üzenetek

hozzászólások


twollah
(nagyúr)

India eleg tavol van ahhoz, hogy ne foglalkozak(zunk) vele.

Eloszor talan lokalisan kene gondolkozni es utana globalisan.


finest
(őstag)
Blog

Medical Tribune 2009.05.17.: "A klímaváltozás a 21. század legfontosabb egészségügyi kérdése – állítják vezető brit akadémikusok, akik szerint sokkal komolyabban kell venni a fenyegető veszélyeket.

A klímaváltozás kérdésének elhanyagolása morálisan legalább annyira elítélendő, mint a 18. századi rabszolga-kereskedelem – állítják a Lancet orvosi lap tanulmányát író szakemberek, akik egy terjedelmes jelentésben foglalták össze véleményüket a klímaváltozással kapcsolatban.

A tanulmányban az olvasható: a növekvő globális hőmérséklet élelmiszerhiányhoz, aszályhoz, háborúkhoz és áradásokhoz vezethet az elkövetkező száz évben, és akár több milliárd ember fertőződhet meg valamilyen betegséggel vagy zuhanhat kilátástalan szegénységbe. Arra hívják fel az orvosok és az egészségügyi szakértők figyelmét, hogy vegyék komolyabban a klímaváltozás jelentette veszélyeket. „A klímaváltozás olyan egészségügyi kérdés, amely több milliárd embert érint. Ez nem csak a jegesmedvékről és az erdőirtásokról szól” – hangoztatják a szakértők.

A tudósokból, ügyvédekből, orvosokból, közgazdászokból és mérnökökből álló szakértői csapat az ENSZ égisze alatt működő és Nobel-békedíjjal kitüntetett Éghajlat-változási Kormányközi Testület előrejelzéseit vette alapul, amelyek alapján az optimista becslések szerint két Celsius fokot, a „katasztrofális” forgatókönyv szerint pedig hat Celsius fokot emelkedik a globális hőmérséklet.

A szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a melegebb időjárás növeli az olyan rovarok és baktériumok által terjesztett betegségek kockázatát, mint a malária vagy a szalmonella. A legnagyobb egészségügyi hatás a világ legszegényebb részeit fogja érinteni – figyelmeztetnek a szakértők, akik szerint az aszályok és az áradások sokkal sebezhetőbbé teszik a fejlődő országok mezőgazdaságát és emelkedni fognak az élelmiszerárak a hiány miatt. Ez növeli a vízért és az élelmiszerért folyó háborúk kitörésének az esélyét, és akár több mint egymilliárd ember is arra kényszerülhet, hogy elhagyja otthonát – olvasható a jelentésben."

Ladakh mint téma már vagy 15 éve terítéken van...amúgy. Szerintem pont arról szól a cikk, h most helyi szinten akarnak tenni valamit, valamint arról, h a globális felmelegedést nem lehet lokális problémaként kezelni, ti. a felmelegedést ott nem tudják megszüntetni, csak enyhíteni a hatásait.

[ Szerkesztve ]


buherton
(őstag)
Blog

Világos, de én hogyan hathatok rájuk? Én láthatatlan vagyok e tekintetben. Magyarország vízkészlete kétszer ekkora népességet is képes ellátni. Kárpátok-Alpok nem rossz "védő falak", magyar föld pedig igen csak jó minőségű. Klímaváltozás sokkal jobban érinti Hollandiát (elúszik), USA-t (hurrikán (Katrina), tornádó), Japánt (tájfun, és nem mellesleg élelmiszer behozatal nélkül éhínség fog pusztítani), Nagy-Britannia-t (spontán befagy) stb...

Amúgy megsúgom semmi érdemlegeset nem fognak tenni azok akik megtehetnék!

[ Szerkesztve ]


Crystalheart
(senior tag)
Blog

Na, még a végén kiderül, hogynekünk tök jó dolgunk lesz ezzel az egyik évben özönvíz, másik évben aszály cuccal. :)


Gonosz15
(aktív tag)
Blog

Jobb mint usánkán állámokban, hogy egyik reggel a sziklás hegységben ébredsz, vagy esetleg a nevadai sivatag közepén találod magad, házastul mindenestül...


