Wetek Play - PC, mini PC, barebone, szerver fórum

üzenetek

hozzászólások


Mike88
(senior tag)

Sziasztok!
Szerettem volna egy magyar fórumtémát nyitni ennek a boxnak, de azt nem akartam, hogy ez szó nélkül történjen, ezért írtam pár szót az Openelec rendszer alapbeállításáról. Nem vagyok benne biztos, hogy jó kategória ennek a "PC, barbone, szerver", de ha azt nézzük, hogy akár Ubuntu futtatására is képes, s hogy amennyiben tuneres verziót választunk TV adás hálózaton való megosztására is képes, s ebben a kategóriában vannak az androidos miniPC-k is, akkor talán belefér.

Openelec telepíthető NAND-ra ugyanakkor bootolható microSD kártyáról is, így megtartható az Android rendszer is.

A Wetek play fórumán mindegyik op.rendszer telepítéséhez s beállításához találhatóak bemutató videók, így leginkább csak arról írnék, ami számomra nem volt egyértelmű, ill. nem tudtam meg a videókból, hátha lesz a jövőben olyan magyar tulaj, akinek hasonlóan nem az erőssége az angol, így anyanyelvén próbál megoldást találni. E2 rendszerek egyértelműek, beállításuk egyszerű, android úgy szintén, így leginkább openelec-ről szeretnék írni.
Miután megtörtént a telepítés ill. a bootolás microSD kártyáról s végigmentünk a varázslón, a System/appearance/language menüpontban tudjuk beállítani a magyar nyelvet. Alaphelyzetben csak az angol nyelv települ, a többi nyelvet, így a magyart is úgy tölti le, ezért amennyiben a listában csak az angolt látjuk, akkor indítsuk újra az Openelec-et, ha nem változott a helyzet, ellenőrizzük az internetkapcsolatot, hátha IP ütközésbe futottunk bele, stb. (Egyébként is célszerű statikus IP-t használni.) Ehhez lépjünk a system fülre, majd alatta az Openelec config-ra, s utána pedig a networkre. Itt tudjuk szerkeszteni a kapcsolatot.
Ezután kövessük végig ezt a videót, majd PC-n nyissunk egy böngészőt. A címsorba írjuk be a box IP címét, majd :9981 portot (pl. 192.168.0.101:9981) Ezután ha entert ütöttünk, betölt a TVheadend beállítás panelje. Amennyiben nem statikus IP-t használunk, az IP címet megtudjuk nézni a Rendszer menüpont alatt található rendszer infó-ban.
Katt a Configuration fülre, majd a nyelvnél adjuk hozzá a magyar nyelvet, ezután a kattintsunk a save configuration-re (ez fontos, erre figyeljünk, hogy mindig, minden műveletet menteni kell, minden beállítási fülön elérhető egy save gomb, amit minden változtatás után eszközölni kell, különben olyan, mintha nem csináltunk volna semmit).
Ezután menjünk át a DVB Inputs fülre, Itt láthatjuk a tunereket (én DVB-S2 tunert használok, ez esetben ugyebár 2 tuner van), elsősorban erről tudok írni, így a továbbiakban DVB-S2 tunerre vonatkozó beállításokat fogom leírni.
Láthatsz adapter0 és egy adapter1 "mappát" (dev/dvb/adapter0). Ha a két F csatlakozó veled szembe néz, akkor a bal oldali (a szélső) az adapter1, a jobb oldali (a belső) az adapter0. Ez konfigurációnál fontos, hogy tudd melyik bemenetre mit kötöttél.
