom).

Készült egy fanmade filmhez fogható, az 'Inkvizitor' ( amit a Youtube-ról szépen ki is írtott a Games Workshop ). Természetesn készült pár fanmade film is, a legkomolyabb a német Damnatus ( Trailer erre) volt, amely azonban hivatalosan nem jelenhetett meg jogi viták miatt ( a német jogszabályok szerint a rajongók által készített film minden joga a készítőké lett volna, így a GW-nek semmi beleszólása nem lehetett volna - emiatt a GW egyszerűen nem engedélyezte a filmet, hiába a peticiók és egyebek... a félig kész film persze megjelent torrent oldalakon).

A legiényesebb eddig a Lord Inquisitor fanfilm, amit egy személyes projektként csinál 'Stargazer', egy profi CGI animátor, a Youtube csatornája erre található, érdemes megnézni.

Összeségében aki igényesebb Wh40k animációra vágyik, az vagy a Dawn of War 1-2 kétségkívűl jóféle intróit nézegesse, esetleg ha az igényeit lejjebb tudja adni, akkor a GW féle inkvizitor film szinvonalán lévő Final Liberation átvezető videókat.

A végére pár linkajánló:

Inkvizitor.hu Kötelező magyar honlap

Games Workshop, a készítő cég honlapja (sajnos a cég általános üzleti magatartását én finoman szólva is undorítónak találom)

http://www.belloflostsouls.net/, aféle jó kis pletykaoldal a GW játékokkal és eseményekkel kapcsolatosan

The Waaagh!, az űrorkok már az internetet is meghódítják

Lexicanum, egy nagyon jó (bár néha érdekes, furcsa) háttérvilágot bemutató Wiki oldal

Warhammer 40k Wikia oldal, egy másik, hasonló Wiki oldal

[ Szerkesztve ]


Crytek
(veterán)
Blog

Space Hulk: Deathwing-et várom végre ismét fps-ben lehet majd zúzni.
Sajnos ahogy nézem nem tétlenkednek és minden fillért ki akarnak sajtolni a címből és jönnek a szarabbnál szarabb Warhammerek.


Cifu
(nagyúr)
Blog

Ha FPS, akkor ott van még az Eternal Crusade. Egyébként a játékok terén két hullámhegy volt eddig, az 1990-es években volt a Space Crusade, Space Hulk 1-2, majd a Final Liberation és végül a Chaos Gate. Ezek ígényes és jó játékok voltak. Aztán kevésbé igényes korszak jött, és a 2000-es évek második felében jött ugye a Dawn of War és itt egy minimális emelkedés kezdett, de a Space Marine és a DoW2 óta igényes Wh40k játékot nem igazán láttunk....


Phobion
(őstag)

Szuper-szuper, köszönjük az összegyűjtött infókat! :R Tényleg jó lenne ha itt több élet lenne, mint más WH topicoknál. ;]

a császárról ez lehet jobb kép lenne, nem?

[ Szerkesztve ]


Cifu
(nagyúr)
Blog

Kismillió kép kering a neten, ha valaki rá szeretne keresni, akkor talál bőven. Én direkt nem a legjobb, legegyértelműbb képeket raktam a posztba.

Egyébként pedig 5 perc után itt ugyebár nem lehet posztot editálni, szóval ha akarnám se tudnám lecserélni. :P

[ Szerkesztve ]


Phobion
(őstag)

Igaz-igaz, jó lesz az úgy. :K :P


Phobion
(őstag)

Eternal Crusade amúgy eddig nem kecsegtet sok jóval, remélem a Béta-ra sokat fejlődnek. :F

Ez a web sorozat pediglen rajongó által készített ugyan, de fenomenális! :D

[ Szerkesztve ]


Cifu
(nagyúr)
Blog

Mi a gond az Eternal Crusade-al? :F


Blade_W
(tag)

link

Ezt is ajánlom olvasgatásra, bár ezt már inkább azoknak, akik jobban ismerik a 40k lore-t ;]

[ Szerkesztve ]


Crytek
(veterán)
Blog

Google azt dobta rá hogy MMO lesz azokat meg bottal se :(


Rexdemon
(aktív tag)

