AMD CPU-k jövője - amit tudni vélünk - Lokál fórum

üzenetek

hozzászólások


Mahrenburg
(senior tag)

E topik kíván helyt adni azon hozzászólásoknak, melyek az AMD eljövendő CPU-architektúráinak tulajdonságait próbálják boncolgatni, de az anyatopikban offnak számítanának.


szinesz.bob
(senior tag)

No, akkor ide lehet írni bármit. :)
KIRÁLY! :DD
A gond csak az, hogy amit olvastam, mire lehet számítani picit elszomorított.
2016-ban a ZEN talán eléri a a "Sandy Bridge" szintet?
Tényleg erre kell számítani?

[ Szerkesztve ]


Fücsök007
(őstag)
Blog

Nem. Egyébként AMD-nél is tudják, hogy ha normális haszonnal akarják eladni a Zen magos procikat, akkor minimum egy Haswell mértékű IPC-re szükségük van, különben marad a kis haszon, meg a másodhegedűs szerep még több évig.


Yutani
(nagyúr)
Blog

Szuper, ha már a Zen találgatósba halandó ember nem írhat.

Szóval, amint kifejtettem a számításaimat, rossz esetben a Sandy környékén lesz a Zen, jobb esetben a Haswellt szorongathatja, de az nagyon valószínű, hogy Skylake teljesítmény szint messze nem lesz meg.

Egyébként itt van egy alaposabb teszt és spekuláció, ami a Zent picit a Sandy fölé várja.

Ha ez valósul meg, akkor visszatérnek az A64-C2D idők, amikor az Intel c4c 15-20%-kal volt jobb, nem 50-60%-kal. Ha ehhez jó árcédula tartozik majd, akkor nyerhet majd az AMD végre egy kis market share-t.


Remus389
(veterán)
Blog

Különben a Phenom II x4 és X6 nem volt annyira rossz

Ha azt egy kicsit továbbgondolják, csiszolják, kisebb csíkszélességen, magasabb órajelekkel, jó árakon még az olcsó piacon sikereket érhetett volna el

Ráadásul alaplapot sem kell cserélni, sem hűtőt stb.

Lehetett volna Phenom III

[ Szerkesztve ]


leviske
(veterán)

A Zen elméletileg egy, a Haswell-hez nagyon hasonló felépítést kapott. Gyakorlatilag befejezte vele az AMD a nagyjából 10-20 éve tartó különutas fejlesztési politikát és beálltak az Intel mögé. Konkrét termék szintjén valahova a i7-5820K - 5930K környékére várhatóak azokban a programokban, amik nem érzékenyek a memsávszélre. A gond az, hogy az i7-6850K - 6900K eléréséhez nem lesz elég egy 3GHz-es alap órajel, miközben az AMD jelenleg ott áll egy új architektúrával egy friss gyártástechnológián, aminek az analog verzióján az Intel 1 évet szívott.

Szóval a legnagyobb kérdőjel a Zen kapcsán az, hogy megismétli-e a K10 vergődését. Amennyiben erre a válasz az lesz, hogy nem, az nagyjából annyit jelent, hogy a jövő nyárra várható Raven-nek minden esélye meglesz, hogy letarolhatja a mobil és mainstream piacot 4770K+R9 270 teljesítménnyel.

u.i.: A Sandy IPC-je elvileg már valamikor a Steamroller-nél megvolt, az Excavator meg esélyes, hogy azon azért túl is lépett. Csak azt hiszem ezen a kisebb/lassabb cache rontott az APU-kban, szimpla CPU meg nem jött belőlük.

(#5) Remusz911: Legjobb tudomásom szerint a K10 nem skálázódott eléggé. Nem jó üzlet 8x akkora lapkát készíteni 6x akkora teljesítményért. A Bulldozer többek közt ezen akart változtatni az osztott erőforrásokkal, csak a párhuzamosítás nem jött olyan sebességgel a szoftverpiacon. Mostanra meg a 3-4 évvel fiatalabb Intelek abban is megeszik őket reggelire.

[ Szerkesztve ]


Petykemano
(veterán)

Hát nagyon kiváncsi vagyok ezzel a topikkal kapcsolatban.