Amennyiben a mappa alatt lévő mappára kattintasz (Avalink AVL6211...) akkor jobb oldalt megjelenik egy beállítási panel. Itt tudjuk többek között azt beállítani, hogy használunk-e DiseqC kapcsolót vagy sem, s itt tudjuk bekapcsolni, aktívvá tenni a bemenetet. Állítsuk be nekünk megfelelően, de ne tegyük aktívvá egyelőre. Majd amennyiben DiseqC kapcsolót használunk, akkor ezután menjünk át a Network fülre. Itt katt az Add gombra, majd a listából válasszuk a DVB-S-t, s ezután network névnek adjuk meg a beállított műholdak nevének egyikét pl. Astra19, majd Pre-defined Muxes-nál válasszuk ki pontosan, hogy mely műholdról s pozícióról van szó. Ezután katt a create-re. E szerint adjuk hozzá az összes általunk beállított műholdat. Alaphelyzetben ez a szerencsétlen lekeresi automatikusan az adott műholdakon a frekvenciákat, s azon talált csatornákat. Ha ezt szeretnénk elkerülni, akkor a már hozzáadott műholdak mellől szedjük ki a pipákat, s mentsünk. Majd lépjünk vissza a TV adapter fülre, most aktívvá tehetjük a bemenetet s amennyiben a korábbiakban beállítottuk, hogy használunk valamilyen diseq kapcsolót, akkor az Avalink mappa alatt, már nem azt látjuk, hogy universal LNB, hanem azt pl. hogy 4-port switch, attól függően mit állítottunk be. Kattintsunk erre, majd a jobb oldali panelen állítsuk be, hogy a fejkapcsoló melyik bemenetére melyik műholdra néző antenna van rákötve, majd mentsük el.
No, ezután elkezdhetjük hozzáadni, az általunk kívánt tp-ket. Lépjünk át a muxes fülre, majd katt az Add-ra. Ezután válasszuk ki azt a műholdat, amiről hozzá kívánunk adni tp-t, a panelen pedig adjuk meg annak adatait, ehhez használhatjuk segítségnek pl. a flysat.com oldalt. Fontos, hogy kódolt csatornákat nem fogunk tudni alaphelyzetben lekeresni!
Ha egyet hozzáadtunk, akkor az állapotnál láthatjuk mikor fejezte be a keresést (OK, ha kész van). Ezután a lekeresett csatornákat láthatjuk a Services-ben. Ezek a csatornák még nem jelennek meg a boxon, az Élő TV menüpontban, innen tudjuk kiválasztani, hogy melyik jelenjen meg! Amelyik csatornát hozzá szeretnénk adni, arra katt vagy ctrl nyomvatartásával katt azokra, amelyiket hozzá szeretnénk adni, ha többet szeretnénk hozzáadni. Miután kiválaszottuk melyiket akarjuk hozzáadni, katt a selected map-re. A hozzáadott s Openelecben is elérhető csatornákat a Channel/EPG fül alatt láthatjuk. Sorbarendezése egyszerű, a Number oszlopban adjuk meg, hogy hányadik helyen álljon a listában az adott csatorna.
Csatornák csoportosítását is itt tudjuk végrehajtani, de ehhez előbb létre kell hoznunk a kívánt csoportokat, ezt a Channel Tags fülön tudjuk megtenni. Ide átlépve, az Add-el tudunk új csoportot létrehozni. Ezután a Channels fülre visszalépve a channel tags oszlopban tudjuk beállítani, hogy melyik csatorna melyik csoportba tartozzon, egyszerre több csoportba is tartozhat 1 csatorna.

Specifikáció:
Processzor: AMLogic AML-8726 MX (1.5 GHz Dual Core)
GPU: Mali MP400 (Dual Core)
RAM: 1GB DDR III
Belső memória: 4GB NAND
Csatlakoztatható tunerek:
DVB-S2 (műholdas, dupla tuner)
DVB-C/T/T2 (kábel/földi)
Wifi: 802.11 B/G/N 2.4GHz
Bluetooth: 4.0
Ethernet: 10/100 Mbit
MicroSD: 1x
USB 2.0: 5x (3 külső, 2 belső)
SPDIF: 1x
Serial Debug: van (Jack csatlakozós, a kábel tartozékok része)
A/V kimenet: 1x (kábel nem a tartozékok része)
HDMI: 1x (kábel tartozékok része)
Tápegység: külső, DC csatlakozós
IR: Van (külön vásárolható hozzá "engima2" névre hallgató IR távirányító)
RF: rádiós távirányító a tartozékok része.

