Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


parkasz
(senior tag)

Sziasztok!

Szeretném a családi ház körülkamerázását megoldani.
20-25 méteres láthatóság, távoli elérés, értesítés, rögzítés, 3db kamera
lehetőség szerint teljesen vezetéknélküli megoldással.
Mit tanácsoltok? Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]


laci1978
(tag)

250-300 amibe belefér egy 2T vinyó is.


kenand
(veterán)
Blog

Én diszkont áron így oldottam meg

Wanscam K22 25 USD/db

NVR
28-36 USD (3 kamerához elég a 8 ch)

+1-2TB 3.5" HDD itthonról

xMEye sw androidra, de megy böngészőből is

2 kamerát tudsz kezelni home made (mini PC-re telepített) Xplenology szerverrel is (Surveillance station) az top sw, de 2+ kamera licence drága

[ Szerkesztve ]


parkasz
(senior tag)

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! :R


bigrock
(addikt)

Ha valaki írna egy kis review-t WANSCAM illetve REOLINK kamerákról, akkor nekiveselkednék egy összefoglaló elkészítésének a karácsonyi bejglik fogyasztása során :D
A Hikvision-t bevállalom. Kellene még esetleg egy NAS kontra IP kamera beszámoló, mert gyakori kérdés ez a témakör is. Az info jöhet privátban is, ígérem, nem fogom plagizálni. Vagy csinálok egy publikus Google excelt-t és abba mindenki írhat...
THX


jézusom
(addikt)

Inkább egy NAS kontra NVR kellene :) nekem csak NVR-ekkel van tapasztalatom.
1-2 dolgot én is bevállalnék, csak meg kellene határozni.

[ Szerkesztve ]


MaCS_70
(félisten)

Jaj, de nagyon-nagyon jó lenne!

:R :R :R

MaCS


kenand
(veterán)
Blog

Teljes leírást nem tudok írni, de Kínai NVR-t és Xplenologyra telepített Surveillance Stationt egyaránt kipróbáltam. Utóbbi sokkal több tudású, és remek felülete van, de ha az ember nem akar rá sokat költeni akkor max 2 kamera esetén használható. (annyi jár ingyen) +2-3 licensz elég drága. Webe és telefon appon keresztül is megy. Xplenology-nál -mivel nem orig Synology- kell egy -akár ingyenes- DynDNS de úgy működik.

2 típus WNSCAM kamerát próbáltam egyik sem high tech, de ár érték arányban elég jó. HW0021 jobb sw-vel rendelkezett, a webes appja is sokkal jobb, de már nem igen kapható, vagy jóval drágább.- k22 van helyette.
(Viszont új ára nem 34, hanem 25 USD)
(Egy ideig szívatott, wifin nem akart kapcsolódni, de a routerem volt a ludas, újraindítás megoldotta)
Mindkettő fém házas, 1080p és a legfontosabb van ONVIF támogatás wifi-n és LAN-on is. (1 LAN-on, többi wifi-n kapcsolódik nekem)
Van saját appja PPOE, de ha van kínai NVR annak az alkalmazásával is kezelhető.

Tény kínai, támogatás 0, de simán összehozható amatőröknek is.


jézusom
(addikt)

Ez a nas vélemény fontos lenne leírásban, mert sokan így képzelik el a cctv-t. Ilyen kamera tesztek viszont nem sokat érnek szvsz rengeteg féle van. Inkább annyi hogy mikor érdemes wifiset venni mert azt is sokan akarnak...


DoItYourself
(addikt)

Ez jól hangzik. Milyen kamera kell hozzá? NAS van otthon, régi, de teszi a dolgát.


kenand
(veterán)
Blog

Wifiset csak akkor érdemes ha nem tudsz, nem akarsz kábelezni. Egyébként a LAN jóval stabilabb és biztosabb.
Surveillance Stationt tesztelték van némi infó itt
Ugyan nem mai bemutató

User guide magyarul

[ Szerkesztve ]


nagysz
(tag)

olyan, ami valamilyen protokollon (ftp, sftp akármi) tud a nas-ra írni. nekem reolink van..azzal hiba nélkül megy. de szerintem ez egy alapszolgáltatás és sok más kamera is tudja ezt.