Népek, Inkvizítor.hu-n valaki ismer egy admin joggal rendelkező jóembert? Iszonyat régen regeltem ott, de admin azóta sem erősítette meg, szal nem tudok belépni. (figurafestéssel/konvertálással kapcsolatban keres(nék)ek embert)


Phobion
(őstag)

Nem tudom bétára(!) mennyit változik a grafika, de jelen pillanatban - szerintem, ne kövezzetek meg - , de a jó öreg Space Marine jobban néz ki, mint most Pre-Alpha(!) Eternal Crusade, szóval remélem ez még csak a jelen verzió miatt van így. ;)


Cifu
(nagyúr)
Blog

@Blade_W: Tényleg, a 1D4Chan alap minden ilyen terén. :)
Mondjuk az valamennyire szomorú, hogy ott írnak igazából alaposabban a Lore és a GW (nem túl baráti) állapotáról. Sajnos amióta Rick Priestley és Andy Chambers elhagyta a GW-t, a lore és főleg a konzekvencia terén brutális állapotok vannak...

@Crytek: Azért legalább egy videót nézzél már meg róla, mert ugyebár akkor kiderülne, hogy MMOFPS... ;)

@Rexdemon: Írj egy e-mailt a inkvizitorportal@gmail.com címre, az adott regelt felhasználónév / e-mail párost megemlítve.

@PhobioNN7: A Space Marine-ban sose láttál egyszerre két tucatnál több ellenséget a képernyőn. Itt akár több száz is elképzelhető. Nem szabad Crysis szintű grafikára számítani úgy, hogy egy harctéren 1000 játékos gyepálja egymást. Egyébként azt ígérik, hogy a látványvilág még fejlődni fog, sok még a placeholder ott.


Crytek
(veterán)
Blog

Semmi nem érdekel ami multis.Single párti vagyok.


Hintalow
(senior tag)

Juhúú, Warhammer topik :D

Ha wiki kell a világról, én ezt preferálom, szerintem nincs részletesebb :N

Két kiegészítés a bevezetőhöz:
A nekronok nem a technológia sötét korából származnak (az kb a 20.000-ik évben volt) hanem sacc 60 millió évvel ezelöttről, amikor is kis híjján kiírtották az életet a galaxisban. Még az eldáknál is ősibbek :K

A császárt sokféleképpen ábrázolják, (csak mert valaki írta, hogy más képek is vannka róla) ami nem csoda, lévén ő egyfajta megtestesülése a korai emberek hitének, egy felsőbbrendű lény, aki halhatatlan, a lore szerint gyakorlatilag ő volt Jézus, Buddha, Mohammed és rengeteg más meghatározó személy az emberiség történelmében, mielött felfedte magát, hogy vezesse az emberek birodalmát.

apropó, warhammer könyveket olvas valaki?


Cifu
(nagyúr)
Blog

A Necron és a Császár történetéhez: A Necron-ok háttértörténete már legalább kétszer változott, az első megjelenéssükkor (White Dwarf-os volt, még nekem is megvan valahol a blisterbe rakott Necron Warrior, amit csomagoltak mellé) még a Dark Age-es háttértörténetük volt, aztán ebből lett a C'tan-os, The Old One küzdelmes. Hogy aztán az 5th Edition-ban űr-egyiptomi megalomán robotok. Phew.

A császár detto ilyen, a háttértörténete zavaros, és a szépsége a dolognak, hogy függően attól, melyik forrást nézzük, egymásnak ellentmondó információk is találhatóak bennük. Ez a Jézus-Buddha-Mohhamed vonal nekem nagyon fejfájós, én kerülném. ;)

A novellák jó részét olvastam, ahogy OFF-ba írtam is, kb. az Ian Watson könyvek olvashatóak, igaz ott is vannak érdekességek (pl. felhajtja a space mariska a sisakrostélyt...), de ezzel együtt is szórakoztató, szerethető.

Amik viszont utána jöttek, az szörnyű. Akad egy-két szürke, elfogadható minőségű, de a többségen érezni az izzadságszagot, ahogy az író igyekszik valahogy túllenni az egészen, hogy aztán a következőnek kezdthessen neki. A Horus Heresy lenne a nagy váltás, de csak az első kb. három könyvig konzekvens, majd szétesik, és a minőség is szörnyű lesz.

