Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


tzimash
(őstag)

Hali, épp kamera rendszer után nézelődök, köszi a linket.
Mennyire számít jó vételnek ez a rendszer?
Tud olyat, hogy bizonyos területeket jelölök ki a látott képen, és ha ott detektál mozgást, akkor küld mailt?


sambenez
(addikt)

Nincs vele tapasztalatom, az ára mindenesetre jó. El kell olvasni az adatlapját a részletekért.


markussandor
(senior tag)

Sajnos nem nyúltam semmihez, és össze hasonlítottam egy másikkal, minden beállítása egyforma.


Sickboy25
(addikt)

Egyszeruen sehogy nem mukodik... egyik naprol a masikra es mar otletem sincs... :(((


szemmelver
(aktív tag)

Szia! Másik appal próbáltad?


Sickboy25
(addikt)

Szia massal nem... csak ezt toroltam le es raktam ujra... esetleg tudsz ajanlani masik appot? Koszi


szemmelver
(aktív tag)

Xmeye, icsee, camhi. Nálam ezek frankón működnek.


Sickboy25
(addikt)

Koszi megorobalom.


szemmelver
(aktív tag)

Sickboy25 nincs mit!😉

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Már a sokadik noname kamerám kínából, de ami most jött... szívás az egész. A wifi csatlakozásával van a legnagyobb gondom. Csak a CareCam nevű appal hajlandó a wifi hálózatra csatlakozni qr kóddal, ha ez megvan minden ok, amíg ki nem húzom a konnektorból. Új ip címet kap minden áramtalanítás után a dhcp miatt. Fixálni nem tudom, csak a router beállításoknál mac cím alapján rendelek hozzá ip-t, de akkor állandóan újra indul. -.-" fix onvif port, fix hozzátartozó jelszó... írtam az eladónak, hogy nincs több beállítási lehetőség? a válasz: nincs. beírom a böngészőbe a kemera ip címét, és semmit nem dob rá. megnéztem milyen portok vannak nyitva ezen az ip címen, végig próbálgattam, de egyikkel sem jó. most még wifire sem tudok vele csatlakozni, mert ez a csodálatos app be se enged jelentkezni.

nem nagyon értek a dolgokhoz, de ez a bizonyos fix port+jelszó stb... valahol el kell hogyy legyen tárolva. nincs erre valami mókólás/szerkesztés??
köszönöm a segítséget!

ami pozitív, hogy mivel rosszat küldött, így szó nélkül vissza adta a pénzt :D


tzimash
(őstag)

Találtam hasonló árban Sannce-t, ez 5MP-es, viszont nem tud h265-öt, és a látószöge is kevesebb (70 vs75). Mi a fontosabb a több MP vagy a kódolás/látószög?
A családi házunkat szerelném fel a kamerákkal kívülről, max 1TB-s vinyó kerülne az NVR-be, de lehet először csak egy 500GB-os. Gondolom a tárhelykapacitás miatt, a h265 az ajánlottabb.


vacs
(veterán)
Blog

tzimash:
"Tud olyat, hogy bizonyos területeket jelölök ki a látott képen, és ha ott detektál mozgást, akkor küld mailt?"
Igen, tud, de sok lesz a téves riasztás, ezért elég gyorsan ki fogod kapcsolni ezt a funkciót! :K

"Találtam hasonló árban Sannce-t"
Szerintem itt a topikban nem igen hallottunk még a Sannce márkáról.
A Hiseeu és még pár kínaival viszont vannak jó tapasztalatok.
Családi ház megfigyelésére elég lehet a 2MP-es rendszer is, de ha van rá pénz, akkor inkább az 5MP! A látószög a lencsén múlik (pl 2.8/3.6/4mm). A kódolásból is inkább a H265 az ajánlottabb, mert így kevesebb helyet foglalnak a fájlok!
Rákerestem erre a Sannce-re, hááát a mobilos Sannce Vision app az 99%-ban az Xmeye koppintása ... ezek alapján mire számítson az ember?
Topik tetején az összefoglalót olvasd át, sok hasznos infó van benne.

Sickboy25: supportnak is írhatsz, hátha értelmes választ kapsz.
Még egy linket se adtál, hogy miről van szó egyáltalán!
Amúgy szánjál rá pár órát és próbálj ki több mobil appot, előbb utóbb működni fog valamelyikkel ... google a barátod.

[ Szerkesztve ]


Sickboy25
(addikt)

Koszi! De a legelso hsz-ben leirtam, hogy eddig tokeletesen ment tobb mint 2 eve hasznalom... csak par otletet szerettem volna kapni, hogy mitol lehet ez... de akkor googlezok, hatha talalok valamit :DDD


jézusom
(addikt)

Látószög nem olyan hogy minél nagyobb annál jobb... Neked kell tudni milyet akarsz, olyat kell venni.


noorbertt
(őstag)

Sziasztok

Kintre milyen kábel ajánlott?
https://www.alza.hu/cat6-kabelek/18852172.htm ez árban és minőségben jó lehet?
Van valami ajánlott márka és vagy fajta pl a csatlakozó fejnél?


sambenez
(addikt)

Kamerához teljesen felesleges cat6 kábel.


tzimash
(őstag)

Köszi, hogy foglalkoztál a kérdésemmel. Úgy érzem még rámfér némi művelődés a témában :)


tvamos
(nagyúr)
Blog

Vegul mind a ket kamerabol vettem 1-1-et. (Xiaomi MI Home Security Camera 360° 1080P, TP-link Tapo C200.) Az egyik jobb, mint a masik. :B


joe-ker
(senior tag)
Blog

Sziasztok!
Rendeltem egy DIGOO DG-BM01 kamerát de sajnos az (új) SD kártyát nem ismeri fel. Mi módon lehet működésre bírni?
Másik kérdés: Pár hete már használatban van ESCAM PVR604 a letölthető appal (P6SLite) működik a live,de visszanézésnél legtöbb esetben Request Timeout üzenetet dob.Milyen beállításre lenne szükség hogy működjön?
Előre is köszi a válaszokat.


vacs
(veterán)
Blog

Az sd kártyát más eszköz felismeri?
A kártyát a kamerában kell formázni!
Esetleg ha van másik kártyád, akkor próbáld ki azt is!

"legtöbb esetben"
Tehát néha működik, néha nem?
Ha az élőképet betölti rendesen, akkor beállítás probléma nem lehet, szimplán csak fos a mobil app.
A Play Store értékeléseknél is szidják.
Próbáld hozzá adni az Xmeye apphoz a rögzítőt!

[ Szerkesztve ]


Pörp
(senior tag)

Sziasztok!
Melyiknek lehet jobb képe, éjjeli fénye?
Dahua IPC-HFW1431S: [link]
Hikvision DS-2CD1043G0-I: [link]
Köszönöm!

üzenetek