Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


Zoleee89
(aktív tag)

Sziasztok,

Szeretnék kérni egy kis segítséget tőletek.
Ház körül szeretnék kamerákat elhelyezni, terveim szerint 3db kültéri elég lenne. Nagyjából 10-15 métert kellene lefednie egy kamerának és fontos lenne, hogy éjszaka is használható lenne :).
Tudnátok ajánlani egy megbízható kamerát és hozzá rögzítő egységet?
Árban nagyjából 100-130eFt körül gondoltam, ha ennyiből kivitelezhető lenne.

[ Szerkesztve ]


gozso
(senior tag)

hopp nem ide

[ Szerkesztve ]


Csabex
(őstag)

Az adatlapja szerint ez nem csak wifis... 10/100-at tud, de az bőven elég a tudásához képest. A mikrofon részével tudsz hallgatózni elvileg, de az kikapcsolható.


deblaci
(csendes tag)

Sziasztok,

Szeretnék egy 4kamerás, bővíthető szettet venni ~150k-ért. Átfutottam a fórumot és két szettet találtam.
Szerintetek melyik szett lehet jobb választás:
Reolink-es RLC-520 https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07CQLB8HS/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ARGDLBF91D6J6&psc=1
Vagy a
Hyundai HYU-414 8CH-s NVR-el, https://www.seccam.hu/4-kameras-megfigyelo-rendszer/Hyundai-4-kameras-kamerarendszer-IP-2MP-FULL-HD-POE-kulteri-ejjellato-kompakt-kamera-szett
?

A hyundai mellett a H.265+ és a magyar gari áll, de nem találtam semmi használható videót a képminőséggel kapcsolatban vagy hogy a Hyundai HYU-414 melyik hikvision néven fut.

Azt jól gondolom hogy képminőségben nincs különbség a Hyundai HYU-416N(dome) és a HYU-414 között?

[ Szerkesztve ]


vacs
(veterán)
Blog

Zoleee89:
Itthonról a napokban is ajánlott 2MP-es sec-cam rendszer [link] (3 kamerás, de + 1 kamerával később bővíthető, H265-ben rögzít).
Kintről Reolink, esetleg Annke.

deblaci:
A Hyundai HYU-414 szerintem a Hik DS-2CD1023G0-I akar lenni kb!
Jó a Reolink is, de ha fontos a magyar gari és a H265, akkor a sec-cam rendszerét vedd.


sambenez
(addikt)

Úgy látom Aliexpressen a Hiseeu store akciózik. Ha esetleg valaki külföldről rendelne.
Van spanyol raktár ahogy nézem.
Pl. Spanyol raktárból Hiseeu 8CH POE NVR Kit 4db 2MP-es kamerával féláron 155$.

[ Szerkesztve ]


daninet
(veterán)
Blog

Sziasztok!
Adott egy dlink dcs-8515lh amivel nincs élő képem, csak ha ugyanazon a hálózaton vagyok. A kamera adott, ebből kell dolgozni.

Csak a cludba felvett videókat érem el távolról, de azok mennek. Az internet a kamerához egy tp-link 4g routerrel és telenor kártyával jut.
Több gondom is van:
-Az első tapasztalataim a kamerával nagyon rosszak, annyira hülyebiztos, szinte semmi sem állítható. Nem látok folyamatos felvétel opciót (csak mozgásérzékelő van), a hálózati beállítások pedig kimerülnek a wifi jelszóban (!)
A mozgásérzékelő opció miatt pedig nem tudok üres helyiségre ránézni.

-Gyanítom, hogy a telenor NAT-ol. De nem vagyok benne biztos, de annyira kevés infó van a kameráról, nem tudni, hogy ez most a cloudon keresztül éri el az élő képet mint pl otthon a hikvision kamerám, aminek mindegy, hogy natolva van, vagy direkt próbálja elérni a egy dlinkes DNS-en keresztül?

Van bárkinek bármi tapasztalata ezzel?

[ Szerkesztve ]


deblaci
(csendes tag)

Köszönöm.


Superhun
(addikt)

Sziasztok!

Használ valaki Mi Home Security Camera 360° 1080p kamerát NAS-sal együtt?