Direkt ide írom már, nehogy szakmaiatlanságra és wishful thinkingre érzékeny Asztalos Úr és kékvérű társasága újra megszóljon. A topikgazdák szabályzata nem jogosítja fel arra, hogy a témát érintő találgatás, spekuláció és kőbevésett, tényszerű - assembly programozóktól, és CPU architektúra fejlesztőktől - származó hozzászólások között kényeskedve disztingváljon. A vonatkozó pont így szól:

"A Topikgazda, a topikjára vonatkozólag sem állíthat fel szabályokat, nem módosíthatja a meglévőket, hatásköre csak a fórum alapelveinek, illetve ahol van ilyen, a moderátorok által a topikra előírt egyedi szabályok betartatására terjed ki."

A TIR pedig így mutatja be a topikot:

A topik az AMD következő, vagy éppen aktuális CPU mikroarchitektúráját boncolgatja. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.

Nyilván nem értünk egyet azzal kapcsolatban, hogy mi az OFF. Asztalos Úr és társasága szerint ha valaki nem tényeket, hanem feltételezéseket, pletykákat, spekulációkat, esélylatolgatásokat közöl, offol. Holott elég tisztán fogalmaz a szabályzat azzal kapcsolatban, hogy mikor van beavatkozási lehetősége:

II. Hozzászólás OFF-ba tétele
1. OFF-ba azt teheted, ami teljes egészében, 100%-ban (nem 99%, 100%) OFF, nem tartozik a témához, de törölni azért nem kell, nem zavaró, nem felesleges. Tudom, hogy ez így nehezen megfogható szabály, a gyakorlatban majd kialakul, ha nem érzed át, inkább ne tegyél OFF-ba.

Egyébként csak a miheztartás végett, a K10 topik gazdája nem tett OFFba olyan hozzászólást, amelyre a vonatkozó szabályzat nem hatalmazta fel. Csak modortalanul utálkozik a kevésbé kiművelt topiklátogatók hozzászólásain.

Ez a párhuzamos topik addig lesz életképes, amíg megmarad a találgatós-pletykálgatós topiknak, ahol a fő szakmai topikon a guruk által bemutatott tényeken alapuló valós információkból kiindulva latolgatjuk az esélyeket. (Az még egyébként kérdéses számomra, hogy vajon az általában, vagy néha szakmailag elfogadott tényeket közlő, nem spekuláló, pletykákra nem alapozó felhasználóknak a fő szakmai topikban szabad-e ott találgatni, vagy a tényközlések után át kell jönniük ide következtetéseket levonni. Fiery például számos esetben keveredett bele, vagy válaszolt - normálisan - feldobott találgatós jellegű kérdésekre és maga is spekulált például a BR 14nm-en történő gyártásáról. Ezzel persze pont nem őt szeretném bántani, aki egyike volt azoknak, akikkel lehetett értelmesen beszélgetni, meg lehetett szólítani a szakmaiságát, anélkül, hogy leoltott volna)

Szóval ez a topik szerintem addig és úgy fog tudni élni, amíg nem jönnek a "kinek mi a háttérképe" még OFF-abb posztok. Gyanítható, hogy ha ez így történne, akkor aki találgatni, pletykálkodni, hozzáértőktől kérdezni akarna, azok szépen vissza fognak szokni a fő szakmai topikra. (Ahol is a topikgazda élete hátra levő részét azzal töltené, hogy két agyvérzés közben visszaterelje a spekulálgató, kezüket a bilibe lógató senkiházi wccf olvasókat ide)

Mindenesetre hajrá!


leviske
(veterán)

A probléma az volt, hogy a topik nem olyan arányokra lett kitalálva, ami az utóbbi időkben kialakult. Tényleg túl sok lett a szimpla találgatás a konkrét adatokhoz képest. Sokaknak (pl nekem is) pedig a topik direkt azért van kifüggesztve, hogy amikor van valami tényleges infó, akkor lássa az ember. Számomra is fura volt, hogy mostanság a fórumra felnézéskor mindig 15+ hozzászólás volt, ami eddig csak akkor volt jellemző, ha jött új infó valamiről.

És mondom ezt úgy, hogy anno én is igen rendesen elvittem folyton a témát más merre pl a HSA-val.