Jelenleg elérhető operációs rendszerek:
Android
OpenElec
MDL
Ubuntu

Enigma 2:
OpenATV
OpenHDF
OpenSPA
OpenDL
PBNigma


rsf
(senior tag)

Jó ötlet a külön fórum ennek a remek kis kütyünek.
Remélem jó nagyra nő és sok fontos információ lesz majd benne. :)

Egyedül a távirányítójával nem vagyok kibékülve sajnos elég olcsó darab...
Ezért beszereztem egy Microsoft All-in-One Media keyboardot hozzá, de nem mennek az ékezetes karakterek, pedig az openelec beállítások között a billentyűzet magyarra van állítva. Próbáltam hu és hu101-el is.
Valaki tudja a megoldást?
Üdv.


Mike88
(senior tag)

Én egy RC11-et használok, s nálam sem megy. Nem a legjobb megoldás, de ha valamihez elengedhetetlen az ékezetes karakter, tudom ajánlani, hogy ahhoz (amennyiben androidos telefont használsz) használd a yatse applikációt, azon túl, hogy kiváló Kodi vezérlésére, ebben elérhető billentyűzetes bevitel is, s ennél az ékezetes karakterek bevitele is megoldott.


rsf
(senior tag)

Külföldi fórumok tanulsága szerint sajnos úgy tűnik nem támogatottak az unicode-os karakterek....
Érthetetlen hogy miért... :W
2014-es Pana TV-men meg bezzeg mennek az ékezetek egy Logitech K230-al.


Mike88
(senior tag)

EPG-nél a hibás karakterkódolást úgy lehet orvosolni TVHeadendben, ha megadjuk konkrétan, hogy milyen karakterkódolást használnak adott csatornán az EPG-hez. Nem mindig előnyös az auto beállítás, sajnos valamiért a TVHeadend nem mindig ismeri föl a helyes karakterkódolást.
Egy csatorna esetén:
PC-n a TVHeadend beállítási felületén (írjuk be a boxunk ip címét a böngészőbe) katt a DVB Inputs fülre, majd alatta a Services fülre. Keressük ki az adott csatornát, majd kattintsunk rá 1×. Ezután kattintsunk a szerkesztésre (Edit) majd Character set lehetőségnél állítsuk be a megfelelő karakterkódolást, pl. ISO-8859-2
Ez után mentsük el (Save gomb).
Egy teljes tp. esetén katt a DVB Inputs fülre, majd alatta a Muxes fülre, keressük ki adott tp-t/frekvenciát kattintsunk rá 1×. Ezután kattintsunk a szerkesztésre (Edit) majd Character set lehetőségnél állítsunk be a megfelelő karakterkódolást.
Ezután mentsük el.

[ Szerkesztve ]


Mike88
(senior tag)

Ugyan Kodival, Openelec-el nagyon sokféle fórum foglalkozik, itt prohardveren is számos fórumtéma található, de mindegyik egy-egy boxal kapcsolódik a témához, vagy ha Kodi, egy adott op.rendszerrel.

