Zenelejátszó építése, a kiváló hangzásért - Multimédia, életmód, 3D nyomtatás fórum

üzenetek

hozzászólások


Polllen
(nagyúr)
Blog

Helyes. :K


contaxg
(veterán)

Haha! Érdekelne honnak lehet ez a plug-in? A lejátszóm sqbox alapú és már egy jó ideje önálló Tidal és Qobuz plug-inje van.


:AMF:
(senior tag)

Eddig is volt plugin, de a hitelesítés a mysqueezebox szerveren keresztül történt, amit most lekapcsoltak. A linkelt fórumon ott van amúgy minden infó, nincs semmi "haha", ha érdekel, elolvashatod. A szolgáltatókat keresték meg, illetve a szerver lekapcsolásáról szóló hír után kérték, hogy minél többen írjanak a szolgáltatók supportjának/fórumaira, hogy működjenek együtt a fejlesztőkkel (az egyikük Logitech alkalmazott). A Deezerből elég nehéz kiverni a szükséges api-t, de úgy tűnik megoldódik az is. (Először megvonták a vállukat a Deezernél, de egyre többen írták a fórumain, hogy lelépnek más szolgáltatóhoz. Ennek hatására meggondolták magukat.)


contaxg
(veterán)

A Deezer már megy az én gépemen, szóval tényleg csak időkérdése, hogy más SQBox-on is menjen


:AMF:
(senior tag)

Milyen lejátszód van?
Most írta a fórumon a fejlesztő, hogy a jövő héten jelenik meg a Deezer plugin.


contaxg
(veterán)

InnuOS


:AMF:
(senior tag)

Meglepett, hogy az InnuOS 2.0 gyakorlatilag egy LMS + squeezelite (audio részt illetően), némi felhasználóbarát saját fejlesztésű púderrel. Ügyesen látták meg a benne rejlő lehetőséget, mert nagyon stabil és jó a hangja. Viszont a Logitech eléggé elengedte a kezét az utóbbi időben, aminek lassan meg is lett az eredménye.


csergyuri
(tag)

Hasonló nálam is a helyzet. Anno három málna volt a lakásban volumio premium előfizetéssel, de kicsit átvariáltam és most egy chromecast audio a hálóban és egy wiim pro a nappaliban tökéletes az igényeimnek. Igaz, hogy az analóg hangot egy ifi zen one signature és egy SLMLS sanskrit tolja tovább az erősítőknek.
Egy pi4-et meghagytam offline DSD lejátszásnak ingyenes volumioval, bár lassan lehet azt is elengedem. Wiim abszolút beváltotta a hozzáfűzött reményeket, nem kizárt hogy majd a másodrendszerembe egy wiim amp mindenes kerül.


contaxg
(veterán)

Tényleg jó cucc. Roon szerver is van rajta, de szerintem sokan le kapcsolják (mint én is) mert jobb a squeezebox rendszer hangja. Néha azért beröffentem a Roon-t de egyedül a Roon rádió ami vonzó maradt abban a rendszerben.


turho
(őstag)

Sziasztok!
Nem tudom, mennyire fér bele a topic keretébe, de 1 éve hajt a kíváncsiság, és szereztem regy MiniDSP SHD STUDIO-t UMIK-1 mikrofonnal. Célom a hangzás finomhangolása, illetve van benne egy majdnem teljes értékű, Tidal connect-et is tartalmazó Volumio (bár 3 hónapja építettem egy kijelzős rpi4 free Volumio-s streamert, ami a programhibák ellenére kiváló).
Az lenne a kérdés, használ-e valaki ilyen kütyüt, a Volumio része mennyire jó. Illetve, hogyan a legcélszerűbb elkezdeni a telepítését, van jó tutorial? Illetve, ha màr DIRAC LIVE, azt a rendszert használja valaki?

/Hab lenne a tortán, ha a miniDSP SHD Studio rendelkezne HDMI kimenettel, mint az RPI4, mert akkor használhatnám talán egy kijelzővel is - de gondolom hogy ez hekkeléssel is elérhetetlen...)


:AMF:
(senior tag)

Tegnap kijött a Deezer plugin LMS alá, így újra működik Qobuz, Tidal, Deezer streaming. Ujjé! :)


s4tch
(veterán)

Deezer connect (illetve tidal connect) is van, vagy "csak" böngésző, squeezer felől működnek a szolgáltatások?


:AMF:
(senior tag)

Deezer Connect korábban sem volt. Ha jól tévedek, Tidal és Spotify Connect viszont igen. Majd ránézek.


s4tch
(veterán)

Egyik sem volt tudtommal, ezért is kérdezem. Klassz lenne, ha meg tudták volna oldani. Köszi, ha megnézed.


Panthera
(őstag)

Szia.

