Hálózati / IP kamera - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


gyula20
(tag)

Az IP -s rögzítő egy szinttel lejjebb van , azon már gondolkoztam azon, hogy felviszem , de ezzel is csak azt oldom meg , hogy csak egy TV-n nézem.
Viszont én rendszerbe szeretném tenni , minden TV-n nézhető legyen.


varmi2
(nagyúr)
Blog

Melyik az a legolcsóbb rögzítő, ami teljesen kompatibilis a reolink kamerraval?


vacs
(veterán)
Blog

Nekem a rögzítőben a dhcp ki van kapcsolva, azt a Telekomos 5670 intézi.

Varmi2: az olcsó kínai rögzítő elvileg kompatibilis a Reolink-el, hamarosan nihill ír majd róla, mert neki már van!
De 100%-ban csak a saját rögzítője kezeli!


varmi2
(nagyúr)
Blog

Jól van, akkor megvárom az írását.


Gatling
(lelkes újonc)

Sziasztok,
Két darab kamerát kellene feltennem a a ház két pontjára, kb 3 méter magasra. Be kellene látnia az egyiknek kb 10m távolságig, a másiknak pedig 15-20m-ig. Minőségileg annyi kell, hogy egy arc felismerhető legyen, ha valaki beugrana az udvarra. Kicsit paranoiásként nem szeretném, ha natívan a kínai titkosszolgálatnak jelentene, szóval nem szeretnék ilyen brandet.
Sajnos nem értek a biztonságtechnikához, szóval ha kell még valami infó, hogy mit is akarok, kérdezzetek. :)
Tudtok ajánlani valamit?
Köszönöm!


markussandor
(senior tag)

Szia, tudsz a routeren kimenő tűzfalat állítani? Mert enélkül semmi sem garantálja, hogy haza beszéljen a kamera.


_stick_
(őstag)

Sziasztok!
Van egy xiaomi 360 home kamerám és egy olyan jelenséget vettem észre, hogy ha az előre beállított házirenden kívül kapcsolom be a megfigyelést/értesítést, pl egy hétvégén, amikor elutazunk, akkor nem veszi észre a mozgást. Hétfőn, mikor bekapcsol és megy a normál házirend, akkor működik rendesen.
Tapasztal valaki ilyet? Mi lehet a megoldás?


Gatling
(lelkes újonc)

Szia,
Köszönöm a választ. Tudom vezérelni a tűzfalat, bár attól tartok, hogy csak felszínesen. A szolgáltatói eszköz, ami a gatewayt, és a tűzfalat is adja, egy Sagem 5655v2, aminek annyira nem mély a beállíthatósága. Portot biztosan tudok nyitni rajta, és van egy csomó egyéb beállítási lehetőségem is.


markussandor
(senior tag)

Ha jól értem, a legalsó minden kimenő forgalmat engedélyez, azaz, ha azt kikapcsolod, akkor a felette lévő szabályok fognak csak működni. IP cím alapján tudod a kimenő forgalmat szabályozni?


Gatling
(lelkes újonc)

Ez esetleg?


vacs
(veterán)
Blog

A két legismertebb a Hikvision és a Dahua is Kínai!
Ha nagyon félsz, akkor NE használd a kamerákhoz járó gyári appokat (p2p kapcsolat)!

Viszont, én úgy vagyok vele, hogy a kicsi kínai ha arra kíváncsi, hogy én milyen ügyesen hasogatom a fát, vagy játszom a kutyáimmal, akkor leskelődjön csak, de hogy a mi csodás magyar anyanyelvűnkből egy szót se fog érteni, az is tuti! :K

[ Szerkesztve ]


Gatling
(lelkes újonc)

Igazából azt hiszem, hogy nekem egy SD kártyára rögzítő is jó lenne, azt hiszem. Vagy az nagyon gagyi kategória?

#16391vacs
Igen, ez is igaz...

