Warhammer 40.000 - PC játékok fórum

üzenetek

hozzászólások


Rexdemon
(aktív tag)

Akkor ez egy generációs emlék, mert az első nekem is az Űrgárdista volt, azt hiszem Kornya Zsolt fordításában, amikor a fiatal Birodalmi Öklök elindultak "gyakni, mega-gyakni" ;) Szorosan a nyomában van a The Flight of the Eisenstein is (igen, kövezzetek meg, tetszett egy HH könyv) és Ben Counter Grey Knights sorozata is. (ájemdöhemmör!!!).

Jut eszembe: a Ravenor sorozatot olvasta vki? Vélemény?

@Cifu:: nem Mira hórihorgas, csak ugye Titus egy Hupikék Törpike :) If you know what i mean ^^

[ Szerkesztve ]


Rexdemon
(aktív tag)

:DD

[ Szerkesztve ]


Hintalow
(senior tag)

Ravenort még nem olvastam, de az Eisenhorn omnibus bejött, így jóban leszek szerintem vele :K


Rexdemon
(aktív tag)

Szerintetek mennyi pénzbe kerülhet egy könyvet lefordíttatni "rendes" műfordítóval? Van valakinek ilyesféle ismerete?


Cifu
(nagyúr)
Blog

Üzletileg nem teheted meg. A GW nem adja oda a jogokat, így pedig ki sem adhatod a könyvet, hiába fizeted ki a fordítást.

Igen, az 1990-es években voltak ilyen szépségek, például kiadták az AD&D 2nd edition szabálykönyvet, aminek a kiadóra vonatkozó részét kb. D6 dobásokkal töltötték ki. :D

De ma már nagyon más szelek fújnak...


Hintalow
(senior tag)

Igen a 90-es években, még csak ismerkedett az ország az olyan kapitalista dolgokkal, mint szerzői jogok, nem véletlenül születtek csomókban akkor az álnéven írt Terminátor/AvP könyvek itthon :K

Most végeztem a Soul Drinkers omnibussal, és tetszett, végre egy könyv ahol a mariskáknál is bevállalják, hogy biza tökéletlenek tudnak lenni.
Most Gaunt szellemei kötet jönne újra, elgondolkoztam rajta, hogy azt is összeszedem angolul, jó kis Omnibusokban, de mivel már elkezdtem magyarul, és a Szukits az összes máig megjelentet kiadta mielött a GW megálljt parancsolt, ezért annál az egy sorozatnál marad a magyar kiadás (na jó, az is nyomott a latba, hogy az angol omnibusok jóóó drágán beszerezhetőek csak :P )


Rexdemon
(aktív tag)

Tiszta sor, nem is üzletileg érdekel ;) /GW meg bekaphassa'/ Majd megkeresem a "jó öreg" Kornya Zsoltot, kíváncsi vagyok, hogy mit mondd. ;)

Cifu: Amazon.de-n csak 14,12EUR a Souldrinkers omnibus, ha van odakinn élő ismerősöd,akkor neki sztem kiviszik ingyér', anno a Felix & Gotrek omnibusokat rendeltem így, kb annyiba jött ki egy (azaz három könyv) mint hazánkban az 1 részt tartalmazó könyv.

[ Szerkesztve ]


sagajr78
(tag)

Én nagyon kedveltem Ian Watson írásait anno.

Az Abnett féle Gaunt sorozat némely korai regénye is tetszett, főleg a Necropolis. Az Eisenhorn trilógiát és átvezetőit élveztem, bár magyarul borzalom volt olvasni őket (később hozzájutottam angolul és úgy jobban tetszett az egész). A Ravenor még várat magára, bár már beszereztem a könyveket.

Az igazi kedvencem az Ciaphas Cain küzdelmeinek (életben maradási kísérleteinek) könyvhalmaza. A kis novellácskákkal (ha jól emlékszem 6 db van belőle), meg a 10+ könyvvel egész jó rálátást kap az ember az Imperial Guard felépítésére, a keleti régió (Ultima Segmentum) problémáira. A tauk terjeszkedésére és várható végzetükre, az egyre erősödő tyranida befolyásra (genestealer cult terjedése, a "galaktikus kelet" irányából érkező hive fleet sokaságra - Behemoth, Gorgon, Kraken, Jormungandr, Moloch; míg délről csak a Leviathan és minimálisan a Hydra próbál betörni, noha előbbi inkább alulról érkezik és a déli régióban nyújtogatja csápjait), a nekronok ébredésének folyamatára és az általuk újjáéledő borzalmakra, sőt kicsit még a káosz is próbálkozik a szinte állandó ork problémák mellett a Birodalom megroppantásával.