Én is nekiálltam kétszer, másodszorra a Prospero Burns-ig jutottam. Ez szólna a kedvenc légiómról, a Space Wolf-okról (2nd Edition-ban gyűjtöttem őket, még mindig megvan a ~2000 pontos kis seregem, Drenyástól :DDD ), de az első 100 oldal kb. egy hónap alatt volt meg, míg korábban azért egy-egy könyv legfeljebb egy hétig tartott. Amúgy pedig kevés olyan van, amire azt mondanám, hogy igen, ezt megérte elolvasni... A Horus Rising és a The Flight of the Eisenstein mondjuk még tetszett, ahogy a Mechanicum, Legion és a Fallen Angel is. De ezeket tudnám felsorolni, amikre mondjuk úgy nem sajnálom utólag a rászánt időt... De az olyanokra, mint a Fulgrim, A Thousand Sons, Nemesis vagy a Prospero Burns... Na, ezek miatt az Exterminatust hívnám a GW fejére, hogy ki merték adni őket...

[ Szerkesztve ]


Phobion
(őstag)

én az egész WH40k "karrieremet" a Horus Heresy-vel kezdtem, mondván ne egyből a jövőbe ugorjak, hanem mindent az elejétől, de elolvastam már az Inkvizítor trilógiát is :D

más,
a Császár tudtommal "sámánok" együttes "reinkarnációja" még nagyon-nagyon régről
a vallási személyekhez meg annyit, hogy szerintem nem Ő volt, mert még a Great Crusade előtt a Terrán lévő összes vallást eltörölte, mondván, hogy a vallás babonákon és "agymosáson" alapszik, és ezért az Imperial Truth alapjai pedig az Egyenlőség, Tudomány, és a Galaxis meghódítása ( YouTube ), de ettől függetlenül Káosz párti vagyok, mert bizony a Császár nagyon elkalkulálta ezt az egészet, innen is látszik, hogy hihetetlen hatalma van, emberi ésszel "felfoghatatlan", de még sem egy Mindenható

UI.: bocsánat, de nem merek mindent lefordítani, és ha esetleg történetileg valami eltérne a mondandómban, akkor javítsatok ki :DDD

(#16) Cifu - "...olyanokra, mint a Fulgrim, A Thousand Sons..." ezzel a kettővel mi a gond? személy szerinte nekem nagyon tetszettek, Thousand Sons-ba Magnus-t nagyon sajnáltam :O

[ Szerkesztve ]


Cifu
(nagyúr)
Blog

ezzel a kettővel mi a gond? személy szerinte nekem nagyon tetszettek, Thousand Sons-ba Magnus-t nagyon sajnáltam

A Fulgrim egyszerűen értékelhetettlen irodalmi szempontból, teljesen követhetettlen mi miért történik, alap logikát messze nélkülöző események, és az, hogy az agyamentségbe átcsapó élvhajhászatról semmi, de semmi nem kerül ki a flottából? Nyilván az a több százezer, de inkább több millió emberből mindenki természetesnek vette az eseményeket... Eh...

A Thousand Sons egy másik véglet. Hogy megértsd mi a bajom vele, mélyebbre kell ásni. Az egész végül is a Nikaeai zsinatról szól effektíve. Számomra a Nikaeai fejlemények kifejtése roppant hiteltelen lett. Bakker, kismillió hasznos pszi-használó van a Birodalomban. A Birodalom első (a Császár maga) és második embere (Malcador) is pszi-aktív. A birodalom alapját a warp-képes közlekedésre a Navigátorok jelentik, szintén pszi-aktívak, ahogy a birodalom kommunikációjáért a pszi-aktív asztropaták felelnek.