[ Szerkesztve ]


Gatling
(lelkes újonc)

Átgondoltam, igazad lehet. Van valakinek esetleg konkrét tapasztalata erről a szettről?
[Heseeu]
Totál láma vagyok a kérdésben átlag IT felhasználótól kicsit magasabb tudással. Kérdések úgy általában...
Jól értem, hogy az NVR adja a tápot az összes kamerának POE-val az UTP kábelen?
Kamera felfúr, UTP behúz, beledug, igény esetén TV-be HDMI, routerbe LAN és bódogság? Meg persze egy hónap szívás, mire a táv elérését beállítom.
Mekkora távban gondolkodhatok maximum, aminél még nincs feszültség esés az UTP-n?
van a leírásban bármi olyan, ami miatt nem ajánlanátok első ránézésre?
Tudtok esetleg jobbat ajánlani? Nincs szükségem 4 kamerára, csk kevesebbel nem nagyon találtam.


Pörp
(senior tag)

Igen, erről a képről úgy tűnik hogy nem csak NVR, hanem egy 8portos poe switch is egyben, vagy legalábbis megoldja a 8 kamera tápfeladását. A HDD nincs a csomagban, azt még venni kell bele.

[ Szerkesztve ]


BrandonXXV
(aktív tag)

És erre a szettre, vajon rá lehetne még tenni +2 Hikvision ip kamerát?!


markussandor
(senior tag)

"Mekkora távban gondolkodhatok maximum, aminél még nincs feszültség esés az UTP-n?"

PoE esetén nem kell foglalkoznod a feszültség eséssel.
Néhány oldallal ezelőtt már írtam, hogy ha a PoE NVR bent van a nappaliban, akkor nagyon sok kábel kell hozzá, az én esetemben be se fértek volna a csőbe, ezért meg nem vések falat. Így olcsóbb megoldás volt az én esetemben a padlásra felvinni 1 kábelt, és onnan bekábelezni a kamerákat egy PoE switchből.

"Nincs szükségem 4 kamerára, csk kevesebbel nem nagyon találtam."
A hiseeu-nak van sima NVR-e is, gondolom szettben is. Külön-külön is összevásárolhatod, attól függ, melyik módszer olcsóbb.


markussandor
(senior tag)

Lényegtelen, hogy mire rögzítesz, a "hazabeszélési hajlam" ettől független. A tűzfalas képed alapján jónak tűnik, ki kell próbálni.
Valaki írta, hogy a Hikvision is Kínai, ez igaz, de ezek a kamarák nem akarnak hazabeszélni, csak ha erre kéred őket. Más, olcsóbb modellek viszont nem működnek felhő nélkül.


nihill
(őstag)

Ezt kellene megfejteni...

...

A Reolink minden éjjel/hajnalban darabosan működik. Nappal semmi gond.
Az én tippem az, hogy feszül a csatlakozó és a hidegben kicsit kihúzódik ami már épp elég hogy megszakadjon a jel.
Ez lehetséges? (tudom egyszerű kipróbálni csak még nem volt időm piszkálni)


Morris
(veterán)

Nálam akkor volt ilyen amikor betelt a kártya és elkezdte felülírni a régit. Na ott nagyon belassult és szakadozott.


varmi2
(nagyúr)
Blog

Lehetséges-e az, hogy azért romlott el a kapcsolat a reolink kamera, és a kínai rögzitő között, mert a kamerába belekerült egy sd kártya, és a kamera arra rögzit, és nem maradt elég stream, hogy a rögzítő is kapjon normális képet? Ugyan is, míg nem volt a kamerába kártya, addig teszt jelleggel ugyan úgy rá volt kötve a rögzitőre, és akkor hiba nélkül működött.
Annyit kellene tudnia, hogy a rögzítő rögzitse a képét 7/24-ben, és a rögzitőre kötött monitoron látszódjon az élő kép. De sajnos egyik sem működik. Van hogy van élő kép, van hogy nincs. Megáll a kép. A ház más részeiben van két mobil amin folyamatosan a reolink app-ja fut, és mutatja az élő képet, az hibátlan. tehát nem a kamera sz@rakszik.

[ Szerkesztve ]

üzenetek