[Re:] [lezso6:] Szinkron vagy felirat? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Kansas
(addikt)

Mint kb. az összes eszközt, ezt is lehet jól és rosszul is használni, függően többek közt attól, hogy hol/hogyan tanultad. Ha csak autodidakta módon ellested a bálványaidtól, az teljesen más eredményt hoz, mintha egy hozzáértő részletesen elmagyarázza, milyen mozgással/fogással pontosan mit érsz el, és onnantól célzottan használni konkrét célok elérésére, bármik is legyenek azok.

Nyilván egy színész/énekes tipikusan szenved a feltűnési viszketegség valamely fokától, és használhatja szimplán annak a kiélésére is modoros, hatásvadász vagy csak egyszerűen feltűnősködő módon.

[ Szerkesztve ]


Eastman
(őstag)
Blog

"...hangosan olvasom fel a fórumposztokat is, hogy mielőbb újra edződjenek azok a problémás izmok, megfelelőbb legyen az artikuláció."

Jó nyár vár a vájár rájájára.

[ Szerkesztve ]


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Cukrozott csibecombcsontba szúrt moszkvics kisbusz luxusslusszkulcs


PuMbA
(titán)

A legnagyobb veszély ebben annak a megszokása, ami egyre kevésbé természetesebb. Aki szinkronhoz szokott és berak egy eredeti hangsávot, annak nagyon furcsa lesz a beszédhang és mondhatja, hogy rosszabb, pedig az a természetes. Pop zenéknél is több a hangmanipuláció, playback és azt szokja meg az emberek többsége, akkor egy sima éneklés "bénának" tűnhet. Vissza út pedig nem nagyon látszik. Szerintem nem lesz olyan a jövőben, hogy vissza minden és újra elindulunk a természetesebb dolgok felé.

[ Szerkesztve ]


Eastman
(őstag)
Blog

Nem lehet a Márta másé, mert a Márta már Tamásé.


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

ja atszokas ido, emlekszem mennyire furcsa volt nemetrol atterni magyarra (HBO) majd angolra egy kb 1-2 eves periodusban.

egyebkent nem csak a magyar szinkron tud szornyu lenni, a megboldogult Manga kiado par remekbeszabott szinkronjaval tomeget lehetne oszlatni, ld Akira VHS (a DVD ujra lett szinkronizalva).


#33253120
(addikt)

Szerintem meg kb mindenki az általad írt feltűnősködő módon használja úgy, hogy ne kelljen a saját torkát terhelni olyan egyszerű dolgok miatt, mint bevétel, közönségelégedettsség, meg ilyesmi.
Ok, szoktam látni kivételeket, de a mainstream vonal alatt valahol. :(


#33253120
(addikt)

Na ezt köszi. :)


#33253120
(addikt)

Ez így igaz, lezso is erre tért ki visszább a papírízű hasonlatával.
Pop vonalon több ideje próbálnak minket szoktatni, egyik újkori első példa mondjuk Cher - Believe?


PuMbA
(titán)

Igen, de engem a Believe egyáltalán nem zavar :) Egyrészt nem az egész számban van, másrészt ha van is, annyira nem szintetikus hangzású, mint manapság sok pop szám. Kreatívan használva szeretem ezeket, de amikor minden számban, végig van, az már kiöl mindent.

[ Szerkesztve ]


#33253120
(addikt)

Na, akkor egyetértünk valamennyire. :)
Viszont a visszább említett mikrofonrángatás, szerintem a mai formájában nem hoz elég élvezeti értéket.


PuMbA
(titán)

Annyira nem figyelem még a mikrofon rángatást mindenhol, de Tony Bennett-nél még nem láttam, még akkor sem, amikor baromi hangosan énekel, más már ilyenkor rakja távolabb a mikrofont. Brutális, hogy mit énekel mikrofon nélkül is egyébként.

[ Szerkesztve ]


#33253120
(addikt)

Alakul. Kb. valami ilyesmit akartam felhozni a szinkronszínészekkel is kapcsolatban. Aki a mai (10-15(-20?) év) technikája nélkül tanulta meg, az egyszerűen tudja, és csinálja.


Eastman
(őstag)
Blog

Jólképzett énekes, az gyönyörűen hallattszik.


Kansas
(addikt)

És az is, hogy mikrofon hiányában kb. operásan projektál.
Kb. ugyanaz, mint film vs. színház: közelik és erősítés nélkül a gesztusokat és a hangerőt teátriálisan el kell túlozni, különben a közönség nem látja/hallja.
Nem az a válasz, hogy vissza a kőkorba, nem használunk mikrofont meg effekteket/erősítést(bár érdekelne, hogy veszik fel nélkülük az "unplugged" előadásokat TV-re/DVD-re), hanem az, hogy a rendelkezésre álló modern eszközöket rendeltetésszerűen és ízlésesen használjuk.
Érteni ahhoz is kell, és dilettantizmushoz sincs szükség elektronikára.

A modern popzenéről nem tudok nyilatkozni érdemben, egyáltalán nem hallgatom. Az általam hallgatott metal és rock/blues zenék esetében viszont általában nem szokott gond lenni a technika használatából, nem "lóg ki a lóláb".

[ Szerkesztve ]


Eastman
(őstag)
Blog

Be tudja énekelni a teret. Egyébként a művészeti alkotások élvezeti értéke szubjektív.


Kansas
(addikt)

Nem beszéltem az élvezeti(pontosabban művészeti) értékről... technikai eszközök használatáról volt szó, azaz produkciós értékről.

"Be tudja énekelni a teret" - mintha ez önmagában erény volna... mindenki be tudja, aki hangosítás nélkül tanult énekelni és van legalább átlagos énekes. Ha meg van hangosítás, nincs rá szükség, ellenben lehet finomabb eszközökkel operálni...

De hagyjuk már a zenében alkalmazott mikrofonkezelési technikát, a szinkron vs. felirat vitában irreleváns.

[ Szerkesztve ]


Eastman
(őstag)
Blog

(Egy malomban őrlünk.)


Apollyon
(Korrektor)

Napirégész; meg csak részben, de ide kapcsolódik. :D

Nem beszélni külföldiül


jocomen
(aktív tag)

Nem tudom volt-e már, de szerintem az "idegen nyelv statisztika" hibás. Eléggé torzítja a képet az államok kisebbségének aránya. Ők ugyanis többnyire beszélik a kisebbségi anyanyelvüket is az államnyelven kívül. Tehát a nem homogén lakosságú országok, mint pl Románia, Szlovákia, Svájc... jelentős előnnyel indulnak. Feltételezem nálunk nem vették számításba a cigány nyelvet, mert akkor az arány minket is az eu-s átlag fölé repített volna. :)


gzbotii
(veterán)
Blog

Ha ezt figyelembe is vesszük, egy erdélyi magyar diák érettségivel már három nyelvet kellene beszéljen...
De ezen kívül is, a román nemzetiségű fiatalok szintekkel több és jobban beszélnek idegen nyelveket.

üzenetek