A hifi (vagy esetleg a dac) topicban keress rá a DSP szóra.


turho
(őstag)

Volumio kérdésem lenne...
Adott egy rpi4 streamer és most lett egy MINIDSP SHD Studio. Mindkettő volumio3-at futtat. Az shd-n korlátosabb kicsit, de pl. Tidal connect van. De amúgy kb. megegyezik. Minden beállításom csont ugyanaz, mindkettővel ronggyá szkenneltem a laptopom zene partícióját. A végeredmény mégsem ugyanaz. Akárhány refresh után sem.
Találkoztatok már ilyennel? Amúgy nem tudom, a valóságban mi az eltérés, esetleg mit nem lát valamelyik :F mert rengeteg zene van. Csak maga az eltérés ténye zavar...


Ear001
(addikt)

Valamilyen felbontást, vagy formátumot nem ismer az egyik, vagy másként kezelik a metaadatokat.


turho
(őstag)

Furcsállom, minden beállítás töviről hegyire megegyezik. Az egyetlen difi a licensz, és az shd verzió ugye gyári, de enyhén butított, más funkcióiban. Vagy C verzió, téved a számolásban :F


contaxg
(veterán)

Most jött az email...

Starting April 10, 2024, you will now get access to our music library in full lossless, HiRes FLAC, and Dolby Atmos sound for the same price you pay today of 2790 Ft/month.
This is because we’re making it easier for everyone to enjoy best-in-class sound quality by combining our HiFi and HiFi Plus tiers into a single subscription tier called TIDAL.
You will see these changes reflected on your Subscription page at account.tidal.com on your first billing date on or after April 10, 2024. Thanks for choosing to be a TIDAL subscriber.

[ Szerkesztve ]


dni
(őstag)

Sziasztok,
Mojo 2-höz gondolkodtam el egy valamilyen aksis streamer (squeezelite, spotify, airplay) lehetőségen. Nem rossz iPhonere kötve sem a Mojo, Apple magsafe adapterrel könnyen hozzá pattintom a telefonhoz és a Fiio 10cm-es usb-c kábelével tökéletesen működik is, de lehet kényelmesebb volna, ha mégsem a lenne a telefonhoz láncolva.

Gyári megoldás a Poly streamer, de annyit nem költenék el rá. Láttam, hogy van aki HiBY R3-al használja, elvileg arra lehet dlna-n streamelni is.

Ráakadtam RPI Zero w kendácsolásra, de nem vagyok az a forrasztgatós típus :) Ismertek valamilyen hasonló, csak kész megoldást mint ezek?

Mojo Raspberry Pi Zero W portable music streamer player

Raspberry Pi Zero W portable 18650 case - media player / streamer


contaxg
(veterán)

Szakcsi Rádió stream link ha valakit érdekelne.


exciplite
(csendes tag)

Sziasztok!
Roon szervert csinálnék, van e valakinek valami tapasztalata amit megosztana?
Köszönök minden apró kis infót.
G.


Patice
(nagyúr)
Blog

Lehet futtatni sima asztali gépen, vagy desktop vason, de jobb a dedikált PC.
Esetleg virtuális gépként is mehet.
A hardver követelmények irányadásnak. Nálam gyengébb gépen is elfut egymagában, viszont érezhetően lassabban reagál.
Intel NUC mini PC-k még az ajánlottak dedikált gépnek.
Mekkora könyvtárat kell majd menedzselnie?

Van most már gyári "budget" Roon szerver is a Nucleus One.

Régóta használok Roon-t, szívesen válaszolok a felmerülő kérdésekre.


exciplite
(csendes tag)

Jelenleg a laptopomról megy minden röcccenés nélkül, csak le szeretném választani.
Jelenleg olyan 164ezer számról van szó. A feldolgozási sebesség: mintavételt ha megduplázom (vagy négyszerezem) akkor is 70x feletti ha a nagyteljesítményű magon fut, 20-40x a kisteljesítményűn (mellé 10 band peq van berakva). Csak 10 band peq-el 90-100x.
Hogy konkrét legyek, nem értem a roon ajánlásait, hogy mekkora vas is kelll. Én az egy cpu-s terhelést látom fontosnak, mert a dsp nem oszlik el. Gondolom a ram az az albumok mennyisége miatt jöhet jól. Ha rosszul látom kérlek tegyél irányba, mert nagyon el vagyok bizonytalanodva, lehet rosszak a következtetéseim.


Ear001
(addikt)

Két dolog határozza meg, hogy mekkora proci kell. Az egyik a kezelendő fájlok száma. Itt segít, ha SSD-n vannak a zenék, ha gyors a hálózat, amin használod a Roont. A másik, hogy mit akarsz vele jelfeldolgozni. Minél bonyolultabb az EQ, meg az esetleges konverzió, annál erősebb mag kell.
Na meg az is kérdés, hogy az a gép, amin a Roon Core van, közvetlenül ad ki jelet a DA-nak, vagy csak zenét szolgáltat egy végpontnak, mint szerver.
Nálam egy jó régi Nuc7i3dnb van berakva egy passzív házba egy 50 gigás SSD-n, amiből a Roon Rock talán hármat foglal el, a zenék külső, USB-C-s SSD meghajtón vannak, no eq, 10 000 album felett pattogósan működik úgy is, hogy akár hárman háromfélét hallgatunk rajta egyszerre a lakásban.


exciplite
(csendes tag)

Szuper, nagyon köszönöm, akkor ide nem kell erőmű nekem! Maximum DPS-t használnék, a zene NAS-on van, a szerver csak szerver lenne.
Passzív háznál ilyenre kell gondoljak?
Anélkül nagyon zajongana?