finest
(őstag)
Blog

Magyarország szerintem irtó rossz helyzetben van a felszíni vizeit illetően. Fekvésénél fogva itt folyik össze a környező összes ország szennyezése amit a folyók áthoznak, bemosnak a talajba nálunk. Szerintem összefügg vele, h nálunk a környező országokhoz képest is rettentő magas a rákos megbetegedések száma. A legnyomasztóbb az, h a kémiai szennyezések már a mélyebb vízrétegekbe is leszivárogtak.
Ismerem ezeket a magyar földet fényezős dumákat, de nem sokra tartom őket. Divat lett felértékelni az ország nyersanyagkészleteit, a magyar földet stb. Ez szerintem egyfajta kompenzáció a sok szívásért, kellett találni a jobb oldalnak valamit, ami alapja lehet a nemzeti összefogásnak. A legegyszerűbb megoldás a közös föld, élettér alapján kialakítani ezt a közösséget. Amit írsz, csak egy politikai lózung, semmi tudományos bizonyítékot nem látok mögötte. És éppen azt sugallja, h mi majd itt könnyű helyzetben leszünk, mert eltarthatjuk magunkat. Ez meg a legnagyobb szamárság. (Ugyan az a húzzuk le a rolót és éljünk májkrémen pár évig duma, amit Drábik szokott mondogatni, csak másik köntösben. De sajnos nem működik.) Mi lesz azokkal az emberekkel, akik majd a Mediterráneumból menekülnek ide az elsivatagosodás elől? Velük együtt is elég lesz a víz és a föld, vagy megvédjük magunkat tőlük? Ha igen, mivel és ki véd meg minket az erősebbektől? És itt csak a geológiai adottságokról beszéltünk, a geopolitikai elhelyezkedés még ennél is szánalmasabb helyzetbe hoz minket.


buherton
(őstag)
Blog

Igaz a tiszai cián szennyezés elég durva volt. De ennek ellenére is a felszíni vizek jó minőségűek, vízügyi hatóságok szerint. Rákról pedig nem tudok nyilatkozni nem vagyok orvos. Amit nálunk odaadnak az állatoknak gabonát azt az EU-ban még vígan bele teszik a kenyérbe. Hozzá teszem, hogy apám földműveléssel foglalkozik. Gondolom még nem ettél spanyol kukoricát, vagy német paradicsomot. Ha már a nyersanyagnál vagyunk. Bakonyban található Európa legnagyobb bauxit lelőhelye, és nagyon sok kiaknázatlan földgáz kamrák vannak alattunk. Ha így haladunk nem lesz kinek jönni a Mediterrán térségből :D . Elsivatagosodást le lehet lassítani, de nem is tesznek ellene semmit, akkor is soká lesz, amíg terméketlen lesz. Ez nem felértékelés, ezek tények. Nem tudom miért kell mindig abban a hitben lenni, hogy ami a miénk az csak és kizárólag rossz lehet.

[ Szerkesztve ]


Algieba
(őstag)
Blog

Nagyobb geopolitikai léptékben nézve, esélytelen az ország védelme. A törökök is 150 évig kényelmesen elvoltak itt. Majd akkor jönnek az olaszok. ;]
Amióta ember él a Földön, mindig is átalakította kisebb-nagyobb mértékben a környezetét. Ezek a folyamatok megállíthatatlanok, de a klíma hosszútávon beáll egy másik hőmérsékleten, közben meg az emberi populáció lecsökken.
Volt már egy csomó szörnyű néppusztulás a történelem során. Persze most sokkal többen fognak meghalni. De ez engem miért zavarjon?! (Pláne, hogy magam is belehalok a jóléti életmód mellékhatásaiba.) Kell ám sokasodni, mint a nyulak Ausztráliában. Az ember csöppet sem értelmesebb az állatoknál, csak sokkal eredményesebb a környezete felszámolásában.


finest
(őstag)
Blog

Itt nem az egyszeri szennyezésekről van szó, mint a cián stb., de nagyon is ki vagyunk szolgáltatva a környező országoknak és a folyamatos szennyezésnek, amit a mi környezetkárosító tevékenységeinkhez az övék rádob.
Szerintem az EU-n belül a minőségbiztosítási előírások nem különböznek, nem hinném, h engedékenyebbek a magyarnál. Azt előbb elhiszem, h az EU-n kívülről importált élelmiszerek gyenge minőségűek stb. Azt sem hiszem, h a magyarok ne sumákolnának a permetszerek lejárati idejével, ha úgy adódik. ;) Próbálok figyelni arra, h mit eszek. Amúgy örülök, h a magyar termelőknek most át kell állnia a biológiai növényvédelemre egy csomó területen az EU miatt. Bár nekik ez nem lehet akkora öröm.

A bányászatról jut eszembe...Sajnos egyre több cikk jelenik meg arról, h az ipari tevékenységek következtében már a tengerek vizei is annyira szennyezettek nehézfémekkel, h nem ajánlatos tengeri halakat enni, mert telítődnek vele és ezáltal az emberek is, akik eszik azokat. Ilyen szempontból a felszíni vizek tisztaságában sem hiszek annyira, mert a tengerekbe is a folyókon keresztül jut be a cucc. A nagy mennyiségben fogyasztott hormonkészítményekről, amik az emberek szervezetéből kikerülve a szennyvízhálózatba ürülnek, vagy a műanyagokból kioldódó káros anyagokról már nem is beszélve.


buherton
(őstag)
Blog

Lehet, hogy rosszul írtam, arra akartam utalni, hogy az EU-ban alacsonyabb minőségű gabonát termelnek, ami mivel alacsonyabb így rosszabb minőségű búza is bele kerül a kenyérbe.

