Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


snooze
(veterán)

köszönöm..


kgymac
(őstag)

QD900-asaim vannak, bg-ről, negyedik éve vannak kinn az esőben/szélben/napon, szvsz ez is bírni fogja, akárkinél is köt ki.
Két évente kell tápot cserélnem (led táppal használom, a gyári nem volt túl bizalom gerjesztő, 12V/2A), más gondom nem volt velük eddig, leszámítva idén a flash tiltást a böngészőkben.


vacs
(veterán)
Blog

Ez igen korrekt mini teszt, ment is a link a Összefoglalóba, köszönjük! :K

kgymac: ha lenne időd, akkor te is irthatnál pár sort. :))

[ Szerkesztve ]


szaszlaci
(addikt)
Blog

Esetleg nézz rá erre, szerintem ezt nem kell két évente cserélni.


gyula20
(tag)

Azt szeretném megkérdezni, hogy az IP kamerák jelét "bemodulálta " már valaki a saját házhálózatába . A NVR felvevés jó dolog , de sokszor célszerű , hogy a lakás minden TV-jén
külön -külön csatornákon ott legyen a kamera.
Az analóg rendszeremen már 8 kamera UHV sávba van modulálva , már majdnem elérkeznetek látom az időt az IP kamerák beadására is.
Ha valaki készített már ilyesmit- érdekelne !


sambenez
(addikt)

Ennek mi az értelme ip kamerák esetén? Bármikor rá tudok nézni a mobilomon a kamerákra.


bigrock
(addikt)

Ha Android-os okosTV-d van, rá kell telepíteni egy VLC-t és azzal el lehet kapni a kamera RTSP stream-jét.
Itt még vannak okosságok.


gyula20
(tag)

Nem túl jó ötlet mobilon nézegetni mondjuk 24 csatornát . A lakásban van 5 TV -egy rendszeren - mondjuk minden analóg 5-ös csatorna a kert azonos kameráját mutatja.
Ez a rendszer nálam kb. 20 éve működik, analóg csatornáknál.
De van már pár IP kamera, ezekhez is van modulátor kb. 50-60 eFt.nél kezd .
De a témában nem vagyok otthon., ezért kérdezek , ide a mobilos nézegetés -hát elég gyerekes dolog.
Ezen túlmenően nem biztos, hogy szeretnék kint lenni a világhálón !


varmi2
(nagyúr)
Blog

Ha androidos okos tv-d van, akkor telepitsd rá az appot, hanem, akkor vegyél egy androidos tv okosítót, és arra telepitsd fel az appot, és meg is van oldva.


gyula20
(tag)

Gondolkoztam valami hasonlón, Persze az androidos rendszeren megoldható valahogy, de macerás a kezelés.
Általában TV nézés közben jön a gondolat , vagy lefekvés előtt, hogy körbenézek ,
egyszerű megoldás kellene.
A cél az , hogy mondjuk a 21-es csatornán a főkapu kamerája legyen.


sambenez
(addikt)

Értem.
Kivéve az utolsó mondatod. Mobilon nézésnek nem feltétele az internet.


bigrock
(addikt)

A rögzítőt HDMI-vel összekötöd a TV-vel, azon bemenetet váltasz és voilà.
Szerk: azt kizártnak tartom, hogy címzett TV csatornára lebontva tudjon transzkódolni az NVR.

[ Szerkesztve ]


vacs
(veterán)
Blog

Sajnos az androidos tv okosítókon csak akkor futnak pl a kamerás appok is, ha optimalizálva van az app!
Én próbáltam a Hik-connect és XMEye appokat is, de nem működik egyik se, mert nincs optimalizálva android tv-re (tv okosítóra se, nekem Google Chromecast TV okosítóm van)! :(((


Kolty
(aktív tag)

Sziasztok. Rendeltünk pár hónapja egy kamerát, illetve most.
Elvileg egyformának kellene lennie, de a most érkezett kamerán nincs rajta a Techage logo.
Illetve mintha rosszabb minőségű képet is adna. Ki lehet-e belöle olvasni valahonnan, hogy
csak a logo hiányzik vagy a kamera is egy gyengébb minőségű? [link] Erről van szó. Köszönöm.


vacs
(veterán)
Blog

Nincs ezen semmi meglepő, ugyanis:

A XiongMai (XM) Tech egy OEM gyártó (XMEye és ICSee mobil appal működő kamerákat jelenti), majd száz különféle forgalmazó veszi meg és értékesíti tovább saját márkaneve alatt a termékeit, a teljesség igénye nélkül néhány példa:

ANBUIX, ASECAM, AZISHN, BESDER, BOAVISION, ESCAM, GADINAN, HISEEU, MISECU, TECHAGE, SMAR, USAFEQLO ...

XMEye vagy icsee appban a beállítások > About részben a Device version-t hasonlítsd össze!


MeroM
(senior tag)

sziasztok, valaki segítsen ha már a telekom 5. szervizelője se tud.

Adott egy vidéki telekomos előfizu amihez most kaptak új modememet (sagecom 5670mt)
Elötte egy hauwei modem volt.
Adott egy kamerarendszer (HLB-t0401a DVR + 3 kamera kiépítve a házon)

A hauwei modem az elmult 2 évben tökéletesen működött az itteni aktuális ip cimmel ha áramszünet volt új ip t kaptak édesanyám külte, vagy a nagyi benyomta a gépet és teamon lekértem nekünk így megfelelt Nem kellett DYdns, Noip, stb..
Internet expolerből tudtuk távolrol nézni bármikor.
Amióta az uj modem van az istenért sem tudom beállítani h távolrol nézzem. belső hálozaton megy ugyanúgy ahogy eddig.

Válaszokat előre is köszönöm. :R


vacs
(veterán)
Blog

Ismerős a problémád, nekem is Huawei-t cserélték 5670-re és utána nem értem el kintről a kamerákat!

A rögzítőben vagy kamerában kell a hálózati beállításokat módosítani, mert az újabb Telekomos modem más címeket használ.
Ha jól emlékszem nálam az átjárót kellett átírni, de nem vagyok ebben teljesen biztos már.
Ha minden hálózati beállítást "rendbe" teszel, akkor újra működni fog! :K


MeroM
(senior tag)

Elképzelhető hogy a DVR most adta fel magát, mert semmit nem enged állítnai, ha átállítom "lementi" majd ujra vissza lépek és ugyanazok a beállítások maradnak.


Pörp
(senior tag)

Ez nekem fura, hogy a 37777 external mellett a 80-as port van internal-nak beállítva, de ezt a részt én se vágom. Nekem is telekomos előfizu van, és Sagemcom box, nálam a következő beállítással elérhető az nvr kívülről is, csak én a 6555-ös portot használom.
Én tennék egy próbát, hogy external és internal portnak ugyanaz legyen megadva: 37777

[ Szerkesztve ]


MeroM
(senior tag)


Régi modemnél, a dhcp tiltva volt a tcp 34567 volt és a http 81 most nyomtam rá egy resetet azóta ez a beállítás van és nem engedi átállítani, elképzelhető h elromlott a dvr? :R

üzenetek