Ear001
(addikt)

Kábé, nekem is Akasa van, a NUC-omhoz illő modell. Nem hangos a gyári házban sem, de mivel az íróasztalomon találtam neki helyet, szeretem ha esélye sincs hangot kiadni.

Viszont ott kritikus lehet a szerver és a NAS közötti kommunikáció sebessége, meg a NAS saját tempója. Alapvetően az tudja majd meghatározni a Roon válaszidejét.

[ Szerkesztve ]


zsiga68
(senior tag)

Ha teheted mindenképpen kábelen keresztül csatlakozz és ne wifin.


exciplite
(csendes tag)

Csak is zsineg, a wifit meghagyom a hanyatló nyugat ópiumának, szerencsére van egy normálisan kiépített hálózatom, normális kábelekkel, a szerverszoba(gépészeti helység) és íróasztal között most törpölök az optikai összeköttetésen.


Ear001
(addikt)

Optika nagyon jó ötlet. Nem csak kellően gyors és zavarvédett, hangban is tud valamit, amit a rezes hálózatok nem.

[ Szerkesztve ]


contaxg
(veterán)

turho
(őstag)

Egyelőre csak érdekességképpen és kíváncsiságból...miniDSP SHD STUDIO miatt nem használom ezt a "volumio" képkeretet. Megépítettem, szuper, aztán jött az SHD, azin meg van egy fullos Volumio.
Rpi4b 8 Gb, az épített kütyüben 2 db táp van, egy 5V 2.5A új Sony táp látja el kijelző táplálását. Gyári új rpi táp pedig az RPI-t. 64 Gb márkás microsd. Vettem hozzá egy microsd hosszabbítót, beleintegrálható. A tetejére tapintva (egy láthatatlan érintőszenzor) lehet ki-bekapcsolni a kijelzőt. 10.1 coll Waweshare HDMI display, osd menüvel. Hátlapra elkészítve HDMI kimenet, LAN input, 2 db USB port. A ház anyaga rétegelt lézervágott lemez, több réteg műgyant festés, gyakorlatilag karcálló.
Az rpi4 kártya minden melegedő elemén méretezett hűtőborda.
Na, az egész kütyü hátránya, hogy a kijelző és a tápok kemény műgyanta ragasztással, és a dobozka belseje is, alaposan meg van rögzítve. :D Tehát könnyen csak az rpi4b 8Gb modul bontható ki belőle. Amúgy egy szép koncepció, de 3 hónapot futott, mint digitális futómű. Csak Volumio-val használtam. Usb kimeneten külső DAC-cal.
Műszakilag, mivel hűvös, és minőségiek a cuccok, simá évekig elműköhet akár 0-24-ben is.
Tehetsz rá Picore-t is, ha értesz hozzá.
A 30 cm microsd kártyahosszabítót bontatlanul adom mellé.
Érdekelné ez így valamelyikőtöket mondjuk nyersanyag-áron? Ha igen, pm-et várok, ajánlattal. Ez a méret jól becsomagolva postázható, Foxolható még.
Kárnak állna a polcon. Természetesen karcmentes pixel-hibamentes a kijelző, 1280x800. A telepített Volumio Peppymeter Plugin-nal jelenleg is rajta van.
Akit izgatna, pm-ezzen. :R nem mondok árat, ajánljatok érte valamennyit.
(Bocs, nem akarom konkrétan máshol "hirdetni", aztán linkelgetni, első a csoport. :R






[ Szerkesztve ]


simongab
(senior tag)

Sziasztok..telepítettem a moode legújabb változatát...sajnos még ha ki is választom a raspyplay 4 -et a telepítésnél...a hangkártya RCA kimenetére nem kerül hang...régebbi változatoknál jól működöt..Segítsetek :D Köszi


turho
(őstag)

Megijedni nem kell, 45-50 ezerre gondolok mint "vételár", ez a benne lévő anyag használt ára volna. És lehet egy működő USB digit kimenetes streamered, főleg ha az rpi telepítgetésekben is jártas vagy. :R mivel kivezettem a nagy HDMI-t hátra, a kijelző érintéssel kikapcsolható, van 2 usb kimenet hátul, vagy egy microsd hosszabbító kábel (30 cm) ami integrálható is, fel lett készítve így kvázi konzol emulációra is. Telepítve csak Volumio van, a többit nem próbáltam már ki.

üzenetek