Fegyencedzés - calisthenics - street-workout - Sport, életmód, utazás, egészség fórum

üzenetek

hozzászólások


Optik
(friss újonc)

Sziasztok,

Látom kevésbé vagytok aktívak az utóbbi időszakban, én azonban mégis ide írnék/tennék fel kérdéseket a saját testsúlyos edzéssel kapcsolatosan.
Kb. a 2012 – es évtől már többször is végigolvastam a hozzászólásaitokat, tapasztalatokat, tippeket, módszereket, mivel jómagam is a street workout/callisthenics edzésmódszerrel barátkozom az utóbbi években.
Szemmel láthatóan, a régebbi időszakban egy bizonyos „ kolosanyi” felhasználó/kommentelő adott nagyon sok hasznos tippet, mivel sok gyakorlati és elméleti tapasztalattal rendelkezett erről a témáról. Az utóbbi időszakban meg „emiki6” írt le hasznos tanácsokat, tartava a lelket még ebben a topic-ban.
Én arra lennék kíváncsi, hogy aki még itt van ezen az oldalon és csak és kizárólag a sját testsúlyos edzés mellett kötelezte el magát, az milyen utat járt be? Honnan kezdte és milyen eredményeket tudhat a magáénak? Milyen gyakoriak voltak a sérülések? Mi szolgáltatott alapot, hogy elkezdjétek ezt a fajta edzésmódszert?
Sok évvel ezelőtt végeztem súlyzós edzést, majd a Covid időszakában odahaza kezdtem el edzeni, és szép lassan magam mögött hagytam a súlyokat, meg úgy tuttó komplettó azt a világot.Sokkalta természetesebbnek, életszerűbbnek és egészségesebbnek ítélem meg a saját testsúlyos edzést és amit összességében képvisel.Itt jelezném, egyik sporttal sincs semmi problémám, de mindenki maga dönti el, mi mellett hajlandó elköteleznie magát és miben szeretne eredményes lenni.
Tudok a Meztelen harcosról, a Fegyencekről, edzettem is az elméleteik szerint és aztán puff.. pár hónappal ezelőtt belefutottam Gödrösi Ádám you tube videóiba, ami óriási hatással volt rám, a legújabb könyve is meg van, és Ő valóban egy másik dimenzióban mutatja be a saját testsúlyos edzés miben létét. Itt az oldalon nem nagyon emlegettétek a műveit illetve az edzésfilozófiáját, amit valahol nem értek, viszont a Fegyenc még nem is oly rég ismét szóba került. A kettő elméletrendszer között azért mondanom sem kell, hogy ég és föld a külömbség.
Ami kicsit zavart kelt a fejemben, hogy Ádám elmélete egy szépen felépített logikai sorrendet követ, viszont ha azt veszem alapul, hogy a mai világ főként a pénzről szól, akkor mi minden lehet még az, ami kimaradhatott belőlük, mármint a könyveiből, azaz direkt nem lett beletéve, hogy személyesen kérj Tőle segítséget. Nem állítom hogy ez biztosan így van, de az ellenkezőjét sem. Jakus Leventéről is olvastam és Ő például egyik bejegyzése alatt azt írta, : „ egyik könyvből sem fogsz tudni megtanulni edzeni”...igaz ez még valamikor 10-12 évvel ezelőtt volt.Hogy azóta ez mekkorát változott, nem tudni. Általában azt szokták mondani, hogy járj nyitott szemmel és olvass a sorok között, ezért is van bennem némi kétely hogy bizonyos módszerek, tippek a könyebb elsajátításhoz, vagy technikák, amik átlendítenének egy holtponton nincsenek megosztva velünk, amit oké, értek is, mert valahol jogos. Ezért is érdekel, hogy Ti miket tapasztaltatok meg a saját testsúlyos edzés világában?
Valóban érdemes egyvalaki edzésmódszerére hagyatkozni, pl. hogy miket csinálj, miből hány sorozatot hány ismétléssel, vagy hogyan lehetséges fenntartani egy folyamatos fejlődési ingert, hogy ne térj tévútra? Értem ez alatt, hogy maga a gyakorlatok ( már az alapok is ) felépítése és kivitelezése rengeteg dolgot megkövetel, amelyek megint csak arra inspirálják alanyunkat, hogy mindent is csináljon, ami hosszú és gyakori edzésekhez vezet, amely egyenes út a túledzés, sérülések,stb. bekövetkeztéhez. Tehát figyelj a kézfejtől a lábujjakig egy csomó dologra, hogy a megfelelő formában mehessen végbe az adott gyakorlat, de közben magára az adott gyakorlat végrehajtására sem fogsz tudni odafigyelni, amitől szétesik az egész, úgy ahogy van. Érdekelne, hogy aki jártas ebben a témában az hogyan látja ezeket a dolgokat?Másik oldalról megnézve meg, ha nem olvasnánk könyveket, nem néznénk videókat, akkor miből építkeznénk?!!Sajnos a személyi edzőhöz való fordulás több okból sem kivitelezhető sokunknak, nem csak az anyagi oldalára gondolok itt.
Végezetül pedig felvetnék még egy koránt sem elhanyagolható témába vágó dolgot, ez pedig az a bizonyos Sommer edzőnek a módszere lenne ( megint más szemszögből), amelynek a lényegét még annó „kolosanyi” kommentelő is szépen felvázolta.
Szóval értem én ezt a káoszt teremteni a fejekben dolgot, de mégis Ti például melyik módszernek szavaztok hitelt? És egy átlag, amatőr sportoló melyik irányba induljon el, ha eredményt is szeretne elérni ebben a sportban?És ez mennyi edzést jelentene, milyen időtartammal, hogy azért a központi idegrendszerünket sem égessük ki?Ja, és apropó, mindezt egy egészséges egyensúly keretében szemlélve, tehát nem aképp, hogy csak az edzésnek éljek, de nem is aképp hogy amikor kedvem van, akkor csinálok valamit.
Elnézést kérek a hosszú sorokért, remélem lesz közületek, aki végigolvas és válaszra méltat.

Köszönöm előre is.

üzenetek