No nem mintha maga a Birodalom nem tenne meg mindent azért, hogy katonáinak minél nehezebb dolga legyen (korrupció, belső viszályok, széthúzás, titkolózás, kavarások az inkvizícióval azok adott frakcióival, az adeptus mechanicus életveszélyes technológia gyűjtögetési mániájával).

Mindennek középpontjában egy harcokat elkerülni vágyó, munkakerülő figura áll, Commissar Ciaphas Cain. Szerencsétlen minél jobban próbálja ellógni a kötelességeit és elkerülni a veszélyes helyzeteket, annál inkább beléjük mászik.
Maga a főszereplő figurája/karaktere Black Adder kapitányról lett mintázva, míg segédje az említett Black Adder sorozat Baldrick-jára hajaz (ugyanolyan szakadt figura egy kis WH40K-s különlegességgel ami miatt főnöke folyton bújtatni kényszerül őt bizonyos személyek elől ileltve akinek számtalanszor köszönhette életét).
A könyvek mindegyike tele van apró humorcsomagokkal, de nem akarja vicceskedésbe fullasztani az eseményeket és sztorikat, amik olvastatják magukat.
Szerencsére nem rugaszkodnak el a történetek és azok szereplői a világtól (a kiemelkedő képességű egyének sem azok a szuper lények akik egynémely könyvben előkerülnek és az apró kis hőstettek így nem tűnnek el mellettük), pedig nagyon széles repertoárt vonultatnak fel a könyvek a megjelenített személyiségek, egyének és fajok terén. Az akciók pörgősek, nem laposodnak el és nem fullad még 5-6 könyv olvasása után sem unalomba egynémely harci leírás.

A főszereplő (aki a megtisztelő Birodalom Hőse titulussal büszkélkedhet holott csak jókor volt jó helyen - saját szemszögéből rosszkor rossz helyen) véleménye a Birodalom különféle irányító és harcoló alakulatairól pedig nagyon jól életre tudja kelteni magát a világot és az azt uraló feszült légkört.

Szerintem ha valakinek van rá lehetősége, hogy beleolvasson valamelyik könyvbe, az tegye meg, nem fog csalódni, ha csak nem egy nagyon grim dark hangulatra vágyik (ami egyébként sokszor megjelenik a könyvekben, de alapvetően nincs jelen folyamatosan, nem akarja ráerőltetni magát az olvasóra, inkább hangulati elemként ott motoszkál végig).

A hangos könyvekhez ugyan még nem volt szerencsém a sorozatból, de azok nem is nagyon érdekelnek. Ciaphas Cain regényekhez két omnibus is megjelent 3-3 regénnyel. Ennél viszont jóval több regény van (10 vagy 11, meg 2 hangos könyv) és 6 novella (köztük olyan is ahol nem Cain a főszereplő hanem segédje, Jurgen). A novellát a felvezetők és átkötő egyes könyvek történeteihez, illetve Cain első kalandja is egy rövidke novella (ahol mindjárt bele is fut az életét onnantól elég gyakran megkeserítő tyranida faj hordáiba).


Hintalow
(senior tag)

Ahh, igen már halottam pár beszámolót Chiapas Cain dicső tetteiről szóló könyvekről :D
amint odaérek a listában, azok is sorra kerülnek :K


girion
(csendes tag)

Én eddig még csak egy Cain könyvet olvastam, a Caves of Ice-ot. Az viszont nem tett rám túl jó benyomást. Néhány jó poénon kívül eléggé laposnak találtam. Hogy viszonyul ennek a kötetnek a színvonala a többihez?


sagajr78
(tag)

Az a sorban a második regény és nem a legjobb a sorozatban, még ha fontos állomás is a főszereplő életében. Az első regény meg a többi is pörgősebb, érdekesebb nála. Talán csak az old soldiers never die az ami ugyanolyan lassan indul be és lesz egyre érdekesebb (bár még nem értem a végére). Ha nem bírod az angol humor Black Adder sorozatban megismerhető válfaját, akkor inkább hagyd ki, noha több regényben is elég jó világi és háttér bemutatások lelhetőek fel.

A színvonal nem egyenletes sajnos, így van a közel 20 alkotásban eltérés (ámbátor ez igaz az összes 40K-s regénysorozatra, főleg a hosszabbakra).
Aztán hogy kinek melyik fog bejönni azt nehéz megmondani. Baráti körben teljesen más a tetszési indexe Cain regényeknek (6-an vettük meg a könyveket azt adogattuk körbe).
De ahogy olvasom a különféle regény kibeszélős topikokat, kb ez a helyzet odakinn is. Van aki imádja, van aki nem érti, hogy lehet szeretni / mitől jó bármelyik is, erősen megoszlanak a vélemények a kedvencekről is.