Sehogy sem tudom beállítani a NAS rögzítést. Sem a routerhez (külső vinyót oszt meg), sem a Win 10 PC-hez nem tud csatlakozni a Mi Home app. Megadom a usernevet/jelszót, tölt egy kicsit, és kiírja hogy "Couldn't set, try again". Hogy lehet ezt működésre bírni? A kézikönyvben természetesen semmilyen infó nincs erről...


Shingen
(addikt)

Hali!

Erről a kameráról mi a véleményetek? Mennyire jó ár/érték arányban?
[link]


bigrock
(addikt)

Szerintem teljesen vállalható. Jó képminőség, jó szoftver és a support is megfelelő. Nagyjából Hikvision kategória.


kispéé
(aktív tag)

Sziasztok!

Tavaly jóárasítva vettem és üzembe helyeztem az alábbi NVR-es kamera szettet.
[link]
Igazi noname kínai cucc, de a feladatát ellátja, összehasonlítási alapom nincsen,de én meg vagyok vele elégedve. Egy dolog nagyon bosszant, hogy HDD-re rögzített felvételeket csak nagyon körülményesen és lassan tudnám egyesével lementegetni az NVR menüjéből.
Próbálkoztam volna máshogy, de sajnos elfogyott a tudomány. FTP-n keresztül nem enged be az NVR, PC-s szoftver sem engedi letölteni, nem találja a felvételeket, pedig visszajátszani vissza tudja.
Próbálkoztam felismertettni pár neves gyártó PC-s szoftverével az eszközt, de nem látja egyik sem.
Próbálkoztam kivenni a HDD-t áttenni windows PC-re, de mivel ext2 fájlrendszerű, telepíteni kellett hozzá egy programot, tele van DAT végződésű fájlokkal ,ezekből semmilyen videót nem tudtam kinyerni, próbálkoztam DAT to MP4 konvertálókkal is, az sem jó.
Tudom, a noname hátulütője sajnos ez, szívás van vele...
Mit tudok még tenni? Nincs köztetek egy linux guru, aki megmondaná, hogyan tudnék hozzáférni hálózaton keresztül? Az már jó lenne kezdésnek...
(u.i:Telnet sem megy)


Sickboy25
(addikt)

sziasztok

Superlive plus appőt használom az otthoni kameráim eléréséhez. 2 évig működott, majd pár hete gondolt egyet és nem működik. Letöröltem újratettem az appot, újra beállítottam a kamerát, de semmi, egyszerűen offline van az eszköz azt írja.
Routerben a port forwarding beállítva, dvrdydns-t ellenőriztem, mert azt hittem ez szállt el, de elvileg működik.
Belső hálózaton ip címmel működik.

Tippek, ötletek mi lehet a gond?

Köszi


vacs
(veterán)
Blog

Szia.

Ezt a Besder kamerát ajánlom.
+ 3.6-os lencse, elvileg Sony szenzor
+ Icsee és xmeye app kezeli
+ H265 tömörítés
+ wifi
+ microsd
+ kétirányú hang
+ human detection (ember felismerés vagy hogyan kell ezt fordítani)

Ezen a képen látszik a 18 db éjjeli infra led.

Ha van rá pénz, akkor 5MP, ha nincs akkor a 2MP is jó lehet.

Ja és a 13708-as hozzászólásomban kupont is tudsz szerezni!

Természetesen csak saját felelősségre vedd! :K

[ Szerkesztve ]


bigrock
(addikt)

Milyen portok vannak kiforgatva a routerben? A 6036-os is ki van?


Sickboy25
(addikt)

Igen az is ki van... meg a 80as is.


markussandor
(senior tag)

Az egyik hikvision kamerámat épp a pc tetejére tettem (beüzemelés miatt), majd egy óvatlan pillanatban legurult róla, és leesett az asztalra (kb 30 cm). Épp böngészőből matattam rajta, az élő képe rózsaszínűvé vált, újraindítottam, megjavult. Majd feltettem a végleges helyére és éjszaka meglepve tapasztaltam, hogy tök fekete a képe. Pedig szemmel láthatóan világítanak a IR ledek.
Elképzelhető, hogy az esés miatt eltört/beszorult az a mechanikai megoldás, ami átvált a nappali/éjszakai mód között?


jézusom
(addikt)

Vagy elállítottad az egyik kép tulajdonságot. Talán a záridő? Jártam én is így.

üzenetek