Ezért itt is megemlítenék pár olyan kiegészítőt, ami számunkra (magyaroknak) is szolgáltat (magyar) tartalmat, továbbá szó fog esni az Aeon Nox 5 - Maniac skin telepítéséről, ami úgy lett kialakítva, hogy az ÉlőTV kinézete leginkább hasonlítson egy set-top-box felületére és ha már itt tartunk, ennek személyre szabására is kitérek. Illetve meglévő filmjeink, sorozatainkból adatbázis készítésének menetét is leírom.
Elsőként a Movieshark kiegészítőt, ami littlesharknak köszönhető. Magyar szinkronos/feliratos SD filmek és sorozat online nézésére ad lehetőséget.
Telepítése:
Az oldalról letöltjük a kiegészítőt (van egy támogatói gomb is, ha esetleg ilyen lehetőséget keresnétek).
A zip file-t olyan helyre tesszük, ahol wetek-el elérhetjük (pendrive, hálózat, vagy akár a boxra is rámásolhatjuk)
Boxra a legegyszerűbben úgy tudjuk felmásolni windows-on, hogy megnyitjuk a fájlkezelőt, majd beírjuk a címsorba, hogy \\ és utána a box ip címét (pl. \\192.168.0.101)

Ezután Kodiban/OpenELEC-ben menjünk a Rendszer-Kiegészítők-Telepítés zip fájlból majd keressük ki a letöltött kiegészítőt, s telepítsük.
Ha települt, akkor a továbbiakban ezt a Videók-videó kiegészítőkben tudjuk elérni. Indítás után a beállításokban lehetőség van beírni, hogy mely adatbázist használja, ez jelenleg a filmezz.eu, ha nem ez szerepel a címnél, akkor javítsuk.

Ahhoz, hogy online tartalmakat szolgáltató kiegészítők tartalmaira magyar feliratot tudjunk "rányitni" érdemes a beállításokban egy alapértelmezett felirat kiegészítőt beállítani. Ehhez viszont először telepítsük a SuperRepo repository-t. Menjünk a Rendszer menüpontra, ne lépjünk be, hanem alatta válasszuk a fájlkezelőt. Menjünk a forrás hozzáadására, majd <nincs>-re kattintva írjuk be, hogy http://srp.nu majd okézzuk le. Médiaforrás nevének adjuk meg, hogy: SuperRepo majd ezt is okézzuk le.
Menjünk a Rendszer-Kiegészítők-Telepítés zip fájlból pontra, majd a listából válasszuk a SuperRepo-t. Ezután pedig válasszuk azt a mappát amelyiknek neve megegyezik a telepített Openelec/Kodi verziójával. Pl. Openelec 6.0 esetén az Isengard mappában lépjünk be, utána pedig az all mappába, s az itt lévő zip-re kattintsunk vagy azon nyomjuk le az OK gombot. Települ a superrepo kiegészítő. Elvileg frissíti az adatbázist, s elvileg magától újraindul az Openelec.
Ha ezzel megvagyunk, akkor menjünk a Rendszer-Videó-Feliratok pontra, ott lépjünk az Alap sorozat felirat keresőre, majd az ablakban a több beszerzésére, s itt válasszuk az opensubtitles.org kiegészítőt. Települ a kiegészítő. Utána lépjünk az Alap film felirat keresőre, s itt már látjuk a listában az opensubtitles-t, ezt válasszuk ki.