A zsinat alapvetően onnan eredeztethető, hogy Leman Russ, az űrfarkasok Primarch-ja "feljelenti" az egész Thousand Sons Légiót, és ezzel kvázi Magnust is a Flesh-change miatt (nem tudom, ezt hogy magyarították sajnos). A Flash-change egy genetikai hiba, ami egyben a Pszi-aktivitást jelenti a Thousand Sons-oknak. Namost emiatt megtámadni a Pszi-ket és a Librarianokat iszonyú szűklátókörűség. Az egyik óriási plot-hole, hogy emiatt miért kellene a többi rend könyvtárosait is tökönszúrni, a másik pedig az, hogy ha egy genetikai hibából adódóan büntetik a Thousand Sons-okat, akkor pont, hogy Russ-nak csendben kellett volna maradnia, hiszen az ő rendje (és még több, másik rend, Blood Angels included) is pengeélre kerülne elviekben egyből, hiszen a Space Wolf-oknak is megvan a saját genetikai hibájuk, a Wulfen átka, ami miatt az űrfarkasok egy része vadálattá válik (erről később). Ezt a vonalat még csak fel sem vetik a regényben, holott tudjuk, hogy nagyon sok rend küzd genetikai hibákból eredő problémákkal...

Na segond, szóval a Flash-change feljelentés érkezik. Mit csinál a Császár erre?

Neki áll egy felkiáltásos-demokratikus páholy-politikát csinálni az egészből. Egyszerűen kinyilatkoztatthatta volna a döntését. Oszt jószakát. Sok más esetben így tett. Sőt, inkább arra nincs példa, hogy mikor csinált volna hasonlót. De nem, valamiért egy demokratikus szavazást akart. Úgy, hogy a szavazóknak nem volt meg minden tudása, hiszen a Káoszról nekik nem sok tudomásuk volt, miközben a Császár (feltehetően) pontosan tisztában volt a veszélyekkel. Ahogy azzal is, hogy a Káosz ellen a Pszi a legjobb fegyver. A felvetés is, hogy akkor Pszi-nuku a Space Marine légiók számára, már önmagában is életképtelen dolognak tűnik. Ja, a Space Wolf-okra ez nem vonatkozik, a Rune Priest-ek ugyanis nem Pszi-használók. Ők aféle sámánok a Fenrisről. Ez a Thousand Sons-okon túl senkinek nem szúrja a szemét. Csakmertazért.

De nem baj, van egy Légióm, amelyeknek tagjai genetikai hibájuk miatt mind-mind Pszi. Oké, veszélyes Pszi-k, részben pont a genetikai hiba miatt, de mi nem veszélyes? Sebaj. Tiltsuk meg a Pszi-használatot az összes Space Marine légió számára. Punktum. De várjunk csak, vagy egy igen erős Pszi-aktív primarchom, és éppen Warp-járatokat építek a Földön, amihez pont erős Pszi-képesség kell, miért is nem viszem hát magammal, hogy segítsen (noda bene meg sem történik a Warp-átjáró összeomlása, sőt, akár maga Magnus űlhetne a Warp-átjárót zárva (nyitva) tartó trónra a Császár helyett).

Nem, letépjük a szarvaikat, majd haza küldjük őket, sőt, még, "szemet" sem hagyok rajtuk, ahogy tették ezt például a Word Bearers-el a Monarchiai letérdeltetés után. Csak mert azért.

Jelzem, mindezt az az élő Császár követi el, aki mindeddig vasmarokkal újjáépítette az emberi birodalmat, és a valaha volt legbölcsebb emberek a tanácsadói, mindenek előtt Malcador, aki mit ad isten, szintén ott van a Zsinaton.

Szóval megtörtént a Zsinat, Magnus mit csinál? Első dolga, hogy megszegi szeretett apja parancsát, és megpróbálja visszafordítani Horus-t az útról, amelyre Erebus próbálja terelgetni. Nem sikerül neki. Mit csinál? Értesíteni akarja a Császárt az eseményekről. Pszi-erővel. Nem ám hogy a telepatákat használná, vagy esetleg elindulna hozzá, áááá, az túl lassú, és úgy se hinné el a Császár. Megszegem az Ő parancsát, és személyesen szólok neki telepátiával.