Yutani
(nagyúr)
Blog

Nem tettünk mást, mint találgattunk egy találgatós topikban. Én nem beszéltem Xeon szerverekről meg ilyesmiről, csak és kizárólag az AMD által elhintett infot felhasználva készítettem "előrejelzést" a Zen erejéről. És kiderült, ezt a modertáror/topikgazda nem tartja elfogadhatónak, egy találgatós topikban nem szabad találgatni nekünk, pórnépeknek, azt csak a profiknak lehet. (Semmi bajom a profikkal, nem arról van szó, Fieryt személyesen ismerem és elismerem!) Sebaj, itt ez a topik, folytathatjuk az ámokfutást! ;]

[ Szerkesztve ]


Gyuri27
(félisten)

Ez lokál topik. Itt a tútóstésztáról is beszélhetnek a plebek. :DDD

[ Szerkesztve ]


szinesz.bob
(senior tag)

Örülök hogy azért ITT is vannak tájékozott emberek! :)
Akkor most lényegében az AMD megint ott tart ahol a 486-os időkben? Lekoppint egy intel belső architektúrát?
A jövő nyár azért messze van még, de ha a Raven ekkora király lesz lehet kivárom.

Remusz911
A phenomIIX6 simán verte sz FX6100-át és néhány dologban,(főleg a játék) a 8 magosokat is. A bulldozer sajnos megteremtette a jelenlegi helyzetet amit mindenki tisztán lát. Lehet a phenom 3 jobb let volna.


Thrawn
(félisten)
Blog

Lekoppint? :DDD
Egy 486-osban 1.2 millió tranzisztor van, azt pár ember belátható időn belül fel tudja dolgozni. Nade egy Skylake pl közel kétmilliárd tranzisztorból áll, szerinted mennyi időbe telne megérteni, hogy az egyes tranzisztorok miért ott vannak ahol és mit is csinálnak tulajdonképpen? Nem, lekoppintani itt már nemigen lehet semmit, hacsak nem akarsz évekre lemaradni.


szinesz.bob
(senior tag)

Akkor valami hasonlót csinálni.....
Az AMD úgy kezdte, azért is lett 5X86 neki, az intelnek pedig pentium.
Bár akkor csak pár millió félvezetőről volt szó.
Szerintem aki ért hozzá és ezzel foglakozik sok éve, átlátja a dolgokat.(mint NEO a MATRIX-ban :DD )

[ Szerkesztve ]


Yutani
(nagyúr)
Blog

Lemásolni nem tudja, de azonos elven működő processzort készíthet, és készít is a hírek szerint. A saját úttal (BDZ) befürdött, most pedig a trendet követi.


letepem
(aktív tag)
Blog

Majd meglátjuk! Semmilyen konkrét infót nem találni a zenről, (se a polarisról) mégis készpénznek vannak véve bizonyos architektúrális megvalósítások! Eddig se valid teszet, se valid blokkdiagramot nem látott a nép, csak reddit, anand, sc találgatásokat, amit szépen valós eredményként közöl a wcc éstársai! Lehet jobb lesz mint a skylake, de az is lehet, hogy egy atom szintű proci hoznak 1 wattos fogyasztással! :U Nem tudjuk így marad a feltételes találgatás!


Fücsök007
(őstag)
Blog

De azt már tudjuk, hogy tesztelik a 3GHz-es órajelű, A0 steppinges ES procikat. Sajnos valós benchmarkok még nincsenek. :(


stratova
(veterán)

Végleges termékekről valóban nincsen teszt de füles asztaltárs linkelt már egy szabadalmi bejegyzést az új ALU szervezésről és volt már pár Sisoft adat is, aminél az SP szám szvsz reális, a minták besorolása pedig a linux kernelből és a korábbi nevezéktanból már sejthető. A nagy kérdőjel a kártya által ténylegesen leadott teljesítmény és elérhető órajel, ill hogy terhelés alatt mennyire képes boost tartományban tartózkodni.

Zen teljesítményét pedig Excavator alapján találgatják. Ott AMD a 35 W-os FX-9830P 3.0-3.7 GHz-es modellre egy szálon 93 pontot ad meg, ez pontosan annyi mint egy Sandy i7-2620M 2.7 GHz-en. Viszont több szállon már FX-7600P is tudta a fix 2.7-es Sandy i7 232-234 pontját, amit FX-9800P 15 W-os besorolással hoz AMD saját mérése szerint.

De egyre több lesz a neten az Athlon II 845 eredmény is, ehhez képest Bristol kb. egy steppingváltás.


Petykemano
(veterán)

Gcc patch van. A hozzáértők ebből spekulálnak blokk diagramokat


dezz
(nagyúr)
Blog

Az igazából nem találgatós topik, hanem konkrét infós topik. ;)

[ Szerkesztve ]


solfilo
(veterán)
Blog

visszatalálós

üzenetek