kenand
(veterán)
Blog

Surveillance Station-nak ONVIF support kell, de azt a legtöbb kamera nyújtja

(persze valamikor kamuznak, egy Xiaomi brand XIAOW xv-1120s-b1 nem, Banggood továbbra is így hirdeti, de nincs ONVIF, nekem refundolták is a teljes összeget. Van mini support adtak egy ini-t amit a kártya gyökerébe kell tenni, újraindítás után megjelent mint ONVIF eszköz, de még sem megy, többet nem válaszoltak a supporttól.... )


Matthew
(senior tag)

Sziasztok!
Reolink RLC-410W mennyire időjárásálló? Főleg a microSD kártya foglalatra lennék kíváncsi, az a képek alapján nem tűnik nagyon vízállónak.
Hozzá való tápegységet itthonról honnan/milyet érdemes venni?
Köszi!


merqree
(őstag)

Segítsetek egy picit meggyőzni, hogy miért jó a wifi-s kamera. Mert én nem látom előnyét, mivel tápot kell neki adni, akkor pedig már egyszerűbb POE kamerát felszerelni, és nincs "szórakozás" a wifi-vel.


kenand
(veterán)
Blog

Azért nem mindegy hogy áramot, vagy LAN kábelt viszel (Azt értem hogy kamera "árama" mehet UTP-n)
Nekem könnyebben ment csak az áram (+2 switch is kellett volna, mivel területileg mesze vannak ).... ha nem működne jól azért kihúznám a LAN-t..
És a LAN sokkal stabilabb (egy kamera azért vérzett nálam, mert 5 percenként újraindult Wifi-vel és tölt kínai nyelven ordítozott, és ezt a kiváló "feature"-t nem lehetett kikapcsolni ) azzal egyetértek és ha nem macerás érdemes azt választani.


markussandor
(senior tag)

"Azért nem mindegy hogy áramot, vagy LAN kábelt viszel"
Ezt nem értem, miért is nem mindegy?

Ha olyan messze van, hogy kell +2 switch, akkor már a wifit is elfelejtheted.
Ha nem egy tanyán laksz, ahol nincs rajtad kívül másik wifi access point, akkor esélytelen olyan 2,4GHz-es sávot találnod, amibe nem zavar bele legalább 1 szomszéd.

Példa: kisvárosi útca (sehol egy panelház), kamera kint az eresz alatt, router tőle kb 5m távolságra a fal másik oldalán, és a nagyfelbontású kép állandóan akadozik (talán 4-5 Mb/s-ra van állítva a kamerában a sávszélesség). Szerencsére nem az enyém, én inkább vettem UTP kábelt, PoE switchet, de soha nem volt problémám az elmúlt két évben a kameráimmal!


kenand
(veterán)
Blog

Wifi már ki van építve nem a kamera miatt
LAN-t vittem a mellék épületbe (film nézés úgy megy) és AccessPointtal szórom tovább, de nem volt kedvem onnan 10m-et visszavinni a kamerához,. (vagy elvágni és switchet közbeiktatni)
Wifin megy a pálma vészfűtés vezérlés is onnan

Átlagnál így is többet "LAN"-osítottam, 4 helyen van amlogic TV box oda LAN megy

Továbbra is azt tudom mondani megoldható lenne, de így egyszerűbb volt, vagy lusta voltam :(


Vici
(újonc)

Sziasztok!

Vettem egy Xiaomi Mi Home Sec. kamerát.
Annyi a probléma vele hogy a mikrofonjával valami nem oké... Ha az app-on, telefonon keresztül beszélek a kamerába, akkor a kamerából lehet hallani tisztán mindent.
Viszont amit már otthonról válaszolnak a kamerába nem lehet egyáltalán érteni. Csak zúgást hallok a telefonba semmi mást.
Valami beállítás probléma lehet, vagy selejtes kamerát kaptam??? :(( :(


Matthew
(senior tag)

Közben láttam, hogy a microSD foglalat egy tömítéssel ellátott kis ajtó mögött van így ez a kérdésem tárgytalan.
A tápegység viszont továbbra is érdekelne, ki milyen tápot használ a Reolink kamerájához?

[ Szerkesztve ]

üzenetek