Genesis kiegészítő telepítése:
Több féle képpen telepíthetjük a kiegészítőt, én ehhez az Addon installer kiegészítőt szoktam használni, mert ezzel számos más kiegészítőt is elérhetünk, így nem árt ha elsőként inkább ezt telepítsük.
Ehhez a Rendszer menüpontra kell lépned, de ne lépj be a menübe, hanem válaszd alatta a fájlkezelőt.
A baloldali ablakban válaszd a Forrás hozzáadását, majd az elérési útra katt, (<Nincs>) s írd be, hogy http://fusion.tvaddons.ag
Alatta névként add meg azt, hogy fusion majd okézd le.
Ezután lépj be a Rendszerbe, majd a kiegészítőkbe, válaszd a telepítést Zip fájlból, majd válaszd a fusion-t. Utána lépj be a start-here mappába, majd válaszd a plugin.program.addoninstaller-x.x.x.zip fájlt (az X az változó! azért nem írtam konkrét verziószámot, mert nyilvánvalóan mindig az aktuális verzió érhető el.)
Ha ez megvan, akkor a kiegészítőt az Alkalmazásokban éred el.
Genesis telepítéséhez válaszd az Addon installert, majd a keresést, majd írd be, hogy Genesis, a találatok közül az elsőre katt, majd ismét katt, s elindul a telepítés.
Ha települt, akkor ezt is a videó-videó kiegészítőkben éred el. Ahhoz, hogy a tartalmakhoz automatikusan magyar feliratot nyisson a beállításaiba kell menj.
Nyisd meg a Genesis kiegészítőt, majd menj a tools-ra, utána settings: subtitles-re, majd elsődleges és másodlagos nyelvnek is a magyart add meg, majd ugyanitt kapcsold be a feliratot (enable subtitles). Ezután OK.
Ezt követően amennyiben opensubtitles-ön találni adott tartalomhoz magyar feliratot, az Genesis-ben automatikusan rányílik az adott videóra.
Genesis-ben érdemes továbbá beállítani azt, hogy mi legyen a maximális felbontása a tartalmaknak, mivel számos helyről gyűjti össze az elérési utakat, így ezt megtudja válogatni többek között felbontás alapján is.Ezt a beállításokban a playback-nél tehetjük meg.

Aeon nox 5 skin egyszerűen telepíthető. Minek után telepítettük a Superrepo repository-t, az tartalmazza ezt a skint, így nincs más dolgunk, mint a Rendszer-megjelenítés-felszínnél ezt letöltjük.
Ha szeretnénk a főmenü felépítésén változtatni, pl. menüpontokat elrejteni, ill. újakat hozzáadni, akkor ugyanitt a beállításokra menni (a felszín alatt) majd a főmenü beállításaira. Itt láthatjuk azokat a menüpontokat, amik aktívak, s pár szerkeszthető inaktív menüpontot is. Ezt többek között felhasználhatjuk arra, hogy a főmenübe tegyünk pár kiegészítő elérését.
Menj az egyik custom menüelemre, majd válaszd az alapértelmezett kiválasztási műveletet. Itt megadhatod pl. azt, hogy kiegészítő legyen az elem, majd kiválaszthatod milyen kiegészítő, pl. film kiegészítő, majd magát a kiegészítőt, pl. movieshark. Eztán pedig adott menüpontot is hozzáadhatsz, pl. film, vagy sorozat, így egyből abba lép be, de ha csak a kiegészítőt szeretnénk elérni, annak főmenüjét, akkor a "létrehozás itt"-et kell választani, majd leokézni. Minden menüponthoz hozzárendelhetünk háttérképet is, ehhez az elem háttérképének beállítását kell választani. Itt lehetőségünk van 1 vagy több kép kiválasztására, film, sorozat adatbázisnál az adatbázisban szereplő filmek, sorozatok borítóinak random összeválogatására stb.