Rexdemon
(aktív tag)

sagajr78@:Tudnál valami linket/tanácsot adni, h a könyveket és novellákat milyen időrendi sorrendben érdemes elolvasni?

[ Szerkesztve ]


sagajr78
(tag)

Cain kapcsán igen.
Kronológiailag valahogy így nézne ki a Ciaphas Cain történetek sorrendje (ez ne ma kiadás sorrendje és nem is az omnibus-okban megtalálható sztorik sorrendje, hanem az időrendben, évszámok alapján történő rendezése Cain megmozdulásainak):
1. Fight or Flight (novella, első éles bevetése)
2. Sector 13 (novella)
3. The Beguiling (novella)
4. Death or Glory (regény)
5. Echoes of the Tomb (novella)
6. The Emperor's Finest (regény)
7. Dead in the Water (Audio Book)
8. For the Emperor (regény)
9. Caves of Ice (regény)
10. Duty Calls (regény)
11. The Traitor's Hand (regény)
12. Old Soldiers Never Die (regény)
13. The Last Ditch (regény)
14. Traitor's Gambit (novella)
15. The Greater Good (regény)
16. Cain's Last Stand (regény, itt már visszavonult az aktív harctéri szerepből és tanítóként tengeti életét amikor kitör a 13th Black Crusade és emiatt ismét a tűzvonalban találja magát)

Illetve van a The Devil You Know audio book is, de arról lövésem nincs (nem tudtam kideríteni) mikor játszódik, ahogy a The Smallest Detail (novella) és a Little Thigns (novella) esetében sem egyértelmű pontosan mikor is játszódik (még aktív korában zajlanak ezen novellák eseményei, de hogy mikor azt nem tiszta). Előbbi novella főszereplője nem Cain, hanem a segédje Jurgen.

[ Szerkesztve ]


girion
(csendes tag)

Ismerős helyzet ez a felemás értékelés. Fehervari Fire Caste-ja és Sanders Atlas Infernal-ja mindkettő nagyon jó könyv, kimagasló a WH40-k közül. Ehhez képest elég alacsony a tetszésindexük, pár egekig magasztaló vélemény mellé rengeteg olyan is van ami alja regénynek tartja.


Rexdemon
(aktív tag)

Köszönöm, akkor ez lesz a köv. célpont. A BlackAddert nagyon szerettem, a WH40K-t imádom, a kettőt nehezen tudom elképzelni, igazán érdekes lesz,h mi sül ki belőle. :)


girion
(csendes tag)

A fluffbe való belerondítások, illetve a tájékozatlan írók kapcsán:

Most olvasom Steve Parker Deathwatch regényét, ami egyébként egész jó. Ennek ellenére már az elején belefut ez ember egy bődületes hülyeségbe. Elkezd beszélni a Standard Imperial (Year)-ról aztán még hozzá is teszi az egyik szereplő hogy ő 8 SI éves, ami közel 22 földi év. Ami szöges ellentétben áll a kódexek anyagával, meg úgy az eddigi tudásunkkal. Hisz akkor nem is 41. évezredben, hanem a 60+.-ban járnánk.

A Birodalmi Időszámítás alapján egy év az egy földi évvel egyenlő (plusz a töredék napok). Ezt bontják fel ezer töredékre, amik kb 8,7 órát jelentenek. A dátum pedig áll az évezredből, az évekből, az évtöredékekből és egy referenciaszámból, fordított sorrendben, ilyen formán 0 123 989.41. A referenciaszám a Terrától való relatív távolságot és a dátum pontosságát jelzi, amit a relativitás és a hipertéri utazás okoz.


Hintalow
(senior tag)

Mivel végeztem a Soul Drinkers omnival, így ideje lenne beszerezni az újabb olvasnivalót :)
A Gaunt szellemeitől jönne a Straight Silver jön, magyarul. Aztán pedig az angels of darkness, ami szintén elég régi, viszont most néztem és idén újrakiadták, ezért simán rendelhető bookdepository-ról. Ezek azért eléggé meg tudják könnyíteni a beszerzést.


Phobion
(őstag)

na hát erről az oldalról még nem is hallottam, hozzánk is szállítanak? :Y


Hintalow
(senior tag)

:Y
Kb a legnagyobb angol (sőt megkockáztatom angol nyelvű, az amazonon kívül) könyv webshop.
Nemhogy szállítanak hozzánk, de ingyen teszik :K
Ami nem antikvár (és nem beszerezhető itthon a silverlandtól, ők is megérnek egy misét) akkor egyértelműen bookdepository.

üzenetek