Mi történik mindez után? A Császár odaküldi az Űrfarkasokat és Russ-t magát, hogy hozza elé Magnus-t. Azt a légiót és azt a Primarch-ot küldi, akik pont komoly ellenszenvvel vannak a Thousand Sons-ok iránt. Miért nem az Ultramarine-okat vagy a Salamander-eket?

Most nézzünk vissza a Lore-ra a HH előtti időkbe:

A császár volt a lángoló tűzoszlopa az emberiségnek. Egy pozitív mintakép. A Császár volt maga az Alfa és Omega az emberiség számára. Az első repedés kvázi magában az Ian Watson-féle Inkvizitorban volt látható, amely megmutatta, hogy a császár valójában egy ezernyi szilánkra hasadt elméjű őrült, aki talán abban őrült bele, hogy 10.000 éve halott, és egy trónprotézisbe helyezve irányítja az emberiséget. De hangsúlyoznám, hogy ekkoriban még semmi sem utalt arra, hogy a Császár egy tökkelütött idióta, ami a Horus Heresy sorozat bemutat.

A korai Lore-ban Horus sem volt idióta, megalomán vagy hülye (akit Erebus az orránál fogva vezethet), egyszerűen a káosz megfertőzte a tudatát (mindegyik Primarch-ot folyamatosan próbálták átfordítani), és emiatt fordult szembe a császárral. Szintén megjegyezném, hogy így nézett ki a Thousand Sons lore a HH novellák előtt:

Magnus volt a legerősebb Pszi, csak a Császár maga érhetett fel, fiai, a XV. légió tagjainak legnagyobb része viszont kifordult magából a velük lévő Pszi-erőknek köszönhetően. Magnus maga vette kezébe fiai tanítását, és Prospero-n nekiállt a tanításuknak. Sokan úgy gondolják, hogy ezekben a korai időkben Magnus és a Thousand Sons a káosz erőinek markába került. Nem lehet tudni vagy megbecsülni, hogy mikor történt ez - de valamikor Magnus és légiója átlépték a démoni boszorkányság (sorcery) határát. Úgy tűnik, hogy ekkor még kevés, vagy akár semmiféle hatással nem volt rájuk, megmentve őket a tudásban rejlő veszélyektől. Sőt, Magnus és a légiójának tanításaival elindulhatott a Könyvtáros (Librarian) program, ami lehetővé tette a többi Űrgárdisra légió számára is a pszi-aktív gárdisták képzését. A pszi-erők gyakorlása vezetett ugyanakkor a Nikkae-i Zsinathoz (Eddicts of Nikkae, két "k"-val), ahol a Császár megtiltotta (banned) a boszorkányság tanulmányozását és használatát.

A Thousand Sons eredetileg nem a lázadók oldalán volt annak kirobbanásakor, sőt, Magnus előre látta Horus árulását, és megpróbálta figyelmeztetni a Császárt. De a boszorkányság használata feldűhítette a Császárt, aki Leman Russ-t és az Űrfarkasokat küldte, hogy elpusztítsa a Thousand Sons légiót. Akik ezután csatlakoztak a Horus-hoz, és Tzeentch követői lettek.

A Horus Heresy végével a légió a Terror Szemébe menekült, Magnus Démon-hercegé lett előléptetve, és a légió felépítette új otthonát, amit úgy ismerünk, hogy a Boszorkányok Bolygója (Planet of the Sorceros).

Idézet vége.

Ebből csinálta a HH széria azt, amit...

[ Szerkesztve ]


Phobion
(őstag)

"Neki áll egy felkiáltásos-demokratikus páholy-politikát csinálni az egészből. "

Igazán ez az, amit én se értettem. Neki kellett volna azt mondani, hogy pont és kész, elbeszélgetett volna Magnussal a jövőről mi egymásról, és most biztos nem a Planet of the Sorcerers-en tanyázna Magnus :DDD

"Nem, letépjük a szarvaikat, majd haza küldjük őket, sőt, még, "szemet" sem hagyok rajtuk, ahogy tették ezt például a Word Bearers-el a Monarchiai letérdeltetés után. Csak mert azért."

Ez azért nem teljesen igaz, mert a Császár hagyott ott "szemeket", nevezetesen egy pár Custodian-t csak ugye nem lett szép vége annak a történetnek sem ;]

"Megszegem az Ő parancsát, és személyesen szólok neki telepátiával."