Film, sorozat adatbázis készítése:
Amennyiben filmekből, sorozatokból van saját archívumunk, ezt rendszerezhetjük.
A főmenüben menj a Videókra, majd fájlok - videó hozzáadása (itt tudod hozzáadni azokat a helyeket, ahol filmek, sorozatok szerepelnek). A helyes adatbázis létrehozásához lényeges dolog az, hogy a filmeket és a sorozatokat külön mappában tárold. Filmek esetében a fájl nevében szerepelhet release név is, de a név mindig a film nevével kezdődjön, így amennyiben a release névvel kezdődne, ezt töröljük. Több részes film esetében a rész száma után ne szerepeljen további szám, pl. film.neve.2.720p film.neve.2.2015 ezeket kerüljünk. A legtisztább az, ha csak a film címe szerepel, lehetőleg az eredeti cím, nem a fordított.
Sorozatoknál minden sorozat külön mappában legyen, ezen belül minden évad külön mappában. A részek számozása maradhat a release névben szereplő, amennyiben szerepel benne az évad s az epizód szám, pl. ...S01E01...
Elsőként kezdjünk a filmekkel. Elérési útnál válaszd jobb oldalt válaszd a tallózást, majd válaszd ki azt a mappát, ahol a filmjeid vannak, belépsz adott mappába majd OK. Ezután a könyvtár tartalmánál válaszd a filmeket, majd mellette válassz leolvasót, itt klikk egyszer a The movie database-re. Ezután bal alsó sarokban válaszd a Beállításokat, majd a nyelvnél válaszd a magyart, majd ok. Elkezd dolgozni a háttérben, összegyűjti a filmjeidhez az adatokat, ezt meg kell várni. Ha kész az adatbázis, akkor (s csak akkor) nekiállhatsz a sorozat adatbázis készítésének.
Sorozatoknál ugyanez történik. Videó hozzáadása majd kikeresed a sorozatokat tartalmazó mappát majd ok. Ezután könyvtár tartalmánál a sorozatot válaszd, majd leolvasóra jó az alapértelmezett The TVDB, de itt is menj be a beállításokba, majd nyelvnél válaszd a Hu-t. Ezután ezt is leokézhatod, ismét elkezdődik az adatbázis felépítése. Várd meg míg kész.
Ezután a főmenü két menüponttal fog bővülni, az egyik a Filmek, a másik a Sorozatok, e kettő menüpontból éred el az adatbázist, ha mindent jól csináltál többnyire magyar leírással, borítókkal.


rsf
(senior tag)

Én arra jöttem rá, hogy van ahol az ISO-8859-2 és van ahol az AUTO beállítás ad jó eredményt!


Celtis
(veterán)

Sziasztok,

Nekem is van ilyen boxom (Openlec edition) Tvheadend backend szerverként szolgál a padláson.
Tvheadend és Openelec ügyben van némi tapasztalatom, szívesen segítek. Meg is osztanék pár hasznos infót kezdésnek.

1. Wetek AML-VNC addon.
Headless szerver alkalmazásban rendkívül hasznos, amikor nincs képernyő csatlakoztatva a wetekhez vagy fizikaileg nem elérhető.
Ha telepítjük ezt az addont, akkor az Openelec/KODI grafikus felülete távolról elérhető VNC viewerrel. Utóbbi Chrome addonként is telepíthető. A weteken a VNC szerver default beállítása az 5900-as port és az "openelec" jelszó, de ezek konfigurálhatók.

2. Tvheadend nightly builds OE6.0-hoz.
4.1x Tvheadend release-ek KODI addon formájában. Sok új feature és javítás. Érdemes kipróbálni. Nekem pl. az utolsó hivatalos 4.0.7 Tvheadend addon nem működik, folyamatosan újraindul.

3. Csatorna szerkesztő Tvheadendhez.
Ez egy saját készítésű csatorna szerkesztő alkalmazás Tvheadendhez. Annak idején a Tvheadend GUI annyira, de annyira használhatatlan volt ezres nagyságrendű csatornaszám esetén, hogy kénytelen voltam valamit fabrikálni magamnak. Az eredeti terv egy adatbázis konverter volt, hogy aztán a dreamboxedit-et lehessen használni, de menet közben kiderült, hogy annyira más a filozófia, hogy egyszerűbb egy saját editort írni. Így született ez az alkalmazás
Azóta sokat javult a Tvheadend GUI és ma már egészen használható. Sok dolgot megcsináltak, amit az én alkalmazásom tudott. A 4.1.x buildek már képesek több rekord egyidejű szerkesztésére is, ami nagyon hiányzott. Ettől függetlenül az alkalmazás még mindig hasznos lehet, mert maga a szerkesztés gyorsabb és hatékonyabb szerintem. Továbbá a csatorna logók kezelését is elég jól támogatja.
A helpben én még azt írtam, hogy készítsünk egy helyi másolatot a Tvheadend adatbázisáról és azt szerkesszük az alkalmazással, majd másoljuk vissza az eredeti helyére, ha elégedettek vagyunk az eredménnyel. (A visszamásolás* előtt az eredetit töröljük, különben szükségtelen fájlok megmaradhatnak)
A bátrabbak direktben szerkeszthetik* a Tvheadend adatbázist. (Azért legyen egy backup)

*A Tvheadend addon ilyenkor legyen leállítva.