Környezet pusztításra visszatérve. Most akartak nem rég ránk sózni a mon-810-es génkezelt kukoricát, amit jó formán nem is teszteltek, hogy milyen befolyása van az emberre (akár állaton keresztül), vagy a természetre. Volt olyan kísérlet, ahol olyan génmanipulációt sikerült végre hajtanuk, hogy immúnis lett mindenféle vegyszerre. Ez szép és jó volt addig amíg ezt az immunitást át nem vették a környező gazok. Ezzel létrehoztak egy olyan gazt, ami ellenáll mindennek, ha elterjed, akkor kipusztíthatatlan. Első nép aki ott hagyta a kéz nyomát a földön, azok a sumérok voltak. Nekik köszönhetjük, hogy ma Irak sivatagos ország lett. Nem minden környezet romboló hatás az embernek köszönhető. Természetesen legtöbb ilyen hatást felgyorsított az ember pl. elsivatagosodás, tó kiszáradások, és talán még a globális felmelegedést is ide lehet sorolni.

[ Szerkesztve ]


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Szóval az nem számít, hogy tízezrek halnak éhen naponta?


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

"Szerintem összefügg vele, h nálunk a környező országokhoz képest is rettentő magas a rákos megbetegedések száma."

Az okokat keresd inkább a dohányzásban, ugyanis itthon a legnagyobb egész Európában a dohányzó felnőttek (18+) aránya (kivéve Oroszországot, de ez csak részben Európa). Ez az arány egyébként több mint 50%. Ha kombináljuk azzal, hogy 10-ből 8 esetben a dohányzás felelős a tüdőrákért (férfiaknál 9 esetben, nőknél 7 esetben), akkor már érthetőbb a dolog. Ráadásul kizárólag passzív dohányzás miatt kétszer annyian halnak meg itthon évente, mint közlekedési balesetben. Megdöbbentő, ha belegondol az ember, és elkezdi firtatni a dohányosok felelősségét mások haláláért.


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

"Volt olyan kísérlet, ahol olyan génmanipulációt sikerült végre hajtanuk, hogy immúnis lett mindenféle vegyszerre. Ez szép és jó volt addig amíg ezt az immunitást át nem vették a környező gazok."

Ez elég nagy hülyeségnek hangzik, hol olvastad? A gének nem olyanok mint a népmondások, hogy szájról-szájra járnának...


talmida
(Közösségépítő)
Blog

Lehet, hogy a global statisztika szerint global warming van, de a saját tapasztalatom szerint meg évek óta pont, hogy nincs, azaz, hogy inkább cooling van....legalábbis itt ..helyileg.

[ Szerkesztve ]


buherton
(őstag)
Blog

Előadáson hallottam.


finest
(őstag)
Blog

Ilyen irányú statisztikát nem ismerek. Szerintem szélsőségessé vált az időjárás, simán döntögettük a meleg rekordokat tavasszal, de a tél is elég hideg volt. Gyakoriak a nagy széllel társuló viharok, újabban a forgószelek is. Rá kellene keresni, h hogyan változott nálunk az évi átlaghőmérséklet. Meglehet, h igazad van. A Golf-áramlat csökkenésével, csökken az északi vizekbe érkező meleg víz, ez most a nyugati kontinenst hűti és kihat ránk is gondolom.

ollie: Az életvitel is sokat számít, de nem becsülném alá a környezetszennyezésből adódó hatásokat, amik a földrajzi fekvés miatt nálunk akkumulálódnak.

[ Szerkesztve ]


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

"Az életvitel is sokat számít, de nem becsülném alá a környezetszennyezésből adódó hatásokat, amik a földrajzi fekvés miatt nálunk akkumulálódnak."

Na jó, de ezt te adatokkal alá is tudod támasztani, vagy csak úgy gondolod?

Talmida amúgy a tengerentúlon él.

[ Szerkesztve ]


varga911
(senior tag)

An Inconvenient Truth

Ajánlom mindenkinek a figyelmébe ezt a filmet!

A klímaváltozás visszafogásához minden technológia rendelkezésre áll, csak AKARNI és TENNI kellene!


Kantorpe
(tag)

Talan nemkene szaporodniuk annyira, kevesse ismert, de az indiai nepek mar tobben vannak, mint a kinaiak.
Masreszt a legnagyobb szemettermelok, ami metan termelesben is elre viszi oket, ugye a metan erossebb uveghaz gaz mint a szendioxid.
De sajnaltatni azt tudni kell magukat, mint a ciganygyerek aki ha kamerat lat akkor uvolt, mert azt kell csinalni.....

Bevallalom, hogy az onzo emberek kicsinyessegevel vadoljanak, de hol nem szarom en le oket ?
Sajat fajtajukat is kiuldoztek :( , aztan idejottek vesztunkre :U

[ Szerkesztve ]


buherton
(őstag)
Blog

Érdemes az 1900-as évek elejére visszatekinteni. Ugyan ilyen időjárási szélsőségek voltak. Amikor anya terhes volt velem akkor januárban süttette a hasát kint a tűző napon :D .

üzenetek