Igen, ezen én is vakargattam a fejemet, hogy ugyan biztos lett volna más módja ennek. Pl. ha Magnus tudott volna a Káoszról, akkor biztosan nem az Immatériumon keresztül próbált volna kontaktálni a Császárral, mert ugye Tzeentch által tudott kontaktálni vele

"Mi történik mindez után? A Császár odaküldi az Űrfarkasokat és Russ-t magát, hogy hozza elé Magnus-t. Azt a légiót és azt a Primarch-ot küldi, akik pont komoly ellenszenvvel vannak a Thousand Sons-ok iránt."

Azt olvastam, hogy elvileg az Űrfarkasok már jóval a prospero-i konfliktus előtt már harcoltak űrgárdistákkal, így ebből kifolyólag a Császár részéről - "valahol" - jogos volt, hogy őket küldte. Plusz ugye a Császár azt mondta Russnak, hogy élve hozzá vissza Magnus-t, csak aztán Horus volt az, aki azt mondta Russnak, hogy a Császár meggondolta magát, és inkább végezzen Magnussal.

de egyetértek veled, azért sok helyen kicsit torzít a dolog, de ugye ha így meg úgy lett volna, akkor most nem lenne WH40k :D


Hintalow
(senior tag)

Igen, tudom, hogy kusza az egész univerzum a többszöri újraírások miatt. (ez még úgyis lejön, hogy nem ismerem az eredeti szabályrendszereket, mint te)
És hát igen, az egész teli van ellentmondásokkal :K

A Space Wolfs első omnibusnál csomót vakartam a fejem, mert egyfolytában az az érzésem volt a sztori alapján, hogy Ragnaron és a többieken kb soha nincsen sisak (ha már szóbakerült a sisakrostély :) )
Néha úgy írják, hogy rajtuk van, de máskor meg mintha nem is hordaná senki :F

Ami még zavar ebben a témában, hogy többször elkövetik azt a hibát az írók, hogy a mariksák akkor is látják a felvillanó rúnákat, taktikai infókat, amikor nincs rajtuk a sisak. Tudom hogy apróság, de engem idegesít, mert tudtommal nincsenek ilyen jellegű beültetéseik, kapcsolatban vannak ugyan a páncéllal a feketehámon keresztül, de az csak a motorikus funkciókat intézi, sisak nélkül nincsen HUD-juk.

A HH sorozatnál még nem járok, elég távol van, de én sem halottam róla jókat, kár volt belepiszkálni, számomra az az egyik erénye a világnak, hogy ezek a régi történések, amik az egész jelenét meghatározzák, annyira régen történtek, hogy csak mítosz (volt) az egész, nem lehetett pontos dolgokat tudni róluk.

Amúgy én katonásan kezdtem neki a lore-nak, fogtam ezt listát, és szépen lekezdtem a legelejéről beszerezni mindent könyvet (ahol lehet, értelemszerűen az omnibus kiadásokat szerzem meg)
Brutál mennyiségű cucc van, eltart majd egy darabig, amíg mindent elolvasok.

Jelenleg éppen a Soul Drinkers omnibust gyűröm, és azt kell mondjam tetszik :K

Spoiler!!!

Jól kijön, hogy a hajthatatlan büszkeségük, ami kvázi a vesztüket okozza, egyben a legnagyobb erényük is, mert ezáltal válnak igazán szabaddá, ugye a sztorijuk szerint szembefordulnak a birodalommal, amikor az adeptus mechanikus elviszi az orruk elöl az ereklyéjüket, aztán amikor kiderül, hogy mindez a káosz munkálkodása volt, és egy démon nagyúr felajánlja, hogy szolgálják a káoszt, hiszen más lehetőségük nincs már, a már mutálódott, tehát kvázi káoszgárdista rend, még ehhez is túl csökönyös, inkább nekiesnek a démonnak, és le is győzik, mondván, ők senkinek nem lesznek szolgái, sem a korrupt birodalomnak, sem a káosznak, csakis a császárnak. Badass.

[ Szerkesztve ]

üzenetek