Celtis
(veterán)

Videó a csatorna szerkesztő egy régebbi változatáról. Meg egy a logó kezelésről.

[ Szerkesztve ]


Mike88
(senior tag)

Nagyon hasznos program, köszi.
Ha előbb beszélgetünk rsf-el a csatorna logo-król, akkor nem kellett volna vagy 6 órán keresztül a gép előtt görnyedve lyngsatról letöltött csatornalogo-kat átméreteznem, átneveznem, szerkesztenem. :D

Azért a TVHeadend csatornaszerkesztőjét én nem tartom túl egyszerűnek, bár nem tudom milyen volt régebben. Pl. a csatornák sorba rendezésébe majd' beleőszültem így, hogy csatorna sorszám megadásával történik (ha 1-et kihagysz mondjuk 100 feletti csatornaszámnál, s közel jársz már a 100-hoz mikor észreveszed, de az elejéről hagytál ki egy csatornát...), nem túl egyszerű, ha a listában a megfelelő helyre lehetne húzni, az sokkal jobb megoldás lenne. Ugyan van number up/down, de annak mi értelme, ha ez csak növeli vagy csökkenti a csatornaszámot? :) Aminek helyére meg áttennéd, az is megtartja azt a számot, megengedett két azonos csatornaszám használata. Őrület. Ennek úgy kéne működnie, hogy amennyiben 120-ról visszasorolok egy csatornát teszem azt 9-re, akkor a mögé kerülő csatornák sorszámát növeli 1-el.
Vagy én néztem be valamit?
A te csatornaszerkesztődben ez egyszerűbben megy? Mert ugyan jelenleg nincs mit változtassak a listán, de ha a jövőben kell, akkor inkább azt használom ilyen célra, ha azzal ez egyszerűbb.


Celtis
(veterán)

Igen, az én csatornaszerkesztőmben ha beírsz egy csatornaszámot, akkor automatikusan shifteli a felette lévőket, amíg van ütközés. Illetve ha több csatornát akarsz bezsámozni, akkor kiválasztod őket, és csak a kezdő sorszámot kell megadni. :)
Amúgy az újabb Tvheadend GUI tudja tologatni a csatornaszámokat.

A logó szerkesztő úgy működik, hogy leszedi a lygnsat logo adatbázist, és megpróbálja a csatornanév alapján a megfelelőt kiválasztani. Olyan 80-90%-ban sikerül is neki. A többinél kézzel ki tudod választani, de ott is segít a kereső.
Amúgy nem kell az átméretezéssel foglalkozni, azt megoldja a Tvheadend. Illetve elfogad helyi képfájlt vagy url-t is logónak. Érdemes belekukkantani a videóba.


rsf
(senior tag)

Ajánlom még mindenki figyelmébe az alábbi orosz oldalt: [link]
Ez ha jól tudom az egyik híres linux fejlesztő alias GURU oldala.
Itt mindig lehet találni pár új finomságot.
Például letölthető a 7-es openelec 16-os Kodival!

OpenELEC-WeTek_Play.arm-7.0-devel-20151221091800-r21742-ge7c2584
Linux/arm 3.10.94 Kernel
Kodi 16.0-beta5
ffmpeg: update to ffmpeg-2.8.4
libinput: update to libinput-1.1.3
alsa-updates 1.1.0
alsa-utils: update to alsa-utils-1.1.0
alsa-lib: update to alsa-lib-1.1.0

Üdv.

[ Szerkesztve ]


V.Stryker
(nagyúr)
Blog

Srácok,

A HDMI CEC működik a szerkezetnél?


rsf
(senior tag)

Van rá egy Addon azzal úgy tudom igen, de nem a legjobb.
Én nem használom...


Mike88
(senior tag)

LG TV-vel pl. nem működik. Nekem is LG van, nálam sem működik, s többektől is olvastam, hogy LG-vel nem sikerült működésre bírni. Életemben nem használtam még CEC-t, mert az LG simplink-je semmivel nem kompatibilis, max. más LG termékkel, pedig nagyon kiakartam volna már próbálni, hogy miért ennyire nagy kérdés ez a HDMI-CEC és persze, hogy mennyire is kényelmes ha úgy használsz egy TV-t, ahogy én, hogy viszonylag sokszor váltok a bemenetek között, mert a PC is a TV-re van kötve. Én áldásnak éreztem az első olyan boxomat, amihez rádiós táv volt, hogy végre nem kell irányítva használni, aztán több év elteltével most Wetekhez vettem egy e2 távirányítót is, s ki is próbáltam az OpenATV-t, meg a távirányítót is, borzasztóan kényelmetlen az IR, ha hozzászoksz a rádiós távirányítóhoz.


Laca0
(addikt)

Nekem is LG tévéim vannak és nagyon jól működik minden eszközzel a CEC, ami támogatja! A Wetek-et -még- nem ismerem, de a Pi2 OE-el tökéletesen működik 2 LG tipussal is a házban.


Celtis
(veterán)

Minden gyártó máshogy nevezi a saját CEC implementációját. LG-Simplink, Panasonic-Viera link, Samsung Anynet+, Sony-Bravia sync, stb.

Ezek nagyjából ugyanazt takarják, és viszonylag működnek is. Nekem pl itthon Sony TV van , LG soundbar, és egy HTPC USB-CEC adapterrel és elég szépen működnek együtt, kizárólag a TV távirányítóját használva.

Sajnos a Wetek CEC implementációja elég beteg. Nálam legalábbis használhatatlan volt, amikor próbáltam. Már a bekapcsoláshoz is trükközni kell, de utána sem volt benne köszönet. Nagyon bizonytalanul működött, nem vette a parancsok jó részét. Továbbá a ki/bekapcsolás sem lehetséges CEC-en.
De volt aki azt írta, hogy neki jól működik a CEC.

Szóval fenntartással kell kezelni ezt a CEC dolgot.


Mike88
(senior tag)

Köszi! Én eddig mindenhol azt olvastam, hogy az LG problémás.
Egy-két boxot sikeresen ki-be tudott kapcsolni, eddig ez volt a maximum, amit kitudtam hozni belőle. Mindegy igazából, nem foglalkoztam ezzel túl sokat ezidáig.

-------------
Más, érdeklődtek tőlem, hogy Openelec box-ra is feltelepíthető-e utólag az android, erről tudtok valamit?

[ Szerkesztve ]


Laca0
(addikt)

Az Egreat media lejátszómat az erősítőn keresztül is tudom az LG tévé távirányítójával vezérelni. Ugyanígy megy a Pi2 távirányítása is. A másik LG-re direktben kötöttem a Pi2-t, egyből ment. Nincs is más távirányítóm, vagy billentyűzetem hozzá. A nappaliban volt korábban egy harmadik típusú LG amin szintén ment a CEC.
Úgyhogy 3 tévéből 3-on működik jól.
Bocs mindenkitől a kitérőért!


vkp
(aktív tag)

CEC téma: nekem 3 tv-n is működik a CEC, az egyik egy philips 40pus6809 a másik egy Samsung LE37B650 a harmadik egy LG 42lf652v. Az LG-nél annyi nyűgje van, hogy a tv lassan bootol, már van kép meg hang, de a CEC funkciók elindulásához kell legalább fél perc.

üzenetek